Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Cronicile Taron
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
~Kim Hiroki~

Cele doua radeau privind spre mine,si am chicotit si eu.In momentul in care am ajuns in dreptul lor,mi-am inclinat usor capul in semn de respect.Nu-mi puteam lua ochii de pe cea cu parul alb...
-Buna,am spus eu cu o voce calda.Nu sunt de pe-aici.Ma numesc Hiroki...Kim Hiroki.


ooc:oricine
Un fior imi strabatu fisa spinarii cand el vorbi. Ce vocea dulce avea. Sayuri rase din nou si Leo dadu din umeri, prezentandu'se amandoi. Mi'au trebuit cateva minute pentru a'mi gasi cuvintele. Poison Katherine, ma prezint cu glas tremurat. Oh, ce naiba era cu mine? Imi musc usor buzele, cand il aud pe Leo imtreband'o pe Sayuri ce se intampla cu mine.
~Kim Hiroki~

-Katherine...Imi pare bine.
I-am luat mana si i-am sarutat-o.Pe langa ca era frumoasa din cale-afara,avea si o voce atat de dulce.Insa vocea ii tremura cand vorbi,si,daca n-as fi stiut ca mai intalnise oameni inainte,as fi putut jura ca eu eram primul om pe care-l intalneste.Am dat mana cu Leonard,iar pe Sayuri am luat-o imediat drept sora mea,ca atare am imbratisat-o cu drag.
-Bine ai venit,imi spuse.
Leonard parea ca nu ma agreeaza,insa nu ma deranja prea mult.
-Am nevoie de un loc unde sa stau...Si...cineva care sa-mi arate locurile.
Ultima propozitie am rostit-o privind-o pe Katherine.


ooc:cn vrea
L'am privit pe Leo si l'am inghiontit usor, dand dezaprobator din cap. Ok, era serios frate. Gelozia asta ce face din om. Am ranjit scurt iar acesta se stramba la mine. Am ras. Esti la fel ca un copil, Leonard! spun razand. Dupa aceea satenul imi saruta mana, iar eu am rosit usor. Ah, cat de dragut putea sa fie. Sayuri chicoti, si ii ura bun venit dupa ce acesta o imbratisa. "Am nevoie de un loc unde sa stau...Si...cineva care sa-mi arate locurile."
Cand spuse asta, mi'am intorc capul spre el, intalnindu'i privirea. Am ramas amandoi, privindu'ne in ochi cateva clipe. Katherine te poate ajuta, spuse Leo, probabil dandu'si seama de ceva. Am inghitit in sec mutandu'mi intr'un final privirea de la saten. L'am privit pe blond, iar acesta ranji complice, chicotind jucaus.
~Sayuri~
Katherine si Hiroki erau clar indragostiti unul de celalalt,si nu se sfiau sa-si arate asta;desi Katherine rosea,se vedea de la o posta cat de mult il placea pe tanar.M-am intors spre Leo si i-am dat un cot,zambindu-i complice.Speram sa inteleaga mesajul,si mi-am mutat din nou privirea pe Katherine si Hiroki.Am incurajat-o si eu pe Katherine sa ii arate tanarului locurile.
-Hai,ca eu si Leo stim sa avem grija unul de altul.Mergeti voi doi intr-o plimbare.
Dupa care i-am facut cu ochiul.




ooc:oricine
"Hai,ca eu si Leo stim sa avem grija unul de altul.Mergeti voi doi intr-o plimbare."
O, da, stiu eu ce grija aveti voi. Mi'am muscat buza, ascunzandu'mi un raset si un comentariu putin picant si am aprobat scurt. M'am ridicat in picioare aranjandu'mi camasa ce o purtam. Mi'am scuturat pantalonii privindu'l mai apoi pe saten. Acesta zambi, iar eu am facut acelasi lucru. Sa fiti cuminti, ii spun lui Sayuri ranjind cu subanteles, iar aceasta roseste.
''Sa fiti cuminti''.Fraza aceasta ma facu sa rad,cu toate ca am si rosit.Insa,vazandu-i pe Katherine si pe Hiroki cum se departeaza de noi,am decis sa-i marturisesc lui Leo ce simt cu adevarat pentru el.L-am luat de mana si m-am uitat cu dragoste in ochii lui.
-Leo...Vreau sa-ti spun ca te iubesc.Nu ca pe un frate,sau ca pe ce mai bun prieten.Te iubesc.
Desigur,stiam ca simte la fel,insa speram ca avea sa-mi spuna si el asta.Eu nu mai vroiam sa tinem ascuns lumii faptul ca noi doi ne iubeam.Ma plictisisem de secrete...


ooc:cn vrea
~Leonard~

Am ranjit cand Katherine se stramba la mine si inghiti in sec. Ce dragut din partea ei. Inainte sa plece am prins'o pe mana si am chicotit. Stii ca te ador, nu surioara? am intrebat iar aceasta rase, aproband. Desi era ciudat o iubeam ca pe sora mea. Dupa ce Katherine pleca cu baiatul cel nou, Sayuri ma lua de mana privindu'ma in ochi. "Leo...Vreau sa-ti spun ca te iubesc.Nu ca pe un frate,sau ca pe ce mai bun prieten.Te iubesc." spuse ea, iar eu am inghitit in sec. Eram fericit, iar asta nu intarzie sa apara, si un zambet larg imi imflorii pe chip. Si eu te iubesc! am spus zambind.
~Hiroki~

Katherine era foarte fascinanta pentru mine.Desi era o deathether...Se spunea ca deathetherii erau cruzi,nemilosi,etc etc,vorbe pe care nu le-am crezut niciodata.Nu era vina lor ca erau asa...Iar Katherine chiar nu era deloc rea.
-Spune-mi despre familia ta,ii spun eu fetei,cu un zambet cald.



ooc:oricine
~Katherine~

Dupa ce ne'am indepartat de casuta lui Leo am privit cateva clipe cerul ce parea atat de pur azi. Of, de ar fi fost asa in fiecare zi, ar fi fost minunat. Sa nu existe certuri si rivalitati intre rase, sa fie pace. Brr, ce gand minunat, dar stiam ca este doar un vis. am oftat scurt. "Spune-mi despre familia ta.", spuse Hiroki si eu am tresarit, revenind cu picioarele pe pamant. Hmm, pai nu stiu exact cine imi este familia, ci doar ca am fost gasita de cei din familia Poison si crescuta de ei, spun zambind dulce. Il privesc, cateva clipe, apoi imi intorc privirea din nou spre cer.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12