Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Hello...bla bla

#1
Deciiii~Acesta este primul site romanesc legat de manga/anime,in care mi-am facut cont~De ce? Foarte simplu pentru ca este un site prietenos~si imi place mascota xD

* Nume: Alexandra/Beatrix
* Porecla: Adina[familia,prietenii&TU]/Beea[colegii]
* Zi De Nastere: 17 Aprilie '93
* Loc de nastere: Timisoara, Romania
* Culoare ochi: Caprui
* Culoare par: Saten Inchis
* Inaltime: 168 cm
* Greutate: 49-50 kg
* Mancare: Spicy Food
* Fobie: Serpi&Fulgere
* Numar: 3
* Culori: Albastru&Negru
* Animal: Delfin
* Bautura: Cola
* Bautura alcoolica: Vin Rosu
* Interese: Korea&Japan,Volei si FanArt~

Cate ceva despre mine:Sunt o persoana foarte calma,prietenoasa si vorbareata...dar cateodata daca nu sunt in starea de a avea o discutie cu cineva..pot fi foarte plictisitoare si tacuta, sunt sarcastica/ironica ,nu stii daca vorbesc serios sau nu,si din cauza lui Mir[un membru al formatiei Mblaq],acum rad chiar si daca sunt suparata,nervoasa~ sunt un bun sfatuitor~mai ales cand e vorba de LOVE..sfaturile mele sunt cele mai bune[si am motive serioase sa spun acest lucru] chiar daca experienta mea in materie de LOVE e Zero [se intelege de la sine..anume faptul ca nu am avut niciodata prieten~LOL~]
CE IMI PLACE:
Banii,muzica,dansul,mancarea,sa citesc fanficuri cu JooMi[perechea mea preferata din kpop],yaoi, anime, pervyness[da ai vazut bine~],coffee, spazzing,lamaile,Chris Brown&Enrique Iglesias,ulzzangs[Park TaeJun&Park JiHo],sa citesc horror books,sa tzip,sa am diferite figuri ale fetzei in fatza oglinzii,sa vizionez filme horror&comedii, sa folosesc expresia "LOL",culorile,sa sperii pe ceilalti,sa rad,sa dorm, Mir's weirdness,craziness and ?indecence?[huh?],Joon's evil eyes,sa fiu ironica si sa imi petrec cea mai mare din timp pe Tumblr si in Cluburi ^^
CE NU IMI PLACE:
sa aud manele![le DETEST],sa merg scoala!,sa vad persoane care se enerveaza FOARTE repede si care sunt nemultumite tot timpul...><~sa fiu criticata aspru,sa imi fac poze..singura sau cu prietenii...dar am si eu momentele mele (:.. altceva...poate persoanele false.. dar si eu sunt falsa uneori[cand sitiatia mi-o cere] asadar... nu prea as avea dreptul sa displac genul acesta de persoane daca si eu sunt undeori asa...deci cam atat 8D

CARTI PREFERATE:
John Saul - Mana dreapta a diavolului, Al doilea copil, Cei neiubiti, Somnambulii, Prezenta, Creatura, Chinuieste-i pe copii, Se arata furia oarba; Jane Austen - Mandrie si Prejudecata, Ratiune si Simtire; Stephen King - Mobilul, Christine, Cimitirul animalelor; George Calinescu - Enigma Otiliei; A.E Van Vogt - Destinatia Univers, Mihail Drumes - Invitatie la vals~

Daca mai doriti sa stiti cate ceva desre mine..just ask!

#2
Bine ai venit pe Animezup, Adinaaa04!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bine ai venit pe Anime Zup Adinaaa04! Sper sa te distrezi si sa iti faci multi prieteni^^!Am citit cate ceva din prezentarile tale de mai sus si as mai vrea sa te intreb:
Ce genuri de muzica asculti?
Ce filme de groaza iti plac?
Daca esti nascuta pe 17 Aprilie esti berbec ,nu?( ca zodie)
Si cam atat22. Restu le-ai spus tu21. Astept raspunsurile tale3.( Nu uita , have fun1021.)
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#4
(17-11-2010, 12:47 AM)Hachiko A scris: Bine ai venit pe Anime Zup Adinaaa04! Sper sa te distrezi si sa iti faci multi prieteni^^!Am citit cate ceva din prezentarile tale de mai sus si as mai vrea sa te intreb:
Ce genuri de muzica asculti?
Ce filme de groaza iti plac?
Daca esti nascuta pe 17 Aprilie esti berbec ,nu?( ca zodie)
Si cam atat22. Restu le-ai spus tu21. Astept raspunsurile tale3.( Nu uita , have fun1021.)

