Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yo! ٩(͡๏̯͡๏)۶

#1
Well, well, cum ar trebui sa incep?
[There was an inner voice that started to yell at me, telling me to join and yeah, that's the main reason I'm here!] Imi cer scuze pentru Englezo-Romana, can't help it, cumva imi e frustrant de intiparita in minte!
So, hey everyone [again!] Promit sa nu ma intind! Numele meu este prea banal pentru a fi mentionat asa ca o sa il las pe dinafara, iar varsta, sunt destul de batrana ca sa conduc o masina, insa nu destul de batrana ca sa fiu considerata majora in SUA.
[sex? feminin bineinteles din moment ce acord totul cu "a"]
Anime? Of course din moment ce sunt aici. Preferate? Cam complicat din moment ce sunt the living definition of indecisiveness. Din cele care si-au lasat amprenta asupra mea trebuie sa mentionez :Ouran High School Host Club, True Tears, Sola, Gakuen Alice, Jigoku Shoujo, Kyoshiro to Towa no Sora, 3*3 Eyes, Chrno Crusade, Ginban Kaleidoscope.
Ehm let's see...manga. Not really into. Citesc, rar insa cartile sunt un mai mare deliciu pentru mine. Mda, citesc- poate prea mult pentru propria-mi sanatate.
Cam asta e, deocamdata, daca e vreo curiozitate-> intrebarile isi gasesc intotdeauna raspunsul.

Si de incheiere--> Hugs, for everyone^^
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#2
Bine ai venit pe Animezup, Chlo'!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Oooo, here i am! hug Lulu e aici dear *hug*
Ce sa zic? Urmeaza asaltul cu intrebari specific lu' LuLu [prea multi de "lu" aici:]]
Iti place ciocolata?
Ce muzica asculti?
Ce te-a impresionat la animeul "Jigoku Shoujo"?
Ce zici de Gn'R?
Iti place sa fotografiezi?
Vrei sa fim prietene?

Cam atat am avut de zis. Bi cul laic LuLu! [sper sa intelegi ce am spus]
Have fun on zup! *big hug*
Zbye.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#4
[Imagine: 6h7ovvr.gif]

Si mie imi place animeul ChronoCrusade (ma bucur ca nu sunt singura)
Asa... intrebari:
1 Episodul preferat din animeul mentionat mai sus?
2 Ne spui cati ani ai daca te rog frumos?
3 Care a fost cel mai malefic lucru la care te-ai gandit vreodata (intrebare nelipsita)?
4 Culoarea preferata?
5 Ai vreo obsesie?
6 Accepti prietenia mea?
[center]Timpul trece fara noi cu tot ce a fost
Ramane numai amintirea fara rost
Eu te iubesc cum te-am iubit, tu m-ai uitat
Din clipa in care...ai plecat.
[Imagine: lenand10.png]
http://www.dailymotion.com/video/xcmsqp_...-me_webcam[/center]


#5
Kya! what a warm welcoming ...Hugs back...lots.

*Iti place ciocolata?
E punctul meu slab, daca vrei sa ma ademenesti-cu ciocolata va functiona sigur.

*Ce muzica asculti?
Cam orice, bine mint. Chestii derivate ale rock-ului, you know. Si ca un fel de demo al formatiilor --> Thousand Foor Krutch, Lifehouse, The Red Jumpsuit Apparatus, Daughtry, Disturbed, KoRn, Trapt, 3 DD...

*Ce te-a impresionat la animeul "Jigoku Shoujo"?
In mare parte tot, insa cel mai mult ideea si coloana sonora. Binteinteles ca sunt un super fan al lui Yasuharu Takanashi si Hiromi Mizutani. Cred ca stropul de originalitate al anime-ului a avut un super impact asupra mea, avand in vedere ca o perioada lunga dupa aceea nu am putut viziona nimic- pentru ca nu se ridica la nivelul asteptarilor.


*Ce zici de Gn'R?
They increase my appetite for destruction, cred ca asta spune totul.

*Iti place sa fotografiezi?
Atata timp cat nu eu sunt obiectivul DA. Damn "like" is the understatement of the year. Iubesc fotografia.

*Vrei sa fim prietene?
Asta e cea mai simpatica, intr-un mod destul de ciudatel intrebare care mi-a fost adresata. Dar bineinteles.
Eh mersi inca o data pentru welcoming.


Ah si later edit, multumesc RinMi♫♪. Hugs si tie

1 Episodul preferat din animeul mentionat mai sus?
Ultimul. Toate, nu stiu.Dar cred ca ultimul a avut un impact semnificativ asupra mea. Finalul a fost absolut briliant. I flooded the room.

