Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Care credeti ca va fi cuplul ficului?
Kailas si Jie.
6.90%
2 6.90%
Jie si Alex.
82.76%
24 82.76%
Alex si Mark.
10.34%
3 10.34%
Total 29 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Yaoi] Pentru mine?!

#21
Zic de ceva timp ca-ti voi citi ficul [adica il incepusem, dar.. am cam uitat sa continui] si in sfarsit, am si facut-o. Am avut incontinuu un zambet pe buze, cam tampit, ca al lui Alex, si asta pentru ca-mi place mult. Ideea e geniala, imi plac personajele, cu exceptia lui Kailas, e cam nesuferit tipul si nu-mi plac deloc persoanele violente. Imi place cum descrii si m-ai lasat surprinsa la fiecare capitol, de exemplu, intr-unul din capitole, Jie vorbea despre ceva ce inca nu trebuie sa faca.. sincer, eu ma gandeam la cu totul altceva, in niciun caz la ceea ce ai zis tu. Jie e un personaj interesant, bun, sufletist. De Alex mi-e cel mai mila si de la inceput mi-a placut cel mai mult, in exterior are o atitudine de 'bad boy', dar cat locuieste la Jie e destul de cuminte, fata de ceea ce face la ore. Eu aveam impresia ca mama lui e moarta, dar daca si ea traieste, e clar, e un copil nedorit [cam ca mine inainte sa ma nasc:))] si se vede, e cam distant, rautacios, dupa cum spuneam, la exterior. Mi-ar placea sa-l vad [eventual, citesc, nu prea-l vad] pe Alex, plangand, dar nu din cauza ca si-a incasat-o sau din cauza durerii, ci pentru ca nu mai poate rezista cu tatal sau [cred c-as incepe si eu sa plang.]. Greseli n-ai, nu am ce-ti reprosa, fiindca esti as pe langa mine, mai schimbi uneori ordinea literelor in cuvinte [nu cred c-a fost ceva de genul in capitolul asta, eu am vazut mai in trecut vreo 2-3 greseli d-astea] dar nu-i nimic, ideea se-ntelege. Cam atat ar fi, astept nextul, pisoias! >:D<

#22
Way! In primul rand, multumesc mult ca m-ai anuntat. Nu esti tu o scumpa? Si stai linistita, ca te inteleg cu scoala, deci nu ma mai deranjeaza. Mai ales ca te-ai revansat cu acest capitol, care este luung.
Asa, sa nu ma mai lungesc *laugh*. Okey, faza de la inceput, cu Jie si visul au fost ciudate... Insa mi-au placut. Visul era chiar dulce, cine stie ce o sa fac profu'! Adica nah, am eu cateva idei, dar ma abtin...
Nu-mi place de profu' cand e nervos, pur si simplu nu-i sta bine -.- Dar mi-a placut reactia lui Alex, acea imbratisare destul de draguta, chiar daca era cam scurta. Mi-a placut si cina si replica lui ciudata... Inca ma mir ca Alex a acceptat intr-adevar sa doarma profu' cu el... E ceva. Intr-adevar, cine s-ar fi asteptat sa devina atat de repede prieteni...
Ultimul mesaj m-a lasat poker-face... Adica nu m-as fi asteptat chiar deloc... Plus ca ar putea fi oricine! Ma intreb daca o sa-i spuna profului sau va incerca sa rezolve el problema... Dar oricum, nu e nimic grav... Adica nu au facut nimic (inca), desi locuiesc impreuna.
Ai cateva greseli de tastare, le-am observat pe parcurs, nu ma mai reintorc. La o recitire, sigur le gasesti. Si-mi cer scuze daca le-a mentionat cineva inainte.
In rest, imi place ca nu grabesti actiunea, totul merge usor si nu se intampla odata ce ma gandesc *laugh*. Plus ca ne-ai lasat ca pe ace -.-
Mult succes in continuare, sa nu renunti la obiceiul de a ma anunta si sper sa vii repede cu capitolul 8.
She's wiskey in a teacup.



