Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

ce ar alege?

#1
credeti ca, dupa ce Skion no Tama (sper ca am scris bine) va fi refacut si Inuyasha il va avea, ce va dori sa devina? Om, demon, sau ar ramane asa cum e?
Eu cred ca desi este egoist, vrand sa para rau, s-ar transforma in om, deoarece asa ar putea fi alaturi de kagome si in lumea ei, fara a purta mereu sapca

#2
dap...sunt de acord cu voi...si eu cred ca va alege sa devina om...nu ar mai avea nici o datorie fata de lumea feudala...ar avea controlul asupra lui Shikon No Tama (nu stiu daca am scris bine),l-ar invinge pe naraku si l-ar elibera pe miroku de tunelelul vantului (sau ceva de genu) si ar mai avea cu cine sa se bata (va dati seama ce plictisitor ar fi pentru el daca nu ar mai avea cu cine sa se bata) si s-ar putea intoarce toti,miroku,sango si inu in lumea asta si poate l-ar lua cu ei si pe shippo daca l-ar scapa si pe de el coada si urechile de vulpe sau in cel mai rau caz ar sfarsi ca si animal de companie (sau vulpita de plus a lui kagome)si s-ar casatori si ar trai fericiti pana la adanci batraneti (hohohooooo mai incet ce deja ma fac povestitoare)

#3
Desi la inceput chiar credeam ca isi va duce la indeplinire planul de a deveni full yokai,pe parcurs am ajuns la concluzia ca intr-adevar va ramane hanyou de dragul lui Kagome.In plus mi se pare varianta cea mai plauzibila,deoarece daca devine demon face "rampage" printre prieteni si uita de Kagome,iar daca devine om....pai e de-a dreptul improbabil,avand in vedere ca el stie ce inseamna asta(noptile cu luna plina).
Odata ce stie ce inseamna sa fie demon(chiar si pe jumatate)nu cred ca ar renunta la puterile alea pentru a fi vulnerabil ca un om de rand.
Plus,ca om nu ar putea sa o apere atat de bne pe Kagome >.>
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#4
cred k ar renunta la a deveni demon complet de dragul lui kagome dar poate ca si-ar pune o alta dorinta sa devina si kagome k el. dc? pai dak el ar deveni om in prezent sau in trecut un ar putea sa o apere asa bine si egoismul lui nu`l lasa sa scape de acele puteri. dak ar ramane asa kagome ar muri mai rpd pt k e om si moare pe la 80 si cv de ani si tot el plange. >.> ar putea alege o chestie pe care sa-i faca pe amadoi fericiti. dar din cele 3 variante presupun k ar alege sa fie baiatul cu urechi de pana acum ^^
[Imagine: miafirma.jpg]

#5
Eu ii dau dreptate lui kana-chan in privinta celei de-a 2-a opinie. Si anume ca inuyasha ar dori ca si Kagome sa devina semi-demon asemeni lui ca sa traiasca la fel de mult cat el. Si ar mai fi faptul ca daca Kagome ar deveni semi-demon ar avea si ea puterile lui si s-ar putea apara singura. Insa acum ramane doar sa asteptam si sa vedem.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)