Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

vecinul meu iubit ( yaoi )

#1
buna, sunt noua pe pe aici,iar acesta este primul fic pe care il postez pe acest forum . Astept parerii, sugestii si criticile voastre.
___________________________
Capitolul 1: Mutarea
Azi este o zi calduroasa de vara. Soarele arde pe cer ca o stea inflacarata aruncandu-si razele peste pamant, penru ca acestea sa poata satura setea plantelor de caldura si lumina. Acestea prin procesul de fotosinteza care le da o culoare verde ca de smarald, iar florilor niste culori vii care iti fura privirea, parfumul lor dulce te face sa te simnti ca in rai. Pasarile se joaca pe cer libere. In orasul Osaka soselele sunt aglomerate si pline de masini multicolore care se grabesc.
Printre acestea ma numar si eu, Tetuo care am venit in acest oras pentru a ma muta aici si pentruca lucrez aici.
Ce a-si putea zice despre mine? Sunt o fire rebela, imi place sa exploarez lumea, sunt posesiv si de acea sunt gelos, in rest sunt foarte prietenos.Dar si incapatanat, daca imi doresc ceva, fac tot posibilul sa obtin acel ceva. Cam atat despre caracterul meu moral. Acum sa va spun si despre fizicul meu: am 80 Kg, sunt inalt ,am 1.90, deoarece am jucat basket in generala si la liceu. Eram capitanul echipei. Corpul meu este bine lucrat, deoarece imi plece sa ma priveasca fetele cand merg la mare sau vara cand joc basket. Parul meu este de o culoare argintie ,lung pana la umeri,deoarece imi place cand merg cu masina decapotabila ,vantul sa se joace cu parul meu; cat despre ochii mei, ei sunt albastrii...aaaa uitasem sa va spun cati ani am si de ce ma aflu aici. Am 25 de ani, am terminat de curand facultatea de jurnalism si m- am decis sa ma mut aici in Osaka.Am ajuns. Acesta este blocul in care voi locui de acum in colo, este un bloc cu zece etaje. Eu voi locui la etajul noua. Pentru uni poate li se pare prea sus, dar mie imi place, deoarece pot admira privelistea si chiar rasaritul si apusul soarelui.
Cu mult efort si cu putin ajutor din partea acelora care ii tramsportasera mobila si cutiile in care se aflau lucrurile sale, a reusit sa isi urce lucrurile pana in apartamentul sau. Apartamentul este in forma de dreptunghi, cum intri este holul, paralel cu usa de la intrare este bucataria care are legatura cu balconul si cu sufrageria, dar intre bucatarie si sufragerie se afla baia , in partea dreapta a bucatariei este dormitorul lui Tetuo. Oameni de la livrari au plecat in timp ce Tetuo statea intins pe jos si isi tragea sufletul de cat urcase si coborase, dar era fericit deoarece acum era singur in casa lui. Dupa o jumate de ora se ridica de jos si incepu sa-si aranjeze lucrurile prin casa. Patul va trona impunator in dormitorul cu peretii vopsiti in culoarea cerului. L-a asezat in dreapta cum intri in camera, langa perete, apoi si-a adus bibilioteca, de culoare galbena, ce se potrivea de minune camerei. A asezat-o paralel cu patul ,apoi si-a asezat enciclopediile, carti de aventura,de dragoste ,romanele politeste.Langa biblioteca si-a asezat sifonierul de dimensiuni mici, compus din: partea de jos cu doua sertare in care isi aseza lenjeria intima, hainele de stat prin casa si prosoapele,iar in partea de sus asezate pe umerase trei costume toate de culori diferite si hainele sale de strada.Nu avea multe haine deoarece nu-i placea sa-si cheltuiasca banii pe haine si prefera sa ii cheltuiasca pe ceva mai important.Apoi si-a bagat biroul negru, pe care a asezat calculatorul. Monitorul cu plasma de culoare neagra, unitatea centrala era alba la fel si tastatura si mausul, imprmanta era neagra ca monitorul.
Dupa ce si-a asezat dormitorul s-a mutat in sufragerie. In sufrageria galbena ca vanilia, a inceput sa aseze canapeaua din piele neagra, langa perete, in fata a asezat o masuta pe care a pus televizorul, iar in lateral a asezat doua fotolii confortabile.In balconul micut vopsit alb, si-a pus bicicleta sa mov cu suspensie si 24 de viteze, skateboard-ul sau colorat cu negru si niste flacari desenate ce iti dadeau impresia ca mergi pe foc si in sfarsit rolele rosii, de silicon care se puteau transforma si in patine de ghiata. Bucataria cu faianta si gresia alba. Combina frigorifica a asezat-o in stanga geamului care se deschidea in afara, langa frigider a asezat o masuta de doua persoane cu doua scaune din plastic rosii, pe partea dreapta a ferestei era asezat aragazul maro,chiuveta si masina de spalat.Baia este albastra ca cerul si avea toate cele necesare pentru a-ti face toaleta adica: wc., chiuveta, oglinda in spatele careia se afla un dulap si cada.
Dupa atata munca, trebuie sa ma culc deoarece maine ma duc la munca.
Se duce in dormitorul sau mare inchide fereastra, nu inainte de a arunca o privire pe cer unde in locul soarelui statea frumoasa luna, care lumina noaptea, impreuna cu frumoasele stele. S-a asezat in patul moale si calduros si s-a dus pe taramul viselor. A doua zi Tetuo a fost trezit de razele soarelui care ii mangaiau fata sa fina. S-a dat jos din pat si s-a dus sa-si faca toaleta de zi cu zi, dupa care s-a intors in dormitor si s-a imbracat intr-un costum negru cu o camasa rosie si cravata alba. S-a dus in bucatarie unde si-a luat micul de jun apoi a plecat la serviciu.
