Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

sakura si dragostea

#11
Buna. Scuze ca ma bag in treaba unui moderator si ca voi fi sanctionata, dar va rog eu sa numai faceti off-topic, fiindca arata ca pasta - sa nu spun alt cuvant ce incepe cu D.... - si ssakussassu stiu ca vrei sa raspunzi la toate intrebarile sau chesti din astea, dar le poti trimite raspunsurile prin P.M. la cititori curiosi, pentru a numai face off-topic sau sa le raspunzi, cand postezi capitolul. Inca o data, iertare ca m-am bagat in treaba moderatorilor, dar arata inestetic cu off-topicurile astea 8-|
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#12
off draga mea...fan ficul e frumos nu am ce zice..dar nu prea e original! Cum a zis si manu : Sakura-fata noua, Hinata- noua prietena care ii prezinta sakurei colegi , sasuke - baiatul ''cool'' cu care ea sta in banca, Ei se imprietenesc..Greseli nu prea am vazut XD!!! dialogul mi se pare bun! dar in primul capitol a fost sec X(! ai facut ceva de genul :
- Buna ,Maria!
- Buna , Mihai!
- Ce faci?
- Bine tu?
- Bine! Pa
- Pa!
Nu stiu ce sa m'ai spun ...cum am promis am trecut pe la fic-ul tau ^^!!! Ma astept sa m'ai faci unul ! ok?
[Imagine: 8647989.png]


#13
ok...am citit si yo ficul tau...;)) e frumos...dar nu genial...exista si altele mai bune...:D
dialog prea mult...descrierea lasa de dorit, iar actiunea este prea grabita...adk at knd treci la o noua actiune mai baga si cva descriere...parerea mea...:-?? am avut si yo o idee asemanatoare...dar am zis k dak toata lumea ii pune p sasuke si p sakura in aceeasi banca sau k sakura tenten si hinata sunt in foate ficurile bune prietene m-am gandit sa schimb putin...insa as vrea si uh sa schimbi ktecva...;))
astept sa vad ce-ti mai iese din capsorul tau...sper sa fie mai bn data viitoare...si nu inteleg dc te-ai apucat in timpul scolii de ficuri dak stiai k nu ai timp d ele? :| yo d ex am sa ma apuc in vacantza de iarna...crd...:-??
deci incearca sa echilibrezi ficul...mai putin dialog, mai multa descriere si nu mai grabi actiunea! :D
mult succes la sc! multa bafta q ficul si multa inspiratie!
ast next-ul! bye! >:D< :-h


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l

#14
Am venit cu nextul sper sa va plac bafta la citit..

