Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care este pe primul loc?
Kurama
55.56%
25 55.56%
Hiei
17.78%
8 17.78%
Yusuke
17.78%
8 17.78%
Kuwabara
4.44%
2 4.44%
altcineva
4.44%
2 4.44%
Total 45 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[YuYu Hakusho] Top 5 personaje preferate

#11
1-Kurama- Este foarte dragut in ambele sale forme, imi place ca el, ca si Minamino, este foarte sufletist si elegant si arata ca o fata (genul de baiat care imi place), iar ca si Youka Kurama deoarece este calm, puternic (si mai puternic decat Minamino) si la fel de inteligent.
2- Yusuke- Este simpatic, puternic, si aduce putin haz in orice situatie.
3. Kuwabara- Idem Yusuke.
4. Hiei- Are un trecut trist, este dragut, pitic, dar mi se pare prea inabordabil.
5. Botan- Este si ea foarte simpatica si draguta. Imi place ca a incercat si ea sa se faca utila ( ca atunci cand a aparat-o pe Keiko de zombie sau ce erau), plus ca il ajuta pe Koenma.
Acesta este topul meu.
Cine spune ca n-a avut parte de tristete este un mincinos.
Violenta este ultimul refugiu al incompetentei.
Optimistul e un prost fericit. Desigur, pesimistul e doar prost.
Nu sufar de nebunie, ma bucur de ea in fiecare clipa!

#12
Ok, uitati top-ul meu:

1. Kurama- prea sweet pentru nu a fi primul.Bunatatea lui ma inspira in multe cazuri, frumusetea si puterea la fel.Ochii lui... nu mai am ce sa zic despre ei.Sunt superbi!Iar faptul ca manuieste plantele[in primul rand, trandafirii >.<] intrece magnificul.It is always the first place!

2. Youko-Kurama- cum sa nu-ti placa de el?E asa de puternic, un bandit de tot respectul!Infatisarea lui este mai presus decat a unui trandafir in floare ce are pe petalele sale firave roua de argint a diminetii.Puterea ce o detine este asa de superba[stiti voi la ce ma refer].Merita locul al II-lea.Din plin!^^

3. Hiei- unul dintre cele mai misterioase personaje din acest anime.Ochii lui spun totul: ura, putere, dorinta, aparare.Desi vrea sa para o persoana fara mila, nu-i prea iese, zau. 22 Acst lucru se observa mai ales in preajma Yukinei.

4. Shizuru- singuru personaj feminin ce-mi place cel mai mult.Este mai matura decat 4 Kazu si 3 Yusuke la un loc.Pentru o femeie e destul de puternica si nerusinarea ei intrece imposibilul.E asa de increzuta, incat poate sa intoarca pamantu' pe dos daca vrea.

5. Jin- Maestrul vantului.Ce pot sa zic?Un copilaros!Dar el lupta pentru a se distra, asa am inteles eu, si asta imi place cel mai mult la el: vrea doar sa se distreze.Nu mai spun de puterea ce o detine, vantul e unul din cele mai dezastruase elemente ale naturii, iar tehnicile lui sunt pe masura.Partea ce-mi place cel mai mult este ca-si ciuleste urechile atunci cand este fericit! ^^
[center][Imagine: 40628691.png][/center]
[center]Sanq's Rx'u! ^^[/center]

#13
1) Kurama- imi place si Yoko Kurama dar si Minamino. Amandoi sunt foarte draguti si puternici8.
2) Yusuke- e dragut, amuzant, si foarte puternic.
3)Hiei- are un temperament mai rece dar e sweet cand se enerveaza21.
4)Kuwabara- puternic si foarte amuzant24.
5) Koemna - e foarte dragut,amuzant, sufletist si puternic.
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#14
It's been ages since last time a watched YYH...good memories

1.Kurama/Youko Kurama: hmm...pe langa faptul ca arata bine (I used to be a fangirl) am mai apreciat si inteligenta lui si personalitatea.
2.Hiei: love his powers. Uneori chiar vroiam sa le am si eu
3.Genkai: she's old, so what? I like her strong personality si nu sunt prea multi care sa o poata invinge in lupta, fata de alte fete din acest anime care nu fac nimic.
4.Yukina/Shizuru: can't decide...Au personalitati opuse si totusi imi plac amandoua la fel de mult. Shizuru- strong and bossy personality, Yukina-kind, caring and very nice
5.Yusuke: anime-ul nu ar mai avea asa de mult farmec fara el (si Kuwabara)
[Imagine: robin-1.jpg]

#15
1.Hiei-foarte calm si tehnica lui de asemea e prea tare! Imi place de asemena si povestea acestui personaj, cat despre stilul lui de a lupta nu mai discut, de asta e si preferatul meu.
2.Yusuke-normal, insa mi-a fost cam greu sa aleg dintre el si Hiei, ii admir curajul si tehnica lui. Yu Yu Hakusho fiind o alternativa al DBZ, cred ca Yusuke se aseamana cu Goku.
3.Kurama-iar aici nu stiam pe cine sa aleg dintre Kurama si Kuwabara, insa in momente dificile il prefer pe Kurama prin preajma!
4.Kuwabara-personajul ce te face sa razi cel mai mult la acest anime, e un fel de Goku-latura amuzanta si naiva.
5.Raizen-cine s-ar fi asteptat ca Yusuke sa aiba un tata, si inca ce tata: pe langa ciudateniile care putea sa-l descrie cum ca mananca oameni si altele, era si foarte puternic, fiin si un personaj bine facut.
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)