In aceasta firma mare de ziare lucrez ca reporter, adica terebuie sa caut evenimente stranii sau intamplari ciudate si sa le anchetez sa iau interviuri si sa fac poze. Deasemenea ma deplasez peste tot in tara pentru a fotografia cele mai frumoase peisaje, animale si plante . Ziarul aceesta se numeste “Rechinul” si este cel mai citit ziar din intreaga Japonie.Dupa o zi grea de munca abia astept sa ma intorc acasa.
Ajuns in bloc Tetuo ia liftul pana la etajul noua. Cand coboara din lift da peste un vecin de-al sau, Tacibana .
Capitolul 2: Cunoasterea
Sunt Tacibana si sunt un tip foarte independent, nu imi pasa de ce cei din jurul meu, asta e tot despre caracterul meu moral. Fizic , am 1,80 si 75 Kg, parul este negru si scurt,dar mi-am lasat o suvita mare care este roscata.
Ochii verzi ca primele firicele de iarba ale primaverii, am 19 ani sunt student in primul an la facultatea “Politehnica” profil matematica cam atat si despre mine.
-Mosule uitate pe unde mergi!
-“Mosule”! Cui ii spui tu asa? Zice indigant Tetuo, abia am 25 de ani.
-Nu ma intereseaza cati ani ai, dar fi mai atent data viitoare!? Si se duce in lift. Cand sa inchida usa Tetuo il impiedica si ii spune:
-Hei pustule care e problema ta? In primul rand tu ai intrat in mine si ar trebui sa iti ceri scuze, si in al doilea rand vezi cum vorbesti, ai inteles?
Tacibana ii da peste mana lui Tetuo si nervos ii spune.
-Vorbesc cum vreau si nu imi cer scuze pentru ca nu e vina mea. Inchide usa de la lift si coboara.
Iese din bloc si se duce intr-un parc unde sta, cand are nevoie de aer curat sau de putina liniste. Se intinde pe iarba verde si priveste cerul cu miliardele de stele sclipitoare.
Nu imi vine sa cred ca a putut sa zica asa ceva despre mine. Se duce in baie si se uita in oglinda, copilul ala e nebun eu nici macar nu am riduri de unde ascoso si pe asta cu “mosule”?Vreau sa-l mai vad o data si sa-l fac sa-si ceara scuze, nu are nici un drept sa-mi spuna ca sunt “mos”. Si poate a fost nervos….aaaa ma doare capul. Mai bine m-as schimba si asi iesi sa iau o gura de aer.
Si s-a dus si el in acelasi parc unde era Tacibana, si cum se plimba el asa pe aleile parcului si admira copaci inalti, florile colorate, aude un strigat de ajutor. Cum el era reporter s-a dus repede sa vada despre ce e vorba. Vede un grup de patru baeti de 19-20 ani care il bateau pe Tacibana. Tetuo fuge spre ei strigand:
-Lasati-l in pace! Datii drumul !
Seful acelei gasti se intoarce spre Tetuo.
-Hei care e problema ta?
-Vreau sa-l lasati in pace.
Baiatul uimit ca-l cunoaste pe Tacibana se uita spre tovarasi sai si le face semn sa-i dea drumul si pleaca spunand
-Ai avut noroc, data viitoare nu o sa mai ai asa noroc.
Tetuo se duce la Tacibana, il ia in brate si il aduce in apartamentul sau. Il pune pe patul mare si moale,apoi se duce sa isi caute trusa de prim-ajutor, nu inainte de-ai pune o compresie cu apa rece pe frunte.Dupa ce o gaseste, se intoarce, ii da jos tricoul negru care era mulat pe corpul bine facut si cu un prosop ii sterge ranile pe cere i-le facusera acei derbedei. Intre timp se trezeste si el din lesin.
-Tacibana esti bine?
-Da dar ma doare capul.
-O sa-ti treaca pana maine. Ii zambeste Tetuo
-Sti in legatura cu…ce-am spus mai devreme…imi pare rau,dar eram putin cam nervos.
-Nu-i nimic. Sunt asa de fericit ca si-a cerut scuze.
Tacibana incearca sa se ridice, dar nu poate deoarece il durea rau abdomenul.
-Hei ce faci trebuie sa stai intins! spuse Tetuo ingrijorat.
-Dar trebuie sa ma duc la mine!
-Nu e nevoie vei sta la mine in seara asta dar trebuie sa…dormim inpreuna deoarece nu am decat un pat si canapeaua e prea mica.
Amandoi rosesc.Tetuo se baga langa Tacibana,se intorc spate in spate si isi spun noapte buna. In timpul nopti cei doi se rasucesc in pat astfel in cat a doua zi se trezesc unul in bratele celui lalt.
-Imi…imi pare rau…nu..,spune Tacibana rusinat.
-Nu-i nimic….nici unul dintre noi nu a vrut sa se intample asa. Daca e asa atunci de ce imi bate inima asa tare?poate e pentru ca….
-Eu trebuie sa plec altfel intarzi la cursuri.
-Da sa ai grija la golanii aia?
-Da o sa am, si cred ca nu am avut ocazia sa o spun pana acum dar….iti multumesc pentru ca mai salvat noapte trecuta,si iese fugind din apartamentul lui Tetuo.
In drum spre facultate ia trecut prin minte imaginea cu ei doi. Ce a fost asta? De ce mi-a venit in minte tocmai acea ipostaza cand ne tineam in brate? Ne tineam in brate? Nu a fost doar o…intamplare,dormeam si ne-am trezit imbratisati asta e tot…dar de ce amandoi ne tineam in brate unul pe celalalt? Si de ce ma framant atata? Doar na fost nimic…dar ceva nu e inregula cu mine…ce e de ce ma simnt de parca as vrea sa il vad, sa cunosc mai multe despre el,sa stau mai mult timp cu el? In timp ce se gandea, se suna de inceperea orelor,ceea ce il face pe Tacibana sa nu se mai gandeasca la Tetuo si sa se concentraze asupra orei de matematica. Dupa ce se termina ora de matematica Tacibana este anuntat de catre directorul Li, sa se prezinte in biroul sau imediat. Cand Tacibana a ajuns in birou a avut un soc,l-a vazut pe Tetuo.
