Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zummy Vs Miss. C

#1
Well pentru mine e ÅŸi primul duel.
Zummy m-a rugat să fac un duel cu ea, aşa că am acceptat.
Deci pozele sunt anonime.
În cadrul comentariului vostru, doresc să lăsaţi opinia, critica şi nota.

*--------------------------------------------------------------------- *

No.1
No.2

#2
Well, am ajuns si eu pe aici si m-am gandit sa comentez.
In legatura cu prima poza, e facuta probabil cu optiunea Macro, ar fi putut fi luata mai de sus putin, ca sa apara si cateva detalii din interiorul florii. Deranjeaza putin frunzele din colt, atrag atentia de la floare. In schimb blurul din jurul plantei a iesit foarte bine, o scoate in evidenta, iar acele puncte albe dau un farmec :X... Primeste un 9.
Poza a doua e facuta cu aceeasi optiune, dar culoarea trandafirului nu a iesit prea bine. E interesanta ideea cu stropii de apa, intotdeauna e de efect. Incadrarea nu e foarte buna, puteai tine aparatul invers si sa centrezi mai bine floarea. Imaginea e mai incarcata, dar parca ar fi iesit mai frumoasa fara acel felinar in spate, e in zona de blur dar atrage atentia. Poza primeste un 8.
In concluzie votul meu merge la no. 1, dar ambele sunt frumoase. Felicitari! hug
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#3
Miky's here si gata sa comenteze 15

No.1: Waii 8 Prima oara cand am vazut-o am zis "e atat de singurica", dar cand m-am uitat mai atent si am vazut ce frumos pica lumina am incetat sa mai gandesc negativist si am vazut partea frumoasa a acelei poze. Imi place ca pe fundal mai sunt cuprinse cativa boboci [mici si adorabili, parerea mea 8] insa m-a deranjeat fundalul blurat. Nu stiu daca este de la aparat sau daca este blurat cu ajutorul unui probram, insa culorile sunt combinate intr-un mod.. cum sa-l numesc? brutal? Ceva gen..
NOTA: 8.50

No.2: Asta este o poza cu adevarat impresionanta 15 Nu cred ca mai este nevoie sa spun ce mi-a placut si ce nu, cred ca se subintelege, dar totusi am sa imi expun "critica". Ei bine fundalul blurat, in aceasta poza, nu deranjeaza la ochi ca in prima, asta pentru ca acele culori de baza nu se imprastie intr-un fel sau altul. Iubesc unghiul din care a fost fotografiata lucrarea 8 De asemenea, lumina si roua sunt niste elemente care m-au impresionat.

NOTA:10

Buh, by3! bye
[Imagine: SIGN.png]
Thanks ^Ciresica^
SasuSaku fics || Miky`s Smile Zone

#4
Yey another duel!
Cum puteam sa lipsesc de pe aici mai ales, avand in vedere ca tema e, presupun, flori. In cadrul commentariului unuia dintre autori, mi-ar fi placut totusi sa fie specificate: tema si perioada de votare.

Prima fotografie
Cred ca e prima lucrare ever, care are un asemenea impact asupra mea. E atat de simpla incat ii pune in valoare frumusetea, plus ca, intr-un mod cat se poate de conceptual ii accentueaza fiecare detaliu de la culoare, forma, si pana la structura facand-o sa para inzecit mai frumoasa. Desi nu stiu exact tema (si sper ca asta sa fie flori/floare), pot sa zic ca s-ar incadra intr-o variatate de teme, chiar si cea a naturii si nici macar nu ar parea ca limiteaza vastitatea probabila a temei. Imi place ambianta culorilor, care bineinteles nu stiu cat de mult se datoreaza tie cat "modelului", ideea e ca ai prins-o din unghiul cel mai potrivit, luandu-i astfel cea mai buna parte. Fundalul mi-ar fi placut daca era chiar o idee mai luminat, pentru ca astfel, se pierde oarecum din culori, dominante fiind cele puternice si inchise.
Nota: 9 (poate chiar 9.50, asta bineinteles in cazul in care sutimile conteaza).

Fotografia nr. 2
Avand in vedere prima, trecerea brusca de la ceva extrem de simplist la ceva, cu mai multe elemente ma bulverseaza. Imi place modul in care ai surprins totalitatea picaturilor de apa, insa unghiul pozei nu e prea potrivit pentru ideea ta generala, si ca urmare ii stirbeste din personalitate si farmec. Culorile, de asemenea sunt putin cam prea estompate, ceea ce o face sa arate tern, desi floarea in sine, e superba. Are acelasi efect cu cel care l-ar avea fotofrafierea gresita a unui fotomodel, facandu-l sa para mai gras si mai putin frumos - social suicide.
Oricum, imi place mult ca idee, si cum l-ai surprins, facandu-l sa para in mijlocul lucrurilor, dand o idee oarecum esentiala fotografiei.
Nota: 8 (poate chiar 8.50, asta bineinteles, tot in cazul in care sutimile conteaza).

Well cred ca I made myself clear enough. Desi imi plac ambele fotografii, si ca idee si ca realizare, votez pentru prima fotografie avand in vedere ceea ce imi transmite cand ma uit la ea.
Looking forward for other duels, cause there's a lot of potential in here.
I'm off now, good luck kiddos!

Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#5
Va multumim pentru voturi fetele si acum castigatoarea .
No.1 a fost poza mea si am avut 2 voturi
No.2 a fost poza lui Kt.Kat care a avut 1 vot

Inca odata multumim pentru voturi .
[Imagine: 82s.png]
When you look into my eyes, tell me what you see,
Do you feel my love for you, makes you HAPPY, sets you free?




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Onix vs. Zummy Zummy 1 2.327 01-09-2011, 05:03 PM
Ultimul răspuns: Chlo


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)