Hello @Hachiko~
Genuri de muzica ce ascult.. pai.. kpop,jpop,hip hop,trance si dance
Oh~Sunt foarte multe la care m-am uitat..dar acestea mi le amintesc:
â—¦ Casa celor 1000 de cadavre
â—¦ Securea
â—¦ Casa celor 13 fantome
â—¦ Dorinta de cosmar
â—¦ Destinatie finala
â—¦ Avertizarea
â—¦ Scary movie
â—¦ Fredy VS Jason
â—¦ The grudge
â—¦ The ring
â—¦ Saw
â—¦ Mirrors 1 si 2
â—¦ Cosmar de Sf. Valentin
â—¦ Paranormal Activity
Da sunt berbec xD~ si ms... have fun too (:

#5
Oh, Enigma Otiliei mi-a placut si mie foarte mult. Am citit-o de vreo 2,3 ori 8
Bine ai venit! Si eu sunt noua 21
Have fun 4
[Imagine: mboi6o.png]

#6
Ma bucur sa intalnesc un fan Kpop .
O sa fie o problema daca vine vorba de impartitul lui Joon ; sexosul ala provocator si apetisant .
Iti doresc sa te acomodezi pe acilea' si sa fii cat mai sociabila cu altii membri .
Avem multe lucuri in comnun . Sper sa nu te deranjeze combinatiile mele de membri Kpop cu violuri intre ei . Sunt o maniaca Yaoi asa ca o sa iti spun niste intrebari pe anumite teme de la care mi - am putut forma o parerea . . . buna despre tine .

Crezi ca exista cineva ce ii poate egala mustata lui G.O ?
Nu - i asa ca Joon e prea sexy pentru generatia asta ?
Citesti manga yaoi ? Daca da , ce ai citit pana acum ?
Vrei o recomandare de la maniaca de mine ?
Ai vazut anime Yaoi ? Daca da , pe care ?
Vrei o recomandare de la nebuna de my ?
Ce culori iti plac ?
Cum ai dat de Zup ?
Prima impresie despre acest forum ?
Cum crezi ca te privesc altii ?
Daca ar trebuii sa fii falsa si sa te dai pe langa oameni ca sa ai protectie - eu si prietenii tai - ai face - o ?

Ar mai fii ! Eu pun cu miile !
Multe si proaste 10
AnimeZup e incantat sa te aiba printre membri ' credinciosi ' . Sa te distrezi si sper sa ne intalnim la inchisoare peste cativa ani .

Ja ne '
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
Hey! Smile Esti din Timisoara, ca si mine, asa ca nu m-am putut abtine si am venit sa iti urez bun-venit si distractie placuta pe Zup! Smile Am si eu cateva intrebari:
1. La ce liceu esti si ce profil (asta daca are variante) ?
2. Care sunt melodiile tale preferate?
3. Ce anime-uri ai vizionat?
Cam atat, alti useri ti-au pus mai multe intrebari. Ne mai vedem pe-aici. Bye! bye
[Imagine: sig_reinoir.png]

#8
(17-11-2010, 06:46 PM)insanity. A scris: Oh, Enigma Otiliei mi-a placut si mie foarte mult. Am citit-o de vreo 2,3 ori 8
Bine ai venit! Si eu sunt noua 21
Have fun 4

~Da~Incantatoare carte <3... cand o citeam ma amuza faptul ca ma simteam exact ca Felix.. si eram si eu la randul meu frustrata atunci cand nu era Otilia prin preajma~Smile Oh esti noua~huh~check your topic xD[posturi unite]
(17-11-2010, 07:37 PM)Nyo A scris: Ma bucur sa intalnesc un fan Kpop .
O sa fie o problema daca vine vorba de impartitul lui Joon ; sexosul ala provocator si apetisant .
Iti doresc sa te acomodezi pe acilea' si sa fii cat mai sociabila cu altii membri .
Avem multe lucuri in comnun . Sper sa nu te deranjeze combinatiile mele de membri Kpop cu violuri intre ei . Sunt o maniaca Yaoi asa ca o sa iti spun niste intrebari pe anumite teme de la care mi - am putut forma o parerea . . . buna despre tine .

Crezi ca exista cineva ce ii poate egala mustata lui G.O ?
Nu - i asa ca Joon e prea sexy pentru generatia asta ?
Citesti manga yaoi ? Daca da , ce ai citit pana acum ?
Vrei o recomandare de la maniaca de mine ?
Ai vazut anime Yaoi ? Daca da , pe care ?
Vrei o recomandare de la nebuna de my ?
Ce culori iti plac ?
Cum ai dat de Zup ?
Prima impresie despre acest forum ?
Cum crezi ca te privesc altii ?
Daca ar trebuii sa fii falsa si sa te dai pe langa oameni ca sa ai protectie - eu si prietenii tai - ai face - o ?

Ar mai fii ! Eu pun cu miile !
Multe si proaste 10
AnimeZup e incantat sa te aiba printre membri ' credinciosi ' . Sa te distrezi si sper sa ne intalnim la inchisoare peste cativa ani .

