Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hei, pplz

#1
[prima oara remarc emoatele' alea din stanga, reallly cuuute!]

Well.. eu ador sa imi fac descrieri pe forumuri, ador sa ma prezint pe mine, ca persoana. Imi puteti spune Ada, sau Anda, de fapt ma cheama Smaranda, dar prefer derivatele >.>
14 ani scrie pe mine, ultim an dedicat in special manga-urilor, anime-urilor mai putin, ce e drept, pentru ca m-au convertit prea multe persoane cu japonia asta, pe care la inceput nu dadeam doi bani. I'm in love now, evident.
Sunt din Bacau, si cam asta e cu prezentarile generale.

Ca genuri de manga, prefer smut. Cu asta am crescut, asta am citit prima data, asta citesc in continuare. Aveam la un moment dat boala pe shoujo, dar incepusem sa ma satur de atatea little cute girl care se crizau la first kiss >.> . Citisem si josei la un moment dat, dar pasiunea asta sa stins repede. De la un timp, m-am dat pe yaoi, si spun cu mana pe inima ca imi place mai mult ca orice altceva. Citeam si inainte, dar nu cu atata pasion cum fac acum. Dadusem de un yaoi chiar foarte fain si mi-a ramas intiparit in minte si de atunci tot citesc.

Muzica.. prefer mai mult j-pop decat j-rock, sau cel putin in ultimul timp. Imi place Gazette, Myiavi, Gackt, Nightmare and stuff like this, dar ascult destul de mult si BigBang [TOP fan :3 ], MBLAQ mai nou, U-Kiss..

Intr-o perioada de prin vara trecuta ma uitam mult da jdrame. I just love Why Why Love, Devil Beside you [Mike He fan :3 ]..

Well, si cam atat, momentan. Mai multe o sa spun in restu' forumului. ID gasiti la profil. Cyaaa ^^

#2
Bine ai venit pe Animezup, Haru!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Neata!

Smaranda? 17 NASPA!

1. Ai terminat cumva a 8a?
2. Daca da: la ce profil esti la liceu? Daca nu: la ce profil ai vrea sa mergi?
3. PC vs afara?
4. Bani vs dragoste?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#4
Hallo Haru 21

Bine ai venit pe zup, si sper sa nu il abandonezi :]]
Sa vedem:
- anime/manga preferate?
- personaje preferate?
- cantece preferate?
- filme/seriale preferate?
- activitati preferate?
- si cum si dat de zup? [ asta nu mai ii cu preferat 21 ]

Cum spuneam sa nu abandonezi zupul, si sa fii activa hug
:byE:

____________
[edit] chiar vroiam sa scriu ca sunt prima, da am zis sa postez si dup'aia dau edit 24, omule ai ocheleri cu infrarosi sa vezi cand apare fiecare nou-venit :]]
[Imagine: teru.png]


#5
Initial ai mei voiau sa ma numeasca Beatrice, deci sunt norocoasa ca totusi m-am ales cu Smaranda >.>

Nu, n-am terminat a 8-a. Abea acum, in toamna, o incep. Totusi, la liceu vreau sa dau la mate-info, iar daca ma razgandesc, sigur dau la stiinte ale naturii. Probleme nu imi fac legate de medii, eu zic ca o sa intru la ce liceu vreasu si pe ce profil doresc.
Well.. multi m-au intrebat in ultimul timp daca prefer PC'u sau sa stau afara.. pot spune ca ambele, incerc sa imi impart timpul. Ideea e ca in ambele cazuri am parte de activitati de enterteimant, palavragesc cu prietenii in ambele cazuri, afara cu cei din real life si pe net cu cei virtuali, multi de care m-a atasat ingrijorator de mult >.> Inca oscilez intre extremele astea 39

Cah, cat urasc sa ma intrebe lumea daca prefer banii sau dragostea o.O. Eu sunt carierista de felul meu, mereu am visat sa imi fac mai intai o cariera, sa imi castig proprii bani cu care sa ma pot intretine singura. Si atunci cand o sa fiu sigura pe puterea mea financiara si o sa am un teritoriu stabil, abea dupa o sa incerc sa imi caut pe cineva cu care sa impart toate astea. Nu doresc un sot/concubin excesiv de bogat, care sa ma tina in puf, eu vreau echilibru. Vreau tru love, vreau sa imi placa cu cine imi impart viata, vreau echilibru emotional.. Desi cred ca astea sunt visele tuturor. Nu am de gand sa imi pregatesc viata de pe acum, ca dupa, unde mai e distractia? Neprevazutul ala..

Asa, trec la urmatorul post. Ca manga preferate am Model, care e genial.. Haou Airen a fost si el destul de bun. Personajul meu preferat ever ramane Michael, din Model. Si Ken, tot de acolo. Inca oscilez intre cei doi. Recomand manga-u tuturor celor care nu l-au citit. Melodii preferate am o tona. Reila, de la Gazette, e probabil melodia mea de suflet. Cat am plans eu la liveul de la Reila.. Plangea Ruki, plangeam si eu.. Ce greu trebuie sa fie sa canti si sa plangi in acelasi timp. Respect etern penru omul ala. Cu filmele si serialele americane si ce nu e cu asiatici nu ma prea intereseaza.. Imi placea Doctor House intr-un timp, si la Gossip Girl ma uitasem, ca prea in lauda toata lumea. Supernatural a fost bun, sezonul 5 a fost de-a dreptul genial. Sam e un dulce.

Activitati preferate.. hmm, multe. Imi place sa citesc, sa ies cu rolele, ca orice muiere, cam tot ce face un adolescent in principiu.

De forum stiam, stiam de mult. Doar ca pe mine ma intimideaza forumurile mari, cu multi membri. Sunt o persoana care desi comunica mult, ma integrez foarte greu. Daca nu imi fac un prieten, doi de prin primele zile care sa ma initieze in alte activitati, atunci nu mai intru. Sunt oarecum dependenta de atentie. Nu-mi place sa vorbesc singura, desi la inceput, peste tot, depun eforturi considerabile >.>



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Yo pplz !! HellzBunnyAL 5 2.956 12-03-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: Sloth


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)