Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

yo!

#1
Salut!
Sunt un fan anime dintr-o localitate ratacita prin judetul Vaslui, de 18 ani ;P
Imi plac foarte mult animeurile si renunt cu placere sa rezolv o tema ca sa vad un episod doua dintr-un anime. In general, timpul meu liber este rezervat in totalitate animeurilor.:p Printre favoritele mele: Higurashi no naku koro ni/kai/rei, elfen lied, clannad/after story, Haruhi Suzumiya 2...etc.
Mi-am facut cont pe animezup pentru ca celelalte forumuri la care eram eu activ "au murit", plus ca acest forum il stiam de mai demult.
Anyway sper sa imi placa aici, desi am avut ceva probleme cu logarea.|
[Imagine: v110q.jpg]

#2
Bine ai venit pe Animezup, fumoffuf!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Welcome to zup ...era s[ spun welcome back o_______O
well this is weirdo, but nvmd. So, welcome to zup ;i
sper sa ai o sedere cat mai placuta aici.Um, ce mangauri citesti ( btw si eu planuiesc sa citesc mangaul Higurashi no naku koro ni, dar animeul nu l-am vazut. Totusi daca o sa imi placa mangaul, am sa vad si animeul ) oricum
sper sa ai o sedere placuta aici la noi, parca am mai spus asta ( azi am ceva )
Animeul Elfen Lied m-am uitat....doar cateva episoade, o sa ma reapuc de el.
So....ce genuri de manga citesti ( daca citesti manga lol ) Si ce mangauri ai citit / citesti.
oh and btw welcome to the club si eu sunt dintr-o localitate ratacita =]]
numai ca sunt dintr-o localitate din constanta.
-

#4
HeLLo There :3
Welcome =3
So do you like Elfen lied..that`s good I like it too 10
Buuuut, am si eu o curiozitate doua...
Ce muzica asculti? Vreo trupa preferata, ceva?
Other thing...yeah...animalul preferat? [o___O nu stiu ce mi`a venit cu intrebarea asta...eee whatever]
And....citesti povesti, romane, fic`uri si alte de`astea? And if you do this....imi spui si niste gen`uri, ce citesti in generel? :]
Asta am avut de spus...I hope you`ll make friends here :3
KyuMin.

#5
Domo for the replies..
In legatura cu manga-urile...Ma intereseaza doar manga-urile care continua poveatea din anime. De exemplu, am vazut animeul Gantz, mi-a placut dar se termina varza, deci apoi m-am apucat de manga. Printre manga-urile mele favorite se afla Claymore, Elfen Lied, Higurashi no Naku Koro ni Onisarashi-hen, Gantz, Rosario+Vampires,Gunslinger Girl etc. Deci pentru animeuri ca Elfen Lied, Gantz care s-au terminat aiurea, mangaurile care au continuat povestea au fost extrem de interesante.

Muzica ascult numai din animeuri ,nu prea ma intereseaza celelalte genuri, deci o trupa preferata ar fi Kalafina...Animale preferata..pai am acasa un caine...de citit nu prea am timp ,ca ma uit la animeuri: ) cat despre fic-uri;am citit 1-2 pentru ca erau scrise de 1-2 prieteni, dar nu am un obicei in a citi fic-uri.
[Imagine: v110q.jpg]

#6
I am late, but here I am ~
Well bine ai venit pe anime zup, sper să te simţi bine aici şi să îţi faci cât mai mulţi prieteni noi. Ceea ce este imposibil cuz here are a lot of nice people, you'll see : > eu sunt Teh, îmi pare bine de cunoştinţă =) .
Hmm ai avut probleme cu logarea? Păi au fost câteva probleme pe aici pe colo cu treaba asta. Crede-mă şi eu am păţit-o [ am avut două conturi ]dar odată ce te obişnuieşti cu animezup, pur şi simplu nu îţi mai vine să pleci de aici . I guess so =) . Nu prea ni se potrivesc gusturile în calitate de animeuri favorite, deşi am văzut şi eu o parte din Elfen Lied şi mi se pare destul de tare : - ? [ plănuiesc să -l văd tot într-o zi ] ~
Hmm văd că îţi place genul horror, am şi eu nişte întrebări .
~ Dacă citeşti cărţi or smth. ai citit ceva de John Saul? [ se zice că e maestru genului horror ] şi cum ţi s-a părut?
~ Filmul tău favorit?
~ Ai văzut Darker than Black?

