Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

bookchasers

#1
THE SERIES
Oficial site
Aici puteti gasi:
+updates proaspete - cand este perioada lor
+preview la povestile ce alcatuiesc vol1 + cateva din povestile din vol2 intergrale
+additional info despre storyline si characters
+info despre cum puteti sa cumparati vol1 din serie
+general ramblings din partea autorului

ILUSTRATII
pentru asta am deschis acest thread. Critici si pareri are more than welcome Promit sa-l tin updatat in masura posibilitatilor.

Colectia completa pana acum
2007-2008
urban rain
urban rain2
urban rain3
lost in the city
our magical space
winter forest
bride
little field flower
against a wall, waiting...
wall of hopes and desires
lady in waiting
SLim
Heartless-Mine!
midnight party1
midnight part2
cabaret noir
cabaret blanc
colorful music
Happy New Year 2009!

2009
lost in the countryside
Run, Robin, run!
lost in the terminal
prelude
red and white
red
bloody cross
embrace
little miss black
fata imparatului si zmeul(don't believe in fairytales!)

cateva WIP-uri
lady in waiting
bride
lost in the city
midnight party
heartless-Mine!
blue Robin
cabaret noir
cabaret blanc
Run, Robin, run
lost in the terminal

Alte lucrari pe masura ce apar vor fi trecute in aceasta lista astfel incat cine nimereste pe acest thread sa dea de ele de la primul post

#2
pur si simplu m-ai lasat fara glas..(sa spunem asa) 21 foarte frumoase... am citit in blog ca esti la facultatea de arhitectura bv..cel mai mult imi place desenul ala "lost in the city" e superb,mai ales colorat.. si sa spunem asa.. "arhitectura" blocurilor e 8 f "dichisita" ...Am si eu o intrebare.. faci mai multe schite sau faci doar una singura si o fotagrafiezi..? 39 mi se pare ca sunt diferite plansele 71 de asta.. celelalte sunt si ele la fel de frumoase.. mai astept si alte schite/desene de ale tale..^^

Succes in continuare

#3
Lost in the city este cel mai not-in-the-manga-style desen - glad you like it. Imi face placere sa desenez perspective de oras.
Cat despre...
(05-12-2008, 09:02 PM)ony-chy A scris: Am si eu o intrebare.. faci mai multe schite sau faci doar una singura si o fotagrafiezi..? 39 mi se pare ca sunt diferite plansele 71 de asta..

Daca te referi la modul in care arata WIP-urile - este aceeasi plansa fotografiata in mai multe stadii, unghiurile din care este luata fotografia difera, la fel si momentul zilei. Uneori apar si modificari pe parcurs astfel incat imaginea initiala - cea din desenul in creion nu este respectata in totalitate

In rest - pentru o oarecare ilustratie in general exista o schita - facuta pentru compozitie - foarte messy care nu apare in poze mai deloc, este atat de messy incat doar eu pot sa inteleg ce am vrut sa redau acolo. Schita este pe o foaie separata. Exista uneori si variante alea aceleasi idei de ilustratie insa la final aleg una si pe aia o duc mai departe.

Apoi trec pe curat - in creion la scara desenului incercand sa redau cat mai fidel imaginea pe care am avut-o cand am facut schita. Cum iese acest lucru depinde mult.
De aici in colo procesul se vede in WIP-s.

Ca sa-ti dai seama cat de diferita poate fi schita de plansa in creion finala.
O ilustratie la care lucrez in prezent

Cabaret Noir

#4
humm... seen your works at otaku fest 2 and nijikon 2...

bine ca ai pus imaginile de pe deviatart Zuppy08 because u are soooo under watch right now. ^^

Humm... termina Cabaret Noir mai repede... me want to see what u see. 4

oh, and... Welcome to anime-zup. ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#5
A durat ceva insa cred ca a meritat asteptarea

Cabaret Noir - DONE

#6
Cabaret Noir - complete WIP
Cabaret Blanc - WIP

Mai am ceva de lucru la Cabaret Blanc pana sa o postez ca varianta finala.
Hope the WIPs are interesting.

#7
*clap clap* Bravo ca iti face placere sa colorezi scene urbane! Eu sincer am oroare de ele chiar si cand trebuie doar sa le schitez.

Mie imi plac foarte multe din ilustratiile tale, nu cred ca e nevoie sa le listez xD Si te pricepi in acuarele si copics!

The wips surely are interesting 3 Am vazut si variantele finale de pe devart si pot sa spun ca au un aer de 'epoca' , mai ales la costumatia personajelor ^^

#8
Ultimul post din 2008 - yey
Happy New Year!
Speram ca 2009 sa aduca muuuult mai multa creativitate si promovare a talentelor autohtone. Everyone, do your best!

2 goodies:
Happy New Year 2009!
colorful music

Amandoua art trades/Xmas presents cu laura si iulia my partners in crime

Si un update la manga Bookchasers.
HEARTLESS

Pentru ca - ha ha - Bookchasers is mainly a graphical novel/ story. Ma mai gandesc daca o sa spam-ez in 2009 forumurile de profil de fiecare data cand apare/ incepe/ se termina cate o poveste noua din serie.

#9
Bookchasers - the series UPDATE

HEARTLESS - DONE
GOOD MORNING,SOFIA! - ONGOING

#10
cateva illustratii
Run, Robin, run
lost in the countryside
lost in the terminal

O sa mai postez si WIP-uri dar nu prea am timp sa-mi downloadez camera




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)