Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Yebisu Celebrities

#1
[Imagine: be-x-boy-magazine-5-asuka.jpg]
Title: Yebisu Celebrities
Associated Names
에비스 유명인사
YEBISUセレブリティーズ
Author: Fuwa Shinri
Genre: Yaoi
Type: Manga
Description: At Yebisu Graphics - a design firm - only the best and the best looking are accepted. It’s a place for classy design, classy society and classy love affairs. Haruka Fujinami - a cute, new part-timer - catches his boss’ attention. Is he only getting teased, or is there something more between them?
Group: FGB
Status: 5 Volumes (Complete) | Not Completely Scanlated
Licensed: Yes | Be Beautiful

http://www.youtube.com/watch?v=7wOqT8rE7ew
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~[Imagine: kuroshitsuji-2-ciel-sebastian_00104.jpg?w=450]
http://www.youtube.com/watch?v=rb5CXew9Kvs

#2
Azi am vazut si eu ce era de vazut din anime-ul asta.Mi s-a parut destul de ok(nu pot sa spun ca intra in topul anime-urilor mele favorite).Trebuie sa recunosc ca au fost niste faze care mi s-au parut absolut geniale(cum ar fi aia cu ciocolata baterie) insa restul au fost destul de sub asteptarile mael.Ultima parte(m-am uitat la anime p youtube si se stie ca aici sunt structurate pe parti) am vazut-o in spaniola( nu o prea am cu limba asta pentru ca ma duce cu gandul la telenovele pe care eu una le urasc)pentru ca in varianta in engleza era taiata partea "amuzanta" si imi venea sa ma dau cu capul de pereti la inceput cand Haruhi gandea p'acolo ca e amorezat de sef-su pt ca intelegeam cam p sfert.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#3
Hahaha.
L-am vazut si pe asta. Daca nu ma insel in anime e si cainele sefului, Smile parca.
Sincera sa fiu, nu mi-a placut nu stiu cat de mult dar a fost ok. Povestea a fost tare interesanta, unele faze m-au uimit, la unele m-am amuzat si la unele cascam de plictiseala. Graficaaaa, hmm, se putea si mai bine sa zic asa. Dar in general e ok. Ca de obicei in asa anime-uri, din prima iti poti da seama cine e seme si cine e uke. Dupa parerea mea, aici acest uke e prea....uke. Adica e mult prea sensibil si delicat. In fine, daca te plictisesti si vrei ceva mai original, merita.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Sunt in curs de vizionare. Imi place vocea lui Kanameeee~! Doamne, ce draguta e! Cu-i sa nu-i placa o asemenea voce? Oh, ah... ce pot spune, dea bea sunt la primul episod. O sa-mi zic parerea dupa ce il termin sau vad eu (s-ar putea sa dureze ceva timp pana sa-l vad).
[edit peste cateva minute] Grafica proasta, nu prea se inteleg asa de bine sentimentele, adica... nu sunt conturate destul de bine. Chesti aia de vorbeste cu el insasi imi aduce de Nana (O.o). Pe langa asta, cand am vazut ca e si episodul patru eram: Nuuuuuuuuuuuuu!!!!! :[[ Deci, imi plac sunetele scoase. 65 Acel "sarut", primul adica, a fost atat de tare, cica. 65 Mi-a placut cum l-a apucat si cum s-a auzit. La sfarsit... ah, ala avea gura inchisa iar sunetele ieseau pe nari sau cum? 23 Oricum, destul de... dragut (?) - presupun.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)