Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

poveste Naruto

#1
Disclaimer: nu detin niciun personaj din anime-ul/ manga Naruto al carui detinator este Kishimoto Masashi si nu fac profit de pe urma personajelor si intamplarilor.

deci, m-am gandit sa scriu si eu o poveste cu Naruto


Capitolul 1: Inceputul aventurii.

Dupa ultima misiune bine indeplinita, echipa 7 nu a apucat sa se odihneasca ca senseiul lor, Kakashi Hatake, le-a si spus sa se intalneasca ziua urmatoare la 5 dimineata. Bietii copii, chiar nu au si ei dreptul la timp liber? Nu le placea acest lucru dar, trebuie sa faca sacrificii daca vor sa devina puternici.
Copii s-au trezit atat de devreme ca puteau sa doarma in picioare. Toti au ajuns la locul de intalnire obisnuit. Naruto si Sakura erau foarte somnorosi, numai Sasuke parea ca nu are probleme cu somnul. Naruto era un baiat de vreo 16 ani(nu mai stiu sigur cati are), avea aceeasi varsta ca si colegii lui. Avea parul blond si ochii albastrii ca cerul senin. Era imbracat intr-un trening portocaliu.Deasemenea era si posesorul Vulpii cu Noua Cozi. Sakura era o fata foarte draguta. Avea parul roz deschis. Doua suvite lungi pana la umeri ii acopereau fata, erau mai lungi decat parul de la spate care era pana la jumatatea gatului. Avea ochii de culoarea smaraldului. Era imbracata intr-un kimono roz inchis care ajungea pana la genunchi, se despica pe ambele parti iar pe dedesupt avea o pereche de pantaloni scurti negri. Sasuke era un baiat frumos, dar nu era la fel si in interior. Se comporta rece cu toti cei din jurul lui chiar daca toti, sau mai bine zis toate fetele il placeau. Avea ochii negrii ca intunericu ca si parul. Fata lui era acoperita de doua suvite, iar parul de la spate era ridicat. Era imbracat intr-un tricou albastru si niste pantaloni albi. El era special pentru ca el si fratele sau erau singurii supravieuitori ai clanului Uchiha.
Pe la ora 10 isi facu aparitia nimeni altvineva decat Kakashi. Avea parul gri, putin ciufulit, un ochi negru iar celalat era acoperit de bentita lui. Peste bluza avea o vesta verde cu guler si cu multe buzunare in care sa tina pergamente sau cutite kunai. Pantalonii erau de aceeasi culoare cu bluza si erau pana dupa gamba piciorului. De acolo se continua cu un fel de pansament care intra in sandaua sa tot de aceeasi culoare ca si bluza.
-Ati intarziat! spusera cei trei simultan.
-Eh, ce sa spun. Incercam sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc...
-Pentru ce ne-ati spus sa venim la 5 dimineata? Nu vedeti, este deja ora 10 !
-Nu mai conteaza. Am venit sa va spun ca se va organiza un bal ninja. Va fi maine seara la ora 18:00.
-Pentru asta ne-ai chemat? Pentru o prostie de bal? spuse Sasuke.
-Hai Sasuke! Nu vrei sa dansam impreuna? spuse Sakura.
-Siguuuuuuuuur...ca NU ! spuse Sasuke.
Pentru moment Sakura chiar crezuse ca Sasuke vrea sa vina la bal dar ultimul cuvant a stricat totul. Kakashi se plictisi sa auda discutiile copiilor asa ca se hotara sa spuna ce mai are de spus.
-Am uitat sa va spun ca acest bal este obligatoriu, iar daca nu veti veni nu mai puteti fi ninja!
Ultimele cuvinte i-au lasat pe copii masca. Sakura era cea mai ingrijorata.
-Oare ce coafura sa imi fac? Ce rochie sa port? Oh , e prea putin timp! spuse Sakura de parca acest bal este cel mai important eveniment din viata ei.
Naruto se gandea si el ce va purta pentru a o impresiona pe Sakura. Se gandea ca atunci cand ajunge acasa sa inceapa sa exerseze pasii de dans pentru ca era cam nepriceput. Dar Sasuke, pentru el era o pierdere de timp.
Cei trei se indreptara spre casele lor cu gandul la bal.


____________________________________________________________

sper ca v-a placut. daca va place o voi continua. stiu ca probabil am greseli dar pana acum nu am fost criticata la asa ceva :zuppy02:



[/code]

#2
mambrella te instintez ca nu ti-ai pus bine ficul...trebuia sa il postez la Naruto FanFictoin...trebuia sa citesti regulile intai..>.>...dar sa stii ca am mai vazut ideea cu un bal ninja si daca nu vin nu mai pot fii ninja..bla bla....e veche sa sti..dar totusi e de admirat ca te straduiesti...spunei unui mod(moderator) sa iti transfere ficul acolo unde trebuie si spor in continuare cu ficul..bye:bye:
I love colour blue ! :love:

#3
Per total ca ai muncit muult la ea, foarte. Eh bine, eu nu cred pentru ca aceasta idee este la fel ( ca sa nu spun identica ) cu povestea de pe m-a
dar sa fie, oricum ideile cu naruto sunt toate fumate fiindca ba e cu sasuke si sakura ba e cu narutoxhinata, ma rog.

Ei bine, ideea nu ma surpinde, probabil ca m-a surpins atunci cand am citit-o dar la tine e altceva, nu stiu ce sa spun, dar imi spun parerea/. Eh...probabil ca este o coincidenta in toata treaba dar cand am citit faza cu kakashi cand spune de un bal in care ei sunt obligati sa vina, am stiut ca am mai citit asta.

