Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

'allo

#1
Hello. I'm Meg.
Nicknameul meu vine de la un personaj din unul din romanele mele preferate, respectiv Harald Guntlieb din "Ultimul ritual" de Yrsa Sigurdardottir + data mea de nastere, 3 noiembrie. De aici va dati seama usor ca cititul e una din pasiunile mele de baza si de faptul ca sunt scorpion (si mandra de asta!).

In general citesc romane mistery, politiste, psihologice si unele volume de filosofie sau de poezie.
Imi plac fizica, chimia, biologia <3.

In ce priveste animeurile... imi plac, dar nu sunt innebunita. Anime-urile meu preferat sunt Death Note (Liiiight) si Spiral.

Ascult rock industrial, melodic death metal, gothic metal, gothic rock, symphonic metal, jazz, electronica, punk, clasica.

Questions?
you killed a man for a roach.

#2
Bine ai venit pe Animezup, Harald311!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Ohoo avem una bucata fata cultivata. Deci mie unul imi place Chimie din tot ce ai enumerat tu pe acolo , biologia sux prea mult de invatat si fizica .... well , nu prea ma omor sa inteleg ceva nota 5 imi e de ajuns desi semestrul asta imi iese media 7 prin bunavointa unor colege de ale mele 10

Oricum cateva intrebari :
-Cati ani ai?
-De unde esti ?
-Ce carti iti plac mult ? (nu de alta dar de curand imi place sa citesc dar nu prea gasesc carti bune 10)

#4
Cati ani ai?
Merg pe 15 ani.

De unde esti?
Din Bucuresti [46].

Ce carti iti plac mult ?
"Colonia penitenciara" de Franz Kafka, "Metamorfoza" de Franz Kafka, "Castelul" de Franz Kafka, "Fortareata digitala" de Dan Brown, "Ingeri si demoni" de Dan Brown, "Conspiratia" de Dan Brown, "Tratat de descompunere" de Emil Cioran, "Pe culmele disperarii" de Emil Cioran, "616 totul e infern" de David Zurdo si Angel Guttierez, "Ultimul ritual" de Yrsa Sigurdardottir, "Colectionarul" de John Fowles, "Copacul" de John Fowles, "Fight Club" de Chuck Palahniuk, "Jurnal" de Chuck Palahniuk, "Parfumul" de Patrick Suskind, "Proscrisul" de Sadie Jones, "Cheia lui Solomon - Proiectul Codis" de R. Douglas Weber, "Geneza"de Bernard Beckett ...
Cred ca ajung 21
you killed a man for a roach.

#5
Bun venit !


- ce culoare iti place?
ÃŽti plac pisicile ?
Care e personajul preferat din Spiral ?

Spor la postat si sa-ti faci prieteni...
Aditza's Blog

[Imagine: aditzasig-1.png] -> mersi Toxicâ„¢


#6
Ce culoare iti place?
Verde, kaki, rosu, grena, maro, albastru inchis.

ÃŽti plac pisicile?
Da, am 5 acasa.

Care e personajul preferat din Spiral?
Nu am unul preferat.

Danke pentru welcome.
you killed a man for a roach.

#7
FINALLYYYYYY another Spiral Lover!

IUBESC ANIME-UL ASTA.
Am cateva intrebari pentru tine: din Spiral, ce zici de Ayumu si Kyotaka! Asta e una.
Si a doua: imi dai IDul tau?...via pm, ofc! (mda, n'are treaba cu spiral, da merge =] )

PS. Acum dld'ez din nou Spiral...poate imi tineti noroc si nu cade netu' ca va zup-uiesc pe toti!

#8
Gott, nu m-am mai uitat la Spiral de doi ani, insa in ce priveste povestea cu Kyotaka si Ayumu, cred ca asemanarea dintre ei e mai mult indusa subliminal decat reala, intr-un scop nedezvaluit [it sounds a little like conspiration theory, but whatever].

ID-ul, of course.
[cred ca apare si la profil...]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)