Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yo, sup fellas?

#1
So…’bout moi…XD

First things first…numele meu—hm imi puteti spune Veve. Obisnuiesc sa fiu o fire mai rebela, the I-don’t-really-give-a-flying-monkey type of person. Dupa cum probabil ati observat am o mica problema cu scrisul in engleza…^^’ can’t help it, it’s a habit >_> Ce altceva pot spune despre mine…hm…desi sunt mai rebela de multe ori sunt linistita Smile dar…*smirk* pot fi o adevarata pacoste/scorpie daca este nevoie mhahahahahaha cough cough cough! Dar asta se intampla destul de rar si in cazuri speciale. ^^

Nu am anumite preferinte in domeniul muzicii, ascult cam de toate, cred…O_o ? Nu citesc orice insa, sunt destul de pretentioasa in aceasta privinta, fie ca este vorba despre carti sau ficuri-dar mai ales ficuri. Nu imi plac lucrurile facute de mantuiala, doar de dragul de a avea ceva postat/scris. Este o pierdere de timp si pentru cititor si pentru scriitor. Daca tot vrei sa faci ceva, fa-l cum trebuie. That’s how I think and it ain’t gonna change!

Nu prea suport scenele fluffy….the whole “Oh din prima clipa in care te-am vazut, nu mi te pot scoate din minte! Esti tot ce ochii mei pot vedea…tot ce pot auzi si mirosi…tu esti motivul pentru care inima mea bate atat de puternic…prezenta ta ma inconjoara si simt ca ma sufoc, imbatat de pasiune…” makes me go all *twitch* *twitch* *pukes*

Desi nu cred ca voi publica vreun fic pe aici, imi place sa scriu. Nu ma intelegeti gresit, nu este ca nu vreau sa postez…doar ca am prostul obicei de a nu termina ceea ce am inceput cuz: 1-imi pierd interesul destul de repede and 2- well…I’m lazy ^^’ da stiu…cam penibile scuzele dar…whatever…>_>

Favourite Anime/Manga: Naruto XD cam singurul anime pe care il urmaresc… oarecum ^^’

Favourite Pairing: ItaSaku yosh! Spun cu mandrie ca sunt o fana a acestui cuplu, desi este putin cam imposibil de realizat…mai ales ca Itachi este putin cam ah…mort? *stupid chicken butthead!*

Motto preferat: Nu este important sa castigi. Este important sa-l faci pe celalat sa piarda! XD

O_O This is one big description…oh well…XD It’s nice meeting ya all, hope we’ll get along great!

-Ja Ne!
I don't give a damn
What you think, I'm doing this for me, so f**k the world
Feed it beans, it's gassed up, if a thing's stopping me
I'mma be what I set out to be, without a doubt undoubtedly
And all those who look down on me I'm tearing down your balcony

#2
Bine ai venit pe Animezup, just~ur~average~bch!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Heey hug Bine ai venit! Veve
Ai avut o descriere destul de mare. I like it``
Esti genul de persoana care imi place.. so,
Cati ani ai?
De unde esti?
Canti la un instrument?
Ai pet?
Vrei sa fim prietene?
Care este personajul tau preferat din Naruto? De ce?
Care este personajul feminin preferat din Naruto? Dar masculin15?
Ce gen de povesti scrii?
Ce zodie esti?
Ce candy iti place?

Cam atat 4 Astept sa`mi raspunzi la intrebari!
Ja'ne Smile
HOT. SEXY. and POWERFUL.

#4
Firstly...multumesc de primirea calduroasa hug I kinda got carried away with the description...oh well...glad you liked it 4
Okay si acum *tobele va rog* raspunsuri la intrebari 4
Am 17 ani, sunt dintr-un mic orasel, aproape de Ploiesti, numit Urlati. Mi-as dori sa cant la un instrument muzical insa...sa spunem ca muzica nu este exact punctul meu forte ^^' I lurve animals! Am doi catei foarte jucausi, Dely si Nero XD, dar si porumbei-can they be considered pets? O_o
Sure thing! I like making new friends Smile
Am mai multe personaje favorite din Naruto, insa daca ar fi sa aleg unul ar fi Kakashi Hatake, deoarece este un shinobi foarte puternic, renumit si temut in lumea ninja insa isi mentine aceea nonsalanta specifica ce te face sa-l indragesti, si da o nota de umor scenelor oricat de serioase sau importante ar fi. Ex: decodificarea mesajului lui Jiraya XD
Personajul feminin preferat...Temari sau TenTen, cuz they kick ass! Dar in cazul ficurilor prefer sa scriu despre Sakura, deoarece poate fi foarte amuzanta XD, in plus este un personaj foarte flexibil. Masculin (pe langa Kakashi) : Itachi Uchiha-cuz he's hot!
Pot spune ca am o problema, nu prea pot scrie lucruri serioase ^^', de aceea majoritatea lucrarilor mele vor fi amuzante, comedii-parodii, sau vor incerca sa fie amuzante lol.
Pot spune ca sunt un taur ce adora M &M! They're so addictive! Yummy!
I don't give a damn
What you think, I'm doing this for me, so f**k the world
Feed it beans, it's gassed up, if a thing's stopping me
I'mma be what I set out to be, without a doubt undoubtedly
And all those who look down on me I'm tearing down your balcony

