Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] The Jewel

#1
[Imagine: 5a25fdfe.png]

#2

#3
Sincer, iti multumesc pentru lectia de limba si literatura romana si se vede ca esti un elev destul de silitor dar, eu nu am postat acest fic ca greselile pe care le-am facut sa fie puricate intr-un astfel de mod. Pur si simplu, in comentariul tau, nu am citit decat faptul ca m-ai corectat insa, nimic legat de ideea in sine, de faptul ca ti-a placut sau ca nu ti-a placut sau, ma rog, orice altceva.
Acesta este doar un fic, nu este ca si cum as publica o carte si trebuie sa fiu foarte atenta la fiecare detaliu in parte.
M-ar fi interesat mai mult daca ai fi comentat descrierea, desfasurarea actiunii si nu toate acele chestii care, personal, nu prea m-au interesat. Sincer acum, cat ti-a luat sa faci toata chestia aia? Este un hobby de-al tau?
Sarcasmul pe care l-ai folosit in explicatiile tale m-a lasat complet rece. Daca tu nu ai inteles acele lucruri si le-ai explicat dupa cum ti-a venit tie in cap, asta nu inseamna ca au fost si corecte si nici nu inseamna ca ma poti lua peste picior.
Apreciez efortul depus in a ma corecta, domnule profesor, dar ti-ai irosit timpul degeaba. Nu sunt scriitor profesionist, nu scriu romane, nu public absolut nimic, nu este in joc reputatia mea ci doar scriu acest fic din pura placere si ca sa ma distrez putin.
Poate data viitoare nu vei mai fi atat de obsedat de greselile mele gramaticale si poate vei aprecia mai mult actiunea. Daca nu, este problema ta, eu tot voi continua sa scriu si tot voi avea greseli si asta doar ca ele sa fie gasite si indreptate de cineva ca tine caci, observ ca iti face mare placere. ^^
Multumesc inca o data!
[Imagine: 5a25fdfe.png]

#4
Um, atunci modifica, te rog, prostia asta - Critica:Las la aprecierea cititorului, ca te-or mai crede si altii si-si pierd timpul degeaba.

nu am citit decat faptul ca m-ai corectat insa, nimic legat de ideea in sine, de faptul ca ti-a placut sau ca nu ti-a placut sau, ma rog, orice altceva
Daca n-ai citit tot, eu ce sa-ti fac... Oricum, nu mi-a placut, credeam ca se vede din ce-am scris. N-am de ce sa zic ceva despre idee din moment ce nu prea agreez textele yaoi, ar fi prostesc din partea mea. Nu, nu asta e motivul pentru care nu mi-a placut.

Acesta este doar un fic, nu este ca si cum as publica o carte si trebuie sa fiu foarte atenta la fiecare detaliu in parte.
Bun, nu te intereseaza progresul, scrii din placere si din partea mea e perfect in regula. Da' mie mi-ai zis asta? + Ce ti-am aratat eu acolo nu sunt detalii.

M-ar fi interesat mai mult daca ai fi comentat descrierea, desfasurarea actiunii si nu toate acele chestii care, personal, nu prea m-au interesat.
Dupa parerea mea, pana sa ajungi sa-ti faci griji despre modurile de expunere, ar trebui puse la punct greselile de care-ti zisesem. Pentru descriere si actiune buna cam ai nevoie de gramatica si o idee cat de cat clara despre ce poti face cu partile de vorbire/cum le poti folosi in avantajul tau/ce efecte poti obtine jucandu-te cu topica.

Sarcasmul pe care l-ai folosit in explicatiile tale m-a lasat complet rece. Daca tu nu ai inteles acele lucruri si le-ai explicat dupa cum ti-a venit tie in cap, asta nu inseamna ca au fost si corecte si nici nu inseamna ca ma poti lua peste picior.
Nu am fost sarcastica. Niciunde. Cel mult ironica, dar asta e discutabil, si nu atunci cand am explicat ceva. Nu stiu ce anume te face sa crezi ca n-am inteles ce-ai vrut sa spui. Ala e cel mai putin dureros (pentu cel care scrie) si usor mod de a arata ca punctuatia conteaza (in opinia mea, evident).

Nu sunt scriitor profesionist, nu scriu romane, nu public absolut nimic, nu este in joc reputatia mea ci doar scriu acest fic din pura placere si ca sa ma distrez putin.
Cand ai greseli de genul ala, reputatia ta este in joc. Ce-i drept, nu aici.

Daca vrei sa mai spui ceva foloseste, te rog, Profile Comments/Private Messages, ma indoiesc ca ar mai avea legatura cu textul tau.

