Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[split] Rock

#1
Rock ... pai, eu ascult in general metal; rar cate-un alternativ sau vreun pop-rock ... Tot ce-i punk pacalit gen Avril, emo/ screamo sau pop-rock [in afara de Sunrise Avenue] imi provoaca greata.

Nu pot spune ca am o formatie preferata; poate doar ca am genuri de metal preferate - death metal, heavy metal, power metal, folk metal si viking metal. Restul, nu pot spune ca nu-mi plac, dar le ascult mai rar.
Imi plac in general formatiile finlandeze de metal, cele britanice si cele americane.
Am crescut cu old school rock, asa ca-mi plac cam toate formatiile de rock/ heavy metal vechi ca Judas Priest, Iron Maiden, Scorpions, Motley Crue, AC/DC, Yes ...

Din formatiile romanesti imi plac doar Implant Pentru Refuz si Cargo; celelalte mi se par prea lalaieli. Cel putin Vita de Vie o urasc. Numai cat il vad pe Adrian Despot pe la TV [ma rog, Megastar ... acolo-si da niste aere de vezi doamne ce vedeta >.< ... ] imi vine sa arunc cu ceva in ecran >.<

Melodii preferate ... pai, nu prea am. In general, daca-mi place stilul de a canta o formatie, imi plac toate melodiile lor - ex. Iron Maiden, Ensiferum, Motley Crue, Amorphis, Shape of Despair ...

#2
Mie imi place toata muzica dar in general Imi Place Rock-ul indiferent ce rock ar fi dar cel mai mult imivplace Rock'n Roll. Deci la mine nu se pune problema ca urasc vreun gen de muzica. Dar formatia Cargo e singura care nu imi place. Parca ma zgaraie pe urechi. In rest formatiile mele preferate: Scorpion, Nigtwish, Holograf, cantareti prreferati: Stefan Banica Jr, Elvis Presley.

Am amintit aici numai Rock-ul dar bineinteles ca mai am multe alte formatii si cantareti preferati dar care canta alte genuri de muzica.

#3
Rockul e incredibil xD Nu mai melodii rock ascult de vreo 5 ani xD Cand eram mai mica eram cu de astea Punk , Pop cum erau la moda :-J Dar dupa mi-a venit si mie mintea la loc 21 Imi place mult acest gen . Ma descrie pe mine asa cum sunt . Multi spun ca e cea mai mare prostie inventata o.O De ce? Pentru ca e tare? xD Ma rog multi asculta numai manele si hip hop 22 Dar acum fiecare cu gusturile sale . Nu poti uri un om pentru ca ii place alt gen de muzica diferit de al tau :-J

Don't try to be perfect . Just be yourself .




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)