Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

photos.

#11
@Azazel - a doua poza este facuta undeva in Brasov ^^
http://a1.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-a...4364_n.jpg
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#12
Trec şii eu pe aici'şa pe la tine Maoooo <3. Îmi plac fotografiile tale, chiar foarte mult. [ pe lângă ale mele care sunt praf : )) ] - În poza de mai sus, sunt răţuşte alea ? Sunt aşa de drăguţe şi de frumuşele. Le adooooor :-3. Fotografiezi chiar frumos. Păi, cam atât. Aştept să mai faci poze şii să le postezi 5. Pa-pa ! Love you :]
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#13
Defapt sunt lebede negre ^^ Poate ca nu se observa asa bine > . >

Chestiute noi : http://fc04.deviantart.net/fs70/i/2012/0...4nrl0w.jpg
http://fc01.deviantart.net/fs70/i/2012/0...4nrkib.jpg
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#14
heloooo! am revenit 15
Comentez toate pozele in ordine..
Prima: serios? nu se vede absolut nimic. -poate sunt eu chioara, dar nici chiar asa.- Inteleg ca e pusa in spiritul Craciunului dar nici chiar asa. Ma abtin de la alte comentarii. Iti spun doar sa faci mai multe poze la acelasi obiect\persoana\peisaj si sa o selectezi ce cea mai buna.
A doua: pozele nu se fac din miscare\masina. E urat. Mereu ies miscate si cu un unghi jalnic. Si faptul ca era noaptea te-a dezavantajat graznic.
A treia poza: spre deosebire de celelalte doua, asta e mult mai reusita. Imi place la nebunie cum ti-a iesit cerul. Cand am vazut-o a fost ceva de genu "I'm your hero".
A patra: E draguta, cu toate ca e neclara si contrastul mergea marit. Tu ai incercat sa pozezi ratele\gastele sau ce-or fi si aparatul a pozat gardul.
A cincea: Asta imi place. Am mai vazut genul asta de fotografii si ti-a reusit. E putin cam luminuasa, dar merge. -cum am mai zis, nimeni nu-i perfect-
Ultima: Nu-mi place unghiul. Umbra aparatului cade pe capui pisicii. E prea luminoasa si mi se pare putin miscata.

:bye:
[Imagine: YWk6O.jpg]

#15
Mercii mult pentru comentariu, o sa tin cont de pareri ^^
Bec : http://fc03.deviantart.net/fs70/i/2012/0...4nrpva.jpg
Poate nu e chiar bine si nici ideea nu e una originala , dar mie imi place cat de cat ~
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#16
Serios? Nu am lăsat nici un comentariu până acum? Ruşine mie! Dar dacă ajută cu ceva, am mai văzut topic-ul şi fotografiile, dar nu am lăsat comentariu. Adică, mă rog... Eu am avut impresia că am lăsat. En fin... O să comentez şi de la post-ul trecut:
Poza cu măr este genială. Ador cum arată şi cum ai prins totul. Îmi place că se vede atât de clar apa. Totuşi, parcă mi-ar fi plăcut mai mult să fie în mijlocul pozei 39
Pisica e aşa drăguţă:X A ta? Îmi place cum ai prins-o şi cum i se vede ochiul. Presupun că ai tentat-o cu ceva de se uită aşa atentă 21
Şi ultima poză, bec... Măi, mie mi se pare o idee chiar originală. Mie nu mi-ar fi trecut în veci prin cap să fac poză la un bec. Deci din punctul meu de vedre: bravo la originalitate. Îmi place cum arată poza în intregime.
Păi... ce să mai zic, ce să mai zic.... Baftă în continuare!
She's wiskey in a teacup.



#17
Primul Post
Prima poza: Chiar imi place. Nimic de comentat.
A 2-a poza: Aici te-ai bazat mai mult pe ideea de abstract nu? Insa chiar si asa, nu da bine la ochi, poate era ceva daca nu era chestia aia cu violet si verde 106
A 3-a poza: Mi se pare cam prea taiata. In plus, ar fi fost o idee sa plasezi copacul din centru undeva in stanga imaginii. Astfel era mai interesanta, cel putin din punctul meu de vedere. La fel, ar fi o idee sa te joci cu contrastele.
A 4-a poza: Chiar imi place poza asta. Simpla, dar frumoasa. La fel, joaca-te cu contrastele. Vezi ce iese.