2 Ne spui cati ani ai daca te rog frumos?
Foarte multi, atat de multi incat sunt smochinita. Sunt undeva unde se schimba prefixul *looks down embarrassed*

3 Care a fost cel mai malefic lucru la care te-ai gandit vreodata (intrebare nelipsita)?
Ai fi surprinsa crede-ma. Nu stiu care a fost cel mai cel, insa ultimul a fost destul de rautacios. Ma gandeam, asa, dintr-o eraore fatala ca, daca ar fi ca my roomie sa cada sa dea cu capul de masa si sa sangereze to death, m-as pune linistita sa dorm, gandindu-ma "ce bine, in sfarsit liniste si pace!" E oribil nu?

4 Culoarea preferata?
Sunt o persoana obsedata de culori, a ma pune sa imi aleg o culoare, e echivalentul de a ma pune sa aleg intre unul din cele mai importante organe interne. Nu am una, toate imi plac, depinde doar de domeniile in care sunt utilizate.

5 Ai vreo obsesie?
Nu cred. Sunt prea nepasatoare ca sa am una. Hah! later edit! I actually do, and it has a name -->Ezio Auditore da Firenze

6 Accepti prietenia mea?
Aww that's so sweet. Bineinteles. Ar fi brutal din partea mea sa spun nu unei asemenea oferte. [As fi fost totusi uimita daca ai fi adoptat o atitudine gen Marlon Brando in The Godfather spunandu-mi "I'll make you an offer you can't refuse!"
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#6
Hey salut!^w^.Sa stii ca si mie imi place sa vorbesc de cele mai multe ori in Engleza-Romana ,a devenit un obicei,asa ca nu ti fa griji ca nu esti singura 21
Bun venit pe Zup ,si sper sa te distrezi ^^,sa ti faci multi prieteni si sedere cat mai indelungata XD
Pai am si eu cateva intrebari 5.Pentru inceput :
1.Din ce oras esti?4
2.Desi ai zis ca nu prea citesti,care este manga ul tau preferat? XD
3.Cum te cheama? 71
4.Daca ai fi un personaj din Ouran High School Host Club,cine ai fii? XD
---Hugs--^3^
Her whisper is the Lucifer! <3

[Imagine: 2683379297_dd6b650ea2.jpg]

No matter how big the word is ,
If we are meant to be together
Love will lead us to be together >w< ♥♥

[Imagine: tumblr_lebpkxcyAu1qbqpw2.jpg]
[Imagine: chibi_8777.gif]
Froggy, chibi-ul lui FrogyGirl

#7
Heya heya, thank you very much Frogy...
Ia sa vedem cum ma descurc cu raspunsurile pentru intrebarile tale...

1.Din ce oras esti?
Depinde, hometown e Alba Iulia, insa momentan, datorita circumstantelor, locuiesc in Cluj.

2.Desi ai zis ca nu prea citesti,care este manga ul tau preferat? XD
Lemme see, cred ca Yamato Nadeshiko Shichi Henge si DOGS. Sunt sigura de asta. Si bineinteles ca nu ma dezic de la Naruto. O sa citesc capitole si dincolo de mormant cred...

3.Cum te cheama?
As I said....banal banal...avand in vedere ce procent [mare]al populatiei poarta numele asta. ale[xandra]-->mda il prefer cu a mic.

4.Daca ai fi un personaj din Ouran High School Host Club,cine ai fii?
Oai cat de hard aici. Sincer Haruhi. De ce? Foarte simplu, pentru ca m-as putea bucura de compania fiecaruia dintre bunocii[nu m-am putut abtine, scuzati expresia *blush*] aceia.

Aparent cam asta e tot. Mersi inca o data pentru welcoming--and hugs of course.
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#8
Salutare ~ welcome here and hope you have fun around. Deşi eu sunt cam late şi probabil că deja te-ai distrat şi ai fermecat fiecare topic de pe aici, i was kind of absent lately * blushes* anyway, that doesn't matter right now.

Să ştii că o să vezi mai peste tot combinaţia de Englezo-Română, aşa că nu e nicio problemă. Ne-a intrat în sânge şi hell dacă mai iese.
you know what I mean.

I'm a reader too! deşi nu mă pot lăuda cu prea multe cărţi citite, pasiunea pentru cărţi m-a apucat cam când am început liceul şi de atunci am citit şi eu cât am putut and I certainly love books * droll* aşa că trebuie să punem nişte întrebări pe aici.
- Aghata Christie?
- Mario Puzo?
- The picture of Dorian Gray?
- Dostoievski?
- Ceva cărţi pe care ai vrea să le menţionezi?

Oh, blame me can't help myself! ~

- Åži ce zici de filme?
kill me but I love movies as well, nu mă deranjează dacă înşiri şi vreun actor/doi p'acolo, or anything.

