Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zettai Kareshi * Absolute Boyfriend

#1
[Imagine: zettai_kareshi_138_jpg-2.jpg]
Gen: Romance
Episoade: 12
Actori:Aibu Saki, Hayami Mokomichi, Irie Jingi, Maya Miki, Mizushima Hiro, Nakamura Shunsuke, Sasaki Kuranosuke

O alta manga faimoasa, creata de autoarea/artista WATASE Yuu, si adaptata pentru televiziune. O poveste de dragoste al carui final va va uimi, dar care nu urmareste deloc manga-ul.

Descriere:

Izawa Riko este o tanara lucratoare in cautarea unui iubit, terminand prin a intra in posesia unui "robot" cunoscut sub numele de Night Tenjo, care este programat pentru a fi iubitul perfect. Cu toate acestea, se creeaza un triunghi amoros cu un tanar de la companie care are si el la randul sau sentimente pentru ea.

Puteti vedea aceasta drama online Aici

#2
Sincer,manga-ul e mult mai bun.Plus ca nu se repsecta continutul :< Adica,Riiko era o eleva nu o lucratoare la birou o_o Cum ramane cu parintii ei?Sunt multe chestii ciudate care nu isi au locul.Plus ca..tot manga-ul e mai bine desenat :].Eu am descoperit jdrama asta cautand anime-ul in sine,but se pare ca nu exista :< Si poate fiindca exista drama asta,nu se va creea un anime.
Ii dau nota 7 -_- Avand in vedere ca nici actorii nu erau prea grozavi[parerea mea]
LOLNOPE

#3
si ca sa fie totul si mai frumos, fac si sezonul 2 >_> unde night este readus la viata ._.
aceasta drama deja a ajuns la nota 4 d ela mine T.T, sfarsitul din manga era mia frumos, >_> chiar ma gandesc ce or mai face, in afara de cercetatotul nebun si asistena lui care-l adus la viata pe night
ah era sa uit se va numi Zettai Kareshi SP

oare de la ce vine SP?oO in nici un caz resurected

#4
Si ....The end of story...pentru cateva ore ma-m gandit ca ar fi perfect sa avem iubiti ideali chiar daca asta inseamna sa fie roboti.
Dar intr-un final ....mi-am dat seama ca ei ar fi progamati sa ne iubeacsca doar pe "noi".Forever ...and after you will die.
SI de clar oficial gata cu drama! Ata cred ca a fost unul dintre filmele cele mai ..
frate m-a facut sa plang!...deci ..nici macar nu eram constienta ca plang doar stiu ca am vazut finalul si m-am trezit plangand.
Wtf! this is not me!
Deci mie chiar imi place filmul ,de bunicel! il recomand tuturor!
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#5
Draguta drama. Draguta idee.
Mi-au placut foarte mult personajele si felul in care au dezvoltat aceasta idee. Dupa ce tipa a dat toate indicatiile dupa care urma ca el sa fie construit am fost si mai curioasa si am zis ca nu ar strica totusi sa ma uit in continuare, poate o fi ceva dragut. Inceputul a fost superb, felul in care a trebuit sa il trezeasca, cum se uita la el cand l-a vazut prima data... Tipul a fost mai mult decat bun, felul in care se comporta cu ea, ce ii facea si pe langa asta toata lumea era geloasa. Am ras cu lacrimi de cate ori ea intra in problema din cauza lui, mai ales din cauza reparatiilor scumpe care erau necesare, sau cand afirma afirma ca nu e prietenul ei si el o lua in brate. Am ramas surprinsa cand tipii care l-au creat isi dau seama ca el incepe sa aiba propiile lui sentimente, asta a fost ceva in genu: "soc!!!"
Imi pare rau ca s-a terminat asa trist, el moare... Ah, aproape am plans. Ultimile episoade au fost surprinzator de frumoase, mai ales partea in care cei doi se duc la intalnire, iar el filmeaza totul si la urma ii lasa ei memoria [sau ce o fi fost aia] a lui.

Mi-ar place sa vad si o continuare si care normal sa se termine astfel: el ramane cu ea.
Cat despre manga, probabil o sa ma apuc cat de curand sa o citesc.



Ja ne...

#6
Am citit cateva capitole din manga si chiar mi-au placut .. Si am zis sa vizionez si drama , de ce nu ?
Ideea e ca i-am dar dropped dupa primul episod . Adica in manga era eleva , aici era .. adulta (?) si nu stiu , nu prea m-a atras .
Totusi , am citit si parerile voastre si m-ati facut curioasa .
O sa incerc sa ma uit din nou si revin atunci cu o parere ;''3 .
Pana atunci ..




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)