Capitolul 3 Partea a II-a

-In regula...spun eu..facndu-le cu ochiul.
-Eu o sa cant la chitara bas...spune Hin.
-Eu la..tobe..spune Ten..
-Deci se pare ca eu voi...canta din voce si chitara..spun eu..
-Ok...spune Ten si Hin la un loc..
Dupa inca doua minute de tacere ajungem acasa.Deschid usa,ne descaltam si mergem in bucatarie pentru a manca cate ceva.
Deschid frigiderul si le intreb pe fete:
-Fetelor,ce ati dori sa mancati?spun eu
-Pai Cherry Blossom,daca nu te superi vrem doar o salata.spune Ten.
-Bine.spun eu
Pregatesc doua rosii,un castravete,ulei si in final otetul.Incep sa tai cu cutitul,rosile si castrafetele dupa care le pun intr-un castron cu multe floricele desenate pe acesta,torn ulei si putin otet si gata.Iau trei furculite,si le pun in vas.
-Pofta buna fetelor.spun eu asezandu-ma la masa,incepand sa mananc din delicioasa salata.
-Dar Pink girl,cum de vrei sa mananci mai sanatos?o intreb eu.
-Pai,am fost acum o luna inaite sa vi tu la scoala nostra,la doctor si mi-a spus sa tin regim fiinca vreau sa mai cresc.spune Ten.
-Pai..mie nu mi se pare ca esti scunda.spun eu zambind.
-Mersi,dar totusi eu vreau sa devin si prezentatoare de moda.spune ea.
-Ok,dar nu uita...de trupa noastra.spun eu imbratisand-o.
Dupa ce termnam de mancat,ne ridicam de la masa si mergem in camera mea.Urcam pe scari,mai putin de doua secunde si ajungem in fata camerei mele.Deschid usa,facand putin zgomot si intram inauntru,inchidem usa si ne asezam pe pat.Eu ma ridic dupa zece secunde si ma asez pe scaudul care se afla pe geam,si intru in lumea gandurilor care acolo nu poate patrunde nimeni.Ma uit pe geam si observ cum vantul rece si nemilos bate cu putere,frunzele ruginii de la copacii care o data erau plini de viata,zboara pe drumul putiu.Dintr-o data vad cum cad din cer doi fulgi arginti si dupaia altele,imi apare un zambet foarte mare pe fata si spun:
-Pink girl,Blue petal ninge!spun eu bucuroasa.
Fetele se ridica de pe asternuturile albe si vin repede spre geam,sa vada daca este adevarat afirmatia mea.Nu au ajuns bine langa geam ca au sarit in sus de bucurie,strigand cu toata forta:
-Ningeee!!!
-Stai nebunelor.spun eu razand
-In sfarsit,dupa atata timp vine iarna,uraaa!!!striga Ten si Hin.
Chicotesc putin,si ma ridic de pe scaun si ma intrept spre birou,de acolo scot un caietel si un creion,ma asez pe scaun si incep a scrie cateva versuri.Dupa ce am terminat trei strofe le arat prietenelor mele.Hinata i-a foaia in mana si incepe sa citeasca versurile:
-Va veni iarna, miroase a fulg, -
Taranii pun lemne-n soproane,
Si sfintii din mistice taine se smulg
Si incaruntesc in icoane.

Va veni iarna, la munte fac foc
Muntenii uitati de guverne,
Ei care nu au nici salarii, nici loc,
Ci doar existente eterne.

Va veni iarna si apele curg
Tragand dupa sine obarsii
Si-n scurtele zile cu vanat amurg
La geamuri de case bat ursii.(sa zicem ca e scrisa de Sakura)
-Deci ce parere aveti?intreb eu.
-Hm...nu prea cred ca merge.spune Ten.
-Da cred ca ai dreptate.spun eu.
Iau foaia din mana Hinatei si ma asez din nou pe scaunul de la birou.Si incep alte versuri.Termin acele versuri care alcatuisc o poezie si i-o dau lui Tenten,si incepe sa citeasca cu voce tare:
-Baiat cu ochii negrii:
Unde te duci tu, baiat cu ochii negri?
Unde-ti ascunzi intrunericul din suflet?
De ce lasi lumina sa paleasca?
De ce omori farama de suflet?
De ce il lasi sa planga?
Unde te duci tu, baiat cu ochii negri,
cand eu plang in lumina infinitului?
Lacrimile ard, sufletul piere, inima ingheata,
Si peste vise se lasa o moarta tacere...
De ce grotescul fiintei tale apare din nou?
Tot ce era iubire s-a prefacut in praf
Tot ce era al nostru...doar umbr-au mai ramas...
Unde te duci tu, baiat cu ochii negri,
cand infinita iubire juramant ne era?
-Woaw,dar nu e chiar la ce ma gandeam eu.spune Ten.
-Bine,se zice ca a treia oara e cu noroc.spun eu zambind.
Iau pentru a treaia oara foaia si ma asez pe scaun la birou.Si incep din nou alte versuri care imi trec prin minte.Termin pentru a treia oara de scris si-i dau lui Hinata foaia cu versuriele.
-Reiau acum povestea aia veche cu sufletul pereche
Se zice ca fiecare are undeva, undeva in lumea asta,
Jumatatea sa.
Eu, deocamdata, imi impart singuratatea-n doua:
Iau eu jumatate si jumatate imi las mie.
Ce bine o sa-mi fie, deocamdata.
Da' stiu c-odata si-odata trebuie sa te gasesc.
Recunosc, n-am puterea sa te recunosc.
Jumatatea mea, cantecul asta-i pentru tine,
Asculta-l bine si cauta-ma tu...