-Tu ce cauti aici?
-Tu esti student in aceasta universitate? Spuse Tetuo la fel de surprinsa ca si Tacibana
-Voi doi va cunoasteti, interveni Li, deci atunci va fi mult mai usor de vorbit
-Da ne cunoastem suntem vecini, dar asta nu conteaza acum, de ce mati chemat?
-Te-am chemat sa ti-l prezint pe noul tau coleg de clasa Tetuo.
-Ce? Glumiti nu-i asa? Nu are cum sa….
-Ba da am, si incepand de azi voi fi noul tau coleg de clasa si voi sta langa tine, spuse zambind Tetuo.
-Ce nu vei sta langa mine eu stau singur.
-Nu, Tetuo va sta langa tine ai inteles! Spuse Li hotarat.
-Da.
Cei doi au iesit din birou si se indreptau spre clasa cand vine la ei seful baetilor de seara trecuta.
-Ia te uita de cine am dat! E chiar fraerul de Tacibana si bodiguardul sau.
Tetuo ii arunca o privire dispretuitoare ticalosului, pe nume Ed.
-Ce probleme ai tu cu colegul meu?
-Nu te baga Tetuo asta e intre mine si el, ce vrei Ed? De ce nu ma lasi in pace?
-De ce? E simplu penru ca imi place sa te tachinez si in plus nu ar mai fi distreactie daca nu masi mai lua de tine. Acum scuzati-ma trebuie sa plec, am treaba. Si intra printer cei doi lovindui cu umarul intentionat.
-Hei uitate pe unde mergi! ii spune Tetuo iritat de comportamentul lui Ed.
-Ai spus ceva?se intoarce acesta arucandui o privire ucigatoare lui Tetuo.
-Da, ti-am spus sa te uiti pe unde mergi.Ed nervos il ia de haina si il izbeste de perete.
-Cine te crezi? De ai tupeu sa comentezi la mine.Tetuo era mai puternic decat Ed asa ca ii da cu usurinta mainile la oparte si ii da un pumn in gura.
-Asculta-ma bine pustule. Nimeni nu se atinge de mine fara sa ii permit eu. Acum dispari pana nu iti mai dau vro doua. Toti care erau pe coridor in acel moment au ramas stupefiati, deoarece nimeni nu avea curajul sa comenteze la Ed, dar cu atat mai putin sa dea in el si sa il faca sa fuga ca un las.
-Ai fost foarte curajos sa faci asta dar acum vei avea probleme, lui Ed nu ii place sa fie umilit .
-De parca mi-ar pasa,spuse nepasator Tetuo.
Dupa atata agitatie si surprize se incheie si aceasta zi cu clopotelul care anunta sfarsitul orelor, cei doi s-au strans foile si au plecat impreuna spre casa.
-De ce ai venit la facultate?
-E secret, spuse zambind Tetuo.
-Daca nu vrei sa imi spui nu ai de cat, mie nu imi pasa.
-Am venit ca sa investighez.
-Ce sa investighezi?intreaba curios Tacibana. Tetuo se uita la el
-Nu pot sa iti spun.
-Nu stiam ca esti dectectiv?
-Nu, dar ma rugat un prieten sa-l ajut, si am acceptat, acum ai inteles?
-Da oarecum.
Noaptea se arata tot mai mult pe cer, cei doi ajunsi in dreptul usilor care ii despartea de intrarea in apartamentele lor.
-Vin maine sa te iau? Ca sa mergem inpreuna?
-Fa cum vrei nu ma intereseaza,spuse nepasator Tacibana.
-Bine atunci la 7 sunt la tine sa fi gata. Pa noapte buna!
-Da sa nu intarzi ca nu te astept .Pa noapte buna!
Dupa ce s-au despartit, sau dus la culcare.
Tacibana nu e asa de tafnos pe cat credeam eu. E chiar de treaba daca ajungi sa il cunosti, dar de ce am impresia ca se intampla ce va in sufletul lui? O sa il intreb maine acum ma duc sa ma culc ca sunt frant de oboseala.
Ziua se grabea sa isi faca aparitia facand intunericul sa dispara. Este ora 7:05 si Tetuo nu a venit. Tipul asta a auzit si el de punctualitate? Ma duc sa vad ce are de nu avine.Tacibana se duce la Tetuo suna la usa, dar nu raspunde nimeni, incearca usa si vede ca e deschisa, se sperie. E deschisa? Tetuo? Fuge la Tetuo in dormitor si-l vede dormind, se apropie de pat se aseaza, dar nu il trezeste.
Doarme ca un copilas, ii da parul argintiu de pe fata si il mangaie pe cap, in timp ce se uita la fata lui, ii ramane ochii ficsati pe buzele lui Tetuo care sunt fine si dulci, Tacibana se apropie incet ca sa il sarute, dar se retrage repede. Ce a fost asta? Ce am vrut sa fac? De ce inima imi bate ca o nebuna in piept, de parca ar vrea sa iasa ? De ce? Ce se intampla cu mine de fiecare data cand sunt in preajma lui ma simnt asa.
Intre timp se trezeste si Tetuo si il vede pe Tacibaba cam agitate, se uita la ceas si vede ca e 7:15.
Acum o sa ma omoare ca am intarziat.
-Tacibana sti eu…
-Ce? Ai spus ceva?
-Nu, dar tu esti bine?observand ca e cam agitat
-Da sunt bine de ce?
-Pari cam rosu la fata, cred ca ar fi mai bine sa stai acasa azi.
-Nu, sunt bine, n-am nimic. Si acum daca nu te superi as vrea sa ajung anul asta la facultate.
-Scuze, dar am avut ceva de lucru si m-am culcat pe la 2.
-Bine si de ce nu mai sunat sau puteai sa imi trimiti un mesaj si imi spuneai ca nu poti sa vii.
Tetuo lasa capul in jos, dupa care se schimba repede si pleaca impreuna la facultate.