Atât. Ne mai vedem p'aci. Şedere plăcută : )

#7
si tu ai avut 2 conturi? Smile ca si eu acum tot la al 2-lea sunt.La primul nu am reusit sa ma logez si mi-am facut altul. Am sa vad poate rog un admin sa il stearga pe cel vechi. Daca daca tot sunt cu chestii de genul asta stie cineva de ce nu-mi apare semnatura la posturi, desi la primul post a aparut?...
Nu stiu cum m-ai prins exact la prima carte care o citesc de John Saul numita "Vlastarul mintii" si pana acum recunosc ca e destul de crepy..Un tip nu reuseste sa moara dupa numeroase contuzii pe creier, cauzate de un accident de masina..I like it so far.. totusi nu am un obicei sa citesc carti, ce mai apuc este prin pauze, sau prin timpul orelor mai lejere la scoala si atat10
Filmul (anime)favorit cred ca este "Grave of the fireflies", o adevarata arta, dar sper sa nu zic asta ca l-am vazut cel mai recent.Totusi sa nu uit si de "Clannad the movie".
Am vazut Darker than black si mi-a placut , mai ales sezonul 2 a fost chiar un anime pe gustul meu^^ De ova inca nu m-am apucat ca e on going si nu vreau sa-i stric farmecul, vazandu-l pe bucati.
[Imagine: v110q.jpg]

#8
Citat:Daca daca tot sunt cu chestii de genul asta stie cineva de ce nu-mi apare semnatura la posturi, desi la primul post a aparut?...

Ei bine, ai bifat acolo să îţi arate semnătura? Când îţi schimbi , mă rog salvezi acolo la semnătură, trebuie să bifezi căsuţa aia care să arate faptul că vrei ca semnătura ta să apară în toate posturile. Şi aşa va apărea. 39 în fine, cred că de acolo e problema. Că din altă parte nu cred că are cum să fie >.<
Adică :

Enable my signature in all of my existing posts.

Disable my signature in all of my existing posts.
No action.
[ trebuie să fie bifată prima , adică cea subliniată . ]

Huh, şi eu am adorat Darker than black , mai mult decât orice chiar : )) şi sezonul 2 mi-a plăcut foarte mult. De fapt cred că sunt la egalitate având în vedere că nu pot stabili un preferat dintre cele două, sunt pur şi simplu prea reuşite. Plus că au şi nişte openinguri geniale [ nu crezi? ] şi mă refer la toate 3. Atât ca şi creaţie de imagini cât şi ca soundtrack, sau în special ca soundtrack xD. Enfin, eu aşa cred.
Hm sincer nu am citit cartea aceea a lui John Saul [ eu am citit doar ' Întunericul ' care nu este cine ştie ce ~ pt. mine ] . ăh şi eu în ultima perioadă tot prin pauze la şcoală sau la ore lejere am citit * laughs *

#9
eh...vad ca la postul de mai sus a aparut semnatura, desi eu dadusem si inainte acolo la enable dar cand dadeam update aparea chestia "Your signature has been updated.
You will now be taken back to the Edit Signature page.", dar apoi cand se incarca pagina tot no action era selectata . oricum vad ca si-a revenit, dar merci de explicatii .
Cat despre soundtrack la Darker than black mie mi-a placut cel mai mult op de la 2-lea sezon.^^intradevar genial cum spui tu : d
In rest ..vad ca esti la fel de atasata de Darker than black cum sunt eu de Higurashi no naku koro ni ;P
[Imagine: v110q.jpg]

#10
Heh... apar si eu cu intarziere...
Dar vroiam sa-ti urez si eu bine ai venit pe aici fumoffu!

Altceva/intrebari n-am pentru time pentru ca ne stim de mult, daca esti cel pe care-l stiu.
Bine ai venit pe zup si have fun!
[center]Anime Group | My Anime List

[Imagine: bleach.jpg][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)