Refren:
Cand voi veni, inseamna ca m-ai chemat
Cand te voi auzi, inseamna ca m-ai strigat,
Cand voi fi, inseamna ca m-ai dorit,
Cand te voi gasi, inseamna ca m-ai cautat.
Cauta-ma tu ...

II:
Si daca e asa si cred ca e asa
Inseamna ca pan' acum, jumatatea mea,
Am trait pe jumatate, am visat pe jumatate
Si am pierdut o jumatate din viata fara sa-mi dau seama.
Crezi ca-i simpla drama, gandeste-te,
In definitiv e si a ta.
Recunosc, n-am puterea sa te recunosc.
Jumatatea mea, cantecul asta-i pentru tine,
Asculta-l bine si cauta-ma tu.

Refren:..

III:
Nu prea merg pe la prieteni vechi Sa-ntreb ce sa fac.
Stiu ca nu pot sa imi spuna nimic
Si atunci astept sa vina totul de la tine.

Refren:..
-Foarte frumos...imi place,Cherry Blossom esti cumva indragostita?pune Ten.
-Pai..aa...cred ca da.spun eu lasand capul in jos.
-De cine?intreba Hin.
-Cum am mai spus de Sasuke..draga ai uitat??spun eu zambind.
-Ok.
Dupa aceasta conversatie ne schimbam in pisamale,eu am o rochita de noapte roz,putin transparenta,Blue petal are exact ca mine rochita numai ca a ei este albastra si a lui Pink girl are aceeasi rochita ca amndoua numai ca a ei este verde.Eu merg pana-n bucatarie de unde iau un castron in care pun care pun doua pungi de pufuleti,un bidon de suc,trei pahare,doua filme de groaza si urc cu toate acestea scarile.Ajunsa in fata camerei mele,deschid usa cu chiu cu vai,intru si pun tot ce aveam in brate pe pat.Iau de pe birou leptopul care se afla langa calculator,si il pun in pat.Hinata trage draperiile si Tenten stinge lumina.Ne asezam pe pat una langa alta si dam drumul la film.In timpul fimului ne mai speriam,mai radeam si am tinut-o tot asa pana la douazeci si trei noaptea.
-Fetelor cred ca ar fi bine sa dormim,fiinca maine trebuie sa mergem la "inchisoare".spune Ten razand.
-Bine..spun eu.
Incep sa strang de pe pat leptopul,pufuletii care mai sunt imprastiati pe pat,dupa ma pun in pat alaturi de prietenele me si adormim.Eu nu am inchis bine ochii ca deja am cazut prada in lumea viselor.
"Ma trezesc si vad ca nu sunt la mine acasa,incerc din rasputeri sa vorbesc,dar nu mai aveam gura.Deodata in fata mea este un demon care se apropria amenintator spre mine.El este imbracat intr-o haina neagra,ochii sunt negri,parul este brunet si are urechiele lungi si ascutite.De la spate scoate o sabie si alearga spre mine cu acea sabie intrebtata spre capul meu.Dintr-o data pe calare vine un cavaler in armura,cu o sulita mare.Cavalerul indrepta spre acel demon sulita si-l distruge.Coboara de pe cal si se apleaca in fata mea.
-Multumes mult,domule daca nu erai,eram ca si terminata.Dar cine se ascunde dupa masca?spun eu.
-Pai...spune cavalerul si-si da jos masca.
Am ramas blocata,nu mai sitam ce sa zis.Dupa acea masca este chiar Sasuke,sunt asa de fericita incat i-am sarit in brate si incep sa plang si sa tip ca ma tine gura.
-Sakura,nu mai plange,nu uita ca eu te.....Dar totul dispare."
-Nu..pleca!!strigam eu.
-Cherry Blossom,ce s-a intamplat?intreaba ten si hin in acelasi timp.
Incep sa le povestesc tot ce am visat,si cum Sasuke m-a salvat de demon si ca vroia sa-mi zica ceva "ca ma...".Fetele ma imbratiseaza si-mi spun ca totul va fi bine.Zambesc si ma dau jos din patul moale,ma intrept spre baie.Imi fac un dus,dupa care ma usuc cu feonul,ma spal pe dinti .Ies din baie si ma indrept spre dulap,il deschid si-mi iau niste blugi roz-deschis,o bluza cu maneca lunga de culoare alba,o jacheta roz,adidasi albi,trei bratari din plastic una roz,una alba si una verde.Imi indrept parul cu placa,ma machez cat mai natural posibil si gata.Hinata este imbracata in blugi albastrii,bluza ca a mea numai ca este cu maneca scurta,o jacheta bleu si adidasi albi.Tenten este imbracata cu blugi verzi,bluza alba,o jacheta verde si adidasi albi.Hinata isi strange parul intr-o coada,iar Tenten in doua codite impletite.