Nu stiu, dar ideile ca asta nu sunt chiar originale, probabil ca va vin imediat ce vedeti poze hi5-uri cu sasuke si sakura sau mai stiu eu ce de pe 'mirificul' myspace dar sa fie. Oricum, exprimarea este cam banala, incearca sa nu mai pui descrere cum sunt ei imbracati fiindca nu ne intereseaza. Cel mai probabil axeaza-te pe sentimente si actiunea in sine.
-

#4
ma bucur ca v-a placut priul capitol dar stiu a ideea este putin copiata....asa era si in povestea mea de pe caiet dar acesta este inceputul unei aventuri surprinzatoare! ma rog...sa trecem la subiect

Capitolul 2:Balul

Ora 18:00. Toti ninja au inceput sa vina. Parca nu ii recunoasteai imbracati elegant. Baietii purtau costumul obisnuit dar fetele...se intreceau una pe alta. Sakura arata foarte diferit fara kimonoul obisnuit. Isi prinse parul cu o floare galben cu roz. Avea un kimono visiniu cu flori de un visiniu inchis. Avea un brau de culoare alb cu portocaliu. Margelele si cerceii se asortau perfect cu intreaga imbracaminte. Hinata avea un kimono care ii lasa umerii descoperiti. Parul il lasa desprins. Kimono-ul era violet cu flori. Era legat cu un brau violet cu alb. Ino avea un kimono alb cu roz si flori rosii. Avea niste cercei cu inimioare. Tenten avea un kimono verde inchis cu flori albe. Parul il avea strans in doua cocuri ca de obicei. Isi lua un evantai de culoare bej care avea ca model o floare maro. Temari Avea un kimono negru cu verde inchis si cateva buline violet. Era incaltata in niste sandale negre. Deasemenea isi lua si un evantai cu acelasi model ca si kimonoul.
Baietii nu pareau impresionati de fete desi ele s-au imbracat astfel pentru a le atrage atentia. Un singur baiat era fermecat deo fata. Nimeni altcineva decat Naruto care ii arunca priviri dulci Sakurei. Aceasteia ii venea sa il pocneasca dar se abtinu sa se comporte frumos de fata cu Sasuke. Hinata se supara putin deoarece vedea ca baiatul viselor ei era fermecat de alta. Inceput sa cada o lacrima, apoi doua, apoi trei, apoi incepu sa planga cu adevarat. Incet, incet, se furisa afara din sala. Se duse langa lac pentru asi linisti gandurile. Naruto nu observase plecarea brunetei, defapt, nimeni nu observaze. Blondul incepu sa manance mancarea delicioasa de pe masa.
-Naruto....toti se uita la tine! spuse Sakura.
-Serios? *Deci sansa mea de a fi in centrul atentiei*(o fraza intre *...* inseamna ca sunt ganduri*. Deci ,toata lumea, nu-i asa ca ma iubiti si ca vreti sa devin kokage acum?
-Mai bine mananc o soseta decat sa te vad pe tine pe scaunul din birou! spuse Shikamaru.
-Vorbi lenosul!
-Gura! Am venit aici sa ne distram nu sa auzim cearta unor ridichi!
-Vezi Shikamaru...te-a facut ridiche! spuse Naruto in hohote.
-V-am facut pe amandoi! spuse Sakura. Bine alegeti. Va pastrati calmul sau va pastrati picioarele?
-Gata! Ne pastram calmul!
-Imi place cand rezolvam problemele politicos!
Kakashi veni pentru a face prezenta. Naruto Uzumaki...este. Sasuke Uchiha...este.*Surprinzator!*. Kiba Inuzuka...este.Shino aburame...este. Hinata Hyuuga...unde este?
-Stie cineva unde este Hinata Hyuuga?
-Nu.
-Daca nu vine pana la ora 19:00 atunci va plati scump cu propria cariera de ninja. Cine se ofera sa o caute?
-Ma ofer eu! spuse Naruto.
Blondul merse sa o caute afara. Nici urma de Hinata. Intr-un singur loc mai putea sa fie...acasa. Naruto ajunse la casa familiei Hyuuga. Batu la usa dar nimeni nu raspunse. Naruto auzi sunete de parca cineva plangea. Naruto nu se lasa batut si se catara pana la fereastra. O vazu pe Hinata cum plange in pat. In brate tinea o poza cu...cu Naruto!
*De ce ar tine o fata ca ea o poza cu mine?* gandi Naruto.
-Oh...dragul Meu Naruto. Cat de mult as dori sa fim impreuna! spuse Hinata cu voce tare.
*Iti promit ca asa va fi*.
Naruto , din acel moment, doar cuvintele Hinatei ii veneau in minte. Dar sa isi indeplineasca datoria. Trebuia sa apere reputatia Hinatei. O striga la geam.
-Hinata! Trebuie sa mergi la bal sau ia o batista pentru a spune la revedere vietei de ninja!
-Bine, aleg balul!
Cei doi mersera impreuna pana la bal. Hinata se dadea din ce in ce mai aproape de Naruto. Blondul nu se supara, chiar ii placea sa simta o fata atat de frumoasa si care il si iubeste. Ajunse-ra la bal. Tocmai incepu-se o melodie lenta. Naruto o lua pe Hinata de brat si direct in mijlocul salii. Numai Sakura si Sasuke nu dansau.
-Hai Sasuke! Te rog mult! Nu am cu cine sa dansez!
-Mai bine numar oile decat sa dansez cu tine!
-Ii spun lui Naruto sa te sarute din nou!
-Bine, dansez!
Cei doi au inceput si ei sa danseze. Sasuke parea tot arogant chiar daca Sakura era in al 9-lea cer. Se vedea ca brunetul nu prea stie sa danseze, cam calca in picioare kimonoul Sakurei.
*Bine, bine. Nu voi lua in seama ca nu prea stie sa danseze. Suntem abia la inceputul relatiei. Bine, nu e inca o relatie dar sigur va incepe in curand!* gandi Sakura.
Spre deosebire de Sasuke, Naruto stia sa danseze destul de bine. Probabil ca orele acelea pierdute cu lectii de dans au fost utile. Dansul se sfarsi. Naruto prinse curaj si ii sopti Hinatei la ureche:
-Esti mai speciala decat credeam...
Hinata rosi toata chiar daca era fericita. Balul se sfarsise. cu totii plecara.
Acest bal a fost prima piesa din puzzel-urile SasuSaku si NaruHina.

Poze:

Baietii : http://media.photobucket.com/image/narut...4.jpg?o=17

Sakura: http://media.photobucket.com/image/sakur..._.jpg?o=18

Hinata: http://media.photobucket.com/image/hinat...-8.jpg?o=2

Ino: http://media.photobucket.com/image/ino%2...no.jpg?o=3

Tenten: http://media.photobucket.com/image/tente...wk.jpg?o=1

Temari: http://media.photobucket.com/image/temar...u.jpg?o=12



_____________________________________________________________

sper ca v-a placut. Am mai bugat putina originalitate si putin umor.