#5
Hey Veve. hug Ma bucur ca te-ai inregistrat pe forum, sper sa te distrezipupic
Si acum intrebarile:
1. Cum ai dat de forum?
2. Iti place sa citesti?
3. Te pasioneaza ficurile?
4. Ce hobby-uri ai?
5. Iti place sa desenezi? Dar muzica - iti place? Si apropo de muzica, ce fel asculti?
6. Citesti de obicei?
7. Vrei sa fim prietene?
Ja`:bye:

#6
Heya, aDemon! thx for the welcome! 8
lol new questions! Okay...lets see:
1. Cautam ficuri sasusaku/itasaku in romana si asa am dat peste forum 4.
2. Depinde ce anume citesc, dar de obicei imi face mare placere.
3. I love them!
4. woo hoo...I have lots of hobbies, writing, drawing (chiar daca sunt varza), reading, chiulitul de la ore...si multe altele XD
5. Dap, si da. Nu am un gen anume, depinde si de starea in care ma aflu, acum de exemplu ascult Eminem, insa ascult si Kelly Clarckson, Jay Sean, Sean Paul, Parazitii (gotta love them), Evanescence, Akon etc 4
6. Depinde de cum am timp, acum de exemplu, am inceput sa citesc "Cosmar de inchiriat" de Serge Brussolo.
7. I'd love to!

-Ja Ne :3
I don't give a damn
What you think, I'm doing this for me, so f**k the world
Feed it beans, it's gassed up, if a thing's stopping me
I'mma be what I set out to be, without a doubt undoubtedly
And all those who look down on me I'm tearing down your balcony

#7
Hey Veve

Vad ca ti s-au pus asa de multe intrebari ca abia imi mai raman si mie cateva . . . :-l

1 . Asculti k-pop?
2 . Stii sa lucrezi in Ps?
3 . Ce crezi despre viata?
4 . Dar despre prietenie?

Well , cred ca ajung -.-' : )) . Welcome here , happy posting without spam and have fun . hug
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#8
Hey ! Bun venit pe forum si sper sa te distrezi . N-au ramas prea multe intrebari pentru mine , cred ca singura care a mai ramas ar fi : Ce vrei sa devi in viata ? La altceva , sincera sa fiu , nu cred ca m-as mai putea gandi acum . In fine , nu te mai retin . Spor la postat !

#9
Heya! Sorry for going MIA all this time! ^^; But I’m back now XD. Okay, sa revenim la intrebari Smile

Zuza (love the name!), imi pare bine sa te cunosc!
1-Da, ascult K-pop, insa nu de mult timp.
2-Nu sunt o fana photoshop deci cunostiinetele mele sunt limitate in acest domeniu. Oh well…
3-Viata este asemenea unei iluzii, apare la fel de usor precum dispare, enigmatica si fragila poate fi furata, cumparata, daruita si creata, insa se pare ca mereu uitam ca ea mai trebuie si traita.
4-Can’t live with it-can’t live without it!

Buna, Alya! Multumesc de primire si urari! Sincera sa fiu, nu m-am gandit pana acum la ceea ce as vrea sa devin in viata, da, am cateva domenii pe care as vrea sa le urmez insa nimic sabilit. Nu sunt adepta planurilor facute in avans deoarece viata este imprevizibila si nu poti stii ce se va intampla in continuare. Poti munci si sa te pregatesti ani de zile pentru ceva anume, iar datorita unei intamplari neprevazute vezi cum totul se destrama in fata ochilor tai si cum toate visele si truda ta au fost spulberate de ceva aparent banal. Shit happens so I’d rather be prepared for it and fight back!
I don't give a damn
What you think, I'm doing this for me, so f**k the world
Feed it beans, it's gassed up, if a thing's stopping me
I'mma be what I set out to be, without a doubt undoubtedly
And all those who look down on me I'm tearing down your balcony




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)