Cam atat deocamdata....voi pune duminica viitoare nextul...si scuzati daca nu prea am folosit descrierea...:*
Fic-ul meu [color=#C71585]Sakura si dragostea

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=23489

#15
Yo, yo, yo, am trecut si eu pe aici. Iti spun de acum ca iti iau tot capitolul la puricat, nu ca sunt cotoranta aia rea din povesti si ca am ceva cu tine, ci vreau sa evoluezi si sa ne spui, na-na, uitati cu ce ficuri bune vin, dupa ce m-ati facut cu ou si otet - la critica ma refer, nu la tine, fiindca nu am nimic cu tine si nici nu te cunosc^.^ - si noi atunci sa ramanem masca si sa te laudam. Deci sa incep ^.^ Ce este scris cu ingrosat, e o atentie sa spun asa, si ce este scris cu ingrosat si inclinat, este corect din punctul meu de vedere - aici depinde cine iti corecteaza capitolul si in ce dispozitie e.



(26-09-2010, 02:27 PM)ssakussassu A scris: Am venit cu nextul sper sa va plac bafta la citit..

Capitolul 3 Partea a II-a

-In regula...spun eu..facndu-le cu ochiul. In regula, spun eu, facandu-le cu ochiul, arata mai bine asa din puct de vedere estetic. Numai pune puncte de suspensie, ci virgula
-Eu o sa cant la chitara bas...spune Hin. Eu o sa cant la chitara-bass, spuse Hin
-Eu la..tobe..spune Ten.. Eu la tobe, spuse Ten.
-Deci se pare ca eu voi...canta din voce si chitara..spun eu.. Deci se pare ca voi canta din voce si chitara, spun eu.
-Ok...spune Ten si Hin la un loc.. O.k., spun Ten si Hin la un loc sau amandoua deodata. ambele chesti sunt bune in acest context
Dupa inca doua minute de tacere ajungem acasa.Deschid usa,ne descaltam si mergem in bucatarie pentru a manca cate ceva. Ce ti-am subliniat este descrierea ta, care este mecanica. Ar trebui sa bagi mai multa descriere, mai ales ca narezi la persoana intai
Deschid frigiderul si le intreb pe fete:
-Fetelor,ce ati dori sa mancati?spun eu cuvintele spun eu, dispar de acolo, daca ai scris deasupra le intreb pe fete. Se sub intelege cine vorbeste si in plus nu spun eu, ci intreb eu, ca e intrebare
-Pai Cherry Blossom,daca nu te superi vrem doar o salata.virgulaspune Ten.
-Bine.virgulaspun eu
Pregatesc doua rosii,un castravete,ulei si in final otetul.Incep sa tai cu cutitul,rosile si castrafetele dupa care le pun intr-un castron cu multe floricele desenate pe acesta,torn ulei si putin otet si gata.Iau trei furculite,si le pun in vas.
-Pofta buna fetelor.spun eu asezandu-ma la masa,incepand sa mananc din delicioasa salata.
-Dar Pink girl,cum de vrei sa mananci mai sanatos?o intreb eu.
-Pai,am fost acum o luna inaite sa vi tu la scoala nostra,la doctor si mi-a spus sa tin regim fiinca vreau sa mai cresc.spune Ten.
-Pai..mie nu mi se pare ca esti scunda.spun eu zambind.
-Mersi,dar totusi eu vreau sa devin si prezentatoare de moda.spune ea.
-Ok,dar nu uita...de trupa noastra.spun eu imbratisand-o.