#5
Well... imi place ficul.Nu prea ai greseli de niciun fel.Totusi...mi-ar placea daca ar fi mai multa originalitate pt ca am mai citit undeva o faza cu balul.Ai putea face un cap cu totul original,unde sa descrii sentimpentele celor doi si unde sa fie o intamplare care sa ne dea pe spate.Per total este OK.Sincer...mi-a placut!!!

Spor la scris si un an nou fericit!!
Te-as ruga sa citesti ficul misterele intunericului(renee x yoko) si speranta dragostei si as imi lasi niste comenturi!!:zuppy10:

#6
Ok, sorry for not seeing it. I was kinda busy with all this madness around Xmas and New Year ...

Moved to Naruto FF.

#7
multumesc de incurajari si de critici(cu care nu sunt obisnuita si nu stiu de ce ma descurajeaza) asa ca voi continua

Capitolul 3:NaruHina ia nastere

Naruto si Hinata au fost foarte afectati dupa bal. Acum trebuiau sa prinda curaj pentru a unul dintre ei sa faca primul pas. Nici Naruto nu era gata pentru o relatie chiar daca mereu era plin de el.
Hinata hotara sa incerce sa faca primul pas. Cumpara un cadou mic pe care scria un mesaj. Se gandea sa il dea lui Naruto prima data cand il vede. Totusi, simtea ca nu prea poate sa faca asta. Numai cand aude ca este aici se inroseste, dar sa ii dea un cadou. Dar nu putea nici sa ii lase cadoul la usa ca poate Naruto va crede ca este de la Sakura si astfel nu face nimic. Sa il arunce de la dinsanta...nu ca poate credea ca a cazut din cer. Sa se furiseze noaptea in camera lui si sa ii puna cadoul pe masa...tot nu este bine ca poate dimineata o sa strige in gura mare cine i-a dat cadoul. Dupa toate ideile care le-a avut, la toate a gasit un motiv pentru a nu fi bune. Deci cea mai buna cale este sa il dea fata in fata cu propriile maini.
Intre timp, Naruto reusi sa se trezeasca pentru ca nu prea a putut dormi. Toata noaptea se gandi la vorbele Hinatei. Nu prea vroia sa fie impreuna cu Hinata dar ea era o fata draguta care putea face pe oricine sa isi schimbe parerea. Doar cateva cuvinte spuse potrivit si la momentul potrivit l-au facut pe blond sa se gandeasca incontinuu la persoana care le-a rostit. Dar cum putea sa se comporte cu ea astfel incat sa se apropie mai mult? El nu a fost indragostit niciodata..bine doar de Sakura dar a realizat ca dragostea pentru ea a fost doar o obsesie. Acum poate afla ce este dragostea adevarata. Dar cum de nu si-a dat seama pana acum, era atat de evident cat de mult tinea Hinata la el. Nu avea idei cum sa ii demonstreze Hinatei ca si-a dat seama ce simte pentru el. Se hotara sa mearga la lac pentru asi limpezi gandurile.
Naruto ajunse la lac. Se aseza sub un copac de la marginea lacului. Vantul sufla lin si aduse in palma lui Naruto o floare. Acea floare era o violeta, preferata Hinatei. Dupa cateva minute isi facu aparitia Hinata care a venit si ea pentru a-si limpezi gandurile. Cand il vazu pe Naruto se inrosi.
*Nu credeam ca il voi intalni atat de repede.*
^Iar ti-ai pierdut curajul?^
-Cine a spus asta?
^Sunt vocea ta interioara.^
-Serios. Nu mai spune.
^Ba spun. Am venit sa te incurajez ca acum in ultimul moment nu mai ai curaj nici sa faci inca un pas spre el!^
-Si ce ar trebui sa fac?
^Deci, de cand il cunosti pe Naruto visezi la momentul in care sa ii spui ca il iubesti, dar acum vrei sa renunti la acest vis?^
-Parca da, parca nu...ce ar trebui sa fac?
^Sa faci niste pasi pana ajungi la locul un sta Naruto si sa ii dai cadoul. Greu?^
-Greu nu este dar este emotionant.
^Atunci ce mai astepti? Este timpul sa demonstrezi ca poti face si ceva care tine de curaj!^
-Bine, ma duc!
Hinata facu un pas, si inca unul. Primi pasi ii facu cu timiditate dar a inceput sa apese din ce in ce mai tare. Niciodata nu a fost atat de hotarata. Scoase micul cadou din buzunar si incepu sa il strand din ce in ce mai tare la piept. Dupa niciun minu de mers ajunse la locul unde era Naruto.
-Bbbbu...bubb...buna Naruto! fata nu putea nici sa lege doua cuvinte bine.
-Oh, buna Hinata! spuse acesta cu putin rosu in obraji.
-Stii...de mult timp vreau sa iti spun ceva....
^Spune-i o data Hinata!^ spuse vocea interioara a Hinatei.
-...nu prea pot sa iti spun acel lucru asa ca mai bine las asta sa vorbeasca pentru mine.
Hinata ii dadu blondului cadoul. Acesta vazu eticheta mica pe care scria cea mai frumoasa propozitie din lume: Te iubesc!
-Hinata, pot sa iti dau ceva?
-Ssss..sigur.
Atunci Naruto o lua brusc de talie si o saruta.
*Deci asa este sa saruti. Dar nu sa saruti un baiat.* gandi Naruto.
Sarutul acela era atat de frumos de parca toate sentimentele erau adunate acolo. Naruto o lua in brate pe Hinata si o facu sa isi lipeasca tot corpul de al lui. Era prea frumos pentru al intrerupe, dar s-au oprit pentru ca aproape ramasera fara aer.
-De ce nu mi-ai spus pana acum ca ma iubesti? spuse Naruto.
-Am observat cum te uitai la Sakura si...
-Am realizat ca ce simteam pentru Sakura a fost doar o obsesie. Tu ma iubesti cu adevarat.
Cei doi ramase-ra pe lac imbratisati si din cand in cand furand cate un sarut.






sper ca v-a placut :)
un an nou fericit !