Eleva chiar. Si nu, nu te invata nimeni asta la scoala. Cei care-au gandit programa la limba romana din gimnaziu credeau ca din moment ce limba materna este romana, toti elevii stiu in mod nativ sa scrie si sa vorbeasca corect romaneste. Si continua sa faca asta, desi experienta le dovedeste contrariul.

Stii ce interesante ar deveni lucrurile daca as fi eu sarcastica? Ca vad ca tu ai tendinta sa.

#5
Uhm... Buna! De cum am observat fic-ul si ca e yaoi, am dat buzna aicisa sa citesc. Ideea cu baiatu' ce se imbraca in fata nu e tocmai originala, insa "printesa" - pe asta nu am mai vazut-o. Erm, dar imi place mult. Heh. Descri frumos, lin si dialogul e bine plasat cu replici delicioase. Mai, mai si printu' asta! Arata sexy, are sange albastru si bani si se crede buricul pamantului?! (eh, ma bucur ca l-ai facut blond :">). Sper ca Ezel (roscatul adorabil <3;) sa-l faca sa sufere. Da. Apropo, imi pare rau de parintii lui, dar macar il are pe director drept taticut. Pana acum nu ai prezentat decat trei personaje, insa am presimtirea ca in urmatorul capitol o sa apara mai multe (mai multi tipi buni :-"). Siiii revenind la oile noastre. Am vazut si niste greselute (nimic grav), dar nu prea ma intereseaza pe mine asta... Eu sunt mai mult pentru actiune. Capitolul asta a fost reusit, ne-a oferit informatii utile (putine) despre Ezel si parintii lui decedati, a aparut Printul arogant, directorul kawaiii... Meh, e ok. Imi place. Sa ma anunti si pe mine cand aduci next >:D<. Ciusss si kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#6
[Imagine: 5a25fdfe.png]

#7
Ce rapid a venit nextul! Da. da. da. Dar stii ce? Imi place asta. Sper ca de acum inainte toate sa vina la fel de repede<3;
Pai, ce avem noi aici?
Vampiri frumosi si sexseh, certareti si... VAMPIRII. Sincera sa fiu, nici macar nu banuiam asta, desi liceul in stil gotic, uniformele, printul... ar fi trebuit sa ma bage la idei. Eh. Oricum. Am ramas masca, la propriu.
Maddox e pur-sange si logodnicul lu' scumpisorul de Ezel? O______O YES! genial. Doar ceva nu imi place ;(. De ce Ezel imbaraneste (mai incet) dar tot o face? T_T nu vreau sa imbatraneasca. Mai bine ramane tanar.
Acum... fratele lui. Am stiut eu ca o sa apara personaje noi (in cazul asta doar unul) si ca necazurile o sa se iveasca la orizont. Regate, promis amandurora? (in feluri diferite). Oare ce o sa faca Ezel roscatel? Eu cred ca o sa ramana in lumea umana:))) alaturi de director. Oricum, cearta a fost, superba!:))) Maddox si Deka se certau in stil mare. Greseli am vazut vreo 2, da nu ma doare pe mine de ele. Astept next-ul care ar fi frumos sa apara la fel de repede si, sa ma anunti. Bafta la tastat!^^ Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#8
Buna, buna!
De ceva vreme tot citesc ficuri, dar ba sunt pe terminate, ba sunt abandonate, lasate in voia sortii, ba le gasesc intrerupte timp de nu stiu cat timp.. Nu m-a prea incantat asta. Sincer sa-ti spun, cand ti-am vazut ficul, mai ales ca este la inceput, nu am avut de ce sta pe ganduri. Bine, bine, n-am de ce sa ascund, faptul ca e yaoi m-a atras ceva mai mult. Iti spun de-acum sa nu renunti, sa scrii in continuare si sa ma uimesti! (Deja ai facut-o, ceea ce e de bine, dar eu mai vreau!)
Ce pot sa-ti spun? Ai descris minunat infatisarea presupusului castel - zau c-as vrea sa invat si eu intr-un loc ca acela - si uniformele baietilor. Serios, mi se pare adorabil! Ezel, ca prima parere, mi s-a parut foarte dulce, cam "naiv", asa cum ai spus, dar dulce! Pe Maddox , in schimb, deja l-am desenat ca fiind "un tip cu doua fete". Sunt sigura ca, pana la sfarsit, imi voi schimba acesta impresie pe care o am despre el. Cel putin, asa sper. M-a intristat faptul ca Ezel a ramas fara parinti intr-un mod atat de dureros, dar m-a si bucurat ca a fost adoptat de Kain, insusi directorul!
Frumos, frumos, frumos!
Ne-ai luat tare inca din primul capitol, smechero! Se pare ca Maddox are deja planuri cu scumpul nostru roscat, cu Ezel! Minunat, ce mai asteptam atunci? Gata, mi-am adus aminte: sa pui tu urmatorul capitol! :))))))))) Nu ca as fi sigura ca se vor 'incinge' lucrurile cu al doilea capitol, dar as afla ce se mai intampla cu pustiul, cu printu', cu directoru', cu >> PRINTESA <<. Da, da, asta m-a impresionat! Auzi tu, sa iti imbraci fiul adoptiv in fata, doar pentru a face pe plac celorlalti elevi.. Culmea! ( Ce tare! ) De ce nu aduce si marele Kain o fata la balul acela, de ce trebuie neaparat sa ii faca asta fiului sau? Ce-mi place!
Cam atat am avut de spus. Greseli am gasit, dar nu ma prea intereseaza, nu asta caut.
Iti multumesc frumos pentru efortul depus in a scrie acest intai capitol. Te rog pufos sa ma anunti cand revii cu mult asteptata continuare :o3 Te pup, paaa! :* :X