Capitolul 3: Gelozia
Ziua a fost monotona, nimic iesit din comun nu sa intamplat, orele s-au terminat cu greu, cei doi se geabeau, sa mearga la Tacibana in apartament sa invete. Insa planurile lor au fost stricate, cand un coleg de al lor a venit, sa ii invite la aniversarea sa de 20 de ani, care avea loc chiar in ceasta seara. Cei doii sau dus acasa s-au schimbat in haine de petrecere. Tacibana purta o camasa rosie ce se potrivea cu suvita roscata, pantaloni albi sunt prinsi de o curea neagra la fel ca pantofi. Tetuo pueta o camasa neagra la fel ca pantaloni si pantofi albi.Si au plecat impreuna prin magazine in cautarea unui cadou. Dupa o ora de cautari cei doi sau decis sa cumpere impreuna cadoul,care cnsta intr-o bratara de aur de 18K. cei doi au mers pe jos pana la sarbatorit deoarece nu era departe. Cand au ajuns petrecerea deja incepuse. Muzica rasuna, fetele si baieti dansau dupa ritmul muzici. Tetuo se distra de minune dasand cu fetele care erau la petrecere. Tacibana statea retras intr-un colt si il priveste pe Tetuo cum se distreaza.
-Ce faci iubire?il intreaba ironic Ed, imbracat intr-o camasa roz si pantaloni negri ca si pantofi.
-“iubire”? Cu cine crezi ca vorbesti asa?
-Nu face pe durul cu mine, stiu ca iti place de Tetuo, tot timpul sunteti impreuna si nici o secunda nu-ti iei ochii de pe el. Chiar si acum tot la el te uiti, nu am dreptate?
-Nu e adevarat nu imi place de el, tin la el ca un prieten nimic mai mult.
-Nu trebuie sa-ti fie susine, nu o sa spun la nimeni, poti avea incredere in mine.
-Si eu iti spun ca nu e nimic de genul asta intre noi.
Da sa plece cand Ed il prinde de mana si il trage in bratele sale, il lipeste de perete si il saruta in vazul tututor. Tetuo cand vede asta se indreapta spre ei cu pasi repezi. Cum indrasneste sa-l sarute pe Tacibana al meu! O sa regete scum asta.
Ii desparte si ii da lui Ed un pumn in gura:
-Nu te apropia de Tacibana, este al meu!
-Deci, am avut dreptate. Intre voi doi exista o relatie.
Tacibana fuge plangand, Tetuo fuge dupa el, il prinde de mana.
-Tacibana stai! Vreau sa vorbim.
-Nu e…vina mea...el ma sarutat.
-Tacibana linistestete,si il ia in brate si il mangaie pe cap, e in ordine nu mai plange.
-Imi pare rau, spuse Tacibana stergandu-si lacrimile de pe fata.
-Pentru ce iti ceri scuze nu a fost vina ta, nemernicul ala de Ed a facut-o intentionat.
-Ce ???
-Nu-i nimic gandeam cu voce tare. Fuu! Era sa ma dau de gol, sentimentele mele pentru el, trebuie sa ramana secrete. Nu vreau sa ma urasca, se pare ca va trebui sa ma multumesc cu stagiul de cel mai bun prieten. Vrei sa te duc acasa?
-Da ,dar masina ta nu e in fata blocului?
-Nu am parcat-o in apropiere.
Cei doi se duc la masina decapotabila de culoare galbena, a lui Tetuo. Pe drum nici unul nu scoate nici o vorba, ajunsi in fata blocului, Tacibana:
-Eu ma duc sus.
-Asteapta putin ca vin si…eu. Nici bine nu terminase de spus ca Tacibana o loase la fuga spre bloc. De ce a fugit? Poate ii e rusine? Ca l-am vazut? Penru ca tine la mine? Imposibil, Tacibana sa…si daca am dreptate, si Tacibana are sentimente pentru mine? Daca e asa atunci o sa-l testez.
Tacibana ajuns in apartement cade pe gandurii. Nu! Din cauza nenorocitului de Ed, Tetuo o sa creada acum ca sunt homosexual. Trebuie sa ii sxplic,ca intre mine si Ed nu e nimic de genul ascesta, ma sarutat deoarece el credea ca eu sunt indragostit de Tetuo…?”Nu face pe durul cu mine, stiu ca iti place de Tetuo, tot timpul sunteti impreuna si nici o secunda nu-ti iei ochii de pe el. Chiar si acum tot la el te uiti, nu am dreptate?”. Asta nu e adevarat eu doar…imi place de el ca prieten. Daca e asa atunci de ce eram gelos pe acele fete care dansau cu el? Eu…m-am indragostit…de Tetuo?
In momentul, in care a realizat ca il iubeste pe Tetuo, inima ii batea cu o viteza nebuna in piapt. Noaptea este pentru amindoi, una de cosmar,deoarece nici unul nu reuseste sa doarma gandindu-se la ziua de maine,Tetuo se gandea cum sa testeze teoria sa in legatura cu Tacibana, iar Tacibna cum sa ii spuna ca acel sarut a fost un accident.
Noaptea se lasa cu greu gonita de razele soarelui care isi fac loc prin intuneric. Cei doi se intalnesc pe holul blocului, ca de obicei la ora 7, aratand ca doi zombi treziti dupa un somn de 1000 ani.
-Buna ce faci? Te simti bine? Vad ca nu arati prea grozav.
-Sunt bine, si pot spune acelasi lucru despre tine,spuse Tacibana mort de somn.
-Da, ai drapte, nu pea am dormit aseara. M-am gandit la ceva.
Se duc spre facultate, tot drumul nu au scot un sunet. Ajunsi in incita universitati, se despart, Tetuo se duce ca sa investigheze, iar Tacibana se duce la biblioteca pentru a-si face tema la biologie. Dupa ce a terminat de scris Tacibana se duce spre clasa, cand il ovserva pe Tetuo care vorbeste cu o fata pe nume Sakura.
-Tetuo vrei sa iesim undeva azi dupa ore?
-Da sigur, dar unde o sa mergem?
-O sa mergem in parc sa ne plimbam.
La plecare fata il saruta pasional ,lipindul de perete si il atingea pe corpul bine lucrat a lui Tetuo, cand Tacibana vede ce face fata, se face rosu de gelozie si se duce peste ei. O ia pe fata de mana care se apropia de zona sensibila.
-Tetuo vreau sa vorbesc cu tine.
-Hei, ce faci? Nu vezi ca ne deranjezi?spuse fata iriteta de interventia lui.
-Despre ce vrei sa vorbim? Tacibana se uita in jos, se intoarce si pleaca spunand:
-Nu conteaza…continuati.Tetuo observa ca teoria sa era corecta.
Am avut dreptate el chiar ma iubeste, acum ca stiu asta ar trebui sa-i arat si eu cat de mult il iubesc.
-Tetuo de ce te uiti dupa el? Cad tu trebuie sa te uiti la mine?
-Imi pare rau, dar eu nu am sentimente pentru tine. Ai fost doar o momeala pentru a-mi testa teoria?
-Ce? Cum poti sa spui asta? Dar sarutul pasional de mai de vreme ce a fost ?
-Ti-am spus, totul a facut parte din plan. A! si inca ceva, spunei lui Ed sa nu imi mai trimita fete ca nu ma intereseaza, stie prea bine asta.
-De unde ai stiut ca Ed ma trimis la tine? Spuse fata uimita.
-Asta nu te priveste, si daca nu te superi trebuie sa plec am treaba.

