Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

bau!

#1
Buna,deci hai s-a incep:
Numele meu este Helena,dupa mine un nume ciudat, dar asta poate m-a face atat de speciala. Nu mereu am fost atat de narcisista, dar profesoara mea de franceza din Geneva a inceput o data s-a ma laude, si de atunci ma iubesc foarte mult:X uneori imi vine s-a ma iau in brate pentru...ah nu ma bagati in seama,nu m-a i-au singura in brate21,pun pe altii21
Asa,am 15 anisori, am facut pe 7 august, am o obsesie pentru pisici, pur si simplu le ador, sunt minunate.
Ah da, am vicii, ei bine fumez si mai beau cateodata dar nu s-a nu stiu de mine, sau poate ca da dar atata timp cat Asila e langa mine nu imi fac griji
De obicei nu imi pasa ce se intampla cu cei din jurul meu:d,urasc cand cineva se roaga de mine,sunt incapatanata si foarte dura cu cei care ma iubesc:vrei sa imi demonstrezi ca ma iubesti?ei bine iti pierzi vremea,nu te voi baga in seama21gata am innebunit65
Vei invata s-a ma iubesti fac pariu pe ce vrei tu.
Animeul meu preferat este Paradise kiss,si cam atat,e da si imi place s-a citesc yaoi.:d
[Imagine: 13780-693844-20090802035219.jpg]

#2
Bine ai venit pe Animezup, broken13!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Welcome, Helena! Smile Have fun! Te superi daca iti pun niste intrebari?
1. De unde esti?
2. Ce gen de muzica asculti? Melodii/formatii preferate?
3. Iti plac filmele? Ce gen? Preferate?
4. Citesti? Ce fel de carti? Care sunt preferatele tale?
5. Ce anime-uri ai mai vizionat?
6. Esti la liceu? Daca da, ce profil? Daca nu, la ce profil ai vrea?
7. Ce nu suporti?
Cam atat, mi s-a terminat inspiratia. Bye! bye
[Imagine: sig_reinoir.png]

#4
1. Geneva
2.Rock/Broken/Sonata artica
3.Horror/hell dog
4.Nu am un gen preferat...Momeala
5.Am vazut multe dar singurul care mi-a captat atentia intr-un mod deosebit a fost Kuroshitsuji.
6.Nu dau detalii...ati rade cu lacrimi de mn si nu vreau21
7.
Nu suport si chiar detest din toata inima persoanele prefacute,care nu au tupeu sa zica pe fata ce cred.
Sau mai rau,persoanele de pe net care dupa 5 minute dupa ce ti-au dat add incep cu :te iubesc :Xte ador. etc. (stiu ca m a iubiti....toti o fac21)
Sa fim seriosi,cum va asteptati ma sa cred ca ma iubiti cand voi ma stiti doar din cateva poze.
Wtv,in cel mai rau caz d au peste persoane care se asteapta sa le si raspund inapoi cu un "si eu te iubesc"
Sa fim seriosi .78 Iubirea la mine...vine cam greu.Si la persoanele pe care le stiu face2face mi-e greu uneori sa le zic te iubesc.
Nu sunt o persoana asa dragastoasa,nu suport alinturile exagerate,mai ales de la persoane pe care nu le suport.
Si apropo de asta,spre deosebire de voi daca nu suport o persoana o ignor sau ii spun in fata,nu o pup in cur toata ziua
Urasc sa imi copieze cineva ce e al meu,indiferent daca sunt poze,descrieri,nume.orice e al MEU!

Daca m-ai aveti intrebari...
[Imagine: 13780-693844-20090802035219.jpg]