True Tears şi Jigoku Shoujo am văzut şi eu. J.S. e genial din toate punctele de vedere, cât despre True Tears, este unul foarte simpatic.
Ai văzut Lovely Complex? sau Toradora? Sau Kimi ni todoke? Sau Bokura ga ita? au.. better, Skip Beat? this one I really loved even though nothing really happened. o.o cea mai mare pasiune a mea este Darker than black, cel mai genial/superb/minunat ş.a.m.d. anime pe care l-am văzut vreodată; tu l-ai vizionat?
Ä‚h vezi ceva on-going?

Gata, promit să mă opresc! bine ai venit şi ne vedem around. Don't worry about the age lol. We all grow up someday or another. And I have a thing for Robotzi these days, aşa că după cum zice FOCA: când e greu, ne adaptăm. So, yeaaaah, dă-o încolo de vârstă, we live now and we should hell live a crazy life.

end of transmission.
hugs~

#9
Bine ai venit pe AnimeZup, Cho! Daca ai nelamuriri, poti sa ma intrebi oricand!
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#10
Hesus! M-ai fermecat cu totul! (ce ciudat suna asta spusa intr-un astfel de context). Lectura commentului tau a fost ca un boost de confidence ca nu sunt singurul personaj venit dintr-un univers paralel.
Eh, cat despre Englezo-Romana mea, am cel mai bestial reason ever. I study in English, si avand parte de 75% Engleza in fiecare zi, ma adaptez ...mai greu. Sunt un fel de Rango- cameleon prost-adaptabol [aluzie la filmul Rango, personaj principal cu acelas nume-Voce-Johnny Depp-si cred ca de aici iti dai deja seama ca e actorul meu preferat cam de cand m-am nascut^^]

Sa vedem cum fac cu raspunsurile pentru intrebarile tale. Ma simt ca la un interviu pentru un job foarte important, insa fiind laid-back, nu o sa ma straduiesc prea tare sa impresionez. Ca de obicei- fire necalculat de nepasatoare^^

- Aghata Christie?

Bineinteles. Imi place tare mult stilul ei de a scrie, desi din punct de vedere al genului o prefer pe Dorothy L. Sayers. Nu stiu de ce, poate din cauza ca m-am indragostit de ea si a ei lucrare "5 piste false". Dar sa revin la Agatha. Mi-a placut tare mult The ABC Murders si The Body in the Library. Nu stiu titlurile in romana, imi pare sincer rau, dar raman la eterna mea pasiune de a citi in Engleza.


- Mario Puzo?

Normal. Nici nu se pune problema. O sa raman o vesnica obsedata de "I'll make you an offer you can't refuse" [recunoscand ca Marlon Brando a fost absolut genial as The Godfather]. Un singur neajuns a avut, insa Nasul...a fost captivant, da; fenomenal de briliant, da, insa l-au omorat pe Sonny. Ca personaj mi-a atras atentia, si fascinatia pe deplin [asta poate pentru ca imaginatia mea o luase razna si il vedeam o copie fidela a lui Kellan Lutz], ca urmare am simtit o oarecare repulsie pentru restul actiunii dupa ce murise; insa, nu am incetat sa citesc si nu m-am oprit la Nasul. Am continuat cu operele lui Omerta, Sicilianul, Ultimul Don. Am pus bineinteles mana si pe The Fortunate Pilgrim si The Dark Arena , insa, desi mi-au placut, nu au avut capacitatea de a-si lasa o amprenta notabila, dar as minti sa spun ca Six Graves to Munich e din aceeasi categorie. Deloc, cred ca e una din cartile lui care mi-a placut cel mai mult.

- The picture of Dorian Gray?

Dragoste la primul cuvant. Cred ca e in zadar sa imi exprim opiniile asupra cartii, pentru ca ele pot fi insumate intr-un singur cuvant. Bine, doua. "Genialitate pura." Desi sunt, genere, un fan al lui Wilde, The picture of Dorian Gray mi-a placut in mod deosebit. Nu stiu daca doar ideea generala a cartii sau pur si simplu caracterul si trairile intense personajului. [am sunat de zici ca tocmai scriam comentariu pentru BAC, strange]. Nu o sa comentez pe tema aici, pentru ca deja probabil am ocupat destul spatiu, dar sincer am iubit cartea. De asemenea am iubit filmul. Si sunt de parere ca desi nu respecta in totalitate cartea, varianta din 2009 e exceptionala.

- Dostoievski?

