Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

My drwaings ^_^


#2
Meow~ :3
Am trecut si eu pe aici, ca sa vad ce desene ai.
Sunt dragute, imi plac foarte mult.
Dar mai intai hai sa iti spun unde ai greseli. ^^

In mare parte ai cu fata si un pic cu trupul probleme, dar incet incet se pot remedia.
Pe de alta parte am vazut ca uneori, cand faci picioarele unele sunt mai groase, altele mai subtiri, iar ochii au o distanta foarte mare intre ei.. chiar un pic mai deplasati.

Cam atat am putut remarca, nu mai iau fiecare desen in parte, sunt prea multe. 21
Oricum ce imi place este ca le colorezi si iti ies bine. :X
Preferatul meu din toate este ala cu Sango [daca nu ma insel], unde pe bluza ei scrie "Can't touch this", ala chiar mi se pare reusit si foarte interesant, iar pozitia este bine facuta.
E bine ca nu te rezumi doar la anumite pozitii corporale, precum: statul in picioare cu mainile la spate sau mai stiu eu cum.. 71
E bine ca te axezi si pe pozitii dinamice, indiferent daca te-ai uita pe ceva, e foarte bine, asa reusesti si sa exersezi si sa te inveti cu anatomia si altele.
Doar sa ai grije la proportii. smile

Si un sfat, nu am vazut nici un baiat.. O_O
Incearca sa desenezi si baieti, nu doar fete, ca asa cand vei ajunge sa vrei sa desenezi un "mascul" 21 asa, poate iti va fi greu.
Deci sa incerci sa desenezi mai multe si nu doar oameni, cat si BG si sa si detaliezi mai mult tu cu creionul sau culoarea, precum: sa folosesti patterns sau mai stiu eu ce, dar facute de tine cu creionul sau pixul sau etc.
Deci asta este tot, astept sa vad mai multe. pupic




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)