Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My drawings

#1
Din pacate pentru mine, eu nu pot crea nimic21eu pot doar sa reproduc..deci daca ve-ti vedea imaginea pe net..probabil de-acolo am gasit poza.
Iata 2 din desenele mele.[Imagine: dsc0456jt.jpg]


[Imagine: dsc0457t.jpg]

Cea blonda ar fi trebuit sa fie Rosalie(Twilight) iar cea bruneta Alice21
[Imagine: Pureloid.jpg][Imagine: db90645.png]

#2
Multumesc pentru comm ^^Micuts'a^^
Voi posta alte 4 desene21..astept pareri.
[Imagine: dsc0460fa.jpg]
[Imagine: dsc0458w.jpg]
[Imagine: dsc0461vg.jpg]
[Imagine: Pureloid.jpg][Imagine: db90645.png]

#3
[Imagine: dsc0488ju.jpg]
Ultimul meu desen. Sper sa va placa10
[Imagine: Pureloid.jpg][Imagine: db90645.png]

#4
Mi se pare ok să reproduci atâta timp cât nu copiezi. Totuşi, încearcă să îţi dezvolţi imaginaţia studiind anumite obiecte din diferite unghiuri sau făcând poze. Închide ochii şi gândeşte-te cum ar arăta un anumit lucru şi apoi reprodu imaginea din mintea ta. E greu la început, ştiu, şi eu aveam aceeaşi problemă dar cu puţin efort vei reuşi. Smile

La primul desen cu Sakura se vede cum ai colorat părul. În rest, nişte umbre şi sunt perfecte. Succes în continuare!
[Imagine: 2d11ici.jpg]
"A question that sometimes drives me hazy: am I or are the others crazy?"-Albert Einstein

#5
Charlotte..m-ai intrebat cu ce le colorez. Folosesc doar carioca..dar dau doua straturi. Asa culoarea pare uniforma. Cat despre umbre..nu le fac deoarece toate desenele mele color..vreau sa fie "perfecte" daca pot spune. Asa cum le vad in fotografie. De-aia oamenii ma si intreaba daca le trag la xerox, le copiez sau chestii de genu'.
[Imagine: Pureloid.jpg][Imagine: db90645.png]

#6
Ceau se pare ca ne intalnim si aici. 5
Pot spune ca imi plac desenele facute de tine, par nu stiu copilaresti, mai ales primele, nu in sensul ca desenezi ca un copil mic, ci fatul ca ma duc pe mine cu gandul la copilarie.
Dau o senzatie super si chiar ti-au iesit bine. Cu toate ca undeva am observat la primele o greseala, la al doilea desen.. oricum in rest imi place cum ai colorat. :X

Cele cu Sakura si Sasuke, am observat ca sunt fan, in sensul ca te-ai uitat pe imagine, fiindca se vede stilul lui Masashi.. dar tot au iesit dragut si te-ai descurcat la anatomie bine. Asta imi place foarte mult. ^^
Oricum, sa ai grije la par, ca vad ca pare cam stif, adica pare prea mecanic sa-i spun, nu este asa liber, usor. Dar merge. :3

Iar ultimul desen, well my dear e chiar reusit si ador ochiisorul acela mare si verde, pe langa asta imi place cum ai colorat, pacat ca nu are umbre si lumini.. dar merge. :X
E chiar cute, adica tot ce ai desenat e cute..5
Mai astept desene ca sa vad. pupic




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)