#23
O o o... Lucrurile incep sa se complice... Si eu sper ca mesajul sa nu fi fost de la Kailas. (Doamne cat ii ador numele!) Cat despre restul ficului, am observat o schimbare cam majora in comportamentul lui Alex, care si asa este schimbator. Nu-mi inchipuiam ca tocmai un prof de franceza sa nu stie sa gateasca, tinand cont ca profa noastra ne abureste cu retetele ei frantuzesti. Iar faza din bucatarie, cand Alex a gatit, o ador pur si simplu.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#24
Doamne, de cand nu am mai citit ceva scris de tine... Mi se facuse dor si cum m-a prins pofta aia nebuna de a scrie comentari la ficuri mi-am zis sa trec si pe la tine, ca doar na' esti fana Cb si prietena cu mine :">. Imi place mult acest capitol, cu toate ca ai avut greseli de tastare, minore ce-i drept insa de care nici eu nu duc lipsa. Alex e asa adorabil si sincer, nici nu ma asteptam ca proful pervy si sexy sa nu stie sa gateasca. Am ramas ceva in genu O.o dar oricum, a fost destul de haios cand Alex a descris mancarea "delicioasa" a profesorului smexy. Inca o faza care mi-a placut a fost cea cand dirigu' a vrut sa-i arate domnisorului Alex ce visase. A fost asa kawaiii! De ce nu s-au sarutat? ._. si un pupic ar fi fost de ajuns... :)). Doamne, doamne. Au dormit in aceelasi pat si nici un viol? Nimic? E na' lasa ca o sa vina si yaoi-ul candva. Ce m-a pus pe ganduri cel mai mult a fost mesajul ala cum ca, domnu'/doamna stie despre 'relatia' celor doi. Ma' nene! Ce relatie? A fost doar un simplu accident sau o perversiune intre ei doi, caci bietul elev nu se putea ajuta doar cu stanga. Cu toate ca, Kailas e un nesimtit, un bataus si un om crud, imi place personajul lui. Am banuieli ca el o sa intervina intre cei doi, daca se va infiripa ceva,ceva intre ei(si asa va fi, cred). Mmm, cam atat am avut sa-ti zic. Astept nextul si Kissez. Zbyeee!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#25
Sincer, de cand am auzit de mesaj m-am gandit la un coleg gelos, poate din vina Lu...
Oricum minunate capitole, desi nu am venit de mult cu comentariile mele nefolositoare, am citit fiecare capitol.
Proful si Alex fac un cuplu minunat si vor traii impreuna pana la adanci batraneti intr-o casa din turta dulce ( mi-e foame).
Altceva, sper sa nu apara mama pustiului prea curand, nu vrea ca profu` ( nu i-am retinut inca numele) sa moara intoxicat, ii dau eu lectii de gatit ( chiar imi e foame)
Astept urmatorul capitol, e vacanta asa ca adul repede.
Te pup dulce :* (ca o amandina)

#26
Toffixx: Hmm, deci nici tie nu-ti place Kailas... ar trebui sa te obisnuiesti cu prezenta ci comportamentul sau caci va aparea tot mai des de acum. Adica din capitolele urmatoare. Jei. Daca pana acum ti s-a parut "bun, sufletist", ei bine, se va schimba si el cate putin... si probabil te va dezamagi. Cat despre Alex, abia din acest capitol va incepe sa se poarte ceva mai natural si sa lase masca de baiat-dur de-o parte. Nns, piticot! <3
Nayoi: Inainte de toate, imi place noul nick!
Hmm, profu', daca nu-ti place de el cand e nervos, nu-i bine. In acest capitol va fi si mai furios! De fapt, nervos, furios si-n toate felurile, va incepe sa fie din capitolele urmatoare din cauza lucrurilor de care va fi nevoit sa le faca, chiar daca nu-i convin.
Nykky Phoenix: Daca ai observat o schimbare majora in comportamentul lui Alex, nu stiu ce parere vei avea dupa acest capitol. Iar despre prof... hmm, toti au defectele lor, ma rog, nepriceperea in bucaratie nu este un defect, dar, pana la urma, cine se pricepe la toate?
Lexxu: Prin aceasta cale vreau sa mentionez iar ca este doar vina ta! Stii tu la ce ma refer.
Asa cum am spus si mai sus, nimeni nu se privepe la tot, iar profu' asta va arata pe parcursul ficului ca se pricepe la multe, mai putin la gatit. Si partea cu sarutatul... vor avea destul timp pana la sfarsitul ficului. Si... ai dreptate, yaoiul va veni curand, dar, caci intotdeauna exista un "dar", nu va fi intre prof si Alex, si asta pentru ca-s eu rea! Nu Kailas va interveni intre ei, dar tac, nu vreau sa spun prea multe.
Sushi: In primul rand, scuze, n-am uitat ce-am vorbit pe mes acum ceva timp legat de persoana "misterioasa" ce a timis mesajul, dar daca tu ai fi stiut deja cine este, ce rost mai avea sa citesti, asa c-am schimbat cate ceva.
Multumesc tuturor ca-mi cititi porcaria de fic! Mm, acest capitol este pentru Toffixx, adica multumita ei este acum gata, caci i-am promis. Te iubeeesc, piticot!
N-o mai lungesc, deeeeci...