Capitolul 4: Misterul si trecutul
Dupa acel accident cu sarutul cei doi s-au evitat, nu mai vorbeau, plecau si veneau separat. Toate acestea se intimplau pentru ca Tetuo mai avea putin si isi indeplinea misiunea pentru care a fost trimis la facultate. Tetuo este trimis la “Politehnica” de prietenul sau inspectorul David, ca student sub acoperire, pentru a urmari o banda de traficanti de droguri. Tacibana observa ca Tetuo vorbea cu tot felu de tipi dubiosi din unversitate. Cand ies de la facultate el n-o ia spre casa si o ia in directia opusa ,asa o data , de doua ori pana cand Tacibana se decide sa-l urmareasca. Ca sa vada unde se duce, il urmareste pana ajunge in dreptul unui hotel, il vede ca intra, se duce si el inauntru, si il vede pe Tetuo ca se tinea de gatul unui tip. Asta cine mai e? Si de ce il tine de gat?ce fac ei doi intr-un hotel, sa nu-mi spui ca Tetuo si-a gasit pe cineva? Dar eu?…as face mai bine sa-l uit. Se intoarce supata acasa se intinde in pat si incepe sa planga. M-a parasit si el la fel ca si familia mea.
A doua zi, in fata universitati se afla trei masinii de politie, o duba de mascati,si inca una goala pentru faptasii. Au venit pentru ai aresta pe cei care faceau trafic de droguri. Tacibana si ceilalti studenti care erau in curte, raman cu gurile cascade cand afla,dece se afla acolo:
- Nu intrati in panica! Ne aflam aici doar pentru a aresta cativa traficanti de droguri.
Sunt arestati cinci studenti din anul II, printer care se numara si Ed. Tacibana il vede pe Tetuo langa David. Nu mai suport trebuie sa-i spun chiar acum ce simnt pentru el, altfel il voi pierde. Se duce la Tetuo il ia de mana, il duce in sala de sport, unde nu era nimeni.
-Tetuo vreau sa-ti spun ceva…eu..
-Stiu deja ce vrei sa imi spui, si eu te iubesc.
-Tu ma iubesti? Spune Tacibana socat.
-Da, te iubesc. Prima data cand ochii nostrii s-au ciocnit privirile. In acea clipa, in inima mea sa declansat ceva,dar nu eram sigur pana cand, te-am vazut sarutandu-te cu Ed.
-Nu l-am sarutat eu si el m-a sarutat pe mine.
Tetuo se apropie de Tacibana, il strange in bratele caldurose, dupa care se privesc o clipa in ochii, isi unesc buzele intr-un sarut mirobolant*. Se ating unul pe celalalt, facand ca mici fiori sa-l patrunda pe Tacibana, Tetuo ii da jos tricoul, incepe sa-i sarute sfarcurile rosi si intarite. Din doua miscari cei doi scapa de haine, care ii impiedicau sa faca lucruri nebune. Tacibana il lipeste de perete pe Tetuo, si incepe sa-l sarute pe buzele moi si delicioase, coboara sarutandu-l pe gat unde ii lasa un semn rosiatic, apoi ii saruta pieptul bine lucrat, coborand pana la zona sensibila care i-o savureaza cu placere facandu-l pe Tetuo sa inebuneasca de placere. Tetuo la intins pe Tacibana jos, s-a pus peste el, ridicandu-i picioarele pe uneri lui si penetrandu-l incet facndu-l pe acesta sa scoata un sunet de durere.
Dupa ce se incheie partida cei doi se imbraca si curata locul , pleaca la ore. Intr-un final se termina si aceasta zi magnifica, cei doi fericiti pleaca acasa, intra in apartamantul lui Tetuo si se aseaza pe canapeaua din piele neagra si moale. Tetuo il saruta pe Tacibana dupa care isi aduce aminte de intrebarea care il framantat de atata timp.
-Tacibana vreau sa te intreb ceva.
-Sigur intreaba-ma.