#8
Huh?
La primul capitol spui ca iti place originalitatea iar la al doilea ne spui ca a fost copiat putin? O.o
Din moment ce ai luat ideea, poti sa zici ca ai plagiat ideea, nu fic-ul :))

And ...
Lamureste-ma.
Despre cine e fic-ul? n_n'
NaruHina sau SasuSaku? Nu inteleg.
And, cam grabesti actiunea in unele locuri ...
Iar la capitolul 2... Tu ne descrii imbracamintea si perechea de cercei pe care o are fiecare fata? O.o
Nu am inteles despre cine e fic-ul ... Ma rog :))

Sorry daca te-am indispus.
Asta-s eu #-o
See ya and Happy New Year

#9
Capitolul 4: Noul cuplu este descoperit

Dupa ce cei doi indragostiti au petrecut un timp imbratisati s-au hotarat sa se plimbe.
-Stii ce, mie foame!
-Dar tie iti este mereu foame! rase Hinata.
-Vrei niste ramen?
-Da.
Cei doi mergeau apropiati prin sat. Nu le pasa daca toti se uitau la ei, ca si cum nu ar mai fi vazut doua persoane indragostite. Tot ce conta era ca cei doi si-au gasit fericirea. Mergeau incet, nu se grabeau ca foamea era suportabila. Ghinionul fu ca Sasuke se plimba si el de plictiseala vazandu-i pe cei doi.
*Deci, astia doi sunt impreuna, dar de cand? Dar cine s-ar indragosti de ratatul ala? Ah, trebuia sa imi dau seama ca s-a intamplat ceva la bal cand Naruto a adus-o pe fata. Dar de ce mai stau pe ganduri? Curiozitatea ma indeamna sa...ii spionez.* gandi Sasuke.
Brunetul ii urmarea fara nicio grija. Prin multimea de oameni Naruto nu il putea observar. Hinata ar fi putut cu ajutorul Byankuganului dar nu avea de ce sa il foloseasca intr-un moment fara pericol. Pentru Naruto si Hinata genul de pericol din acest moment este un pericol al intimitatii.
Cei doi ajunsera la local si comandara o portie mare de ramen.
-Doar o portie? spuse Hinata.
-Te deranjeaza daca mancam impreuna?
-Oh, nu.
Naruto nu ar fi comandat o portie mare daca nu ar juca in mintea lui ,,Teitelul norocului". Vroia sa isi incerce norocul. Poate va nimeri acelasi teitel ca Hinata. Dar daca nu ii urmarea Sasuke , teitelul ar fi fost norocos dar asa e cam ghinionist. Cine stie ce va face brunetul daca ii vede sarutandu-se. Dar nu mai conteaza deoarece mancarea sosi. Pana si bucatarul a fost uimit vazandu-i impreuna.
-Scuze pentru intrebare dar, de cand sunteti voi impreuna?
-De azi dar nu cred ca e cazul sa iti povestim.
Bucatarul dadu din cap in semn de aprobare si ii lasa pe cei doi sa manance linistiti. Ramen-ul era foarte bun. Intodeauna se puteau baza pe bucatar: rapid si delicios. Se pare ca jocul lui Naruto avea sa se indeplineasca, chiar daca acesta nu stia. Hinata observa teitelul care il avea la sfarsit pe blond, insemnand ca un sarut este aproape. Dar daca cineva ii vedea si apoi va spune unui alt om si apoi la altul apoi la un grup de oameni apoi la altul si tot asa pana cand afla tot satul despre ei. De siguranta, chiar daca era un motiv cam prostesc, isi activa Byankuganul pentru a se asigura ca nu ii vede nimeni. Ghinionul lui Sasuke.
-Naruto, inainte sa faci asta mai bine iti spun ca colegul tau ne urmareste.
-Sasuke? Of, merg sa rezolv cu el.
Blondul iesi afara pentru al cauta pe spion, dar nu vazu pe nimeni. Se pare ca brunetul se ascunse pe acoperis.
*Eu si intuitia mea proasta. Ce ghinion am avut ca si-a folosit Byankuganul.* gandi Sasuke.
Naruto se intoarse la Hinata spunandu-i ca nu e nimic ori brunetul se ascunse. Dar a fost multumit de fata care a avut grija sa nu fie desciperiti din prima lor zi impreuna. Isi continuara teitelul norocos pana cand se terminase si buzele lor se contopira intr-un sarut. Sasuke nu a plecat asa ca a vazut totul.
* Am apucat si ziua in care sa il vad pe Naruto cu o fata!*
<Bravu Sasuke! Si acum ce ai degand sa faci?>
-Cine a spus asta?
<Sunt Sharinganul tau si mereu am ganduri rele.>
-Acum vorbesti. Dar multe lucruri se mai intampla azi!
<Bine, bine. Acum nu ai de gand sa spui tuturor despre ce ai avzut?>
-Degeaba, nu m-ar crede.
^Inceteaza! Nu il indemna sa faca ceva rau.^spuse vocea interioara a lui Sasuke.
-Acum pe care dintre voi sa ascult?
<Hai Sasuke! Stiu ca vrei sa il faci de ras pe Naruto, chiar daca l-ai mai facut de multe ori.>
-Si ce as putea face?
<Cauta dovezi. Asteapta sa vada si altcineva ce se intampla intre Naruto si Hinata.>
^Sasuke! nu il asculta!^
-Gata! Aleg sa il fac de ras pe Naruto, din nou!
<Asa te vreau! Se pare ca am castigat voce interioara!>
^Din nou raul pune stapanire pe baiat...^
-Gura amandoi! Stiu ce trebuie sa fac asa ca nu mai am nevoie de voi.
Dar oare ce avea de gand Sasuke? Cuplul NaruHina chiar va fi descoperit atat de repede?

_____________________________________________

Sper ca v-a placut. Stiu ca e cam slabut dar voi evolua.
Multumiri lui IlikeYou pentru ca a putut foarte usor sa ma aduca inapoi :D .