#5
O persoana dura din cate vad...atunci fara dragalasenii ca nu isi au rostul.
Bine ai venit...si sper sa te distrezi...
Si...o sa imi permit sa iti atrag atentia de aici...cam multe greseli la capitolul gramatica...sper ca au fost doar in graba iar pe viitor le vei evita Smile
"Si apropo de asta,spre deosebire de voi daca nu suport o persoana o ignor sau ii spun in fata,nu o pup in cur toata ziua " - cred ca era mai rezonabil daca inlocuiai "voi" cu "altii". Sti nu e tocmai frumos sa iti dai cu parerea despre persoane pe care nu le cunosti...poate ai intalnit tu cateva persoane pe aici care in incercarea de a-si face prieteni mai usor au fost mai "familiale"... dar asta nu inseamna ca toti sunt la fel...iar facand o astfel de generalizare pe un forum pe care abia ai intrat si unde nu cunosti nici macar o parte infima din membrii...nu e tocmai un plus...
Este o diferenta intre a fi o persoana dura si sincera cu ceilalti in opinii si comportament si o persoana care arunca cu vorbe in stanga si in dreapta fara sa se gandeasca la ele...dar prin faptul ca ai precizat ca ai doar 15 ani pot sa inteleg ca sunt lucruri pe care nu le stapanesti inca. Dar ai grija ca pe viitor cu aceasta atitudine nu o sa ai tocmai de castigat...sunt de acord cu libera exprimare si mai ales apreciez persoanele care stiu cum sa se impuna...dar nu sunt de acord cu cei care se impun aiurea, iar tu tocmai asta ai facut prin generalizarea ta. Invata mai intai ce inseamna sa te impui si apoi afirma ca esti o astfel de persoana, caci daca pentru tine asta inseamna sa spui in stanga si in dreapta ca nu iti pasa de opiniile celorlalti, ca oricum iti este indiferent, ca tu esti sincera si spui verde in fata, si ca toti in afara de tine sunt niste "pupincuristi" (ca sa folosesc expresia ta)...atunci permite-mi sa iti spun ca mai trebuie sa te documentezi putin cu privire la capitolul "duritate" sau la ce inseamna "a te impune". Din ce ai afirmat tu pana acum...nu pot spune decat ca esti o fata rebela...sau cel putin asta incerci sa fi...sau esti doar o fata care incearca sa para interesanta prin replici gen "vrei sa imi demonstrezi ca ma iubesti?ei bine iti pierzi vremea,nu te voi baga in seamaSmilegata am innebunit" Este alegerea ta ce impresie vrei sa lasi in jurul tau...eu iti spun doar ca afirmatii precum cele pe care le-ai facut tu nu sunt tocmai binevenite intr-o comunitate. Dar o sa mai cresti tu si o sa iti dai singura seama la ce ma refer.
"Urasc sa imi copieze cineva ce e al meu,indiferent daca sunt poze,descrieri,nume.orice e al MEU!"- nu ca as vrea sa fiu rautacioasa, desi sunt, dar...cand spui al meu... in general te referi la o creatie proprie...ceva ce ai realizat tu, ai desenat tu sau ai scris...stiu eu...facut de tine de la idee pana la rezultatul final. Deci cum poti sa acuzi pe cineva ca "te copiaza", daca tu la randul tau "ai copiat de undeva". Pur si simplu se intampla ca mai multor persoane sa le placa acelasi lucru...si asta e o chestie diferita de "a copia". Sunt de acord cu tine daca cineva iti copiaza o descriere "conceputa numai de tine, nu gasita pe nu stiu ce site", iar tu ca si autor nu esti de acord cu asta...clar iti dau dreptate...si la fel si la poze...daca poza este facuta de tine...sau mai stiu eu ce...dar daca tu ai un avatar si il mai vezi la cineva...wow te-a copiat? Nu mai incerca sa te autoconsideri un model pentru ceilalti (in cazul in care creatia nu este proprie, caci daca este, atunci imi cer scuze)...doar pentru ca a mai placut cuiva ce ti-a placut si tie nu inseamna ca te-a copiat...amandoua ati copiat creatia unei persoane mult mai inteligente probabil...deci toata inversunarea asta cu, copiatul nu isi are rostul.
Presupun ca nu te deranjeaza comentul meu avand in vedere ca apreciezi oamenii care spun verde in fata ceea ce gandesc...iar eu sunt doar una din sutele de astfel de persoane care nu promoveaza "pupincurismul" pe aici...si de care te vei lovi tu la momentul respectiv...pentru tine sper sa fie in sensul bun...acuma nu ma lua ca dusman...ti-am spus...spun ce gandesc...deci apreciaza-ma Smile

Si ca sa lasam discutia asta undeva suspendata...
Ai pomenit de Geneva...esti originara din Romania si te-ai mutat acolo sau cum? Este doar o curiozitate Smile
Ai pomenit de "Asila"...cine e?
Nu sunt tocmai de acord cu viciile, dar fiecare face ce stie mai bine cu viata lui Smiledaca tu crezi ca e un lucru bun...go on.
Si eu iubesc pisicile...in special pe a mea...ai pisica? sau e doar un sentiment pe care il manifesti fata de toate pe care le intalnesti?
Distractie placuta pe aici Smile

Edit: Ca sa vezi...am realizat un post mai mare decat toata descrierea ta 21

#6
Hai sa lasam asta deoparte caci nu am chef de cearta:

Geneva este orasul in care m-am nascut,am copilarit si in care m-a aflu acum.In Romania am ajuns dintr-o greseala, s-au mai bine spus un accident, am stat trei ani acolo si am reusit s-a invat limba romana cat de cat,cum ai spus si tu am greseli de exprimare...asta sunt nu am ce face,alta mama nu mai face21.-
Asila este Asila..fara intrebari
Am pisica...o cheama Meta...e rusoaica21)
[Imagine: 13780-693844-20090802035219.jpg]

#7
Nu ma certam...imi exprimam opiniile Smile
Atunci imi retrag afirmatiile facute despre greselile gramaticale...o sa te felicit ca in trei ani ai invatat limba atat de bine...altii nu reusesc nici pe departe.
Ok...eram doar curioasa din moment ce ai adus vorba de ea.
Dragut nume...eu nu am fost atat de inspirata...l-am botezat pe pisoiul meu Peticel 21

#8
Bun venit Helena![ nice name 3 ]

Ma bucur ca mai avem noi membri aici 3 Descrierea ta este foarte interesanta. M-am cam speriat cand ai zis ca bei [de fumat,nu]... Dar fiecare isi hotaraste viata 3

Foarte dragut ca iti plac pisicile 3 Ti'as darui una... <3

Pupici si sper sa te distrezi aici ..stai! Sa nu uit niste intrebarici 21

Citat:Nu suport si chiar detest din toata inima persoanele prefacute,care nu au tupeu sa zica pe fata ce cred.

*** Sunt deacord cu tine 3

* Ce film iti place?
* Mai dormi cu ursuletul?
* Ce adori la pisicuta ta?

Pa, pup pupic

P.s: Avatarul tau este foarte nice 3

#9
hei buna...cf...cati ani ai?
unde locuiesti in geneva?
unde ai locuit in romania,
ai prieteni pe aici?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)