Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

dragoste sau ura

#1
1:privirea de gheata


Astazi este prima zi de scoala.Eram in anul 2 la liceul Atasuka.Ma indreptam spre liceu timp in care imi trag surioara mai mica dupa mine.Ea era in anul intai.Dupa o cotitura puteam observa liceul.Ma uit la ceas si vad ca mai sunt 10 minute pana incep orele.Incetinesc pasul stiind ca nu voi intarzia.Parul meu roz era imprastiat pe fata mea acoperindu-mi ochii albastri. Intram pe poarte liceului si imi las surioara sa se descurce singura dupa care ma indrept spre scari.Nici bine nu ma asezase-m si suna clopotelul ce anunta incepere noului an scolar.Intru in liceu si imi caut clasa.Gasind-o intru pe usa clasei mele.M-a uit cu atentie si observ o mica adunare a fetelor in jurul catedrei.Curioasa ma indrept spre acel loc si vad un baiat blond, cu niste ochi albastri patrunzatori . Baiatul purta o camasa alba cu maneci scurte ce era descheata la primi 4 nasturi lasand sa se vada o parte din abdomenul lui bine lucrat si cu niste blugi negri simpli cu o curea cu cap de mort.
-Hei! Tu trebuie sa fii fata cea noua , nu? Ma intreba baiatul de la catedra.
-Da. Tu cine esti?
-Eu sun Aren Otoroshi. Cred ca ar trbui sa stii ca eu fac regulile pe aici.Care e numele tau?Ma intreaba el zambind.
-Karen Oshiba.Cred ca ar trebui sa stii ca nu sunt facuta sa respect regulile.Ii spun eu ironic in timp ce ma intorceam cu spatele la el.Vad un loc liber in spate.Ma indrept spre acel loc si ma asez scotandu-mi castile si telefonul dorin sa ascult niste muzica pentru a ma linisti.Dupa primele 2 melodii sirul gandurilor imi este intrerupt de baiatul de mai devreme.Imi indrept privirea spre el asteptand sa zica ceva:
-Uite regulile mele.Ai grija sa le respecti..asta daca nu vrei sa o incurci.Imi dadu o foaie cu pe care erau scrise trei reguli:
"1.eu (Aren) sunt seful
2.cine are o problema cu regula 1 sa o zica
3.fiecare fata va fi iubita mea cel putin pentru o zi"
-Vezi sa nu...Cine e el ca sa faca regulile?Imi indrept privirea spre el.In acel moment ochii lui albastri mi-au aruncat o privire de ghiata ce iti dadea fiori.Dintr-o data langa mine apare o fata bruneta cu parul lung ce purta o uniforma formata dintr-un tricou roz si o fustita scurta neagra.
-Buna.Sunt Aiumy.Pot sa stau langa tine?ma intreba ea pe un ton politicos.
-Desigur.Eu sunt Karen.Spun eu cu un zambet lsrg pe fata.
Dupa ce am mai vorbit cu Aiumy cateva minute se anunta sfarsitul orelor.O luase-m prin spate pentru a nu inconjura.Brusc simt o mana grea pe umarul meu.Cand m-am intors am avut o surpriza.

pozele:
aren - http://media.photobucket.com/image/anime...1.jpg?o=48
karen - http://media.photobucket.com/image/anime...1.jpg?o=22
aiumy - http://media.photobucket.com/image/anime...60.jpg?o=5

sper ca va placut:d am sa pun continoarea peste cateva zile.este primul meu fic asa ca va rog astept critici(nu conteaza cat de dure), pareri si scuzati eventoalele greseli de tastare

#2
hmmm ... Se pare ca Iubire de liceu a lui Akasha are un maaaare succes . Am impresia ca seamana putin cam mult , nu crezi ?? I mean chiar si numele , Karen ... Poate e doar o impresie de-a mea 8-| .

Critica ?? Pai ... ai o tocanita de timpuri ... imperfect apoi iarasi prezent . Greseli de clasa a 3 a si repetitii cu carul .
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)