#10
Capitolul 4: The Bad Sasuke

Dupa ce Sasuke a vazut cel mai nou secret al colegului sau a hotarat sa il impartaseasca tuturor. Dar trebuia sa gaseasca un plan pentru a le arata oamenilor altfel nimeni nu il credea. Cine l-ar fi vazut pe Naruto cu o fata si toti stiau ca Hinata nu prea era in stare sa isi marturiseasca sentimentele.
Brunetul statea in camera lui gandindu-se.
<Deci, ce ai de gand sa faci?>
-Mda, buna si tie Sharingane.>
<Nu ai nicio idee?>
-Nimic. Torul e alb in capul meu...
<Care crezi ca ar fi cea mai buna modalitate?>
-Sa ii intreb pe Naruto si Hinata daca vor sa imi dea o poza cu ei impreuna?
<Nu fi prost. Pana la urma tot eu trebuie sa te ajut. Tu ce ai facut ca sa afli despre cei doi?>
-I-am spionat. Si ce e cu asta?
<Atunci de ce nu o faci si de data asta?>
-Chiar ca sunt prost. Trebuia sa imi dau seama ca asta e cel mai bine sa fac.
<Acum te las sa te gandesti la ce ai mai putea sa faci.>
Sasuke a stat sa se gandeasca dar nimic nu ii venea in minte. Probabil era obosit asa ca se culcase. Incet, mintea lui a pornit-o spre Tara Viselor. Acolo se intalni cu Sharinganul lui.
*Grozav! Nici in vise nu scap de Sharingan!*
Acesta i-a spus brunetului un mic plan cu care sa incerce sa faca ce are de gand. Sasuke refuza sa asculte, dar cand Sharinganul a inceput sa vorbeasca si-a schimbat parerea. Ideea acestuia era simpla dar buna.
-Riiing! Riing!
Sasuke fu trezit de sunetul infernat al ceasului. Arunca perna in perete nervos. Opri ceasul si incerca sa isi aminteasca ce a visat.
*Of...de ce oamenii trebuie sa uite atat de usor visele?!* gandi Sasuke.
Dar deodata isi atinti privirea asupra aparatului foto. Acel obiect i-a amintit despre jumatate din vis, dar cealalta jumatate nu era prea importanta. Brunetul se dadu jos din pat si merse la baie. Dupa ce a mancat si s-a imbracat si-a luat un carnetel si un pix. Oare ce avea de gand? Cu pasi repezi se indrepta spre lac. Se pare ca intuitia lui a avut dreptate: Naruto si Hinata se aflau acolo. Isi nota in carnetel astfel incat sa stie ca in fiecare dimineata acestia mergeau la lac. Prima etapa a planului sau era de a nota locurile favorite ale celor doi.
Se pare ca Naruto si Hinata s-au plictisit sa stea la lac asa ca au plecat la o plimbare. Linistiti s-au indreptat spre padure. Si in acel loc era un loc special, langa un copac pe care era desenata o inimioara cu initialele N + H . Sasuke nota si acest loc in carnetelul buclucas. Apoi, cuplul a plecat in jurul orei pranzului. Intr-un singur loc se puteau duce: la magazinul cu ramen. Sasuke avea dreptate, chiar acolo se duceau Naruto si Hinata. Brunetul scoase din nou carnetelul si isi nota. Apoi, cei doi au inceput sa se plimbe pana ce au ajuns la casa lui Naruto.
*Dar oare de ce tocmai la Naruto acasa? Este o casa asa de urata.* gandi Sasuke.
<Esti prost? Doar nu o sa se duca acasa la Hinata. Ea locuieste impreuna cu verisorul ei. Doar nu sunt atatd e fraieri incat sa lase sa ii vada toata lumea.> spuse Sharinganul lui Sasuke.
Isi scoase din nou carnetelul si nota locul. Brunetul pleca pentru ca termina-se cu spionatul. Alt loc unde sa se duca nu aveau. Prima etapa a planului sau a fost incheiata repede asa ca era timpul pentru urmatoarea. Dar asta pe ziua de maine.