Dupa ce termnam de mancat,ne ridicam de la masa si mergem in camera mea.Urcam pe scari,mai putin de doua secunde si ajungem in fata camerei mele.Deschid usa,facand putin zgomot si intram inauntru,inchidem usa si ne asezam pe pat.Eu ma ridic dupa zece secunde si ma asez pe scaudul care se afla pe geam,si intru in lumea gandurilor care acolo nu poate patrunde nimeni.Ma uit pe geam si observ cum vantul rece si nemilos bate cu putere,frunzele ruginii de la copacii care o data erau plini de viata,zboara pe drumul putiu.Dintr-o data vad cum cad din cer doi fulgi arginti si dupaia altele,imi apare un zambet foarte mare pe fata si spun:
-Pink girl,Blue petal ninge!spun eu bucuroasa.
Fetele se ridica de pe asternuturile albe si vin repede spre geam,sa vada daca este adevarat afirmatia mea.Nu au ajuns bine langa geam ca au sarit in sus de bucurie,strigand cu toata forta:
-Ningeee!!!
-Stai nebunelor.spun eu razand
-In sfarsit,dupa atata timp vine iarna,uraaa!!!striga Ten si Hin.
Chicotesc putin,si ma ridic de pe scaun si ma intrept spre birou,de acolo scot un caietel si un creion,ma asez pe scaun si incep a scrie cateva versuri.Dupa ce am terminat trei strofe le arat prietenelor mele.Hinata i-a foaia in mana si incepe sa citeasca versurile:
-Va veni iarna, miroase a fulg, -
Taranii pun lemne-n soproane,
Si sfintii din mistice taine se smulg
Si incaruntesc in icoane.

Va veni iarna, la munte fac foc
Muntenii uitati de guverne,
Ei care nu au nici salarii, nici loc,
Ci doar existente eterne.

Va veni iarna si apele curg
Tragand dupa sine obarsii
Si-n scurtele zile cu vanat amurg
La geamuri de case bat ursii.(sa zicem ca e scrisa de Sakura)
-Deci ce parere aveti?intreb eu.
-Hm...nu prea cred ca merge.spune Ten.
-Da cred ca ai dreptate.spun eu.
Iau foaia din mana Hinatei si ma asez din nou pe scaunul de la birou.Si incep alte versuri.Termin acele versuri care alcatuisc o poezie si i-o dau lui Tenten,si incepe sa citeasca cu voce tare:
-Baiat cu ochii negrii:
Unde te duci tu, baiat cu ochii negri?
Unde-ti ascunzi intrunericul din suflet?
De ce lasi lumina sa paleasca?
De ce omori farama de suflet?
De ce il lasi sa planga?
Unde te duci tu, baiat cu ochii negri,
cand eu plang in lumina infinitului?
Lacrimile ard, sufletul piere, inima ingheata,
Si peste vise se lasa o moarta tacere...
De ce grotescul fiintei tale apare din nou?
Tot ce era iubire s-a prefacut in praf
Tot ce era al nostru...doar umbr-au mai ramas...
Unde te duci tu, baiat cu ochii negri,
cand infinita iubire juramant ne era?
-Woaw,dar nu e chiar la ce ma gandeam eu.spune Ten.
-Bine,se zice ca a treia oara e cu noroc.spun eu zambind.
Iau pentru a treaia oara foaia si ma asez pe scaun la birou.Si incep din nou alte versuri care imi trec prin minte.Termin pentru a treia oara de scris si-i dau lui Hinata foaia cu versuriele.
-Reiau acum povestea aia veche cu sufletul pereche
Se zice ca fiecare are undeva, undeva in lumea asta,
Jumatatea sa.
Eu, deocamdata, imi impart singuratatea-n doua:
Iau eu jumatate si jumatate imi las mie.
Ce bine o sa-mi fie, deocamdata.
Da' stiu c-odata si-odata trebuie sa te gasesc.
Recunosc, n-am puterea sa te recunosc.
Jumatatea mea, cantecul asta-i pentru tine,
Asculta-l bine si cauta-ma tu...

