Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: GFX by Mimi
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3
In ordinea in care le-am facut.

1. [Imagine: f44u8p.png] Ava 1. [Imagine: 2nqcsub.png] Ava 2. [Imagine: 2lvgvg2.png]

2. [Imagine: 977lat.png] [Imagine: 24n46fm.png]

3. [Imagine: 14d3m74.png] [Imagine: r7kq69.png]

4. [Imagine: 359z4uu.png] [Imagine: ll5b9.png]

5. [Imagine: 3587xh5.png] [Imagine: 2zzkbiu.png]

6. [Imagine: zb9qf.png] [Imagine: 25ias83.png]

7. [Imagine: 9gwled.png]

8. [Imagine: 308ifz5.png]

9. [Imagine: 28b6tjo.png]

10. [Imagine: 16m7kt5.png] [Imagine: 2m5ky05.jpg]

11. [Imagine: e9t8x0.png]

12. [Imagine: ega3jl.png] [Imagine: 21eukbt.png]

13. [Imagine: 35l70k3.png]

14. [Imagine: 25qyyl0.jpg] [Imagine: 5plvyc.png]

15. [Imagine: 2nsnev7.jpg]

16. [Imagine: wrkoqd.jpg] [Imagine: 5zh1d1.jpg]

17. [Imagine: 2myvy34.jpg] [Imagine: 122181w.png] [Imagine: 10xt6x2.jpg]

Si mai am. 15
Nimeni.Sunt chiar atat de urate incat nu comenteaza nimeni ? 2

1. [Imagine: 2gugzl1.png]

2. [Imagine: b88ieg.png] - clipping mask

[Imagine: sce06f.png] + clippung mask

3 .[Imagine: fngz77.png]

4. [Imagine: b9bxc8.png]

5. [Imagine: 2agr9xj.png]

6. [Imagine: url%5D]

7. [Imagine: 2r5cfbn.png]

8. [Imagine: 1g0vsx.png]

9. [Imagine: 33farn6.png]

10. [Imagine: nyy2p1.png] Nu-mi place acest rezultat.

11. [Imagine: 2qu5a8l.png]

Ei ?
Ok ... de data asta postez doar niste avatare. :]

[Imagine: 121zak1.png]

[Imagine: 2yphtgo.png] Nu imi place.

[Imagine: 316lr1s.png] Nici asta.

[Imagine: 8z1ldu.png]

[Imagine: 144aflf.png]

[Imagine: ouzhpj.png]

[Imagine: 2n19sw1.png]

[Imagine: n46cl.png]

[Imagine: 2cqk66t.jpg]

[Imagine: 9svtjt.png]

[Imagine: ve3zmq.png]

[Imagine: 5vsvmh.png]

[Imagine: qy8enp.png]

[tox edit]: double posting e valabil daca nu iti comenteaza nimeni in cateva zile, tu ai triple, si ai postat in fiecare zi.take it easy, please.
Nu's urâte , dar pe mine nu mă dau deloc pe spate. Mi se par doar nişte dfxuri normale.
Şi, cum crezi că ar avea cineva chef sau răbdare să comenteze 17 siguri şi avataruri? Nu e cumva prea mult? Take it easy. Pune 2-3 siguri, nu o tonă.
Aşa, ce pot să spun? Mai nimic. Unele sunt prea simple, altele prea încărcate. Backurile sunt prea încărcate şi nu îmi exprimă aproape nimic. Doar o aruncătură de brushuri şi c4duri.
Mai pune şi tu ceva bordere, că arată mai bine.

Succes. Pa.
Ăăă, da, vroiam să postez de ... ieri ? Şi să dau şi un quote la "Nimeni.Sunt chiar atat de urate incat nu comenteaza nimeni ?" - păi, da, dacă postezi în fiecare zi, nu prea primeşti commenturi. Secţiunea nu e chiar una din cele mai populare.

Păi la cele mai multe siguri nu le văd ideea din spatele efectelor ... Ştii, gfx-ul nu înseamnă doar să bagi c4d-uri, un render/stock, text, bushuri şi câteva efecte ... E ca şi ... un fic/carte/compunere/eseu. Dacă vrei să avansezi, fă siguri după o idee anume. Vizualizeaz-o, vezi-i continuitatea [ar trebui în general să fie o idee de genul ciclului păsării phoenix, fără cap şi fără coadă, motivul de început să i se piardă uşor pe margini].

