Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Hey, guyz!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Salut ! Numele meu real este Alex . Am... 13 ani si ceva si sunt din "minunatul" Bucuresti.
Sunt fan inrait al muzicii metal, rock, punk si alternativ rock. But my favorite genre remains metal ( de unde vine si nickul ) . Formatii preferate: Metallica, Iron Maiden, Nickelback, Sonata Arctica, Linkin Park, Slayer si ma opresc aici pentru ca as sta sa scriu o ora la lista.
Imi plac animeurile foarte mult, precum : Death Note, Code Geass, Naruto [i was a fan , but acu nu imi place asa mult ] , Bleach , FMA , FMP etc.
Si cam atat am de zis. Mi-e lene sa mai scriu si nici nu mai stiu ce 21 . Daca aveti intrebari puteti sa mi le puneti. 4
Bine ai venit pe Animezup, Live And Die For Metal!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Hey Alex ^^ Bine ai venit pe forum . Sper sa te distrezi si sa-ti faci prieteni foarte usor 15 Imi place descrierea ta si mie imi plac cam aceleasi trupe si aceleasi anime-uri 8 Si eu sunt din Bucuresti T_T Mie nu-mi place aici , oriunde e mai bine decat in Bucuresti xD Hmm..nu prea ma pricep la intrebari , dar incerc xD
1. Ce gen de filme iti plac si care e preferatul tau ? 4
2. Citesti manga ? Daca da care ti-au placut xD
3. Care e melodia ta preferata de la Linkin Park ?
Uf , cam atat xD Inca o data welcome si sa te acomodezi rapid hug
Nici mie nu-mi place in Buca 21 Se pare ca nu's singuru' care crede ca oriunde e mai bine 4 . Planuiesc sa ma mut in Anglia, sa studiez la Oxford. Dar dupa ce termin a 12-a.

1. Ce gen de filme iti plac si care e preferatul tau ? 4

Pai... Imi plac filmele horror, actiune si thriller. Sunt un fan al acestor genuri de filme 4 Si ce film mi-a placut 39 Hmm... Ultimul pe care l-am vizionat si mi-a placut a fost 2012. Nu am unul preferat. Vad foarte multe filme care imi plac.

2. Citesti manga ? Daca da care ti-au placut xD

Nu sunt un cititor inrait de manga. Mai mult imi plac animeurile. Am citit si eu cateva: Loveless [dupa ce am vazut animeul] , Death Note , Bleach [ presimt ca nu o sa o termin niciodata ] , AirGear, Kagetora si Nana.

3. 3. Care e melodia ta preferata de la Linkin Park ?

Momentan ador melodia Leave out the Rest 8

Eh...daca tot nu am ce face, imi voi face si o descriere fizica 21 Pay... Am paru brunet , usor ondulat si mediu. Nu ca toti baietii scurt 4 . Am ochii caprui, aproape negrii. Sunt inalt. Am 1.75m parca... Si...cam atat. Culorile preferate sunt: negru, albastru, rosu, gri.
Hello ! 4 Yup, I`m a boy . ^^" Ai presupus bine 3 . And now I`ll answer the questions 4

~ Ai un film favorit? [ care ? ]

Cum am spus , imi plac mai multe filme . Ultimul care mi-a placut a fost 2012 . Efectele au fost minunate si ideea mi-a placut . The end of the world @_@ Tin minte cum niste prieteni ziceau : "Baa, sti de ce s-a terminat calendaru maias in 2012 ? Pentru ca i s-a terminat cerneala aluia care l-a scris ! " 21

~ Personajul tău favorit din Death Note este . . . . ?

Pai... Let me think . Mi-a placut logica de care dadeau dovada L si Light . Chiar era o confruntare intre doua genii . Si ca aspect , mi-a placut foarte mult Missa Amane . Imi placea stilul ei mai punk / rock .

~ Care este melodia ta favorită de la Nickelback?

Imi plac multe melodii . Unele dintre ele sunt : Burn it to the ground , Far away , I'd come for you , Just to get high .


~ Ai văzut Constantine ?[ filmul , dacă da, o părere? ]

Am auzit de film de la un coleg . De o luna [ aproape ] imi zic ca trebuie sa-l vizionez , dar tot timpu uit . 21 Am si multe probleme 21

And I forgotten. I also like Nightwish si Hammerfall . Imi aduc si eu aminte pe parcurs 21
O sa activez pm-ul cand imi voi da seama cum 21 .

