Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: 2012
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Nu exista un topic cu acest film ? Voi glumti ?!

[Imagine: 2012_1248335694_2009.jpg]

Am vazut filmul anul trecut ( 2009 ) si mi s-a parut extraordinar, efectele speciale sunt foarte bine concepute.
Desi vroiam sa moara unul din personajele principale tot mii s-a parut un film exceptional.
Despre Romania nu apare nimic in film 21 cu atat mai bine daca ma intrebati pe mine. De ce? Pentru ca nu-mi doream deloc sa vad toti cocalarii din tara asta intr-un film de nota 10, desi nu mi-ar fi placut sa-i vad cu mor, si se duc si manelele lor odata cu ei. 19
Lasand asta la o parte, astept si parerile voastre, cei care au vazut filmul, si cei care nu l-au vazut (inca) vi-l recomand cu cea mai mare placere. Smile
Heh, mie 2012 tocmai film de nota 10 nu mi s-a părut 10 S-a făcut prea multă reclamă pentru ce-a ieşit în final, efecte speciale au avut, nu pot să zic, la fel şi actori, însă restul a dezamăgit, ar fi putut să iasă ceva mai bun după potenţialul pe care-l avea, nici măcar nu-şi merită numele de "2012". Povestea a fost tipică, predictibilă de cele mai multe ori, dialogul foarte slab şi unele faze de tot râsul...

