Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

o sa te doara capul...

#1
mda... am cam stat suspendata o vreme
pana sa ma decid sa mi le pun (desenele adica)
acum ca in sfarsit am scanner nu ma mai chinui cu telefonu sau cu webul deci o sa le vedeti mult mai clar ^^
va atentionez de pe acum ca prin desenele mele se pot gasi si desene ecchi deci la cele marcate cu * va uitati pe propriul risc
asa deci.... fac o scurta prezentare a catorva din desenele mele mai vechi:
eclair mda... Backstube Eclair Angela ii tot numele ei si e un personaj fictiv pe care l-am creat pentru primul meu fic xD...poate dupa ce il corectez (mai degraba rescriu) am sa il pun sa il vedeti
eclair tot ea numai ca mai mare, dincolo era de vreo 12-14 ani, aici ii de cel putin 16 daca nu mai mult
eclair's friends Mia (sus), Zoey (stanga) and Mimi (dreapta)
chloe mama lui eclair, ..ma rog raposata
#1 - aici, desenul cu Yugi e primul meu desen anime pe care l-am desenat de pe o cutie de carti (nu copiat!)... i-am colorat parul cu pixuri cu sclipici xD , iar in stanga e doar niste sketch de 3 minute pe care l-eam mazgalit sa nu se simta foaia cu Yugi singura xD
fruit of desire ma rog, nu arata a fruct caci mai degraba trebuia sa fie o forma de sticla de parfum ce am facut la school, iar ideea principala e forma si culorile folosite care sa iti sugereze vreun miros...iar "sticla" mea seama cu un coktail de fructe neomogen xD

pot spune ca am fost si probabil ca inca sunt o mare fana infocata YYH
the band mi-a luat o vreme buna sa il fac

si a da...sa nu uit... e evident ca nu am facut dupa capul meu deci e inspirata, iar ca sa nu am vreun purtator de cuvant (am avut deseori surpirze in care cineva se obosea sa caute originalele in locul meu, nu-mi place cand cineva face treaba mea)
contextul original : http://i140.photobucket.com/albums/r8/an...i14oy2.jpg
scuze, am avut o poza si mai mare si mai clara cu ele de la care m-am inspirat dar nu am gasit-o ....(la cate >15000 de desene pe care le am eu amestecate in comp si pe CDuri nici nu ma mai mira)

asat n3xt
demonangel aici am furat un citat de al lui Flaw, daca isi mai aminteste care era ala 71
hot dude cele mai funny comenturi pe care le-am putut primi erau legate de urechea lui...ba ca e prea mare, sau prea detaliata sau ca seama cu jumatate de encefal Rofl
kiss... mda...aproape, ce ma enerveaza e ca i-am facut capul fetei turtit in crestet si in zona occipitala mai ales
i-a sa pun si niste [img]-uri
[Imagine: youko.jpg][Imagine: drunkhiei.jpg]

ajung , cred eu....am sa va mai pun si data viitoare
poate chiar si ecchi (destul de probabil)
dar pana atunci.... cum vi se par desenele mele?
va doare capul?
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica

#2
Pai se pare ca sunt prima..deci am onoarea 21...nush cum ai reusit sa desnezi asa de bine 2...psi in primul rand felicitari apoi....sa fac un fel de clasificare...cel cu hot...e super fain...cred ca esti foarte buna la portrete..hmm...oricum mie urechea mi se pare bine facuta...nici prea detaliat nici prea mare mi se pare perfecta asa cum e...imi place si ala cu sarutul :X...mie nu imi ies deobicei buzele sau nu imi iese nasul cand incerc sa fac un profil al sarutuliu...imi place ca ai facut acel efect de rosire al obrajilor la fat 21 parca era mai bine daca era si in culori..in fine...si mai imi place foarte mult cel cu hiei....ti-a reusit expresia...si personajul nu am ce comenta...oricum te descurci umbre bune,anatomie buna,profil bun etc etc...so ar trebui sa ii duci un desen din asta la prof/a de desen...ai lua trei de 10 ...mdah...byyee
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#3
OMG >.< iar ma apuca nebunia YYH cand ma uit peste fanarturile tale . Chiar daca sunt inspirate ,sunt foarte reusite . Ma sperie (glumesc) . La primele desene , ma incanta faptul ca ti-ai format deja un stil propiu (imi dau seama dupa forma capului ,ochi ,nas, blah blah blah ) Asta de obicei se intampla la desenatorii cu experienta ^^
Si pentru ca nu ma pot abtine: :lol: saracul Yugi s-a dat cu sclipici pe par (shoot me X_x )
http://i140.photobucket.com/albums/r8/an...deJohn.jpg -ureche e in regula ,numai ca iesa in evidenta din cauza umbrei prea intense cu simplitatea din restul desenului ... mi-am dat cu parerea...
Ah da ,era sa uit : nu fa desene pe foaie liniata T.T arata mai frumos pe foaie alba .