Capitolul 5: Sasuke aproape isi termina planul

Dupa ce Sasuke i-a urmarit pe Naruto si Hinata , acesta s-a dus acasa pentu a se odihni. A obosit facand atata drum .
<Ai bine, acum ce ai de gand?>
-Stiu ce trebuie sa fac asa ca nu am nevoie de tine!
<Imi place! Asta e Sasuke pe care il vreau!>
-Stiu ca acu o sa seman cu Naruto dar...mie foame!
Sasuke se duse la frigider dar acesta era cam gol. Se pare ca era momentul sa se duca la cumparaturi dar nua vea chef. Tot ce se afla in frigider era un castron cu fasole.
-Fasole? Of...urasc fasolea! Dar mie fomae asaca o sa fac un sacrificiu.
<Ai crija Sasuke! Consumul excesiv de fasole dauneaza grav sanatatii celor din jurul tau!> spuse Sharinganul chicotind.
-Foarte amuzant! Mai bine mananc un mar si gata.
Sasuke manca repede si isi lua aparatul foto. Se duse la lac unde vroia sa ii fotografieze pe Naruto si Hinata. Dar nu erau acolo. Brunetul isi aminti de locul din padure. Se grabi pana acolo der nimic.
*Unde ar putea fi ?! Mai bine ii urmaream mai mult timp!*
<Ai uitat de casa lui Naruto? Fraierica-geamantan!> spuse Sharinganul.
-Da in cate feluri o sa ma mai faci?
Sasuke a plecat spre casa lui Naruto fara sa astepte ca Sharinganul sa ii raspunda. Desi ura asta, a avut dreptate, Naruto si Hinata se aflau acolo. Se pare ca drageau un somnic de pranz. Acestia dormeau imbratisati.
*Numai bun sa fac o poza. E bine pentru inceput.*
Nu ii placea acum trebuia sa astepte ca acestia sa se trezeasca. Bietul brunet, ii venea sa adoramna.
<Trezeste-te! Naruto s-a trezit si vrea sa o sarute!>spuse alarmat Sharinganul.
Sasuke se trezi repede. Lua aparatul din buzunar si l-a prins pe Naruto cand o alinta pe Hinata. Dar din pacate, Naruto a fost speriat de nlitul de la aparat.
-Sasuke! Pleaca si nu ma mai spiona! spuse blondul nervos.
Dar se pare ca brunetul pleca inainte ca Naruto sa iasa pe fereastra.
-Cred ca dragostea asta imi da halucinatii...
*Oh, fraiere! Dragostea nu iti face nimic , doar eu iti fac ceva rau!* gandi Sasuke.
Naruto si Hinata au plecat apoi la lac pentru a se racori. Brunetul fugi pentru a ajunge inaintea lor si pentru a se ascunde cat mai bine. Cand cei doi au ajuns, Sasuke a calcat din greseala pe o creanga.
-Cine e acolo? spuse blondul.
-Miau, miau.
-Ah, doar o pisica.
Dar apoi Sasuke sari intr-un copac facand zgomot.
-Acum cine mai este? spuse Naruto.
-Tot o pisica!
Blondul se enerva stiind ca de data asta cineva ii urmareste. Se urca in copacul de unde a auzit zgomotul si fazu o pisica. Se linisti dar tot nu stia cine a vorbit. Dar nu il mai interesea-za deoaece nu pentru asta a venit la lac, ci pentru a se distra cu prietena lui. Naruto si Hinata au inceput sa se scalde in apa curata si calduta din lac. Blondul a inceput sa o gadile pe Hinata, aceasta nemaiputand sa se opreasca din ras.
*Perfect! Zambiti dragii mei sa va faca Sasuke o poza!* gandi Sasuke vesel, multumit ca planul decurge asa cum vrea el.
Naruto si Hinata au mers apoi la ramen. Stomacurie lor abia asteptau inca un pranz delicios, la fel si buzele lor inca un sarut din partea teitelului norocos. Sasuke era bucuros. Munca lui nu era prea dificila avand in vedere ca cei doi stateau toata ziua impreuna.
Dar mancarea vine si asta e tot ce conteaza. Naruto si Hinata au inceput sa manance cu pofta pentru a avea energie pentru restul zilei. Dar ca deobicei...Poop! Teitelul norocos si-a facut din nou datoria. Sasuke nu ezita si facu din nou o poza.
Dupa ce si-au umplut stomacurile au mers la locul din padure. Nu exista zi in care sa nu mearga in acel loc chiar daca erau impreuna doar de 3 zile. Cei doi s-au urcat repede in copac si au inceput sa se imbratiseze. Din nou sansa lui Sasuke de a face o poza reusita.Dar seara incepu sa se aseze peste sat, asa ca nu mai puteau sa stea afara.
-Hinata...poate ca o sa spui nu dar...vrei sa dormi impreuna cu mine?
-Sunt sigura ca verisorul meu nu va aavea nimic impotriva! Asa ca accept.
-Uraaaaaaaa!
Naruto dansa atat de de ult de fericire incat nu si-a mai putut tine echilibrul. Nu mai avea de ce sa se tina asa ca face o cazatura zdravana. Bietul blond, ateriza direct in cap. Hinata nu mai putea de ras. Avea un iubit atat de comic care ii inveselea fiecare zi si fiecare moment. Dar se pare ca si bruneta a inceput sa isi piarda echilibrul. Cazatura nu a fost dureroasa deoarece cazu peste Naruto. Au inceput sa rada amandoi. Buzele lor nu se puteau abtine asa ca s-au unit facand un sarut minunat.
*Asa! Sarutativa cat mai puteti cat aveti intimitate, apoi toata lumea va va vedea!* gandi Sasuke.
Cerul incepea sa capete o nuanta din ce in ce mai intunecata. Incet, incet, a inceput sa isi faca aparitia mandra luna. Aceasta a adus cu ea si spiridusii stele care le luminau drumul celor doi. Nu dupa mult timp de emrs au ajuns la casa lui Naruto. Erau destul de obositi dar nu prea aveau unde sa doarma.
-Este in regula Hinata. Tu dormi in patul meu iar eu aici pe canapea.
-Esti sigura? Patul este destul de mare pentru amandoi, iar noi dormim foarte apropiati.
-Te rog! Dormi cu mine!
-Nu vreau sa imi spui la noapte ca nu ai loc sa dormi.
-Te roooooog foarte frumoooos! spuse Hinata cu niste ochi de catelus.
-Bine...dar eu ce primesc?
-Un pupic?
-Pre putin...
-Doua pupicuri?
-Nu...este prea putin.
-Zece pupicuri?
-Asa mai stam de vorba.
Acestia au mers spre camera lui Naruto. Naruto isi lua niste pijamale subtiri iar Hinata cu un tricou si pantaloni scurti. Cand s-au pus in pat, Naruto s-a grabit si s-a pus deasupra Hinatei.
-Uiti cam repede. Ai o datorie fata de mine!
Naruto incepu sa o sarute peste tot si de multe ori pe buze.
-Stai stai! Ai spus doar zece pupicuri!
-Asa am spus dar eu de la tine vreau cu dobanda!
Sasuke a reusit sa se furiseze la fereastra camerei si a facut o poza.
*Numai trei zile ati stat impreuna si deja faceti asta? Chiar ca esti indraznet!*
<Bravo Sasuke! Ai facut destule poze pentru a le arata oamenilor!>
-Stiu! Nu ca sunt cel mai bun si cand este vorba de spionat?
^Mda...cel mai bun si la violarea intimitatii.^spuse vocea interioara a lui Sasuke.
<Gura! Nu vezi ca baiatul vrea s afaca lucruri rele? Nu il mai indemna la chestii de astea plictisitoare cum ar fi sa ajute oamenii!>
-Gura amandoi! Nu am nevoie de voi pentru a sti ce trebuie sa fac!
Sasuke pleca si el acasa obosit dupa ce i-a urnarit intreaga zi pe Naruto si Hinata.


