Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: naruto
iubire
0%
0 0%
iubire
100.00%
1 100.00%
Total 1 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

cine ii iubeste pe sasuke si sakura?

#51
Well...Well... Mie nu-mi place acest cuplu, adica in trecut il adoram, eram fana inraita. Dar cu timpul am inceput sa ma plictisesc de el.
La cat a fost de mediatizat[ ca sa zic asa] acest cuplu, a devenit banal.Nu mai are farmec... Mai bine fiecare ar lua-o pe alt drum... Sasuke intr-o parte si Sakura la Lee sau Naruto, pentru ca ei o apreciaza cu adevarat.
Am inceput sa detesc acest cuplu.Asta e parerea mea.
Samy fu` a`ci!

~Marele meu fratior mai mic: Stefuu~ :smart:
`Mica mea surioara mai mare: Wanna` :bv:
*Sora mea geamana: Me_Amy* :love:

#52
haaa.. pai39 sunt sasusaku fanSmile deci ce pot zice.. chiar nu cred ca se potrivesc dar asta e si faza tare21 ..ca sasuke o place pe sakura.. huh... nu ar recunoste never 4 ever.. but,au fost aman2 in echipa[ da, da.. si cu idiotu' in portocaliu] pana la urma ceva tot e intre ei.. pot zice ca la inceput sakura mi s-a parut patetica si cand vedeam "aaa ce bine le sta" eu" cine ma,asta!?" pai, da... dar, ea practic devine puternica pentru sasuke.Si oricum anime-ul nu e terminat [ nu ma insel, nu =3?] deciii... get ready sasusaku fans!
[Imagine: hugmur.jpg]
'Căz te lăvesc, tu, genio, epico, huggo, culo, pervo and so on. Iu, twina mea. I don't care what ppl say, I do own iu. Hahs.

*realizează că twina ei apare ca o apariţie apariţională misterioasă.*





Mwhahihuhahahuahaihihihuahahahuhihihuahah


Monster me.

#53
Imi lace cuplul SasuSaku dar nu sunt obsedata de acest cuplu. Din cate am observat in prima parte a animeului Sasuke o cam placea pe Sakura dar nu recunoaste nici in ruptu capului 21.Mi'ar placea ca ei sa devina un cuplu desi mise pare imposibil. >.< Cum s'a mai zis mai sus Sasuke era prea obsedat de razbunare si dupa ce a reusit s'a hotarat sa distruga Konoha >.<.Oricum nu cred ca anime-ul e terminat si nu se stie ce ne pregateste creatorul animeului.Am uitat cum il cheama [rusine sa imi fie]
[Imagine: EnvYQ.png]

#54
(26-12-2010, 02:04 AM)Dei-kun :X A scris: Din cate am observat in prima parte a animeului Sasuke o cam placea pe Sakura dar nu recunoaste nici in ruptu capului 21.
Te corectez, Sasuke nu a placut-o niciodata pe Sakura. Pentru el, Sakura era colega de echipa care tine la el si care nu se poate descurca singura.

In caz ca te referi la faza cu sarutul acela era de fapt Naruto care s-a tranformat in Sasuke (nu mai stiu cum se numeste jutsul ala). Si daca te referi la restul "clipelor" atunci la fel, te inseli.

Atnci cand Sasuke a fost muscat de Orochimaru el doar s-a tinut de Sakura, practic nu avea habar ce facea deoarece durerea pe care o simtea era mult prea mare.

La luptele pe care le avea impreuna cu echipa si faptul ca a salvat-o de n ori asta nu inseamna ca a simtit ceva pentru ea. Ea a fost colega sa de echipa.

Si atunci cand a parasit satul el i-a multumit deoarece atunci ea ar fi facut orice pentru a-l ajuta si i-a marturisit dragostea pe care i-o porta.

Si mie imi place acest cuplu insa ar trebui sa fim realisti. As vrea sa existe, cum s-a mai spus polii opusi se atrag insa nu se stie ce se va intampla cu adevarat.

#55
Hmmm...Sasuke x Sakura ??? Imposibil! Doar in vise ar fi posibil.AM observat ca multi fani al anime-ului prefera cuplul sasusaku , dar nu cred ca se potrivesc impreuna.In primul rand Sasuke este extrem de arogant si cred ca s-ar simti mult mai linistit daca n-ar avea pe cineva care sa-i stoarca creierii.Oricum el este imfumurat si confuz ( mai ales de cand si-a ucis fratele mai mare si a aflat ca in realitate el vroia doar sa-l ajute.) Si asta nu este tot !Acum el a devenit atat de idiot incat are de gand sa distruga Kanoha ( sau ce a mai ramas din ea). Sincera sa fiu...eu nu il vad pe Sasuke ca pe un istet deoarece se lasa purtat de val si face ce-i spune instinctul.Nu gandeste deloc sau ce ?
Sakura este diferita.In seria Naruto, ea nu ar fi putut ucide pe nimeni.Era prostuta si prea indragostita de Uchiha.Chiar si asa,ea a continuat sa se intereseze de frumusetea ei in loc sa devina mai puternica.Patetic zic eu ...
Dar in Naruto Shippuden totul se schiimba si dupa plecarea lui Sasuke pare mult mai "dezghetata" si puternica.Pe scurt , anime-ul inca nu s-a terminat si cine stie ? Poate cei doi se voi intalni din nou ( putine sanse ca acest lucru sa se intample ) Desi dupa parerea mea serialul s-ar putea termina : a) Sasuke moare pentru a-si salva pe unul din prieteni sau b)Echipa 7 revine.
Eu chiar nu stiu ce ne-a pregatit autorul.
Aaaaa....era sa uit ! Chiar nu cred ca sasusaku ar fi o idee buna.Sakura si Lee ar fi mai dragutzi impreuna.
[Imagine: ItachiSig.jpg]






