Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Care este Zanpakutou-ul favorit?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
mie imi place sabia zanpakutou a lui Renji....Zabimaru.Forma ei e super tare si imi place la nebunie:X:X si poate sa-i raneasca pe aia foarte rau21 mai ales pe Ichigo
Imi mai place si al lui Ichigo
Este "puternic"
si imi place forma:-p65
ja ne
:bye:
Cel mai frumos yanpakutou mi se pare al lui Ichigo, Zangetsu si daca nu ma credeti pe cuvant atunci pun si o imagine...
N`as putea sa le clasez,pt ca`mi plac toate.Fiecare are abilitatea lui si unele au forme dragute,mai ales in shinkai.But whutever.Tot Kyouka Suigetsu ramane si la mine.Un zanpakutou foarte tare.Dupaia vine Senzonzakura[in shinkai,ca asa is a plain sword] si Zangetsu xDD and Shirayuki of course..those are awsome blades xD
Zanpakutou-urile mele preferate ar fi
Hyorinmaru:arata bine atat in forma lui obisnuita, in shikai si in bankai.Desi abilitatile lui sunt cam neinteresante(in opinia mea), dar macar sunt puternice su folositoare, ideea dragonului e originala si absolut geniala.
Kazeshini:probably, the best. imi place forma lui. cam periculoasa, dar eficienta.
Pai....greu de ales,mai toate sabiile imi plac. Cel mai mult imi place Zabimaru, nu numai pentru ca Renji este personajul meu preferat, dar si pentru ca este o sabie cu totul si cu totul magnifica. Forma ei este interesanta, este o sabie periculoasa. Shikai-ul este fain rau, iar Bankai-ul ma lasa fara cuvinte, mai perfect de atat nici nu se poate. Forma umana a sabiei, sau mai bine zis formele sabiei, sunt simpatice, mai ales ca tipa aceea si piciul sunt o pereche potrivita, plus ca sunt foarte amuzanti si sa nu uitam, puternici.
Imi mai place si Ryujin Jakka a Capitanului Yamamoto, Hy?rinmaru a lui Toshiro Hitsugaya, Senbonzakura a lui Byakuya si ,bineinteles, magnificul Ruri'iro Kujaku a lui Yumichika. Cam atat la mine, baza ai legatura.
Kazeshini.
Oh, doamne, mor sa-i vad bankaiul. Shikai are o forma foarte periculoasa, insa magnific. De periculoasa. Sunt sigura ca o sa fie un bankai genial, ce o sa imi taie rasuflarea. Ii ador forma shikai, practica si periculoasa (trebuie sa ma opresc din a spune periculoasa... Periculoasa). Kazeshini in forma umana (care nu prea e umana) aduce cu un drac, adorabil. E un drac sictirit si mistocar, pe care il ador.
La fel ca pe posesoru Zanpakutou-ului, de altfel.l
Cu siguranta Zabimaru. Tinand cont de faptul ca Abarai Renji e personajul meu preferat din Bleach dar si din restul anime-urilor, gasesc placere in a vedea acea katana scoasa la lumina.
Plus Hihio Zabimaru e gigant, urias pur si simplu. Dupa parerea mea cel mai bun bankai.
Dar ca sa revin, Zabimaru va ramane preferatul meu, a fost dragoste la prima vedere. Plus ca are un avantaj in shikai dupa parerea mea.
HOLY f**k YACHIRU'S ZANPAKTO IS SO AWESOME!!!

I can't really say more, it's just so fucking awesome.
Pagini: 1 2