Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

block B

#1
block B este o trupă din Coreea de Sud, care şi-a făcut debutul cu single-ul Freeze. Trupa este formată din 7 membrii.

Zico (September 14, 1992): rapper, lider.
Taeil (September 24, 1990): vocalist principal.
B-Bomb (December 14, 1990): vocalist.
Jaehyo (December 23, 1990): vocalist.
U-Kwon (April 9, 1992): vocalist.
Kyung (July 8, 1992): rapper.
P.O (February 3, 1993): rapper, maknae.

Ador melodiile lor, sunt originale şi interesante, nu-s genul ăla de melodii de care te plictiseşti repede (cel puţin eu fredonez într-una Freeze). Membrii trupei sunt foarte talentaţi. They are delicious. <3
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#2
Chiar n-am gasit niciun topic despre ei pana acum. Multumesc ca l-ai facut~
Ce pot spune...prima oara cand l-am vazut pe Zico Oppa, am fost: ''O.O'' WTF?! CE FREZA!!!''
Am cautat showcase-ul lor, si m-am indragostit de el. Si de U-Kwon care si-a ridicat bluza =p~. Asta nu conteaza.
Dupa am aflat ca Taeil e nascut pe 24 Septembrie, la fel ca si mine! Si Zico pe 14!! Credeam ca o sa mor, instantaneu.
Zico are un talent la rap =p~. Si seamana cu JunHyung .
B-Bomb e...imposibil de sexy! Kyung e atat de cuuuuute 8
P.O. ce sa mai zic? chiar nu zici ca-i maknae, dar asa cum au zis si membrii trupei, poate pare el dur, dar e foarte amuzant, si pe ei ii fac mereu sa rada.
Taeil e emotional~ 8 si cute. Cand l-am vazut cu palaria aia a stricat toata treaba. Insa, au venit si timpurile cand promovau a doua melodie de pe album '' Wanna B '' cand el purta doar ochelari de soare~. Exceptional!
U-Kwon e =p~ .Chiar daca nu are patratelele alea de ciocolata, cand si-a ridicat bluza avea niste vene, care duceau...stiti voi unde 2124 *ultra, mega fan girl moment * .
Hmmm~ Imi place ca trupa se bazeaza mai mult pe rap, deoarece si pentru ca , imi place sa fac rap. =p~
Este o trupa talentata, si exceptionala, si pot garanta ca vor ajunge departe cu talentul si frumusetea lor.
Block B, fighting!!
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Maniaco, chiar ca fan moment. :]] Oricum, Dya, ai dreptate, au multi fani (adica, deja am vazut pe facebook fani o.o'') si cred ca o sa ajunga departe, dar mai au pana atunci.
Oh, Maknae? Nu se poate! Chiar nu credeam ca este el! o.o'' Gen T.O.P (el pare liderul... sau Taeyong, dar GD? .__.''). Oricum, si mie mi se par destul de originali (aveam impresia ca sunt 6 in trupa :]]) si chiar daca la inceput n-aveam impresia ca nu se bazeaza pe asa mult rep melodiile lor, mi-am dat seama ca, in comparatie cu alte trupe k-pop, da, se baseaza in mare parte. Vocea lui Tail e frumoasa, iar repul rapid a lui Zico e chiar fenomenal.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Lol, Andrusca 22 "Gen T.O.P (el pare liderul... sau Taeyong, dar GD? .__.'')" Vrei sa zici ca T.O.P ar fi bun ca lider? Nu prea cred, fiindca e genul mai retras, si abia scoate doua cuvinte uneori. Recunosc, e cool, e bestial, e foarte bun, dar nu e bun ca lider. Si nu vrei sa zici cumva Taeyang? Enfin, sar peste off topic: Multumim pentru topic, si Do you wanna B? Block B!!! *fan girl moment*

Recunosc, trupa e magnifica, e tot ce si-ar dori o fana <3 Prima oara mi-a atras atentia Jaehyo, dar l-a luat Kiddo -.-", apoi a venit U-kwon [ahhh 105 ] si am zburat la Zico, dar din trupa asta, doi favoriti am: U-Kwon si Zico. Zico talentatul dragut si rapperul ideal, si U-Kwon barbatul perfect corporal =p~ si dragutz foc foc >w<~~~ Am ramas socata acum intr-o zi, cand m-am uitat la o emisiune cu ei, in care a dat zilele de nastere si au aratat ca' Kyung e nascut in aceeasi zi cu mine *kyaaaaaaaaaaaaa* asa ca el e pe locul doi in topul meu <3 a boy a boy is with the same birthdate with meee <333 B-Bomb ar trebui sa iasa in evidenta mai mult, pacat ca nu e multumit de felul cum arata, dar mie imi place T.T [c'mon, you look good] Jaehyo e super merga puternic o.o si frumos, si haios 21) [il vreau o.o] Taeil, nu prea ce sa zic de el, merge, dar si el, mai mult in evidenta sa iasa, so good luck boy. P.O - saracutzul, de cand cu aparitia lor toata lumea zice ca seamana cu T.O.P - dar eu sunt de parere ca se poate schimba si sa nu mai arate ca T.O.P, desi la vocea lui nu se poate face schimbari xD dar tot il ador, pt vocea lui superba <3 si talentul lui.

Vreau un album rapid, unul cu multe melodii o.o la cate melodii au scos, mai vreau T_T au scris peste 100 de melodii, din care vreo 7 scoase, deci vreau si restul melodiilor @w@~~ So baieti, good luck <3


Andrusca:I don't want to argue, so please don't start a fight
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
(05-06-2011, 08:51 PM)Alysu A scris: Jaehyo e super merga puternic o.o

Ştiu~ o.o Când l-am văzut prima dată în MV-ul melodiei Freeze nu credeam că puternic, dar după ce am văzut astea (http://www.youtube.com/watch?v=vGYO5NnbQFM & http://www.youtube.com/watch?v=NLycBAg5wcc) mi-am schimbat părerea. Credeam că Cheondung va câştiga, dar am rămas plăcut surprinsă când a câştigat Jaehyo. E defapt bun la sport. ^^
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#6
Stiu stiu <3 cred k sportul e hobby-ul preferat 21 sincer, din cati barbati am vazut, nici unul nu e asa de bun la vreun sport 39 la arm wrestling eram sigura ca va pierde, si cand colo il bate pe ala, si pe deasupra el e stangaci. Iti dai seama ce putere are in stanga daca cu dreapta l-a invins usor? 21) Oricum, sunt sigura ca astea sunt putinele calitati pe care le are, si vor veni in continuare cat mai multe <3 dar nu numai la el, ci si la restul.

[Ediiiiit] Ah stai stai stai - ai vazut toata emisiunea? Toata partea cu arm wrestling? Daca nuh, atunci eu m-am referit mai sus, nu la Thunder, ci la celalalt care e mai puternic din echipa aia. Sper ca stii la cine m-am referit.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#7
Aish~! Block B prima trupa care mi-a furat inima din prima clipa cand am vazut MV-ul. Deobicei nu dau prea mult interes la trupele noi... Pentru ca apar prea multe si iti e greu sa cauti despre fiecare in parte, dar aici am facut o exceptie. Prima oara cand l-am vazut pe Zico am zis ca strica tot farmecul trupei (don't kill mee) dar dupa practic m-a uimit cu rapp-ul lui fulger. Membrul meu preferat este U-Kwon pe el am pus ochii din prima.
Melodiile ce pot sa spun sunt decat 2 dar unele foarte bune, acum ma rog sa apara si emisiuni cu ei... un idol army block b n-ar strica 65.
Just the
way you know me..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)