Capitolul 8.

- Alex -

- Stai, Mark, de ce ai face asta? Suntem prieteni, doar...
L-am prins de mana, incercand sa-l opresc din drum. Isi intoarse chipul spre mine, zambindu-mi batjocoritor, probabil din cauza tonului meu ingrijorat pe care, de obicei, incercam sa-l ascund indiferent de situatie.
- Poate n-o voi face...
- Nu, nici nu te gandi!
L-am intrerupt, stiind deja la ce se putea gandi. I-am eliberat incheietura din stransoare, intorcandu-ma cu spatele la el si plecand spre "casa", desi mai aveam ore. Stiam ca l-as fi putut opri pe Mark, "bunul" meu prieten, dar pretul pe care-l cerea era prea mare pentru mine si principiile mele.
Ajuns in fata blocului lui Jie, am urcat in graba scarile, stiind ca acesta nu este inca acasa, ci la liceu. Acolo unde se astepta sa fiu si eu, dar nu mai aveam chef de nimic acum. Vreau doar sa dorm. Noaptea trecuta nu inchisesem nici macar un ochi din cauza acelui mesaj, iar acum, ca stiam de la cine era... cred c-as fi preferat sa fie de la tata.
Deschid usa apartamentului si merg direct in dormitor, unde ma arunc in patul mare. Stau pe spate privind tavanul alb, ceea ce, de obicem, ma plictiseste teribil, dar acum eram prea nervos si ingandurat. Am inceput sa lovesc salteaua patului, cu pumnul drept partial incordat. Desi miscarile repetate imi provocau impulsii de durere, nu am incetat. Ma gandeam doar la cum sa ascund totul de Jie.
Sar din pat speriat de zgomotul usii de la intrare. Ma ridic usor din pat, pentru a nu face galagie, aducandu-mi aminte ca uitasem sa incui usa. Ies din dormitor, reusind sa scap un tipat cand am dat nas in nas cu profu'.
- Nu puteai sa intrii mai usor in casa? M-ai speriat, credeam ca-i vreun hot sau mai rau... tata.
Mi-am inghitit rasul cand i-am vazut privirea serioasa si incruntata, fixandu-ma.
- Mm, ce-i cu tine asa devreme acasa?
L-am intrebat iar, dupa cateva minute, vazand ca n-are de gand sa scoata vreun cuvant. Am lasat putin chipul in jos, simtidu-ma intimidat de privirea lui.
- Nu stiu. Chiar nu stiu... Poate-mi spui tu care-i treaba cu "relatia" noastra, ca sa-mi dau seama pentru ce am fost suspendat doua saptamani de la scoala.
Isi puse mainile-n san, sprijinindu-se de perete. Acum veni randul meu sa tac, nestiind cum sa-i explic.
- Alex, cu tine vorbesc!
Se rasti nervos la mine, bruscandu-ma. Am facut doi pasi micuti in spate, inghitind in sec si privindu-l uimit. Gesturile sale imi aduceau aminte de prea multe intamplari din trecut.
- Stii ca numai din cauza ta imi pot pierde slujba?!
Tipa iar la mine, prinzandu-ma de tricou si impingandu-ma-n perete. Mi-am lasat trupul usor, pana ca am ajuns pe podea, ghemuindu-ma. Corpul incepu sa imi tremura vizibil. Mi-am strans genunchii la piept, ridicandu-mi privirea inlacrimata spre a sa.
- Iar... iarta-ma...
Am spus soptit, simtind un nod in capul pieptului, iar lacrimile au inceput sa-mi curga pe chip. L-am vazut privindu-ma confuz, probabil nestiind de ce reactionez asa.