-Este doar imaginatia mea sau pe tine te framanta ceva? Te intreb asta deoarece pari mereu trist si incerci sa te distantezi de cei care vor sa vorbeasca cu tine. De ce?
Tacibana se intristeaza brusc si o lacrima ii cade de pe obraz.
- Mama mea a fost o prostituata, deci nu se stie cine e tatal meu. Cand aveam patru ani, a fost ucisa de niste mafioti. Bunica mea ma luat la ea si ma crescut, a incercat sa nu-mi lipseasca nimic ,nici eu nu am vrut sa ii arat ca sufar si ca imi lipseste dradostea unei mame si protectia unui tata, am incercat sa ascund aceste sentimente, dar a fost greu. In clasa a I toti copiii erau insotiti de partnti lor ,insa eu eram singur…..Tacibana nu mai putea continua ,deoarece amintirile il copleseau.Tetuo vazand asta il ia in brate si il saruta, facandu-l pe acesta sa uite de tot trecutul sau si sa se bucure de prezent.
Dupa acea zi si-au reluat viata normala, Tetuo nu s-a mai dus la facultate, s-a ocupat de munca sa de reporter,iar Tacibana si-a terminat primul an cu media cea mai mare. Tetuo stia ca ziua lui Tacibana e pe 20 iunie, asa ca a pregatit o excursie la mare in Grecia doar pentru ei doi. Tacibana a fost extreme de fericit cand a auzit de excursie, au zburat cu avionul. Odata ajunsi acolo s-au cazat la hotel, unde aveau rezervare.
-Tetuo e asa de frumos! Dar nu trebuia sa te agiti atata puteam sarbatori si la mine in apartament.
-Ce tot spui acolo? Pentru iubitul meu nimic nu e prea mult, si in schimb nu ar fi fost la fel de romantic daca am fi ramas acasa.
Ies pe plaja, unde isi intind o patura, apoi isi dau hainele jos si raman doar cu pantaloni scurti, si intra impreuna in marea albastra si calda, unde se joaca ca doi copii mici. Dupa 10 minute de balaceala ies pe plaja cu nisipul fin si fierbinte se intind la soare nu inainte de a se da unul pe celalalt cu crema de protectie. Tetuo umfla mingia de plaja, se joaca impreuna cu ia, peste putin timp li se alatura cateva fete si baieti. Se joaca cu toti volei, dupa care se despart pentru a se duce la hotel, pentru a sarbatori ziua lui Tacibana .Tetuo aduce tortul de ciocolata in forma de inima pe care scrie “La multi anii Tacibana“ si o sticla de sampanie. Dupa ce mananca fiecare cate o felie de tort si beau un pahar de sampanie, Tetuo ii da lui Tacibana cadoul sau, o verigheta pe care scrie “Nu te voi parasi nici o data”.
Tacibana sare pe Tetuo trantindu-l pe acesta la pamant, ii prinde buzele moi intr-un sarut pasional, isi da jos tricoul si incepe sa-l sarute pe Tetuo pe piept, in timp ce acesta isi plimba mainile pe corpul lui Tacibana, coborand incet in zona sensibila , dar nu face nimic deoarece, isi schimba pozitile si acum el era peste Tacibana si ii savura sfarcurile intarite. Apoi isi arunca amandoi hainele care au mai ramas pe ei , Tetuo il penetreaza usor pe Tacibana facandul de aceasta data, sa scoata un sunet de placere .
-Ah!...Tetuo te iubesc! Si-l strange la piept.
-Si eu te iubesc!si il saruta.
Dupa ce weekend-ul s-a terminat cei doi sau intors acasa unde au decis sa se mute impreuna in apartamentul lui Tetuo deoarece era mai incapator. Tetuo a devenit redactor sef la ziarul”Rechinul”, iar Tacibana si-a terminat facultatea absolvind-o cu cea mai mare medie sis a angajat ca professor la un liceu.