Refren:
Cand voi veni, inseamna ca m-ai chemat
Cand te voi auzi, inseamna ca m-ai strigat,
Cand voi fi, inseamna ca m-ai dorit,
Cand te voi gasi, inseamna ca m-ai cautat.
Cauta-ma tu ...

II:
Si daca e asa si cred ca e asa
Inseamna ca pan' acum, jumatatea mea,
Am trait pe jumatate, am visat pe jumatate
Si am pierdut o jumatate din viata fara sa-mi dau seama.
Crezi ca-i simpla drama, gandeste-te,
In definitiv e si a ta.
Recunosc, n-am puterea sa te recunosc.
Jumatatea mea, cantecul asta-i pentru tine,
Asculta-l bine si cauta-ma tu.

Refren:..

III:
Nu prea merg pe la prieteni vechi Sa-ntreb ce sa fac.
Stiu ca nu pot sa imi spuna nimic
Si atunci astept sa vina totul de la tine.

Refren:..
-Foarte frumos...imi place,Cherry Blossom esti cumva indragostita?pune Ten.
-Pai..aa...cred ca da.spun eu lasand capul in jos.
-De cine?intreba Hin.
-Cum am mai spus de Sasuke..draga ai uitat??spun eu zambind.
-Ok.
Dupa aceasta conversatie ne schimbam in pisamale,eu am o rochita de noapte roz,putin transparenta,Blue petal are exact ca mine rochita numai ca a ei este albastra si a lui Pink girl are aceeasi rochita ca amndoua numai ca a ei este verde.Eu merg pana-n bucatarie de unde iau un castron in care pun care pun doua pungi de pufuleti,un bidon de suc,trei pahare,doua filme de groaza si urc cu toate acestea scarile.Ajunsa in fata camerei mele,deschid usa cu chiu cu vai,intru si pun tot ce aveam in brate pe pat.Iau de pe birou leptopul care se afla langa calculator,si il pun in pat.Hinata trage draperiile si Tenten stinge lumina.Ne asezam pe pat una langa alta si dam drumul la film.In timpul fimului ne mai speriam,mai radeam si am tinut-o tot asa pana la douazeci si trei noaptea.
-Fetelor cred ca ar fi bine sa dormim,fiinca maine trebuie sa mergem la "inchisoare".spune Ten razand.
-Bine..spun eu.
Incep sa strang de pe pat leptopul,pufuletii care mai sunt imprastiati pe pat,dupa ma pun in pat alaturi de prietenele me si adormim.Eu nu am inchis bine ochii ca deja am cazut prada in lumea viselor.
"Ma trezesc si vad ca nu sunt la mine acasa,incerc din rasputeri sa vorbesc,dar nu mai aveam gura.Deodata in fata mea este un demon care se apropria amenintator spre mine.El este imbracat intr-o haina neagra,ochii sunt negri,parul este brunet si are urechiele lungi si ascutite.De la spate scoate o sabie si alearga spre mine cu acea sabie intrebtata spre capul meu.Dintr-o data pe calare vine un cavaler in armura,cu o sulita mare.Cavalerul indrepta spre acel demon sulita si-l distruge.Coboara de pe cal si se apleaca in fata mea.
-Multumes mult,domule daca nu erai,eram ca si terminata.Dar cine se ascunde dupa masca?spun eu.
-Pai...spune cavalerul si-si da jos masca.
Am ramas blocata,nu mai sitam ce sa zis.Dupa acea masca este chiar Sasuke,sunt asa de fericita incat i-am sarit in brate si incep sa plang si sa tip ca ma tine gura.
-Sakura,nu mai plange,nu uita ca eu te.....Dar totul dispare."
-Nu..pleca!!strigam eu.
-Cherry Blossom,ce s-a intamplat?intreaba ten si hin in acelasi timp.
Incep sa le povestesc tot ce am visat,si cum Sasuke m-a salvat de demon si ca vroia sa-mi zica ceva "ca ma...".Fetele ma imbratiseaza si-mi spun ca totul va fi bine.Zambesc si ma dau jos din patul moale,ma intrept spre baie.Imi fac un dus,dupa care ma usuc cu feonul,ma spal pe dinti .Ies din baie si ma indrept spre dulap,il deschid si-mi iau niste blugi roz-deschis,o bluza cu maneca lunga de culoare alba,o jacheta roz,adidasi albi,trei bratari din plastic una roz,una alba si una verde.Imi indrept parul cu placa,ma machez cat mai natural posibil si gata.Hinata este imbracata in blugi albastrii,bluza ca a mea numai ca este cu maneca scurta,o jacheta bleu si adidasi albi.Tenten este imbracata cu blugi verzi,bluza alba,o jacheta verde si adidasi albi.Hinata isi strange parul intr-o coada,iar Tenten in doua codite impletite.