- De ce plangi?
Se apropie putin de mine, iar eu, din reflex m-am ferit de-o posibila lovitura sau atingere de-a sa. Tonul sau distant si rece ma facu sa cred ca nu-l cunosc deloc, in ciuda comportamentului sau dragut din saptamanile precedente, fata de mine. Am dat usor in sens negativ din cap, sperand sa taca si sa ma lasa in pace. Ma prinse de mana, indemnandu-ma sa merg, mai mult fortat, dupa el pana in dormitor, unde m-am asezat pe marginea patului.
- Esti la fel ca tata. Amandoi stiti doar sa dati vina pe cei de jur.
L-am privit cu ura, abtinandu-ma sa tac, caci era mai bine asa. Se puse langa mine, imbratisadu-ma fortat. Ofta lung, mangaiandu-mi usor spatele.
- Imi pare rau, n-ar fi trebuit sa ma comport asa, mi-am pierdut controlul... Calmeaza-te, bine?
Am aprobat tacut, lasandu-mi capul pe umarul lui. Mi-am inchis ochii, incercand sa incetez din plans si sa-mi controlez vibratiile corpului.
- Mersi, tu cel putin nu ma bati... animalul ala ma batea din orice cand eram mic, pe mine-si varsa nervii intotdeauna. Eu eram cel cu maini si picioare rupte, capul spart si cine mai stie ce... Iar mama nu intervenea niciodata, nu si-ar fi "riscat" ea viata pentru un copil nedorit.
M-am ridicat putin, privindu-l trist, cu lacrimi in ochi.
- Nu cred ca pe vremea aia prezervativele erau atat de scumpe incat sa nu-si permita unul. Atunci, de ce m-au mai conceput si nascut? Ca sa-si bata joc de mine?
Am spus-o pe un ton mai scazut, simtindu-mi glasul tremurand. Imi mangaia usor obrazul, intristat si el.
- Nu te mai gandi la asta, totul va fi bine de acum, da?
Imi zambi incurajator, dar degeaba. Am lasat iar privirea-n jos, simtind nevoia sa plang, sa ma descarc.
- Si, mh, totusi, de unde s-a aflat de "relatia" noastra?
Rase scurt, ridicand o spranceana. Am oftat lung, aducandu-mi aminte de discutia avuta de dimineata cu Mark, in fata liceului. Dar stiam ca idiotul acela urma sa aiba niste zile grele in liceu dupa ce Jie se va intoarce.
- Mark... am vorbit de dimineata cu el. Mi-a spus ca ne-a vazut mergand impreuna la tine acasa. L-as fi putut opri, dar... n-am vrut sa-l las sa mi-o traga.
Mi-am acoperit chipul cu palmele ce-mi tremurau, incepand iar sa plang. Ma prinse de maini, apropiindu-si usor chipul de al meu, facandu-ma sa tresar. Si-a infipt mana in parul meu, tragandu-ma spre el, sarutandu-ma apasat. Dupa cateva clipe, isi indeparta chipul de al meu, strangandu-ma in brate iar. Mi-am asezat capul pe pieptul lui, bucurandu-ma ca nu eram nevoit sa-l privesc in fata, si astfel sa-mi observe roseata din obraji. L-am imbratisat si eu la randul meu, doar pentru a avea o pozitie mai confortabila. Mi-era rusina sa-l mai privesc fix in ochi.
- Calmeaza-te, Alex. Parca ai fii un pisicut' speriat la cum tremuri.
Am oftat, inchizandu-mi ochii. Bratele sale mari m-au strans la piept, oferindu-mi un vag sentument de siguranta, ceea ce ma facu sa zambesc subtil. M-am ghemuit in bratele simtindu-ma obosit.