#4
ma bucur ca mi-ati raspuns
well nu stiu daca talentu mi-e innascut, stiu ca mai e bunica si unchiul meu care deseneaza, sau desenau frumos :Smile
hai sa mai pun desene:
Kurama foxy
Kurama girly
acestea e Yuurei, un personaj imaginat de mine care mi-ar fi placut sa apara in yyh, numele lui e format din :
Yuu/ yurei= fantoma
ei= umbra
astfel ar veni ca "umbra fantomei" sau asa ceva ^^
desen 1
desen 2
gypsy woman - un alt portret schitzat
pirate - mam prostit la bucle x3
kawaii smile
mai am o gramada de doodle-uri in pix pe care le faceam la scoala :
pinacchia
pen eye
chibi
spatele de la caietu de mate
si in creion:
mouse plushie
sfarsitul lumii - aici urmariti de la dreapta la stanga, k?
thug
samurai
[Imagine: damsel.jpg]
[Imagine: damselredone.jpg]
*desenele ecchi le-am mutat la sectiunea ecchi -> click

cel mai bine stiu sa fac portrete si flori (trandafiri)
am sa va pun data viitoare flori, k? ^^

cred ca va ajunge atata ^^

jaa neh :Smile
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica

#5
love_yuki_eiri A scris:Superb!!Mai ales cele ecchi...sunt moarta dupa ele!Ai talent,nu gluma!De ce spui ca o sa ne doara capu?Sa stii ca astept urmatoarele desene!!Ja Ne si pupici!
Ca pune prea multe o data 21) mi-e greu sa le comentez pe toate din pacate ,ca sunt frumoase .

Deci ca sa inceapa pleiada de laude care le vei auzi de la mine pe aici cat timp ai sa mai postezi desene ^^ Desenele tale sunt foarte interesante ,dar din pacate iti cer sa muti toate desenele echi aici .

Comentarii: cele cu [,]Kurama sunt de nota 10 ! super cute ! *simt cum imi reinvie obsesia si incep sa desenez de-al de Kurama peste tot*
http://i140.photobucket.com/albums/r8/an...ihappy.jpg , http://i140.photobucket.com/albums/r8/an...yuurei.jpg --- imi plac la nebunie !

http://i140.photobucket.com/albums/r8/an...hibies.jpg <<< greseala : la fata cu parul albastru ochii sunt parca prea departati.

http://i140.photobucket.com/albums/r8/an...hoenix.jpg <<< preferata mea ^^

Sunt prea multe pentru un om ca mine sa le comenteze pe moment . Dar m-am uitat peste toate ,asa ca iti spun ca ai postat 'Youko si Pheonix' de doua ori.

#6
so da neh, le-am facut la scoala ca sa ma amuz, prea mare plictiseala la orele de fizica...acum si la dirigentie de cand o am pe profa de diriga T.T
nu m-am concentrat prea mult la proportii si distante....fata am facut-o ultima si in cea mai mare graba xD
si no prob
am sa mut desenele ecchi 0.<

am mai inceract sa fac si desene pictate in acuarela
dar nu imi prea ies T.T : nu stiu sa pictez
zici ca matur cu pensula pe foaie T.T
desen 1
pe langa faptul ca mi s-a incretit foaia
mai e si problema ca nu mi-a mai ieit nuanta de la fata arata de parca am colorat invers tonurile T.T
desen 2 nici la a doua incercare nu arata bine T^T
cel mai bine fac in creion:
[Imagine: pencilChloe.jpg]
fatza emo
roscata
Max Thornflower
doamna
[Imagine: conceptionprinceidiot.jpg]
[Imagine: conceptionprinceidiotcolor.jpg]
am mai facut si portrete ale colegelor mele
[Imagine: alepop.jpg]
[Imagine: alepopcolor.jpg]
autoportret 1 - gatu imi arata aiurea x3
autoportret 2 am stat cam 40 de minute in fata oglinzii sa imi fac schita apoi am mai stat 20 de minute sa retusez si sa hasurez si etc, dar tot nu imi place ca am stat cu capul un pic inclinat dar problema ii ca apoi m-am indreptat si am facut nasul prea vertical xP
ochi

tripleti
e inspirata dupa asta: original
cele 3 fetze ale mele :
[Imagine: my3faceschibimodecolored.jpg]
si alte portrete:
faces

un alt desen ce am facut la scoala :
rochie interbelica
fata
pride - sunt fana a fictiunii create de fani, in care Al creaza un homunculus care sa semene cu fratele lui - Ed- care il va inlocui pe Pride
prinde and envy copia lui piticot (ed: pe cine faci tu piticot?!?) si cap-de-palmier (envy: ce ai cu parul meu?)

off, iar am uitat sa mai pun si trandafiri x3
[Imagine: aroseandachibisketching.jpg]
promit sa pun colectia de trandafiri data viitoare....PROMIT!
[Imagine: sd5setsunasekaisig1-icy2.gif]
"uhm... thanks for the help"
"don't mention it... to nobody!"
[Imagine: chibi_81.gif]
aia mica




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)