Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Last Rose [+18] [yuri]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

Lithium-Sensui

In orasul Tokyo este o caldura mare..ca doar e vara..zilele sunt epuizante iar noptile relaxante.....
Anet .... este singura acasa..si ii da telefon lui lolita
Anet:-Buna...ce faci?
Lolita:-Bine..u?
Anet:-Bine....ma plictisesc crezi ca ai putea sa vi pe la mine?
Lolita:-Sigur..
Peste 30 de minute Loli asa cum ii placea lui Anet sa o alinte ..a ajuns la ea..
Cand a ajuns...Anet sare pe ea
Anet:-Cea durat atat..mureau de dragu tau
Lolita:-Hei,Hei....ce vrei sa spui?
Lolita:-Si de ce stai pe mine??
Anet:-Ops...scuze..
Ele doua se duc pe balcon si incep sa discute...
Discutia le duce la un baiat dragut din scoala pe nume Marcus..care frangea inimile fetelor...
Anet:-Loli tie iti place de el??
Loli:-Poate putin...e asa dragut!!!!
Anet:-Da...bine..

A 2 zi la scoala....

Lolita gaseste in banca un trandafir...ca si ieri...dar nu stia de la cine este..
Lolita:-Cine imi poate trimite mie un trandafir??
Lolita:-Poate marcus!!!!!!!:
Anet:- Ce este Loli??
Lolita:-Nimic..
Vine si marcus pe acolo
Lolita:-Buna Marcus Iubitule!!!(sarind pe el)
Marcus:-Ce dracu faci pe mN???
Lolita:-NU trebuie sa te prefaci!!!
Anet suparata pleaca afara ..
Lolita:- Pleaca dupa ea...
Anet:-Sa intamplat ceva:??
Lolita:-da , dc ai plecat?
Anet Isi continua drumul..

2 Saptamani Anet nu vine la scoala..
Lolita Afla ca de la ea sunt trandafiri..
Si afland ca e bolnava isi taie venele si manjeste un trandafir cu sangele ei...pe care apoi il trimite lui Anet..
Anet nu stie ce sa faca.....
Lolita vine la ea...
Lolita:-Ce inseamna toate astea???
Anet:-Te Iubesc..
Lolita:-CEEE??
Lolita pleaca...si nu vrea sa se mai intoarca sau sa mai vorbeasca cu ea...
Anet era moarta...:Dead: .....nu stia ce sa faca.. dar continua sa-i trimita trandafiri prin intermediul lui Marcus,..
Intr-o zi frumoasa de Mai Lolita vine la ea hotarata....
Anet:-Ce e?
Lolita:-Si eu te iubesc
Anet:-..................
Cele doua ies in oras fericite...
Stau pana tarziu..sa vada apusul soarelui...
Cand incep razele sorelui sa se arate...Anet o saruta pe Loli cu foc...
Cele doua au trait fericite.....
Created by Lithium Sensui & DaRk LoVe.....Mdea...ma enerva ca trebuiau 10 imagini.. :GRR:
bun trec pe aici...nu stiu cum sa-ti expic ca sa nu te superi pe mine deoarece nu vreau.
1.Nu ai descriere...unde este..ea este baza povestii daca nu exista
fikul nu este fik...
2.naratiunea...unde este...adik mai precis unde a fugit?
3.dialogul...cam sec, incearca sa dezvolti frazele mai lungi.
4.Actiunea...grabita in ultimul hal...ia ne mai usor...relateaza-ne intamplarile lor.
5.Fara limbaj de mess in poveste.
6.Ideea ficului este buna...dar fara cele mentionate mai sus....nu cred. Acuma nu stiu ce ai sa faci..te-ai suparat pe mn si ma
urasti..stiam..incerc sa te ajut...si mai sunt si alte chestii pe care l-eam opsevat...dar hai ca nu mai pot..deja ma urasti prea tare..
nu vreau sa te superi pe mn....astept sa evoluezi..
Uite ca am trecut si eu pe aici u toate ca nu sunt mare fan yuri...
Imi place cum ai inceput,pare destul de interesant si original,doar ca am cateva sfaturi pentru tine,(sper sa nu te superi).
1)Stai destul de prost cu descrierea,incearca sa descri mai bine locul unde se petrece actiunea si sentimentele personajelor.....
2)Mi se pare ca ai cam grabit actiunea,incearca sa o iei mai usor cu evenimentele deoarece in ritmul asta ficul o sa fie destul de scurt.
3)Cateva greseli de tastare si de exprimare,asa ca innainte sa postezi un capitol mai citestel o data pentru ati corecta greselile.
Gata,gata te las in pace(sper sa nu te superi pe mine deorece nu o fac din rautate).In rest e interesant ficul tau si abea astept continuarea.
Gambate!Ja ne^

originalcopy

Hallo!

Deci cand am vazut titlul, yuri si +18 am intrat numaidecat(i'm a big big fan).
AM vazut ca sunt foarte putine povesti yuri...anyway, mi-ar placea sa-ti iasa bine. In primul rand te rog mult de tot sa nu te superi pentru ce o sa-ti zic.
1)Dialogul se scrie cu linie de dialog "-" nu pui numele si doua puncte. Incearca sa-l dezvolti mult mai mult.
2)descrierea lipseste cu desavarsire...Deci, descrie peisajul, aspectul fizic si mai ales sentimentele personajelor. Descrierea este baza unui fic, asa ca lucreaza mult mai mult la ea.
3)Actiunea e al naibii de grabita. Toate astea(care ar fi putut sa fie scrise in pagini intregi, tu le ai in cateva randuri). Ia-ne mai incet, ca nu pierzi trenul.
4)Nu folosi limbaj de mess. Fi foarte atenta la grselile de tastare si cele de exprimare....De exemplu...(sper ca am inteles bine, daca nu dau edit) Ai zis undeva ca Anet era moarta, dar lolita ii trimite trandafiri si pe deasupra peste cateva zile se si intalneste cu ea...Pe asta n-am inteles-o...
Daca nu as fi asa mare fana yuri(si daca ar exista mai multe povesti de acest gen) ti-as spune ca e un cliseu...dar nu o fac, pentru ca nu vreau sa te descurajez.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine...Spor la scris. Astept continuarea.
Chuu
Thread closed and moved to Older FF.

For reason, look at "Reguli şi avertizari".