---------------------------EDIT--------------------------

CEEEEE?!?!?!?! Abia am reusit sa postez si eu un raspuns, si deja ma vad cu nextul + un comentariu?! Asa ceva nu se poate, nu, nu!!! O.O Asta e, sunt nevoita sa dau edit :))

'Neata! (din nou =)) )
Vampiri? Ce? Cum? Cand? Unde? De ce? Cu cine? Pentru cine? Pana cand? De cand? De unde? Pentru ce? Cu c-... M-am blocat, scuze.
Uite ce e, ai reusit s-o faci, ai reusit sa ma uimesti. Serios acum, nici macar nu ai asteptat sa-ti trimit cementariul si deja m-ai lovit cu minunatul tau capitol nr. 2. A fost foarte frumos, nu-mi vine sa cred ca Ezel e promis lui Maddox. Intrebare: daca ii este promis lui, daca il vrea, de ce i-a vorbit atat de urat?
Imi pare foarte rau pentru roscat (ala micut, Ezel :D), bietul de el, sa traisti in minciuna pana la varsta de 16 anisori. Trist.
Eu chiar nu stiu ce sa-ti mai spun, sunt inca ceva de genul: " O.O CE?! CUM?! CAND?! UNDE?! DE CE?! (etc :)) ) O.O "
Iti multumesc din nou! Sa speram ca nu-mi faci vreo surpriza, cand voi da "Save Changes", tu nu vei fi postat cel de-al treilea capitol, da? Ar fi culmea. Frumos, dar prea..! :D

Bine, scumpo! Te felicit, ai facut o treaba minunata! Tine-o tot asa! :-*
Nu uita sa ma anunti ;)
Paaa! :X
:dead: Nu voi uita sa mor cum nu uit sa traiesc :dead:
[Imagine: nn8g3s.jpg]

#9
[Imagine: 5a25fdfe.png]

#10
Buuuuey, hellow! Multam ca m-ai anuntat de next siiii... acum e vremea pentru parerea mea.
Maddox ma surprinde din ce in ce mai mult si, nu stiu din ce cauza in loc de "-Tu...vreau...ajutor... acum...costume..." - "-Te...vreau...ajutor" =))). Hah. Ce pot spune? Imi cam doresc yaoi-ul ala (sper sa nu ma faci sa astept ca reactionez ca Maddox >:).)
Totusi, ma asteptam la altceva si unde a disparut fratiorul lui vitreg?! Unde e Deka? Il vreau pe Dekaaaaa *smile*. Hai nu-mi spune ca a renuntat la Ezel ca il sparg in bucatele.
Oricum, Maddox e mult mai rabdator decat as fi crezut. Am ramas masca -din nou- cand i-am vazut replica. "o sa te astept." O________O Really?
Ce util e sa fi vampir. Ai o viteza la facut haine de mama-mama. Ma bucur ca l-a ajutat pe roscatel pana la urma si, de personajele din consiliul elevilor. Mai ales de John <.< si sarutul (mai mult pupicul) ce i l-a dat Ezel drept multumire. Oare cum ar reactiona Maddox de ar stii? Is curioasa rau:)), desi am impresia ca nu tocmai frumos si "bine". John imi place ca e misterios si frumos. Nu-l intereseaza mai nimic inafara de citit, din cate ai prezentat si, probabil de-asta. Sper sa aiba si el parte de cineva. Daca nu il iau eu <3;
Mersi inca odata de capitol. L-am savurat din plin. Astept next(sa fie mai lung, please;3). Sa ma anunti! Kissez.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)