Capitolul 6: Sasuke isi termina treaba

Dupa ce Sasuke facu poze cu Naruto si Hinata, a inceput sa se gandeasca cum sa le arate tuturor.
<Deci, te-ai gandid ce sa faci?> spuse Sharinganul lui Sasuke.
-Tu nu stii sa bati la usa?
<Care usa? Doar sunt in mintea ta!>
-Esti, nu esti, nu ma intereseaza. Urasc sa spun asta dar...ma ajuti?
<Sa te ajut? Depinde, la ce vrei sa te ajut?>
-Spui asta de parca nu ai stii.
<Daca nu era ceva rau nu te ajutam, dar daca asa sta treaba te ajut.>
-Bun. Acum gandeste...Cum sa arat oamenilor pozele astea cu Naruto si Hinata? Nu pot umbla prin oras cu pozele in mana sa arat la fiecare om. Si doar nu o sa fac copii la poze si apoi sa le arunc din cer sa se raspandeasca prin Konoha.
<Se pare ca tot eu trebuie sa gandesc. Deci..care este cel mai bun lucru de a raspandi vesti, sau in cazul tau poze, pentru a ajunge la toti?
-Sa ma gandesc...afise?
<Mai gandeste! Cati oameni se uita in zilele noastre la afise?>
-Stai, stai...Posta?
<Nu! Nu o sa stea postasul sa umble la toate casele sa dea pozele tale oamenilor!>
-Trebuie sa imi dau seama...Anunt in ziar?
<Cine ar citi in ziar un paragraf micut in care scrie vestea ta? Poate doi, trei oameni dar nu prea multi. Bine, iti spun eu...Ai auzit de internet?>
-Da, si ce e cu asta?
<Care crezi ca este cel mai accesat site?>
-Nu stiu...desenatori.ro?
<Sigur ca nu! Atunci tot eu trebuie sa iti spun. ai auzit de ro.netlog.com?>
-Nu...
<Nu imi vine sa cred! Esti un ninja atat de bun si nu stiai site-ul asta?!>
-Nu mai conteaza. Deci daca acest site este cel mai accesat, atunci aceasta este cheia pentru am incheia planul!
<Atunci ce mai astepti? Du-te la un internet cafe`!>
Sasuke nu mai spuse nicio vorba si pleca. Era fericit ca in curand isi va face colegul ,,celebru''. Nu ii pasa ca Naruto era colegul lui. Desigur, poate asa fetele isi vor face o impresie proasta despre el si il vor lasa in pace. A ajuns repede la locul care il avea ca destinatie si intra inauntru. Nu era prea aglomerat asa ca gasi repede un calculator liber. Intra pe netlog.com si isi incarca pozele.
*Deci..Naruto, intotdeauna ti-ai dorit sa fi in centrul atentiei, acum vei fi!* gandi Sasuke.
<Hai Sasuke! Click..CLICK !> spuse Sharinganul lui Sasuke.
-Nu ma grabi!
<Click odata pe ,,trimite'' !>
-Bine, bine!
<Bravo ,Sasuke! Stai! Te uiti si tu la ce ma uit si eu?>
-La ce?
<Priveste anuntul acela din stanga pagini! Nu ai de gand sa...>
-Sa ce? Piesa ,,Romeo si Julieta''. Ce e cu ea? Doar nu ii voi inscrie pe Naruto si Hinata pentru a participa.
<Intocmai! Daca oamenii nu vor crede ca pozele facute de tine sunt adevarate, atunci vor avea ocazia sa ii vada pe cei doi intr-o piesa romantica.>
-Ai dreptate! Mai am o idee! O sa trimit un mesaj la toti utilizatorii netlog.
<Foarte bine! Vad ca nu mai esti cu capul in nori!>
-Deci...,,Inscrieri''...scriem aici: Naruto Uzumachi si Hinata Hyuuga. Bun. Acum mesajul.
,,Vreti sa vedeti cea mai noua chestie din sat? Atunci veniti la ora maine 7 dimineata la lac pentru a vedea cel mai nou cuplu. Stiu ca nu ma credeti daca va spun ca este vorba despre Naruto si Hinata, dar o sa va convingeti daca o sa vedeti! Atentie! Este nevoie de discretie si de o liniste perfecta!,,
semnat Anonim
<Bravo Sasuke! Tot ce mai ramane este ca planul tau sa dea roade!>
-Ai dreptate. Este tarziu asa ca merg acasa. Trebuie sa ma trezesc devreme pentru a merge la lac.
Sasuke pleca acasa cu un zambet viclean pe fata.

