Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

printesa ratacita(sasusaku)

#11
Hey ! Am ajuns si la ficul tau ! Este primul tau fic ? Dupa cum se vede asa se pare.. [ fara suparare ]. Ideea e destul de draguta pot spune ca nu am mai intalnit-o pe undeva. Insa.. iti zic ca ai unele fraze in care atata ai pus si de un milion de ori. Cand am citit m-am luat cu mana de cap ca nu mai stiam unde am ramas. Nu o lua in nume de ras. Dupa greseli.. nu m-am uitat asa ca nu stiu daca ai avut. Un sfat : Renunta la limbajul de pe messanger ! Nu arata bine ficul cand te uiti la el. Am vazut ca in primele doua capitole n-ai pus liniuta de dialog, insa de la sfaturile celorlalti ai inceput sa pui ! ;] Bravo ! Pai.. Lynn are dreptate.. din ficul tau nu se intelege absolut nimic. Totul e amestecat acolo. Si ii mai dau dreptate si la faza cu literele mari. Titlul se scrie cu litera mare. Si sincer.. eu cred ca am invatat chestia asta in clasa I :]
Deci sper ca nu te-am suparat cu comentariul meu :D Te astept cu nextul cat mai repede si multa bafta si inspiratie in continuare !
Chuu & Gambate ! >:D<

#12
Hey cryssy ^.^ Ce mai faci ?;;) Uite că am trecut si eu pe la ficul tau ... imi place ideea , chiar foarte mult . Este originala . Insa ... e ceva ce nu-mi place >.< [ se putea ... trebuie sa gasesc eu un defect ] .
Dialogul , naratiunea si descrierea ma cam deranjeaza :-s . Nu prea exista . Incearca sa introduci mai multa descriere si naratiune si sa incerci sa „ingrasi” dialogul . Mai dai nitica mancarica . Greseli exprimare/tastatura am vazut ... dar nu m-am uitat sa vad daca ti le-a spus cineva . Sa ne adancim mai mult in problema acum .
Descrierea: sincer acum ... mai citeste fan fiction , carti , nu ar strica nici poeziile . Te-ar ajuta foarte mult . Incearca sa mai combini unele cuvinte . Mai spune cate ceva despre personaje , tinuta personajelor , peisajul , sentimentele . Astea trebuiesc descriese .
Naratiunea: si asta lipseste la fel de mult ca descrierea . Incearca sa adaugi exprimari . Fara limbaj de messenger insa . Da urat intr-un fic .
Dialogul: este cam sec . Mai imbunatateste-l . Nu te grabi sa pui continuarea numai pentru ca userii iti cer asta . Ai tot timpul din lume . Ceea ce conteaza este sa fie un fic reusit . CU timpul vei vedea ca vei capata multa experienta .
Actiunea: scuze acum ... insa actiunea este extrem de grabita . Acum sunt in avion , acum in oras , acum nu mai stiu unde .
Sper sa nu te fi suparat . Daca nu iti place critica da-mi un PM
Cam atat ...
Pop :*

#13
Îţi deschid ficul de asemenea te mai las 2 zile la dispoziţie să - ţi pui disclaimer. i was a bit mean with ya ' so dacă ai nelămuriri zi - mi şi se rezolvă, de asemenea nu ştii ce e ăla spam, disclaimer etc etc . . spune. Nu muşc şi nu am omorât pe nimeni. Dar regula zice să ai disclaimer.
Pune - ţi disclaimer pentru că altfel chiar îţi închid ficul şi asta forever.

''Nu deţin nici un personaj din animeul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestora''.
Dă-i un copy / paste.
-

#14
Ma bucur ca sunt prima care da un com dupa ce povestea ta a fost inchisa. Asa cum a scris mai sus ▌▒ Zยzzααα ▒▌ sa sti ca pov ta nu este perfecta. Mai ai mult de lucrat la ea, dar cu timpul o sa devi mult mai buna.
Eu am promis ca o sa te ajut ca sa nu ti se inchida iar ficul.
1~ La primul capitol se gaseste jos pe bara scris "editare", dai acolo. Apar mai jos doua tipuri de editare, nu conteaza pe care alegi.
2~ O sa-ti dai seama ca apare primul capitol ca sa poti sa scri sau stergi ceva. Te duci le inceputul postului si scri acolo:
''Nu deţin nici un personaj din animeul Naruto şi nu fac profit de pe urma acestora"
Te rog sa scri.
Bafta

#15
Hai mama ca a trecut o luna ._. adios. nici in lunile astea nu ai fost in stare. Fic inchis.
-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Stapana inimii,printesa focului soricelindragostit 4 3.692 20-06-2011, 07:10 PM
Ultimul răspuns: Candy_Girl_Love.
  Petala Ratacita.. Yin 17 9.558 09-06-2011, 05:09 PM
Ultimul răspuns: Debb.'
  printesa ratacita(sakura) cryssy 3 3.898 14-10-2010, 08:39 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Regele tradafirilor si Printesa gheturilor Amelia_Angel_Devil 1 2.906 27-09-2009, 11:23 PM
Ultimul răspuns: BloodyInnocence
  Printesa lebedelor goddess 23 13.444 26-07-2009, 07:40 PM
Ultimul răspuns: goddess


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)