Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

bla blaa bla (my gfx... incepatoare)

#1
bun deci m-am gandit sa imi postez si eu creeatile ..10
nu sunt foarte reusite mai ales ca sunt la inceput... dar o sa ma perfectionez cu timpul..


Deci sa incepem:

set 1...4

[Imagine: Sign-lost.jpg]
[Imagine: Av-lost.jpg]


set 2...4


[Imagine: semnatura.jpg]
[Imagine: avatar.jpg]


cam atat deocamdata... astept critici si pareri...10
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#2
nimeni? o_o" esti la inceput si nu te ajuta nimeni?

1) umm...interesant fundalul, l-ai facut tu? e chiar foarte bine daca l-ai facut tu, pentru inceput e destul de detaliat. Renderul, dupa margini se vede ca nu e gasit pe undeva pe net (sau se poate sa ma insel). Daca se intampla sa ai probleme cu margimile, dai selection-> load selection la layerul cu renderul. Iti va selecta tot ce e in layerul acela. Apoi select-> modify->contract si scrii numarul de px "in plus". In cele din urma dai select->inverse si delete. Chestia asta o mai folosesc si eu, fiindca mariginile nu ies exact, mereu trebuie sa fie ceva "in plus".
Ideea sig-ului e buna, dar puteai folosi blend mode-uri atunci cand ai vrut sa creezi acel efect de "repetare" (mdeah, asa bine ma exprim). Cu opacitatea scazuta nu arata mereu bine.
2) simpatic chibi ^_^. Fundalul e cam simplu. Fiind la inceput se intelege, dar e bine daca ai incerca sa faci ceva mai altfel, sa te joci mai mult cu efectele. Pentru inceput iti recomand brushes. Intr-adevar, nu e indicat sa le folosesti, dar la inceput sunt chiar foarte folositoare si te vor ajuta (desigur, pe parcurs vei invata mai multe si va trebui sa renunti la ele)

ce pot sa-ti mai spun? de tutoriale stii deja ca trebuie sa faci, deci, cam atat
ma simt de parca as fi un profesor 21

#3
da merge,primul set mia placut,dar la avatar
putea sa pui si tu totusi putin font dinacela rusi
ca si la sig,si nu strica un border nici la sig nici la avt
dar ptr o incepatoare e bine 4



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  GFX [incepatoare. x_x;] Aylin 4 3.577 09-12-2008, 04:27 PM
Ultimul răspuns: Melyeter
  ~~~GFX....incepatoare...~~~ Dark Mistery_Chuu 4 3.750 04-07-2008, 03:16 AM
Ultimul răspuns: irisim


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)