Ja ne '

Vaaaiii~kpop addict too~A+ here~ohoho~happy~
huh~ma simt mai binee ^^ Gosh~esti maniaca Yaoi!!~ok i love you already ♥~cum sa ma deranjeze combinatiile tale??~ no no~ pervy fangirl here xD~Ok acum sa trecem la raspunsuri~

Ah~G.O arata ok fara mustata.. dar da~nimic nu se compara cu ex-mustata lui~Moustache Never Dies!
Da~e prea sexy pt a fii real~incep si eu sa cred ca s-ar viola pe el insusi daca ar putea~LOL~
Sincer~Nu citesc manga Yaoi~sunt o lenesa.. prefer sa ma uit la animeuri si mai ales sa citesc Fanficuri Yaoi <3
Da!! vreau o recomandare!! [Daca se poate sa fie cat mai funny xD]~
Cum am scris si mai sus:Albastru&Negru ♥
Vaaai~buna intrebare... cred ca am cautat pe google discutii despre yaoi si am dat de site??? sorry uit repede detaliile~LOL~
Oh~mi-a placut mult~pentru ca am vazut ca userii sunt FOARTE comunicativi~si chiar imi place asta! oo da si ma incantat faptul ca am vazut fani yaoi!! xDD
Oh~Altii~e foarte simplu~Beea cea aiurita,de treaba si care rade foarte des ^^ iar home:Adina cea mai mare critica,innebunita dupa "chineji" si care rade de una singura~ke ke
NU~Pentru prieteni si pentru persoanele care imi sunt simpatice sunt O CARTE DESCHISA~vorbesc serios! sunt falsa doar cu profii, cu oamenii in varsta[dun ask y] si cu muuulti/te baieti.fete care ma scot din sarite! (:

Oh~dar imi plac intrebariile tale~chiar ma face sa ma simt bine faptul ca vad ca va dati interesul sa aflati multe detalii ceilalti (:~ LOL~sa ne intalnim la inchisoare~probabil eu doar pentru ca sunt o pedo noona pt taemin,jay[dgna],sungmin[co ed]si l.joe[teen top]~haha ^^

#9
(17-11-2010, 10:50 PM)Crazy~Tenshi A scris: Hey! Smile Esti din Timisoara, ca si mine, asa ca nu m-am putut abtine si am venit sa iti urez bun-venit si distractie placuta pe Zup! Smile Am si eu cateva intrebari:
1. La ce liceu esti si ce profil (asta daca are variante) ?
2. Care sunt melodiile tale preferate?
3. Ce anime-uri ai vizionat?
Cam atat, alti useri ti-au pus mai multe intrebari. Ne mai vedem pe-aici. Bye! bye

Ohoho~esti din Tm~ms ms xD la fel si tie!
1) Sunt la CD Loga,clasa a 12-a[da stiu bacul >.>] profil filologie ^^

2) Oho~sunt foarte multe~ voi spune doar cateva~ pt Kpop:Mblaq-Good Love♥,Last Luv; Big Bang-Lies,Top Of The World,Number One,Beautiful Hangover♥,Tell me goodbye,Hands Up; G-Dragon-Breathe,A Boy; Taeyang- I need a girl,After you fall asleep♥,Superstar,Take it slow; MC Mong - Dalmatian Love; B2ST-V.I.U; Epik High-1minute 1 second, SHINee:Reply,Hello,Lucifer♥,One,A-Yo; 2PM-All Night Long; VNT-Sound;2ne110retty Boy,Go Away♥,Can't Nobody,I'm Busy,Try to copy me, I don't care[oh Gosh~i ♥ 2ne1.. sorry.. dar le ador melodiile];Co-Ed - Bbiribbom Bberibbom; Jpop:[ele sunt mai degraba j-techno ^^]Perfume-Edge♥♥♥, Voice♥, Secret Secret,Polyrhythm,Love the world[iti recomand sa le asculti sunt minunate tipele xD]; Tomohisa Yamashita-One in a milion; Kat-Tun-Girls,Hello.Right Now,Lovin' you; ICONIQ-Light Ahead♥...iar dance,trance si hip hop..in general ascult Tiesto,Rihanna,Chris Brown,Ellie White,Andra,Eve,Enrique Iglesias,Nelly, Shayne Ward, Usher, Akon, Ne-Yo, Kelly Rowland, Cheryl Cole, Katy Perry, J Lo, Drake,Ja Rule,Missy Eliott, T-Pain, R.Kelly, Deadmau5, Chicane,Fedde Le Grand, David Guetta, Tocadisco..etc etc~random..

3)Oah~destule 21~ dar preferatele mele sunt si vor ramane10aradise Kiss, Bokura Ga Ita,The Wallflower,Ouran High School Ost,Junjou Romantica♥,Strawberry Panic[singurul yuri..care..chiar mi-a placut O_o], Gravitation,Papa to kiss in the dark,Loveless etc etc Smile

Bbye ^__^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)