#27
Bune scumpa :*
O sa-l transez pe Mark in timp, incet si dureros, cate un deget, apoi o mana, un picior, iar la sfarsit il povtesc la mine in Iad. Tipu e taca-paca, cum sa-i ceara asa ceva dragului meu Alex.
Iar profu incepe sa-mi displaca, de ce dracu tipa la copil!? Saracul baiat nu are nici o vina, trebuia sa rezolve domn`profesor toata porcaria asta.
Apropo: l-ai facut cam sensibil pe Alex in capitolul asta, putea sa-i dea macar un pumn "bunului sau prieten"
Doamne, abia astept nextu ( cu mai multe saruturi, sper)
Zbyeeee

#28
Heeei, iubire! Mm, observ c-a meritat asteptarea, imi place mult capitolul. Deci, Alex e un dulce! Si cand plange si hm, mereu. Mark e.. nesuferit, ca si Kailas. Apropo, mi se face dor de el, ar fi fost frumos sa intervina si el pe undeva, desi chiar si-asa mi-a placut. Sarutul a fost asa 8->, as fi vrut sa vad asa ceva si-n realitate! Sunt adorabili impreuna, desi nu stiu de ce nu cred ca ei vor fi cuplul in fic, mi se pare prea evident si tu deobicei ma uimesti cu .. aproape tot. "Pisicut'" suna asa dulce, mai ales din partea lui Jie, cred ca dac-as fi in locul lui Alex as rosi si-as tremura non-stop in preajma lui!
Umm, cam atat ar fi, scuze de comm-ul prea scurt dar nu prea am habar ce sa scriu. Pa-pa sii spor la scris!

#29
Vina mea, vina meaa. Surioara, capitolul asta e scurtuuut T.T ma asteptam la ceva mai lung. Mmm, deci idiotul de Mark a spus de "relatia" celor doi pana la urma. Hmp, prostanacul ala o sa-si inghita afirmatiile cand Jin o sa se intoarca la scoala>:), muhahaha. Oricum, chiar daca (,) capitolul a fost destul de scurt am vazut ceva la sfarsit ce mi-a placut. Un sarut intre prof si elev :x asta asteptam de ceva vreme. Spuneai mai sus ca o sa apara si Kailas din ce in ce mai des de acum? Astept, astept. Mmm, de asemenea ai mentionat mai sus ca o sa apara yaoi, insa nu intre Jin si Alex... Vrei sa ma chinui asa-i? Curiozitatea asta ma omoara incet. Ma tot intreb intre cine si cine o sa fie fierbinteala maxima. Interesant, devine interesant de-a dreptul. Greseli de tastare au fost cateva, insa nu m-au deranjat in mod special. Astept nextul si Kissez! I love you sis<3.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#30
Abbbbbbie! Am dat si eu de minunatul tau fic,care sincer,il ador.
Ok,eu nu ma prea am cu criticatul chiar nu stiu cat o sa te ajute comentariul meu,dar totusi...descrierea e ok,imi place ,naratiunea la fel si dialogul..ei bine,dialogul,il ador!Pentru mine dialogu-i cireasa de pe tort.Acum lasand astea la o parte,trecem la personajeeeee>Jie..cat iubesc numele asta!Jie e atat de dragut si adorabil si..dragut din nou!Si Alex..nu stiu de ce,dar eu chiar vreau sa se lege ceva intre ei..si taica-su..mai bine calcat de masina decat sa-l chinuie pe dragutul pisicut..miau!Mark ala e un idiot,ala bala portocala.Daaaaaar!Jie si elevul Alex o sa aiba parte de 2 saptamani,doar pentru ei..asta-mi surade! *mwahahahah*
Eh,iti multumesc ca mi-ai facut ziua mai frumoasa cu fanficul tau.Te rog,sa ma anunti cand apare next-ul!Spor in continuare la scriiis!
*hugs*
My tea’s gone cold I’m wondering why I ,got out of bed at all.The morning rain clouds up my window,And I can’t see at all;And even if I could it’ll all be gray,
But your picture on my wall
It reminds me, that it’s not so bad,
It’s not so bad.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)