Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Steaua vs. Dinamo
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
In acest topic putem compara cele doua echipe.Dar am si o mica avertizare...daca un user jigneste echipa care nu ii place si din aceasta cauza se formeaza o super-cearta...acest topic se va inchide si useri care au luat parte la cearta vor fi sanctionati.Nu sunt permise jignirile!!Ne vom adresa cu respect...indiferent daca suntem dinamovisti sau stelisti.

Onn topic:a fost o perioada in care am tinut cu Dinamo(cam..3 ani).Dar dupa...nush ce s-a intamplat cu mine...dar am inceput sa tin cu Steaua.Devenisem chiar mai fanatica decat fratele meu!Plangea, cand pierdea(nici acum nu pot uita meciul cu Boro) si bineinteles ma bucuram atunci cand castigau.Steaua a vut o perioada mai proasta in care pierdea aproape toate meciurile...si majoritatea cunoscutilor mey incepeau sa tina cu alte echipe(Dinamo,Rapid...chiar si echipele care nu erau asa cunoscute).Yo o tineam una si buna ca o data si o data trebuie sa castigam!!O sa rasara soarele si pe strada noastra!Si asa a fost!Am ajuns in Champions League...si chiar daca am pierdut(asta e)am iesit afara din competitie cu capul sus...un adevarat invingator este acela cand isi recunoaste infrangerea...oricat de dura ar fii.Si asta e Steaua!O echipa invingatoare!

Kyo

deja mi'am pierdut respectul Smile . daca ai fost dinamovista, si dupa 3 ANI te'ai sucit, inseamna ca nu ai fost microbista adevarata... si daca spui tu ca esti fanatica, te rog sa imi spui si mie numele polonezului transferat la steaua acum de curand, si al jucatorului de la Real Madrid.

astea fiind spuse, eu sunt dinamovist de cand imi cunosc propria persoana, mereu mandru de acest fapt, si sa spun drept, sezonul asta i'a batut pe toti de le'a sunat apele. niculescu le'a dat clasa celor de la rapid, marcand el singur 4 goluri impotriva portii rapidiste. iar de meciul jucat cu steaua, jucat in ghencea..... nu mai comentez.
Eu una dintre cele 2 echipe tin cu Steaua ,mereu mi s`a parut cea mai buna echipa din campionatul nostru si chiar daca a avut sezoane mai proaste tot cu ea am continuat sa tin,recunosc ca anul acesta nu au jucat chiar atat de bine cum speram eu si ca Dinamo i`a fost superioara[ sezonul asa chiar a fost..s`a vazut clar] dar asta nu ma va face sa imi schimb parerea despre echipa,pentru mine este inca una dintre favorite,a ajuns in C.L si totusi s`a descurcat destul de bine pentru o echipa care nu m`ai fusese acolo de cativa ani si in plus a fost in una din cele mai grele grupe[daca nu chiar cea mai grea,pentru ca toate celelalte echipe erau foarte bune Real,Lyon sau Dinamo Kiev]..si totusi a reusit sa prinda locul 3 [cand nici macar la ala nu se asteptau unii sa il ocupe] Pacat de meciul cu Boro ...deci eu aleg Steaua si sper ca ambele echipe sa faca fata competitiei de anul acesta xD
eu tin cu dinamo de .... de 17 ani adica de cand m-am nascut cand am vazut primul meci nici nu stiu cand a fost 21 am ramas fascinat de jocul acestei echipe si o sa fiu dinamovist pana la moarte si dincolo de ea nimeni si nimic nu ma poate schimba
Eu am fost dinamovist de mic insa acum nu prea ma mai pot numi suporter al echipei Dinamo. M-am cam lasat de fotbal, nu ma mai uit la meciuri, nu ma mai bucura asa mult victoriile lor dar nici nu ma mai intristeaza esecurile...
Nu pot spune insa ca echipa imi e indiferenta. Mi-a parut rau ca nu s-au calificat in Champions League si sper ca la anul sa faca o figura frumoasa.
Am tinut cu Staeaua dar aku tin cu Dinamo aia de la steaua sunt mai mult
manelisti si sunt niste tigani
si pierd mai mereu meciurile