#56
(26-12-2010, 09:44 PM)sashamei A scris: Poate cei doi se voi intalni din nou ( putine sanse ca acest lucru sa se intample )

Daca ai vazut manga atunci ai fi observat ca ei doi s-au intalnit. Dupa ce Sakura i-a spus lui Naruto ca ea nu-l mai iubeste pe Sasuke (a facut asta doar pentru a-l face pe Naruto sa renunte la ideea de a-l aduce inapoi) s-a dus la brunet si a spus ca vrea sa faca parte din echipa lui. Acesta a vrut s-o testeze si a pus-o s-o omoare pe Karin. Sakura de fapt dorea sa-l omoare pe Sasuke insa nu ia reusit deoarece ea inca il mai iubea pe Sasuke.

Incercati sa citit manga pentru ca daca asteptati ca animeul sa va de-a totul pe tava mai aveti de asteptat mult. Chiar am observat ca manga-ul din Naruto este cu aproximativ un an inaintea animeului deci mai bine cititi-o. Nu neaparat sa o luate de la inceputul inceputurilor.

Daca ati ramas la ultimele episoade aparuta atunci cititi de la capitolele 450-551 incolo. Asa veti afla si voi ce se intampla. Fiecare capitol apare saptamanal.

#57
Eu iubesc cuplul asta, desi nu ma obsedeaza O.o dar il iubesc 8
Dupa parerea mea un tip rece ca Sasuke s'ar potrivi cu opusul, adica o fata vesela cum e Sakura
Dar din cate am inteles Sasuke moare 20, nu stiu sigur dar asa am inteles de pe wikipedia si din unul din episoade
Mi-ar parea rau, dar mi-ar placea ca in ultima sa clipa Sasuke sai marturiseasca Sakurei ca o place, ar fi tare dare nu cred ca'i posibil

#58
Ehhh......poi sa incepem22
Iubesc cuplul SasuSakuhug......but.....is a question......Cine e vinovatul ca nu sunt impreuna?
Easy:Sasuke....Why?....
Sasuke este un baiat misterios,puternic,insetat de puterea......si fiind asa de ,,ocupat'' nu mai are timp si pentru Sakura...el a considerat-o de la inceput o fetita naiva,care este lipsita de aparare....cand a plecat sa se antreneze cu,,sarpele'' a devenit si mai rece,iar cand s-au intalnit din nou......ati vazut ca a vrut sa o omoare doar pt il apara pe Naruto......deci...el este de vina
Sakura are particica ei......a fost naiva,infumurata,se certa cu Naruto pentru Sasuke,era de acord cu Sasuke la orce....deci praktik...daca Sasuke ii cerea sa se omoare o facea fara dar si poate!
Orcum ar fii iubesc ficuri-le de aici cu SasuSakupupic
[Imagine: 2gxo5c8.jpg]
I Love SasuSaku:X and:
-Mama4ei-kun :X
-Matusa:Sasuke ^^ Sakura xD
-Surorile:Ang. and Debby
-Verisoara:Haku Kiid

#59
(08-01-2011, 01:37 PM)°o.O♪♫мεℓσđÿ♪♫°o.O A scris: Ehhh......poi sa incepem22
Iubesc cuplul SasuSakuhug......but.....is a question......Cine e vinovatul ca nu sunt impreuna?
Sasuke este un baiat misterios,puternic,insetat de puterea......si fiind asa de ,,ocupat'' nu mai are timp si pentru Sakura...el a considerat-o de la inceput o fetita naiva,care este lipsita de aparare....cand a plecat sa se antreneze cu,,sarpele'' a devenit si mai rece,iar cand s-au intalnit din nou......ati vazut ca a vrut sa o omoare doar pt il apara pe Naruto......deci...el este de vina
Orcum ar fii iubesc ficuri-le de aici cu SasuSakupupic
Chiar ai dreptate, dar eu cred ca Sakura s-a schimbat in acesti ani si nu mai e o fetita naiva. Ai vazut si tu ca ea insasi ii spune lui Naruto ca lacrimile nu pot schimba nimic.
Acum eu cred ca cuplul in sine nu poate exista. Nici pentru cateva minute. Mda...si mie imi placea de Sasuke si intr-un fel il idolatrizam dar de cand am vazut episodul in care cei doi se intalnesc si Sas'ke e umbrit de razbunare mi-am dat seama ca nu pot forma un cuplu.
Oricum, in anime se vede ca Sakura incepe sa simta ceva pentru Naruto, iar Sai pentru Sakura. Acum ce-o iesi nu stiu xDD.
Totul depinde de ce le mai trece prin cap autorilor.
Ahh, dar trebuie sa recunosc ca ficurile consolideaza faptul ca Sasu si Saku nu sunt impreuna si inca sasusaku e cuplul meu favorit desi stiu ca nu vor fi impreuna.
Si daca s-ar intampla sa aiba o sansa sa formeze un cuplu, nu cred ca s-ar intampla pt. ca Naruto nu e un serial romantic. Cred ca s-ar incheia ori cu moartea Sakurei care incearca sa il potrejeze pe Naruto sau sa il vindece pe Sasuke, ori cu moartea lui Sasuke care isi da seama ca a gresit etc., ori cu moartea lui Naruto si Sasuke.