Cam atat deocamdata....voi pune duminica viitoare nextul...si scuzati daca nu prea am folosit descrierea...:*


Pentru inceput, versurile alea nu prea au ce cauta acolo. Puteai sa pui linkul melodiei si sa scri doar doua sau trei randuri cu melodia respectiva si la sfarsitul capitolului puneai linkul si spui ca asta este melodia ce au cantat-o fetele. Actiunea e cam grabita, la dialog ai mai lucrat si jos palaria - o sa racest la scafarlie, daca o dau jos - pentru asta. Descrierea nu prea ai si ar trebui sa mai bagi, naratiunea merge mai bine, decat data trecuta.
Numai abuza de punctele de suspensie si mai pune si virgule. Nu am stat sa iti corectez intregul capitol, ca nu am avut rabdare, dar ce ti-am corectat, sper ca ai inteles la ce ma refer la corecturi.
Astept nextul cu imbunatatiri^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#16
uh nu stii c inseamna aia descriere? :| iti dau un exemplu...

poti sa descri ori ce lucru kre il amintesti in ficul tau...

"patul cu covertura roz, cu multe flori cusute pe aceasta din care iesea un miros de flori de cires..." cva d genu...:-??

"fereastra cu geamurile curate,cu draperi roz si lungi pana la pardoseala pe care intra un aer curat si frumos mirositor a flori de cires..."

ti-am dat kteva exemple...scz dak sunt prea dura...dar knd voi avea si eu fic vreau sa va luati de tot ceea c e rau in ficul meu...:D
deci tine minte! DESCRIEREA !!! si incearca sa scrii kt poti uh de corect...:|

ex: "dupaia" = dupa aceea
ti-e greu sa scrii corect? :|

deci imi cer mii de scuze dar acest fic e cam sec dupa parerea mea...:| insa sa speram k te vei perfectiona...;)) dak vrei poti sa intrebi mai intai p cnva mai mare k tn k sa ti-l corecteze...:D
de abia ast next-ul...8-> ;))


Feel...Hurt...Love


[Imagine: pisi0.jpg]


You don't know how I feel when you talk like that!
You don't know how I hurt when you talk like that!
You don't know how I love you because you're there!


Valutzu' meu: PSA
Sysu' meu: ~Ade~
BBFu' meu: Miranda^_^

Va luati de ei?! 23 Va luati de mine! :-l




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)