Hai Dinamo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nu pot spune ca nu sunt de acord in unele circumstantze, cu cele spuse mai devreme de Chaos Anime dar prefer sa nu comentez... :60:
Topicul cere Steaua Vs. Dinamo shi asta-mi ocupa atentzia.
Deshi Dinamo ca shi performantze pe plan intern, e pe locul 2 dupa Steaua, in ceea ce priveshte nr de suporteri, e totushi undeva inca in spatele Universitatzii Craiova, Steaua conducand detashat. Acest lucru spune multe despre istoria recenta a celor doua cluburi, Steaua aproape mereu demonstrand shi-n Europa faptul ca e cea mai valoroasa echipa din campionatul Romaniei. Ceea ce e de felicitat la echipa dinamovista e ca mereu nu a acceptat dominatzia Stelei, cum e de altfel normal in orice competitzie, motivandu-se la a tine pasul shi ocazional a se propulsa ei inshishi ca shi invinghatori.
In fine, istoria e istorie, trecutul recent e istorie recenta iar ceea ce primeaza fiind prezentul shi viitorul. Momentan ambele echipe par sa fie in ushor impas, ca sa fiu elegant. Dinamo e undeva la mijlocul clasamentului iar Steaua mai mult prin shansa, in viziunea multor redactori shi analishti sportivi, a caror parere o imparteshesk, a reushit sa se claseze undeva in plutonul fruntash. Turul de campionat a fost dupa cum l-am observat eu, unul de invalmasheala shi ingramadeala in care s-au observat frustrarile celor doua echipe, precum shi ale fotbalului romenesk aflat in ushor impas. Argumentarea e prin faptul ca deshi fortzele tind sa se niveleze, o data cu creshterea interesului strainilor pt campionatul propriu, rezultatele tuturor echipelor romaneshti in Europa fura dezastruoase cel putzin... Ghndindu-ma la Steaua care d.p meu d.v. a ajuns conjunctural in Liga Campionilor anul acesta, spre deosebire de Steaua de sezonul trecut cu Olaroiu, a inregistrat cele mai slabe performantze de cand a jucat vre-o'data in aceasta competitzie, dovada shi criticiele sau frustrarile dinamovishtilor cand au aflat cu cine joaca ei shi cu cine a cazut Steaua in turul 3 preliminar al ligii. Iar Dinamo, dezastru total, a reushit sa piarda 2 calificari in mai putzin de o luna...Cu Lazio care totushi scuzabila, iar mai apoi cu Elfsborg care e scuzabila doar prin intermediul haosului psihic in care se aflau jucatorii dupa meciul cu Lazio. In acest sens e mai profesionista, negociind mai bine meciurile pierdute shi reushind sa treaca mai ushor peste contraperformantze. Asha trebuie sa arate o echipa adevarata deoarece oricat de bun ai fi azi, oricat de bine tzi-ar merge jocul, exemplul fiind chiar Dinamo de campionatul trecut cu 14 victorii din 14 prime meciuri, trebuie sa fii preghatit sa faci fatza eshecului care va veni iminent o data shi-o data.
Totul e acum termiant, pana la urma oameni suntem shi nu intotdeuna ne puteam stapanii emotziile, probabil acolo se face uneori diferentza, dincolo de talent, de bani shi investitzii, cat de bine potzi sa controlezi starea emotzionala a ta shi a echipei la care joci, sau pe care o detzii. Deocamdata Steaua sta mai bine, de obicei asha a fost, acum cu parere de rau o spun ceea ce am observat de la inceput...Olaroiu shi MM au plecat, Becali shi-a destramat propria familie la Steaua, asha cum chiar el shi-o denumea, iar bietu' Radoi nu poate face fatza singhur vestiarului..., nu depinde doar de el starea emotzionala shi de sigurantza ai coechipierilor lui. Dinamo d.p.d.v. al conducerii parea totushi un pic mai stabila de data asta, in schimb eshecul cu Lazio i-a dat peste cap de tot shi ceea ce e trist pt ei, e ca au "scapat" de Mircea Rednic cu care jucau poate cel mai frumos fotbal din ultimii 7-8 ani, fiind la un pas de a depashi grupele UEFA anul trecut.
Acum, e doar o problema de timp pana cele doua echipe-shi vor reveni shi vor relua shirul performantzelor, sper ca pt Dinamo shi-n Europa in sfarshit...Ce ramne de vazut e care va reushi prima sa-shi remedieze punctele nevralgice, la Steaua fiind jocul prost dar e recomandata totushi de rezultate shi mai ales de acel portar formidabil Robinson Zapata, iar la Dinamo e lipsa de rezultate, precum shi moralul jucatorilor avand ca punct de plecare spre deosebire de Steaua o conducere care nu vrea sa vanda nici un jucator, care incerca totushi sa ofere cel mai bun cadru de performantza, jucatorii shtiindu-se'n sigurantza, nefiind pushi pe lista de transferuri shi nejucandu-se cu ei doar de dragul de a nu "submina" calitatea shi istoria unui brand sau unui nume{nu fac apropouri4}
Inchei prin a spune Hai Steaua, Hai Dinamo, dar mai ales hai Rapid, cu scuzele de rigoare pt offtopicul din final10

Edit:regret circumspectzia mea Chaos Anime, ma tot incapatzanez sa nu merg dupa instinct shi prima impresie, ori primele 10 impresii, incercand sa tzin la principiul de prezumtzie a nevinovatziei...shtiu-shtiu...amatorism...naivitate...*.*
Orasul meu este unul de STELISTI. Am fost dupa un meci in care a castigat Steua pe platoul din fata primaiei ca sa vad si eu cum arata o petrecere a stelistilor. Asta doar din simpla curiozitate de jurnalista pe care o am in mine de cand ma stiu smile Ce am vazut acolo a fost HAOS TOTAL. Masini care mai de care mai bengoase, claxonau mai ceva ca la nunti, manele la maxim, Numarul de decibeli cred ca ii depasa pe cei de pe aeroportul Otopeni si Babneasa luati la un loc si totalizati in 24 h smile Sticle sparte si betie la greu ceea ce sigur il bucura pe zeul Bachus si toate astea condimentate cu ffff multe injuraturi la adresa lui Dinamo.
.-chucky...ai deformat pagina.O sa rog moderatorul de la aceasta sectiune sa faca ceva postului...a pus un super-mega lung link!Data viitoare fii mai atenta.Si ce cauta pool cu Bleach la topicul "Steaua vs. Dinamo"?Of...o sa fie sters si ala!