Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Salutari salutari
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
E o senzatie sa-ti faci iar topic de nou venit pe un forum anime. Desi, de cand sunt eu inregistrat aici...ehehe.

Uuuuu... e si o mascota pe aici. Raman in urma cu timpurile.

Ce Dumnezeu sa va zic de mine?
...
Nu stiu...intrebati daca aveti curiozitati. Daca nu, alt topic care sa se scufunde incet in marea de nou veniti. Unii s-ar putea sa ma cunoasca deja (nu-i asa Mimi?) de pe alte forumuri deci nu-s o surpriza pentru ei.

Ne vedem pe la carti.
Bine ai venit pe Animezup, CyBeR!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
UM hello, Cyber. Bine ai venit pe forum şi sper să te împrieteneşti cu
lumea de pe aici. Well, din câte am observat nu ai precizat nimic
despre tine so aşa că voi îmi permite singură să îţi pun nişte întrebări
dacă nu te superi Smile ) .
Cum spuneam, ce cărţi ai citit ? am văzut că ai adus vorba de
secţiunea cărţi de aceea te-am întrebat.
Câţi ani ai ? Şi citeşti manga ? Dacă da, ce genuri preferi.
Eu am ceva cu întrebarea asta fiindcă ador manga foarte mult, aşa că era practic imposibiil să nu o pun.

So, şedere plăcută şi ne mai citim pe forum
Citesc benzi desenate eu...se pune?
Manga n-am citit nimic aproape...bine, doua numere din "Battle Angel Alita" (trebuie sa dau candva comanda de restul) si cateva volume de "Hot Blooded Woman" (parca asa ii zicea...au trecut ceva ani).
Per total, prefer chestii mai din zona Marvel, DC, Image Comics, Dynamite, Vertigo etc, cine o mai fi si uit sa-i precizez.

Nu cred ca te intereseza sa-ti dau lista mea cu lecturi din anul trecut totusi. Ultima carte citita ar fi "Aventurile lui Sherlock Holmes / Memoriile lui Sherlock Holmes" de Sir Arthur Conan Coyle, carte care mi-a placut foarte mult.
In mod normal citesc mult SF si-mi plac lucrarile lui Frank Herbert, Orson Scott Card, John Brunner si Frederik Pohl (de s-ar grabi Nemira cu "Analele Heechee" odata). Ca fantasy imi place foarte mult opera lui Terry Pratchett de unde am citit cam 13 carti pana acum, si mai am in biblioteca gata de lectura destule, plus marele maestru J.R.R. Tolkien. Mi-a placut si prima carte "Harry Potter" de altfel...dar mai e pana sa-mi dau cu parerea de toata seria.

Si ca sa va scutesc de o intrebare: nu, nu mai vizionez anime eu. Am vazut prea mult in trecut si sincer mi s-a acrit de ele...urmaresc doar eventualul film care-mi prinde ochii (momentan sunt intr-o mini obsesie Ghibli dupa ce am vizionat si eu in sfarsit "Spirited Away").

Altceva?

♥♫ღYuuҜi Cяøss♥♫ღ

Salut!

bun venit pe animezup si eu sunt noua pe aici
am si eu cateva intrebari pentru tine sper sa nu te superi

1)ce anime-uri iti plac?
2)citesti ficuri?daca da care iti plac
3)ce gen de muzica iti place?
4)citesti sau ai citit manga?

cam atat sper sa iti faci multi prieteni
Daca te uiti la data mea de inregistrare...as zice ca-s aici de ceva vreme eu.

1. "Black Lagoon", "Slayers", filmele "Slayers", "Death Note"...pana sa se tampeasca dupa anumite evenimente, "Vision of Escaflowne", "Record of Lodoss War OVA" etc etc...chestii mai vechi. Dar, dupa cum am mentionat...nu mai prea vizionez. Anime-urile au devenit prea banale si mult mult prea proaste in ultimii ani (minus eventuala bijuterii...gen "Skull man" care a fost incredibil de bun).

2. Prefer sa le scriu. Mai si citesc daca ma prinde cheful de critica.

3. Cam orice ma gadila placut auditiv.

4. Vezi mai sus.
Buna4 Bine ai postat pe site, ca sa spun asa21
Acum cateva intrebari:
- De unde esti?
- Cati ani ai?
- Ce gen de muzica iti place?
- Ce trupe iti plac?
Cam atat65.