Hai ca v-am dat sa cititi. Nu vreau sa va spulber visele, dar nici teoria mea s-ar putea sa nu fie corecta. Acum sa vedem ce o sa fie . 10

#60
Eu urasc cuplul SasuxSaku . De ce ? Pentru ca toata lumea e inebunita dupa ei ca si cum ar fi singuri . Nimeni nu mai e interesat de NaruxHina sau SaixIno ... I-am placut inainte , Sasuke era exact tipul meu de baiat si semanam atat de mult cu Sakura . Dar am vazut cum Sasuke se schimba si cat de inutila pare Sakura in multele momente cat au fost impreuna . Adica da i-a salvat si ea de cateva ori insa daca ar fi pus de la inceput accent pe antrenamente si nu pe frumusete ar fi fost altfel . Nu s-a gandit si ea ca daca e puternica poate Sasuke o va place mai mult , ca ii va da o sansa si ca nu va mai fi o povara ? Era atat de greu pentru ea sa isi dea seama cat de iritanta devenea atitudinea ei lingusitoare ? Devenise practic catelusul lui Sasuke si facea absolut tot contrar adevaratelor ei ganduri doar ca sa-i fie pe plac ... era o falsa in toata splendoarea cuvantului .
El intradevar a avut o viata grea insa nu a inteles niciodata ca ii lipsea dragostea ... si Sakura i-o putea daruii atat cat se pricepea si ea . Nu i-ar fi scazut rangul .Fetele l-ar fi placut oricum si nu i-ar fi afectat puterea sau concentrarea . Si-a insamantat ura si razbunare in cap fara sa se gandeasca la consecinte . " Vreau sa-mi ucid fratele pentru ca mi-a ucis familia . " - pentru ca el e fratele lui inseamna ca inca are familie . Nu i-ar fi fost mai usor sa caute raspunsuri ?

Dupa plecarea lui Sasuke , Sakura s-a trezit . Si am placut-o iar . Crestea frumoasa si puternica , gata in orice moment sa ajute pe oricine . Atitudinea i s-a schimbat complet la fel si gandurile . Ca il iubea inca pe Sasuke mi s-a parut frumos . Dragoste adevarata ... S-a deschis fata de Naruto si nu l-a mai respins . Astfel parea ca-i multumeste pentru tot ce a facut el pentru ea . Si sa vrea sa isi vanda fericirea pentru ca Naruto sa ramana in siguranta a fost un act de curaj . S-a maturizart frumos si mi-a placut .
In schimb Sasuke a decazut din ce in ce mai mult . Era arogant , inconstient si necugetat . Si-a indeplinit scopul ... si-a ucis familia cu mainile lui . A aflat ca familia il iubea si acum vrea sa-si distruga satul natal ? Orocimaru` in persoana . NU spun ca nu il inteleg ... sa traiesti in minciuna e dificil dar sa omori tot satul pentru greseala a sase sau sapte batranei [ nu stiu cati erau 9 ] ? Si nu era tocmai o greseala pentru ca incercau sa il apere sau probabil ca nici ei nu stiau exact ce s-a intamplat . A devenit dificil de inteles . Un monstru la fel ca si Orocimaru si a inceput sa ma doara sa il vad . Nu am mai vazut episoade din shippuuden din cauza lui .

Au fost prea inconstienti si copilarosi si au pierdut multe si cu toti oamenii care au tot pus accent pe ei si i-au rasucit privindu-i din toate unghiurile . M-am plictisit de ei la propriu .
Ar forma un cuplu dragut insa nu este posibil . Sasuke a stricat tot si cu asta basta ....

Imprevizibilul sporeste entuziazmul fiecarei povesti de dragoste.
Iar eu pretuiesc fiecare moment neasteptat. (o^.^o)

I love :
Mizuki-chi...o(^-^)o [ my mammy ] ; Layla. [ my sury ] ; Kayla. [ my sis ] ; E. H. [ my daddy ] ; PnÈ™ . [ my little rainbow ] ; Eve. [ Prajiturica mea ] ; Briskly. and Ronnie.

[Imagine: desktop.png]

Is something about change !!!






Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)