Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

.hack

#1
[Imagine: 330px-Logo_dotHack.svg.png]

.hack este o serie de 4 jocuri pentru PS2 inceputa in 2002 si a fost continuata de o serie de alte jocuri, anime si manga. Dar sa vorbim despre jocuri.

.hack simuleaza un MMORPG. Prezinta toate caracteristicile clasice unui MMO mai putin alti oameni reali 4. Exista o poveste centrala, chiar reusita as putea zice, dar ai libertatea sa o eviti daca vrei si sa level grind daca asta iti face placere. Locatia centrala este Root Town de unde poti sa iei un portal catre diferite destinatii. Destinatiile sunt determinate de o combinatie de trei cuvinte ce determina nivelul inamicilor, dropurile si terenul.

Povestea, care acum poate pare extrafolosita, se invarte in jurul unui joc virtual din cauza caruia diferiti oameni intra in coma si este vazuta din perspectiva unui jucator nou care doreste sa isi ajute prietenul. In prezent poate nu pare asa ceva grozav, dar la vremea lui a fost foarte apreciat pentru premiza unica.

Sunt convins ca ar fi multe de discutat, dar din pricina faptului ca este atat de vechi nu stiu cati ati avut ocazia sa dati peste el. Eu din pacate nu am reusit sa termin seria pentru ca imi lipseste numarul trei. Cele patru jocuri pot fi jucate individual sau folosind aceasi salvare si nu am vrut sa imi pierd progresul din primele doua jocuri dar ca sa termin povestea. Totusi am facut aceasta introducere pentru seria de anime destul de reusite ce au inspirat cateva din prezent (SAO).
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Nu cred ca o sa gasesti lume pe aici ce apreciaza serii bune de pe PS2.

Eu sunt la ultimul volum din .hack//G.U, dar il tot aman pentru ca imi face ceva prombleme emulatorul.

Se vede de la o posta de unde s-a inspirat SAO.

Si care iti lipseste? Daca e vorba de volumele .hack//G.U (Rebirth,Reminisce, Redemption) le am pe toate (undubbed), and i can point you in the right direction, if you wanna get them.

E una din seriile jrpg memorabile pentru mine (pe langa Wild Arms si Fire Emblem) si cred ca merita timpul oricui. Partea nasoala la jrpg's e ca sunt timesinkuri imense,si necesita destul de mult timp investit pentru a le duce la capat, fapt care poate sa fie turn-off pentru multi. De asemenea, nu sunt mura-n gura, si au de obicei grade de dificultate mai ridicate decat titlurile din ziua de azi ( cine a jucat Fire Emblem : Radiant Dawn stie despre ce vorbesc).

All in all seria .hack merita jucata, dar doar daca aveti timp berechet la dispozitie, si mindsetul necesar.
Innocence proves nothing

[Imagine: itswG.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)