Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Young Justice

#1
[Imagine: Young_Justice_TV_series.PNG]

Genre: Superhero fiction, spy fiction, teen drama

Created by: Greg Weisman, Brandon Vietti

Starring: Stephanie Lemelin, Jesse McCartney, Danica McKellar, Nolan North, Khary Payton ,Jason Spisak

No. of seasons: 2

No. of spisodes: 46

Language: English

Running time: 22 minutes

Comments: Dupa cum va puteti imagina din poza acesta este un serial animat bazat partial pe seria de comice Young Justice inceputa prin 98. Oficial actiunea se petrece pe Earth-16 (din continuitatea New 52 cred). Nu o sa va obosesc cu un rezumat pentru ca nu as putea sa ma abtin din a da spoilere, dar tin sa mentionez ca serialul reuseste sa imbine foarte bine stilul episodic cu cel continuu astfel incat poate fi urmarit intr-o zi sau pe o durata mai lunga de timp. Animatia este exceptionala, asemanatoare cu filmele din ultimii ani de la DC. Pentru fanii supereroilor este un must see, iar pentru ceilalti ar fi o pauza buna de la animeurile moe ce invadeaza piata in ultimii ani
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Well, ca tot am reusit sa-l termin, am venit sa adaug si eu 2-3 randuri aici. In primul rand, sa completez ce-a zis Majin mai sus. Premisa in sine nu e foarte complicata: JL formeaza o echipa covert-ops compusa din sidekicks, care vor sa fie luati mai in serios. Universul este complet stand alone, format special pentru serie si nu are treaba cu new 52 sau orice alta continuitate, ceea ce face seria destul de lejer de urmarit.
In al doilea rand, desi cartoon network au anulat seria in cele din urma, dupa doua sezoane, tot recomand Young Justice, in principu fanilor DC. Ca referinta, consider ca e intr-un fel un amestec intre Justice League si Teen Titans [tonul e ceva mai serios decat in Teen Titans, dar tot se concentreaza pe sidekicks, in principal]. Also, animatia mi s-a parut surprinzator de buna pentru o serie on going. Si pacat de anulare, seria parea destul de promitatoare, luata overall. Oh well...

#3
Citat:desi cartoon network au anulat seria in cele din urma, dupa doua sezoane
What? Chiar eram curios de un nou sezon. Pacat. Era una dintre putinele serii de pe CN care mi s-a parut interesanta. Credeam ca e mai populara seria, nu inteleg de ce a fost anulata.
"You got no business questioning a thang"

#4


[Imagine: sig_by_fluffyduffy-d3im5kz.png]

[Imagine: Kakashi_userbar_by_FluffyDuffy.png]
[Imagine: 49769cc64d576669062da9856c4b072a-d3iq3cg.png][Imagine: db7a7f57b51dd5de6d41098eff4c9b92-d3iq2d9.png]
[Imagine: 2cfe5739a6b386d2e1a126368b63b3f1-d3ipqfx.png]

#5
"You got no business questioning a thang"

#6
Poate unul dintre cele mai bune desene animate din ultimi ani de pe Cartoon Network.Mare pacat, foarte mare pacat ca seria n-a primit un sezon 3.Desenul a fost ceva incerdibil si de exceptie, o grafica buna si un storyline fascinant.A intrecut serii precum TT sau JL/JLU ,din punctul meu de vedere.
Orcum finalul sezonul 2 a lasat un loc de "bun venit" pentru un viitor sezon, plus ca a mai lasat si cateva intrebari ale caror raspuns il putem deduce.
Povestea nu are legatura cu New 52.Orcum cu Flash se intampla acelasi lucru in orice serie apare din DC Univers.Nu-i un secret.
Ambele sezoane s-au bazat in mare parte pe neincredere si tradari, dar realul sens fusese cu totul altul.Aflati si singuri cei ce nu ati urmarit seria.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#7
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Justice League & Justice League Unlimited MajinCloud 3 3.213 11-11-2013, 10:48 AM
Ultimul răspuns: Coyote Stark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)