_____________________________________________________________
Mirobolant* = extraordinar, incredibil, minunat, magnific

#2
Uffff...de unde sa incep?
Ai spus ca esti noua, asa ca eu iti urez bun venit, si voi incerca sa nu par chiar asa inspaimantatoare..desi nu stiu in ce masura voi reusi acest lucru :)

So...in primul si-n primul rand, vreau sa-ti atrag atentia asupra numarului de capitole postate.Ajungea sa pui in seara asta unul, si pe parcurs le puneai si pe celelalte...Ca asa, pe langa faptul ca ma dor ochii de la atat citit, am si uitat o parte din actiune deoarece a fost prea mult deodata.
Apoi...hotaraste-te la ce persoana scri fic-ul.Ba persoana I, ba a-IIIa...a fost o mare amestecatura pe aici.Sa zicem ca fic-ul ar fi la persoana a-IIIa..atunci gandurile personajelor ar trebui sa le...(nah ca nu gasesc cuvantul)...separi sa zicem cu niste ghilimele..sau sa folosesti italics sau nu stiu..
Descrierea ta este... plictisitoare..acolo unde exista deoarece am vazut ca nu prea te folosesti de ea.Cand ai descris apartamentul, deja ma plictisisem sa citesc toate acele detalii care nu atrageau prin nimic atentia si care dupa parerea mea nu-si aveau rostul.Asta se aplica si la descrierea celor doi baieti, si a hainelor pe care le-au imbracat pentru aniversarea colegului lor ( sper ca-mi amintesc bine). Actiunea de asemenea este grabita..si banala sa zic.Nimic neobisnuit, nici macar putin suspans.I-ai indragostit prea repede si i-ai si logodit si mai repede (asta inseamna ca este sfarsitul fic-ului? :-O ).
Scena aceea care a vrut sa para yaoi...hmm..nu stiu ce sa zic :|.In fine,nu stiu ce varsta ai, asa ca nu-ti pot zice sa mai detaliezi aceste faze...( ca tot veni vorba..cati ani ai? doar curioasa :D)
Citat:Dupa ce se incheie partida cei doi se imbraca si curata locul , pleaca la ore.
Partida? Ai maaa....suna urat :( . Si cum adica curata locul si pleaca..parca spuneai ca se iubesc..adica ma gandesc si eu ca puteau sa-si mai sopteasca ceva, sa se mai tina in brate...orice..dar asa e prea..dintr-o data.
In alta ordine de idei, ai grija la ortograme.Am observat cuvinte ca "s-au" si "m-a" scrise legat.
Uite ce e...ia aceste critici drept sfaturi.Mai ai mult de lucrat pana sa faci un fic bun, insa daca te chinui putin poate vei reusi si asta.Nu uita, descrierea e foarte importanta asa ca incearca sa mai lucrezi la acest aspect.