Oh Fyodor....il urasc. Imi pare sincer rau sa spun asta, e un scriitor briliant, lucrarile lui au mai multa substanta decat toata literatura moderna, da, insa am o problema cu el incepand de anul trecut din iarna. Cred ca e cauzata de una dintre cele mai nesuferite persoane de pe planeta, si ca urmare problema a dus la un sentiment de repulsie indreptat, spre nevinovatul Dostoievski. Dar, te-as minti sa iti spun ca I didn't enjoy Crime and punishment, The Gambler si Idiotul. Fratii Karamazov e urmatorul pe lista, nu am avut mood-ul necesar sa ma apuc inca, trebuie sa ma pregatesc spiritual inainte.

- Ceva cărţi pe care ai vrea să le menţionezi?
Ceva demn de mentionat nu cred ca am. Adica sunt un mare fan al chick-lit-ului si al YA fantasy-ului din literatura moderna. Sunt carti pe care le poti devora ca un mic desert dupa ce ai citit ceva mai greu. Mi-a ramas la suflet Hush,Hush de Becca Fitzpatrick, pe care nu recomand nimanui sa o citeasca in romana pentru ca-si va pierde in totalitate frumusetea dialogului si charmul lui Patch [bunaciune de personaj] va fi minimalizat sub limite normale. Kissed by an Angel de Elizabeth Chandler mi-a placut iarasi in mod exagerat, chiar ma intreb de ce, avand in vedere ca nu e ceva iesit din comun. Ah ceva ce mi-a placut din nou foarte mult Outlet [Vertij] de Randy Taguchi, firul lin al actiunii si modul de a descrie direct si totusi subtil au autoarei m-a impresionat considerabil. Love,Rosie [cred ca in romana e Suflete pereche] al celebrei autoare a romanului P.S I love you. Modul in care a fost scrisa cartea m-a lasat fara cuvinte. E compusa din scrisori si e-mailuri ale celor doua personaje principale, un tip si o tipa, prieteni foarte buni din copilarie, care indragostit unul de celalalt nu apuca sa isi marturiseasca sentimentele datorita obstacollor vietii. Divina cartea, desi putin cam lungita. Ah Love is Hell o sa imi ramana intotdeauna undeva intr-un colt al mintii-pentru ca sunt de parere ca cele mai reusite si demne de tinut minte carti sunt cele cu final tragic. Si bineinteles, sunt un mare fan al trilogiei Jocurile Foamei^^


- Åži ce zici de filme?
Absolut orice. Devorez orice film, oricand, la orice ora din zi si din noapte. Nu pot sa iti dau o lista a favoritelor pentru ca am vazut ...prea multe pentru propria-mi sanatate mentala. Dar printre ele se situeaza 10 things I hate about you, Fired Up!, The Grudge, The Orphan, Percy Jackson and the Olympians: The Lightening Thief [cred ca e vina lui Logan Lerman, doamne ce baietel dragut!], Salt [desi nu imi place Jolie, deloc.], Edward Scissorshand [filmul in care m-am indragostit de Johnny, ca actor], The curious case of Benjamin Button,Case 39, Meet Joe Black [nu datorita lui Brad Pitt, care totusi mi se pare ca a fost genial in filmul ala, ci mai degraba datorita lui Anthony Hopkins, damn he's extra awesome], Corpse Bride, Tangled.[ca animatii]
Cred ca ti-ai cam dat seama si de actori de aici: Johnny Depp va ramane intotdeauna favorit, pentru ca he's awesome, si un om atat de nepotrivit sa fie atat de potrivit in orice rol, e fenomenal- oricum in filmele lui Burton e cel mai fitted. Anthony Hopkins, Kellan Lutz [more for the looks], Ian Somerhalder [damn him!] si Keira Knightley, Natalie Portman[oarecum], Renée Zellweger...

Eh cat despre ce ai mentionat in materie de anime da, am vazut tot ce e mentionat acolo^^ Nu vreau sa ma lungesc spunandu-ti parerea pentru toate, avand in vedere ca postul meu e deja probabil mult prea lung, Gomen!
Cat despre on going, da cateva, avand in vedere ca timpul meu e scurt--> Ao no Exorcist, Naruto ofk, Bleach! si cam atat imi permite deocamdata timpul,dar vine vara anywayz!

Well thank you for the warm welcoming si pentru multitudinea de intrebari.

PS. OMFG Robotzi? Me too. Ceasul meu biologic functioneaza foarte bine numai datorita lor, altfel nu as stii in ce zi a saptamanii suntem, daca nu as sta ca pe ace sa apara joia.

Hugs!


Ah si Yondaime. Multumesc si tie. Cred ca deocamdata nu am nelamuriri la care as putea sa-ti cer ajutorul, asta in cazul in care nu mi-ai putea spune de ce, game designerii l-au facut pe Ezio atat de batran in ultimul AC! [sau mai bine zis urmeaza]^^ si ma indoiesc ca poti. The Creed's famous phrase...tsk
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)