Al 2-lea post
Prima poza: Nu imi spune nimic. Fundalul, desi un pic estompat, mi se pare cam aglomerat.
A 2-a: E reusita, dar cam banala. Un obiect iese banal cand este plasat fix in centru. Incearca mai multe pozitii ale obiectului. La fel, contrastele.
A 3-a: Nu prea am nimic de spus. Simplu, dar totusi frumos.

Al 3-lea post: Uite, ceva abstract, am impresia ca e un ingeras 39 Sau gresesc?

Al 4-lea post
Prima poza: Nu prea imi place, nu se vede prea bine deoarece e luata din mers. Cred ca e undeva dintr-o masina ca vad oglinda 39 E cam obositor pentru ochi, prea multe lumini si nu stii unde sa te uiti.
A 2-a poza: Foarte faina imaginea, dar si ideea. Silueta aia parca e un razboinic, iar ceru se vede bine in culori rosiatice. Un lucru am de mentionat, claritatea cerului (pentru ca restul e negru) nu e tocmai ok.

Al 5-lea post: Mmm...Cam scartie, lebedele nu se vad deloc bine, desi ele ar trebuie sa fie subiectul in poza nu?

Al 6-lea post
Prima poza: Foarte faina! Imi place genul asta de fotografii. No comment.
A 2-a poza: Imi place cum ai prins pisica. Da ce-i cu chestia aia alba? Strica tot aspectul. Mai este si ceva deasupra pisicii si nu imi place cum se vede. Incearca sa selectezi fundalul si sa-l schimbi in negru, astfel incat sa nu mai apara modele si chestii si sa fie o singura culoare

Al 7-lea post: Hm, imi place poza, poate ar fi trebuit sa incerci sa pui becul in mai multe pozitii sa vezi ce iese.

In general ai idei si sunt bune, numai ca mai lucreaza la incadrare si contraste. Cam asta e tot, depinde de tine daca tii cont de sfaturile mele, dar iti urez spor la fotografiie. Gambate!






[Imagine: 2md5fuh.jpg]
Flowers whisper "Beauty!" to the world, even as they fade, wilt, fall.
[Imagine: 8795829.png] [Imagine: 8795849.png]

#18
Bună! Mulțumesc mult pentru comentarii. Am să încerc să țin cont de toate sfaturile pe care mi le-ați dat XD
Owl.
Cam atât pentru moment ^^
Aștept părerile voastre.
*huggies*
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby

#19
Hellooooo! M-am intors.
-ultimele 2 posturi-
1: Nu imi place. Contrastul e prea strident. Idea am mai intalnit-o -chiar am incercat xD-. Din proprie "experienta" iti spun ca arata mai bine fara zoom'ul exagerat de mare pe care l-ai folosit. Ar fi fost frumos sa fie de la distanta, fundalul ti-ar fi iesit intunecat si becul ar fi fost precum un "soare".
2: Poza e mult mai buna ca precedenta. Doar ca bulinele de pe fundal nu prea au ce cauta, parerea mea. Strica tot. In loc sa te concentrezi pe bufnita(?) de pe carte, te concentrezi la bulinutele de pe fundal. Puteai sa faci fundalul intunecat si bufnita mai stralucitoare -daca tot ai Ps si vrei sa le editezi-. E doar un sfat, daca vrei tine cont de el, daca nu, nu.

:bye:
[Imagine: YWk6O.jpg]

#20
Îți mulțumesc muuult Alicia pentru sfaturi și păreri *huggle*
Pentru că nu am mai postat de multă vreme : http://th08.deviantart.net/fs70/PRE/i/20...4sx7tr.jpg
Ideea mi-a plăcut în primul rând, însă fotografia nu știu cât de bună e >.<
Poate că se vedea mai bine daca nu era sticla si mâna mea si prindeam doar câteva picături de apă.
În fine, aștept sfaturi, dar și critici constructive, pentru că sunt mereu bine-venite ^^
[Imagine: tumblr_m8w2we1JGd1rpgt3co1_500.png]
[Imagine: tumblr_m8moi9oWXo1r8iaaao1_500.gif]
forever a baby




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)