Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Cicatricele vietii

#11
Chapter 10

O data ajunsi in apartamentul Ayei, Molly i-a chemat pe Jack si Kate la ea in camera. Camera era spatioasa si avea un pat in care incapeau 3 persoane, culoarea era de un roz spre portocaliu, era mobilata cu bun gust. Pe parchetul fin, erau puse doua covoare portocalii ca sa se asorteze cu culorea peretilor, dupa un timp Molly si Kate s-au dus la o tura de shopping dar nu inainte de a despacheta si sa faca un dus. Jack s-a dus sa se intalneasca cu prietenii lui iar Aya a mers la firma pentru a aranja ceva. Vazand ca a ramas singur, s-a pus in fata televizorului si uitandu-se la filme pentru adulti.
Kate si Molly goleau rafturile din mall, avand prea multe pungi au decis sa revina in alta zi. Strazile erau agomerate, caldura era insuportabila, dar cu toate acestea fetele isi admirau cumparaturile. Molly a intrat in apartament cu plasele si a auzit un zgomot ciudat, s-a indreptat spre sufragerie deoarece de acolo provenea zgomotul, dupa ea a intrat si Kate care a urmarit-o pe Molly. O data ajunse acolo, au vazut filmul la care se uita Hiro, amandoua au inceput sa strige ca nebunele si si-au inchis ochii. Molly il injura printer dinti pe Hiro, iar saracu baiat nu mai stia ce sa faca. Atunci Jack a intrat in apartament cu unul dintre prieteni lui si le-au auzit pe fete. Atunci s-au indreptat spre sufragerie, vazans de ce striga au inceput sa rada. Jack le-a lua pe fete in bucatarie si intre timp Hiro a stris televizorul. Brunetul a mers si el in bucatarie, atunci Molly a inceput sa il injure.
-Vai domnisoara ce vocabular avem. ii spuse acesta razand.
-Ti se pare haios nu? intreba Molly in timp ce lua un pahar cu apa discret.
-Da mi se pare. ii raspunse brunetul.
-Atunci asta cum ti se pare? intreba Molly in timp ce ii arunca paharul cu apa pe el.
Atunci cele doua blondine au luat-o la fuga la fel si Jack cu prietenul lui. Toti patru au intrat in camera blondinei si s-au inchis acolo. Fetele radeau de nu mai puteau dar Jack le-a oprit din ras prezentandu-le baiatul care era cu el. Baiatul se numea Alex, fizic semana cu Jack doar culoarea ochilor si niste suvite ii faceau diferiti. Ochii lui Alex erau caprui iar suvitele erau de un albastru intens. Dupa ce le-a povestit mai multe, el si Kate au mers sa ne aduca ceva de baut, iar Jack a luat-o pe Molly de talie si a inceput sa o sarute pe gat, urcand in sus, a intors-o spre el si a in ceput sa o sarute pe gura. Fata vibra cand ii simtea mainile plimbandu-se pe fesele ei, si cand ii simtea buzele fine sarutandui-le pe ale ei.

Lunile au trecut foarte repede, relatia dintre Jack si Molly era tot mai buna. Kate si Alex se intelegeau si ei foarte bine. Aya era foarte prost dispusa deoarece firma mergea in jos, si nu intelegea motivul. Hiro s-a indragostit si el de o fata, dar ea nu prea il baga in seama.

-Se pare ca distrugerea ei merge tot mai bine. se auzea la un capat al telefonului.
-Da, este adevarat, in curand o sa fie complet distrusa. Dar as vrea sa moara, sa nu mai poata reconstri firma. spuse un barbat.
Acel barbat era Andrew, care vorbea cu seful mafiei. Seful mafiei se numea Christian, ce din banda si asociati lui ii spuneau Chris, el e de origine Americana. Nu era ma batran de 30 de ani. Culoarea parului e de un roscat aprins, ochii ii are verzi ca si smaraldul. Era inalt si are un corp bine cladit ca al lui Andrew. Chiar daca arata ca un inger, era un demon. Vroia distrugerea Ayei deoarece ea e o mare afacerista si pentru ca l-a refuzat la ceva.

Flashback
-Te rog Ayame vino la dans cu mine. un baiat roscat rostea acestecuvinte.
-Nu, Chris ti-am zis, nu vreau sa vin la bal nici cu tine sau alt baiat. ii spuse Aya pe un ton rece.