O sa vizionez si eu Constantine [il iau de pe net] . And , you must see 2012 . Efectele si ideea sunt foarte bune :X

Melodia mea preferata de la Hammerfall este tot Last Man Standing . Si pe mine ma intreaba colegii de ce ascult formatia asta care , cica , nu canta si face numai galagie . Dar nu-i ascult . Tot timpu le inchid gura cu : " Mie imi place , vreo problema ? "

Near 39 Tot timpul mi-a placut de el . Este la fel de inteligent ca L , sau poate mai inteligent . Mi-a placut ideea din Death Note cum ca Light l-a omorit pe L si Near pe Light . Prin acest lucru , ma gandesc ca Near e mai destept decat L .

Nu imi amintesc clar finalul . Ultima data l-am vazut acum 5 - 6 luni si nu stiu de ce nu imi prea amintesc finalul . Parca Light era omorit de catre Near . Nu-mi pare rau ca Light a murit caci devenise obsedat de acel carnet si incepuse sa omoare oamenii nevinovati. Mie imi place lumea asa cum este , cu imperfectiuni.
Hi Alex..trec si eu pe aici, cam tarziu ce-i drept, dar sti cum se spune mai bine mai tarziu decat niciodata71. Huh sper sa nu sune prea ciudat intrebarea mea anyway iti place shounen-ai/yaoi? Am vazut ca te-ai uitat la Loveless si ca ai citit ficul scris de mine si kaname care este yaoi si devenisem curioasa asta pentru ca nu am mai intalnit baieti carora sa le placa genul asta. Vreau sa stiu ce parere ai despre genul in sine si daca ai mai vazut vreun alt anime4
In alta ordine de idei ai spus ca iti place Bleach, cate episoade ai vazut din el? [probabil mai multe decat mine] si ce parere ai despre anime? Uhm si daca tot sunt la subiectul anime [what anime you saw or notbla bla] ai cont pe myanimelist.net?
Well esti din bucuresti [me too]...ai folosit acel "minunatul" foarte "convins"21...de aici sa banuiesc ca nu iti place orasul? Ei bine nu spun ca eu l-as iubi, dar e singurul loc din Romania in care as vrea sa stau [sau poate si in Sibiu, imi place mult orasul] Si ca tot veni vorba.. unde inveti? [asta era doar o alta curiozitate de-a mea, daca nu vrei poti sa nu raspunzi4]
PM-urile le activezi de la User CP-Edit options si vezi sa fie bifata casuta cu "Receive private messages from other users." apoi dai update 3
Cam atat am vrut sa-ti zic...See you around & have fun :]
Hello, Alex ! Bun venit pe AnimeZup. ^^
Eu sunt Denny ^-^. Ne desparte doar un an, adica ... 39 cred. 21 Eu am 14 ani ^^. Sunt un moderator al acestui site 39 Daca ai vreo nelamurire poti apela la mine sau la oricare alt moderator de aici, te vom ajuta cu cea mai mare placere. ^^
Din cate am vazut, te-ai cam integrat in comunitatea noastra. As avea niste intrebari ... 39 daca se poate sa raspunzi la ele. 21
1. Asculti Cinema Bizarre ? Daca da, care e melodia ta preferata ?
2. Am vazut ca ai vizionat Code Geass, iti place de Lulu ? <3
3. Scrii ficuri ? :pls: [Sa nu ma injuri 21]
4. Daca ai alege un oras in care sa stai [ in afara de Bucuresti] care ar fi acela ? ^-^
5. Ai vazut Blood+ ? Daca da, pe care dintre cele doua o alegi : Diva/Saya ?
Cam atat am avut de spus. Sper sa ne vedem pe forum in continuare si sa fi activ. Tine minte, happy posting and no spam !

Bye ^^
Thx for wellcoming [ nu stiu daca exista cuvantu , dar neah... mi-e prea somn sa mai gandesc 21... sunt racit si azi n-am facut altceva decat sa cant la chitara 21 ] .

Myuu

Well, chiar imi place yaoiul [ poate ti se pare ciudat pentru un baiat 21 ] . Nu stiu de ce imi place ... habar n-am 106 Am citit ficul vostru si mi-a placut . 4 Poate ca imi place si din cauza ca vreo 10 baieti din clasa se dau mari ca ,cica , sunt gay . Si tot timpu in pauze se f*t 21 .
Animeuri yaoi 39 ... am mai vazut cateva pe langa Loveless, ci anume: Okane ga nai [parca asa se numea 39 ] , Enzai , Papa to kiss in the dark si...cam atat, cred. 4

Cred ca la Bleach m-am oprit la episodul 150 sau mai mult 39 . Nu mai stiu sigur. Acu' o luna ma enervasem ca animeul nu se mai termina si de atunci nu m-am mai uitat. 4 Animeul imi place , per total, dar ma cam enerveaza ca nu are final. Inainte imi placea mult, dar interesul a inceput sa scada cand episoadele continuau si actiunea ma cam plictisea. Cred ca din toata seria Bleach cel mai mult mi-a placut al doilea film : Diamond Dust Rebellion.