Ca şi concept şi idee îmi place cel cu "Magic is a lie". La restul nu le ghicesc esenţa, iar textul e cam aiurea pus [cul puţin la cel cu 'galaxies' ... nu-mi prea exprimă asta efectele sigului]

Baftă!
Mda, stiu ca am pus cam multe dar asta e ... greseala mea, multumesc pentru commenturi. :]

[Imagine: 2hnv0xf.png]

[Imagine: 2qdv6tg.jpg]
Din ultimul post aleg primul sig. Este destul de reusit pe langa altele ,dar ai grija...nu folosi mereu clipping masck sau cum e 21...eu nu-l folosesc.
La texte ar merge si alte fonturi[ dfont parca se numea site-ul 21]
Vad ca in unele sig-uri te bazezi mai mult pe text si folosesti prea mereu texte.Incearca sa le eviti pt o perioada si ocupa-te de sig-uri...daca mai folosesti texte ,foloseste niste fonturi mai interesante ce sa se potriveasca cu tema sig-ului.
cam atat
Bafta!
Okey am trecut şi eu pe aici, am să-ţi iau fiecare gfx în parte să-l comentez fiindcă realmente îmi place stilul tău.

ÃŽn primul post
1. Ideea primului sig este una relativ bună, dar textul nu mi-a plăcut. Puteai folosi alt font, iar culoarea cam iese în evidenţă într-un mod neagtiv, care dă un aspect neglijent sigului. Mi-ar fi plăcut dacă ai fi poziţionat textul cu numele tău mai spre stock. Avatarul ar avea nevoie de un border şi sigul la fel. Setul acesta a fost relativ făcut frumos, dar nu mi-a plăcut textul.
2.La setul numărul doi, la fel, la sig te-ai bazat prea mult pe text. De asemenea bg-ul este foarte plăcut, culorile sunt alese foarte bine fiindcă nu bat la ochi şi sunt plăcute. Nu i-ar fi stricat un border, ca şi avatarului.
3.Setul numarul trei este foarte frumos, nu am ce să spun altceva.
4.Ador setul numărul patru , ador culorile. Roşu e una din culorile mele favorite.
5. Setul numărul patru îmi place că o are pe acea fată anime, deşi nu ştiu cine este şi din ce anime sau manga este. Vreau să te întreb, poate şti. De mult timp vreau să aflu. O ador pe individa asta.
6.Setul numărul 6 e prea încărcat, adică textul ală acolo din bg, nu mă încântă foarte tare, dar restul e drăguţ.
7.Oarecum simpluţ, dar cu o idee bine definită.
8. Ador culoarea mov. Ador şi sigul tău.
9. Ce ţine tipa aia în mână nu mă prea încântă, nu ştiu de ce, dar cam bate la ochi şi iese prea mult în evidenţă. Ar trebui stockul să iasă cel mai bine. Cel puţin aşa mi se pare.
10. Sigul cu Hatsu'chan .....hm, parcă i-ar trebui un text cu un font care să facă sigul să iasă mai mult în evidenţă, părerea mea.
11. La sigul ăsta puteai să pui numele 'mimi' udeva unde să nu se vadă chiar aşa mult, adică nu ştiu părerea mea e că nu e bine pus.
12. Sincer nu ştiu ce să spun.
13.Cam simplu.
14. Cute and sweet.
15. Foarte cute
16.. Acesta e foarte interesant.
17. drăguţ.


al doilea post

Nu mi se pare ceva interesant sigul numărul 5. este destul de posac şi nu iwese cu nimic în evidenţă, iar sigul cu Sebastian Michaelis...îl ador.
La al doilea post, avatarele sunt drăguţe şi bune, îmi plac.

ultimul post
Primul sig este foarte frumos, ador stilul tău, ştii să faci
sigul să iasă în evidenţă cu adevărat. Iar ultimul sig, la el ador acel mititel scris discret care este foarte drăguţ acolo unde este.
Mulumesc mult pentru pareri. :]

La texte ar merge si alte fonturi[ dfont parca se numea site-ul ]
dafont* 10

@Lilith, ziceai ceva de border, mie nu-mi place sa le pun border, pur si simplu nu imi place, de aceea nu il folosesc.

_______________________________

M-am gandit sa nu mai postez si ce am facut inainte, doar pe cele mai recente, ca acesta :

[Imagine: ra97i9.png]

Cand l-am facut aseara imi placea mai mult, azi imi place mai putin ...
Well, dacă ție nu îți place borderul, e în regulă. Acum este și după preferințele autorului. Ultimul post, deci, ador sigul. Îmi place bg-ul pentru că este mov...ador movul și parcă am precizat dat nu mai știu sigur.
Oricum, parcă puteai să o scopți pe fată mai bine în evidență, nu știu oricum îmi place.
da, siteul se numește dafont.com și eu tot de acolo
îmi iau fonturile, e un site drăguț și are
o mare varietate de fonturi pe care le folosesc cu plăcere.

În ceea ce privește sigul, ți.am mai spus, îmi place
în general stilul pe care îl adopți. Este un stil bun și îmi place, o mai spun și iar o mai spun și iar o mai spun.


Baftă//
Pagini: 1 2 3