End of flashback


-Nu te voi ierta Misaki Ayame. Rostise acesta in timp ce inchidea telefonul.
Barbatul iesi pe usa, mergea pe holurile mari ale vilei, si isi amintea de Aya. Prima lui iubire ... iubirea care i-a frant inima.
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#12
Chapter 11

Soarele strlucea voios in capitala niponiei, parea o zi perfecta, dar norii care anuntau furtuna trebuiau sa vina. In biroul prezedintial, Ayame era ca o tigroica, era cu nervi al pamant, nimeni nu indraznea sa intre in biroul ei. Statea singura si medita, isi dezamagise parintii si unchii, nu mai stia daca mai este scapare. Timp de cateva ore a stat inchisa, in spatele usi de la biroul ei se auzeau niste voci. �Nu, va rog, nu puteti intra, domnisoara Ayame e foarte nervoasa si nu primeste vizite.� spuse o voce subtire de femeie. �Sunt sigur ca ii va facea placere sa ma vada.� raspunse o voce groasa dar in acelaisi timp seducaroare. Tanarul a intrat in camera unde era si satena, aceasta ramase muta cand il vazuse. Barbatul avea parul ca focul iar ochii reci ca iarba proaspata. Aya nu reusea sa scoata nici un sunet.

- Chris � reusi sa pronunte satena.
- Da, Ayame, sunt eu , Chris, cel cu care te-ai jucat cum ai vrut.
- Nu, eu nu �
- Lasa-ma sa termin! Crezi ca nu mi-am dat seama ca ma foloseai? Ca eram jucaria ta? Ca eu eram �
- GATA! Nu imi mai spune nimic! Nu mai vreau sa aud! Daca numai atat ai vrut sa imi zici te rog sa pleci!
- Nu, Aya, eu am venit sa iti propun o afacere. O afacere ca sa iti salvezi firma.
Cand a auzit ca isi poate salva firma a acceptat imediat, dar ea nu stia ce in ce s-a bagat. Nu stia ca acel Chris pe care l-a cunoscut nu mai e acelasi, ci un mafiot, care va contribui la distrugerea ei.

In clasa era o liniste profunda, profesoara nu ierta pe nimeni daca vorbeau. Molly si Jack stateau in aceeasi banca. Jack a facut un gest brusc si a vrut sa ii vorbeasca blondinei dar profesoara l-a pins. Spre fericirea lui a sunt clopotelul. Toti copii din clasa au inceput sa fuga ca nebuni sa iasa din �camera de tortura�.


In curtea liceului copii toti erau imaprtiti in grupe , fiecare avea cate un grup. Cei patru copii stateau sub un copac care era plantat in curte , priveau desgustati panorama din curtea scolii. Molly isi sprijirea capul pde umarul lui Jack care ii mangaia paul usor. Kate statea si ea aproape de prietenul fratelui ei .

- Stii Jack , sper sa nu ajug vreodata ca si astia . ii spuse Molly brunetului .

Jack a inceput sa rada la fel si celelalte doua persoane care erau acolo . Blondina zambea usor dar parea cam trista , nici unul dintre cei care erau acolo nu stiau motivul tristetei ei . Molly s-a ridicat de pe iarba si s-a indreptat spre cosul de gunoi aruncand ambaajul unei ciocolati iar apoi le-a spus celorlalti sa o insoteasca in clasa .

In biroul satenei era o liniste , fata statea cu fata catre geamul imens si privea pierduta in zare . Chris se uita si el dar el spre deosebire deea nu era pierdut , avea tot planul calculate rece , fiecare detaliu conta pentru distrugerea ei . Intr-un final Ayame s-a intors catre el acceptandu-i propunerea pentru incepul sfarsitului ei .



Cam scurt ... o sa ma revansez promit !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#13
Yo,yo sunt prima! Am aterizat si eu pe aici.
ai avut cateva greseli de tastare:
strlucea=stralucea
al=la
, dar ea nu stia ce in ce s-a bagat=dar ea nu stia in ce s-a bagat.
pins=prins
copii-copiii(nu era mai bine adolescentii)
nebuni=nebunii
copii-copiii
impaparatiti=impartiti
pde=pe
paul=parul
ajug=ajung
ambaajul=ambalajul
In biroul satenei era o liniste =In nbiroul satenei era liniste(fara "o")
deea=de ea
incepul=inceputul
Cam astea au fost greselile, in rest mi-a placut, dar s-ar putea si mai bine.
Sfat: Dupa ce treci la alte personaje, pune inainte stelute.
Sper ca nu te-am suparat,...prea tare.
Gambate si astept nextu!!
:bye:

#14
La cererea autoarei,fic closed.
LOLNOPE




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)