Capitolul 7: Descoperirea

Era ora 5:30 dimineata. Lacul era pustiu. Soarele incepea sa apara. Dar linistea fu tulburata de apariti unui adolescent. Acela era Sasuke. Brunetul veni pentru asi astepta ,,invitatii''. Dar niste pasi se auzeau...Erau Naruto si Hinata care veneau la locul lor obisnuit. Sasuke se ascunse cat putu de repede pentru a nu fi observat. Cei doi s-au asezat sub un copac, stand imbratisati. Deosata aparu Sakura, care primise mesajul lui Sasuke.
-Buna Sasuke! Ai primit si tu mesajul?
-Schhhhhh! Vorbeste mai incet! Nu l-am primit, eu l-am trimis.
-Deci, vrei sa arati tuturor noul secret a lui Naruto? Ce rau poti fi!
-Hei, nu e nimic rau! Il ajut pe Naruto sa fie in centrul atentiei!
Deodata aparura Kiba si shino care au venit si ei de curiozitate.Vroiau sa afle adevarul despre colega lor de echipa. Si ei erau putin confuzi, nu credeau ca Hinata va fi in stare vreodata sa ii spuna lui Naruto sentimentele ei.
-Stiti cumva cine a trimis acel mesaj? intreba Kiba.
-Eu l-am trimis.
-O sa platesti pentru asta! Cum ai putut sa ii faci asta colegei mele? Ai noroc ca trebuie sa pastram linistea altfel nu se stie ce as fi facut.
Toti patru s-au ascuns in paduricea din apropierea lacului, unde ii puteai vedea perfect pe Naruto si Hinata. Sasuke ramase ascuns dupa un copac mai indepartat pentru ai astepta pe ceilalti.
-Buna Sasuke!
-AAAAAA! M-ati speriat Kakashi sensei. Ce, ce...ce cautati aici?
-Am primit un mesaj de la un anonim. Curiozitatea m-a impins sa vin aici.
Sasuke nu era uimit ca il vede pe Kakashi sensei. Nu pentru ca a venit sa vada un simplu cuplu, ci ca pentru prima oara l-a vazut ca nu intarzie. Cu el nu avea probleme in ceea ce se numeste ascunsul. Kakashi era foarte bun la asta. Deodata isi facu aparitia echipa lui Gai.
-De cand va intereseaza pe voi chestiile astea? spuse Sasuke.
-Nu avem voie sa ne uitam? Macar o sa se documenteze si baietii asta la dragoste!spuse Tenten uitandu-se la Neji.
-Sa ghicesc. Tu ai trimis mesajul acela? spuse Neji.
-Se pare ca ai ghicit.
-Daca te prind ca ii faci Sakurei ceva de genu asta...o sa regreti! spuse Lee.
-Schhhhhhh! Vorbiti mai incet sau daca se poate, nu vorbiti deloc.
Neji, Tenten si Lee au plecat alaturi de ceilalti in padurice. Dar aparu Ino care sigur va strica momentul.
-Buuna Sasuke! Ti-a fost dor de mine? spuse Ino.
-Deja stii ca nu. Decat sa faci galagie si sa strici totul mai bine du-te in padurice si nu vorbi.
Ino se duse asa cum i-a spus Sasuke. Ca si ceilalti, vroia sa vada adevarul despre Naruto si Hinata. Un baiat curajos cu o fata timida. Desi aceste insusiri erau opuse, ei s-au imprietenit, chiar mai mult, au devenit iubiti. Se pare ca isi facu si Shikamaru aparitia. Parea pe jumatate adormit dar era si el curios. In urma urmei aparu Couji care facea ce facea el de obicei, manca. Cei doi nu aveau timp de vorba asa ca s-au dus alaturi de ceilalti. Sasuke a vazut ca nu mai venea nimeni asa ca se alatura lor.
-Liniste! Cred ca urmeaza punctul culminant! spuse Sakura.
Naruto si Hinata s-au apropiat, mai mult, mai mult, din ce in ce mai mult si mai mult. Buzele lor se unira intr-un sarut. Dar totul se strica cand....
-Burp! Couji ragai atat de tare ca sperie pasarile. Din pacate si Naruto si Hinata au auzit.
-Ceeeeeeeeee? Ce cautati voi aici? Aici nu este cinema!
-Nu avem voie sa ne uitam? spuse Sasuke cu un zambet smecher pe fata.
-Tu? Tu ai facut asta? Oooooooooohhh...SASUKE! spuse Naruto furios.
-Calmeaza-te! Asta e, ne-au vazut, si ce au castigat?
-Ai dreptate! Mereu spui ce trebuie!
Naruto o cuprinse de talie pe Hinata si o saruta. Aplauze se auzeau. Toti erau fericiti pentru cei doi.
-Bine ca nu ai mai facut nimic! spuse Naruto.
-De fapt....am mai facut ceva...ei bine...te-am inscris cu Hinata in piesa ,,Romeo si Julieta''.
-Ce ai facut?
-Bine, bine! Voi anula inscrierile. Prietenii ma cred si fara piesa de teatru.
Toti au plecat de la lac. Dar Tenten era furioasa. De ce Hinata? Vroia si ea sa aiba pe cineva, pe Neji...

Capitolul 8: Petrecerea

Prietenii lui Naruto si Hinata i-au rugat pe cei doi sa organizeze o petrecere in cinstea dragostei. Naruto si Hinata nu au refuzat, daca acum stiau toti de ei numai trebuiau sa se ascunda. Oricum, dragostea este un sentiment perfect normal de care nu trebuie sa te ascunzi.
Naruto si Hinata au inceput sa pregateasca cateva lucruri prin casa. Nu erau prea pretentiosi in ceea ce privesc petrecerile. Si-au invitat toti prietenii, chiar daca cu unii nu aveau relatii foarte stranse nu insemna ca nu puteau sa se apropie intre ei. Cu totii erau curiosi sa afle mai multe despre Naruto si Hinata, pentru ca sigur nu le-a spus Sasuke totul. Asa se intampla, cand este ceva nou toti vor sa afle toate detaliile.
Era deja 17:30. Cei doi faceau cateva pregatiri prin casa. Aranjara masa si facura putina curatenie. Timpul trecea repede iar cei doi erau nerabdatoti sa petreaca putin timp cu prietenii lor. Mica lor dorinta urma sa fie indeplinita, caci deodata usa se deschise si toti amicii au intrat. Cu totii s-au asezat la masa si au inceput sa discute fel de fel de subiecte. Dar toti au vrut cel mai mult sa afle cum Naruto si Hinata si-au inceput relatia. Cand Tenten a auzit despre acest subiect, se enerva.
*Nu e corect! De ce Hinata si nu eu? Vreau si eu un iubit! De ce Naruto este atat de sensibil iar Neji nici nu se uita la fete? Nu e corect!* gandi Tenten.
Dar deodata, brunetei ii veni ceva in minte. Trebuia sa il faca cumva pe Neji sa se apropie de ea. Dar nu stia cum. Baiatul o vedea ca o simpla colega nu ca o posibila iubita. Dar o luminita se ivi din intuneric. Era doar un bec din camera? Nu, e o idee! Tenten se duse la Neji si ii sopti sa vina putin afara. Acesta aproba si merse cu satena. Afara, Tenten spune foarte convingator.
-Neji, stiu ca o sa ma crezi ciudata dar...Il iubesc pe Lee !
Neji ramase surprins. Nu ii venea sa creada ca o fata ca ea i-ar placea de Lee. Tot acest timp el a stiut ca Tenten tinea la el chiar daca nu o baga in seama. Dar asta e, nu era nimic daca ii placea de baiatul mai putin frumos.
-Vorbesti serios?
-Da! Si vreau ca tu sa ma ajuti!
-Cum sa te ajut?
-Sa ne prefacem ca suntem impreuna si sa demonstram asta chiar in fata lui Lee. Ce spui?
-De acord.
Nejii aproba, poate mai scapa de satena. Nu prea ii placeau fetele, nici ca una sa ii faca ochi dulci. Cei doi intrara inauntru. Tenten il trase pe baiat aproape de ea si il sarutase de fata cu toti. Toti erau uimiti. Nimeni nu i-a imaginat pe cei doi impreuna. Dar decat sa puna intrebari, au tacut din gura.
Toti erau somnorosi asa ca sau indreptat spre casele lor, iar Tenten pleca cu un zambet siret pe buze.

sper ca v-a placut




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)