Cum am zis, păcat de actori şi efecte speciale, filmul a dezamăgit.
Mie personal mi-a placut filmul foarte mult 71 parea foarte real ... Desi in anumite faze, era chiar prea de tot.. adica oamenii aia erau in avionul ala si faceau niste tumbe printre blocurile ce se daramau s.a.m.d, alea chiar au fost prea de tot pentru ca si tipul ce conducea parca era incepator si nu foarte experimentat _-_Pana la urma mi-a placut filmul... si mai mult m-au impresionat efectele alea care pareau foarte reale 39
Dupa parerea mea e un film bun, insa nu exceptional 71
Well cand lam vazut eu eram in ajunul anului 2010 XD si lam vazut la cinema =]
Efectele speciale si sunetele erau exceptionale nam ce zice =]
Si actori miau placut cum siau jucat fiecare rolul =]
Dar dupa parerea mea nu pare asa de real ... adica sa fim serios se crapa pamantu si vine potopu?o.o
Eh pana la urma urmei filmul ramane de nota 10 dar nu e extraordinar
Mi-a placut , nu pot nega asta dar ma asteptam la ceva mult mai spectaculos ....Explozii mai multe si ceva mai multa teroare . Insa au supravietuit ceva oameni ceea ce nu cred ca se va intampla niciodata cand va veni apocalipsa reala.
Vroiam ca personajele principale sa moara , macar unu ar fi avut un impact mai mare .
In rest mi-a placut ...si a fost un film interesant .
9,50 4
Cliseu much?
L'am vazut la cinema, recunosc ca filmele al caror subiect au sfarsitul lumii, nu prea ma pasioneaza, dar obsedandu'se lumea din cauza trailerului, am zis: hai sa, ca poate....Si nu, nu m'a impresionat. Efectele au facut tot filmul. 2012-the same old story with great effects...wow! Au fost cateva scene funny, asta a fost de adus un zambet pe fata, desi alea un pic(...mai mult) cliseice, like the old woman ["Ai grija de ouale alea dragule!"], sau *russian accent*["Engine, start!".] In rest...cand mai erau cam 15 minute din film m'am apucat si am zis tot sfarsitul prietenilor mei, care m'au privit ca pe mama omida. Si, ce mama omida? As vrea eu! Filmul a fost doar foarte previzibil. Dar recunosc, ideea cu nebunul adept de muraturi a fost geniala! Am devorat borcane dupa ce am vazut filmul, tipul ala manca pickles cu prea multa pofta!
Nice one.
Un film destul de bine realizat, cu efecte speciale de nota 10. Foarte realist. Dar... dacă mă gândesc bine, efectele au făcut tot filmul. In rest... nu prea a impresionat. Era foarte ciudat calmul persoanjelor... cand întreaga planetă se ducea, literalmente... DRACU. Nu aveau nici-o reacţie mai specială faţă de ceea ce se întâmpla. Adică... pământul se ridică si cade în jurul lor... si ei... doar se uită. "Look... a bird!No.. it's just a train". Wtf... X__X
Ca personaj preferat.... Sasha. Dude... that russian was toooo cool! "Lift that big ass for Sasha" => my favourite. Dar... pacat ca a murit.
În concluzie... film bun, suspans cât cuprinde... efecte... no comment! ^_^
Decii~ii, iubesc filmul asta. :X
Cand se daramau blocurile si cerul parea ca ia foc, foarte tare105
A fost foarte bine realizat si ma bucur tare mult ca am vazut filmul si cred ca o sa`l vad si astazi.
Un singur lucru m`a enervat. Fiica presedintelui in loc sa planga ca tacsu` e mort, se saruta cu nu stiu ce tip. Maa, faza aia a fost cam banala.
Mi-a placut faza cu familia aia din India, cand venea valul si eu stateau imbratisati105. Am si plans atunci21
Mi-a palcut de tipul gras rus, Yuri cred21. Era chiar tare tipul21
Oricum, filmul a fost foarte bine realizat si sunt tare curioasa ce se va intampla pe 21 decembrie 2012. Deh. . . sfarsitul lumii21
Wow ! 2012 se numara printre filmele mele preferate . Pur si simplu il ador ! Mi-au placut foarte mult efectele , parea atat de real o_o Pot spune ca a fost o drama pe cinste , deoarece pe mine una m-a facut sa si plang . Saracii oameni T.T Prea trist . Cand vedeam cum toata lumea se distrugea , pamantul se crapa , apa peste intreaga lume ... wtf o_o Nu vreau sa se intample si cu noi =]] Totusi ... iubim lumea asta data de Dumnezeu , este atat de frumoasa . Nu ar merita ca o asemene creatie , una extrem de minunata sa fie distrusa . Ar trebui sa-i multumim lui Dumnezeu in fiecare zi pentru ce am primit . Lumea nu ar trebui sa dispara niciodata <3
Personajul preferat ... Cred ca Sasha . A fost un tip incredibil , mi-a placut enorm , s-a sacrificat pentru ceilalti , bagand in joc propria lui viata . Pacat ca a murit . Am plans si in acel moment T_T Prea trist ,eu una doream sa traiasca pana in final . Familia aceea ... prea norocoasa si iubita de Dumnezeu . Au putut scapa de nenorociri si chiar daca au trecut prin atatea clipe grele si parca imposibile , efortul lor a fost intr-un fel rasplatit . Dorinta lor de a trai ... m-a impresionat atat de mult .
Mie mi se pare un film de nota 10 , cu efecte exceptionale , prea reale . Din partea mea filmul merita vazut de toata lumea , cu siguranta o sa lase o impresie buna tuturor ! Eu una nu regret nici o secunda ca l-am urmarit , parca fiecare moment , fiecare efect a avut un rol atat de important in film . Merita admiratie !
Un topic cu filmul acesta si eu inca nu am trecut pe la el... Ciudat <.<.
Ce pot sa spun? Sincer, chiar mi-a placut. Nu sunt o mare fana a filmelor SF insa modul in care a fost regizat acest film e pur si simplu superb. 105. Cred ca dintre toate filmele SF pe care le-am vazut ( exceptie facand Avatarul21) acesta este cel mai bine realizat. Ideea mi s-a aprut oarecum interesanta... originala in special la sfarsit, cu acele Arce. Am citit multe despre acest "2012" si din punct de vedere stiintific, dar si cultural sau istoric [ maya stiti voi 15].
Actorii si-au jucat bine rolurile, iar asta mi-a placut. Ma bucur totusi ca nu a bagat mai deloc "romance" praise. Ar fi stricat toata acea panica creata de acel dezastru.
Pagini: 1 2