Nu am cont pe myanimelist , dar daca o sa-mi aduc aminte si nu o sa-mi fie lene [ de necrezut...mie mi-e tot timpu lene 21 ] o sa-mi fac cont 3

Bucurestiul nu-mi prea place . In comparatie cu alte capitale orasul asta e...bleah.. Poate ca totusi simpatizez putin acest oras pentru ca am locuit in el 13 ani si...totusi e casa mea. 4

Studiez [ce termen stiintific 21 ] la scoala Jose Marti , numaru' 56 . E in spatele ProTv-ului. Sau, cum o mai numim noi: Scoala lu' papuc 21

Denny

1. Asculti Cinema Bizarre ? Daca da, care e melodia ta preferata ?

Am inceput sa ascult de cand m-au convins Myuu si Kaname cu ficul lor 3 Nu imi place foarte mult, dar totusi canta bine. Melodia favorita 39 Cred ca ar fi My obsession. Imi plac baladele 4

2. Am vazut ca ai vizionat Code Geass, iti place de Lulu ? <3

Well, I`m a boy and i`m not gay 21 Daca as fi fost fata, probabil mi-ar fi placut , caci toate fetele sunt innebunite dupa el 21 . La Lelouch imi place inteligenta de care da dovada ^^

3. Scrii ficuri ? [Sa nu ma injuri ]

Da , scriu , dar mai mult pentru mine. Poate daca nu imi va fi lene [ lene = cuvant ce ma caracterizeaza 21 ] , o sa pun un fic sau oneshot. 39

4. Daca ai alege un oras in care sa stai [ in afara de Bucuresti] care ar fi acela ? ^-^

Oras din Romania ? Daca ar fi din Romania, cred ca as alege tot Bucurestiul 21 Iar daca ar fi din afara Romaniei , categoric as alege Oxford . Acolea vreau sa invat dupa terminarea clasei a XII-a . Mi-am facut deja planuri 21

5. Ai vazut Blood+ ? Daca da, pe care dintre cele doua o alegi : Diva/Saya ?

Am vazut Blood+ . 4 Diva sau Saya 39 Probabil ca as alege-o pe Saya. Imi plac , in animeuri , fetele cu ochii rosii precum Saya. Si Saya imi pare mai...dulcica decat Diva. Chiar ma gandeam ca ele sunt surori si una are ochii albastri si alta ochii rosii ... formeaza echipa steaua 21 [ nu tin cu nici o echipa de fotbal , da' nu stiu de ce mi-a trecut prin cap asta 21 ]

Ne vedem pe forum si ma bucur sa va cunosc [ partial ] 21
Huh sti sa canti la chitara?5...draguuutz:X:X Si eu am vrut sa invat, dar m-am gandit ca e prea mare bataie de cap si in plus mai e si problema lenei, care si la mine se manifesta de foarte multe ori.
Cat despre subiectul yaoi, nu am spus ca mi se pare ciudat ca unui baiat sa-i placa yaoi-ul ci doar ca nu am mai intalnit fani. Mie chiar mi se pare super tare ca unui tip ii place yaoi-ul, si nu ceva anormal, adica e ca si cum unei fete i-ar placea yuri, nu e ca si cand ar fi pe invers sau ceva de genul39. Uhm nu stiam ca sunt gay prin Jose Martini, asta chiar e o noutate21...dar totusi ma indoiesc ca e chiar asa, adica totusi in scoala nu prea au cum sa eto...nu stiu cum sa ma exprim ca sa nu sune aiurea...sa si-o traga. Oricum, tu ce parere ai despre bisexualitate/homosexualitate?
Mda asta e mare problema la Bleach, are multe episoade plictisitoare unde actiunea e foarte monotona si tocmai de aici nu prea imi vine sa ma uit la el. Probabil o sa-l reiau intr-o zi, momentan sunt pe la episodul 100 sau ceva de genu'
Si am vazut ca intentionezi sa postezi un fic/oneshot si vreau sa sti ca abia astept s-o faci, adica sunt curioasa sa vad cum scri. Sper ca va fi o creatie originala, vreau sa spun neinspirata dintr-un anime pentru ca sincer nu ma mai atrag genul ala de ficuri [sau nu m-au atras niciodata65] Si cel mai mult mi-ar placea sa citesc un fic yaoi scris de tine, sau macar shounen-ai, ar fi ceva interesant.
Acum chiar te las, te-am stresat destul, sper ca nu te-a deranjat [prea mult21] :bye:
Pagini: 1 2