Cam asta e...Daca mai e un alt capitol, atunci il astept cu placere, daca nu, atunci poate un alt fic :D
Succes la scris de acum incolo. bye bye :bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#3
Ehe, am ajuns a doua, dar nu preqa conteaza. Poi nu prea stiu de unde sa incep. Ai zis ca vrei critici si sper sa nu te superi in legatura cu ce iti voi spune. Ideea fic-ului tau mi s-a parut banala, nimic iesit din comun . Actiunea zici ca o alergi cu furca si de fiecare data cand o intepi sare peste scene. Las-o sa curga, n-o mai alerga atat, devine plictisitoare. S-au cunoscut si peste doua capitole i-ai si logodit.
Ai cateva detalii, care mai bine lipseau.
Citat:i-a pus bicicleta sa mov cu suspensie si 24 de viteze,
Adica nu prea il intereseaza pe cel ce citeste cate suspensii are bicicleta. :-?? Mai bine mai puneai un rand la noaptea aia =p~

Greseli de exprimare:
Citat:In orasul Osaka soselele sunt aglomerate si pline de masini multicolore care se grabesc.
Printre acestea ma numar si eu,
Aici se inteleg cum ca el ar fi o masina multicolora.
A, si sa nu uit, cum se face ca a putut muta mobila de unul singur. Adica aia au plecat si cica i-au lasta mobila acolo, el ce face se plimba cu patul prin camera, sifonierul biblioteca. :-?

inpreuna- aici nu stiu daca e greseala de tastare sau daca e din vina ta, dar cert e ca , corect e impreuna. Inaintea lui "p" si "b" sta intotdeauna "m".

Apoi inca o data amestecatura aceea de persoane, m-a ametit. Ba "eu", ba "el" total alandala. Incearca sa ti persoana in frau sau fa cum a zis nolazy.


Modurile de expunere:
Naratiunea e punctul tau forte din cate vad, adica mi s-a parut cea mai ok, dar , cum totdeauyna exista un dar, amestecarea aceea de timpuri, persoane mi-au dat senzatia ca privesc o salata si caut sa gasesc legumele. mai pe scurt, e imbarligata.

Dialogul- Nu are nici macar o scanteie care sa te trimita mai nerabdator la urmatoarea fraza. Adica e foarte important sa ramana si o urma de suspans, pentru ca o sa vrei sa citesti din ce in ce mai mult. Si nu te vei plictisi inca de la primele randuri.

Descrierea: Nu porea o folosesti, sau daca faci asta e banala. Adica am vazut undeva ca ai zis "soarele ca o stea" ( sper ca nu gresesc), poi soarele chiar e o stea. E ca si cum ai zice "respir ca un om". Ai grija data viitoare. Apoi inca ceva.
I mean e ok ca are par negru, piele alba, sau ce o mai avea dar sa repeti ca e asa pentru un motiv. Adica e foarte...
[quote]Acum sa va spun si despre fizicul meu: am 80 Kg, sunt inalt ,am 1.90, deoarece am jucat basket in generala si la liceu. Eram capitanul echipei. Corpul meu este bine lucrat, deoarece imi plece sa ma priveasca fetele cand merg la mare sau vara cand joc basket. Parul meu este de o culoare argintie ,lung pana la umeri,deoarece imi place cand merg cu masina decapotabila ,vantul sa se joace cu parul meu; cat despre ochii mei, ei sunt albastri[/b] Ai repetitii si suna foarte urat.

Punctuatia: Ei bine virgulele tale danseaza pe acolo libere. Unde ar trebui sa fie nu sunt si unde n-ar trebui sunt.
Sigur intreaba-ma.- Sigur , intreaba-ma.
Tetuo de ce te uiti dupa el?-Tetuo , de ce te uiti dupa el?

In ciuda acestor lucruri, eu te admir pentru faptul ca ai avut curajul sa postezi si sper sa postezi si nextul cat mai repede. As vrea sa iei tot ce am spus ca pe niste sfaturi, nu este o critica. esti la inceput, asa ca e mai greu, dar cu timpul vei progresa.
Kisu si ganbatte kudasai!

#4
nolazy si Mitsukai Yoru va multumesc din suflet pentru sfaturile voastre si pe viitor voi incerca sa tin cont de ele.

#5
Buna si eu sunt noua.Imi place ficul tau si astept nerabdatoare continuarea:*



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vrei sa fii iubit, iubeste! Trioxide chocolate.۩ 11 5.499 05-07-2011, 02:08 PM
Ultimul răspuns: Ellys
  Cel iubit [+18] σχуgєη 13 6.216 22-06-2011, 06:23 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Nu prea mici pentru iubit Nya. 14 8.813 19-05-2009, 08:13 PM
Ultimul răspuns: Nya.
  Te-am iubit, dar e timpul sa te uit I'm_just_a_girl 14 8.242 29-01-2009, 11:26 PM
Ultimul răspuns: Sadic_Soul


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)