Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Cheile Infernului

#21
Yupii,capitol nou!In primul rand,imi plac ca fic-ul ne plimba,pe noi cititorii,prin toate colturile lumii.Saracul Dante,deci poate fi si el asa sensibil ca si ceilalti,se vede ca este distrus din cauza mortii "tatalui" sau(ma bucur ca nu ii scoti ochii),si Raven la fel.Jake este asa dragut,mi-l si imaginez cum dormea langa Dante.Ma bucur ca Dante s-a tinut tare pentru a nu o face si pe Raven sa cedeze,si ma bucur ca Aaron ii este alaturi pentru a nu fi deprimata.Ultima parte a fost interesanta.Debea astept urmatorul capitol,bafta la scris.P.S:Jake chiar ca este un inger,sunt deacord cu Dante.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#22
Hello, dear readers~ ^^ Am ajuns din nou pe aici cu un nou capitol. Lectura palcuta~ ^^

Kira's Scarlet: Hmm, da. Ar fi trebuit sa mentionez ca nu prea ma apuc sa descrii scene yaoi, adica actul sexual in sine. :)) Nu ma pricep. ^^" Multumesc mult pentru comentariu si... Pozele le iau de pe... net. :))
Mikky-rock68: Cred ca voiai sa spui ca Jake e un inger. :)) Dap, stiu~ ^^ Si si mie imi place ca pot sa ma "plimb" prin mai multe locatii. Dar, in curand alegatura lui Dante va inceta. ^^ Nu mai zic mai mult de atat~ >:) Multumesc ca ma sustii. Kiss-you~ ^^


Chapter eight


Dante deschise usa ingusta a apartamentului si intra in imobil, lumina puternica a diminetii facandu-l sa se incrunte. Inchise unele jaluzele, apoi isi dadu jos haina si puse in functiune cafetiera, pentru a-si face o cafea. Jake dormea in patul lui, ghemuit sub plapume; scanci usor cand barbatul se tranti pe pat, apoi se trezi, cascand usor.
- Mhm... Cand ai ajuns? spuse somnoros baiatul, in timp ce se freca la ochi.
- Mai devreme. Jake privi in jur si auzi cafetiera, apoi se aseza la loc in pat, apropiindu-se de brunet. Ce e? intreba barbatul, privindu-l.
- Unde ai fost? intreba baiatul si il urmari cu privirea pe Dante; barbatul se ridica in sezut, apoi se indrepta spre birou, unde lasase haina si scoase de acolo pachetul de tigari. Isi aprinse una si trase un fum, oftand adanc, apoi mai scoase, din acelasi buzunar un medalion in forma de "s" prelungit. Il arunca baiatului pe pat, iar acesta il lua in mana si il cantari, uitandu-se apoi la Dante.
- Cafeaua... pronunta baiatul si se dadu jos din pat, intinzandu-se. Cand se intoarse cu spatele spre cafetiera ce tocmai o oprise, Dante ramase surprins sa il vada pe Jake doar intr-o camasa de a lui, dezchizand jaluzelele. Tusi scurt, fals, uitandu-se spre podea si ingaima rapid:
- Ma dus sa fac un dus. Stinse tigara si se dezbraca de camasa ce o purta, apoi intra in baie. Uitandu-se in oglinda, isi vazu ochii rosii de oboseala si parul ciufulit. Ofta ostenit si se intinse putin, apoi intra in cabina de dus. Se lungi spre robinet si il invarti, cu un scartait scurt, apoi apa tasni; peste zece minute iesi din baie, cu mijlocul infasurat intr-un prosop, si deschise usa sifonierului, pescuind niste haine. Se imbraca si se uita in jur si il vazu pe Jake band o cana de cafea, in timp ce statea in mijlocul patului.
- Ar trebui sa-ti spun ceva..., incepu blondinul, insa Dante ofta agasat si ii spuse ca nu are chef de discutii. Bau o gura mare de cafea, apoi se aseza in pat si isi inchise ochii, vrand sa doarma.
- Dante, e important, spuse din nou Jake, insa isi dadu seama ca barbatul nu il asculta. Privind lichidul amarui din cana, ofta din nou si isi spuse in soapta:
- Va trebui sa ma omori...

***

Incaperea luminata prost era plina de praf, un miros de apa statuta si parfum barbatesc persistand in aer. Printre gratiile geamului complet prafuit se zarea o lumina bolnavicioasa, insuficienta pentru a lumina macar decent incaperea. Usa se deschise cu un scartiat scurt si ochii barbatului scrutara curios intregul imobil. Inchise usa si lasa plasa ce o avea in mana jos, apoi se tranti pe pat, uitandu-se la pozele de pe tavanul camerei. Zambi enigmatic si malitios si pronunta, cu o voce ragusita, scazuta:
- In curand... Isi duse o mana la buze si musca din pielea de pe dosul acesteia, uitandu-se in continuare la pozele insirate prin toata camera. Peretii erau tapetati cu acele poze; isi atinti ochii asupra uneia, in care personajul brunet ce aparea in toate statea cu un pistol in mana, in timp ce ranjea malefic.
- Imi semeni asa mult... sopti el pozei si zambi din nou, in acel fel in care tortionarul zambeste victimei, in timp ce ii savureaza panica. Analiza atent, cu ochii lui de un albastru aventurin poza si trasaturile barbatului ce era in ea; corpul atletic, un chip dur, masculin, al caror linii emanau sexualitate. Simti cum dorinta creste in el si cum acea obsesie incepe sa devina si mai obsedanta, cum imaginea barbatului din poza il urmareste chiar si atunci cand inchide ochii. Il voia; indiferent ca il voia ca si supus, ca si partener sau ca si sclav, il voia cu toata fiinta lui. Rase demonic, imaginandu-si scena in care barbatul avea sa descopere cine e si sfarsi prin a zambi la fel de dement. Ochii lui rosii, demonici urmareau parca frenetic toate pozele; toate ipostazele in care era surpins barbatul, toate il ademeneau, toate il provocau sa iasa chiar atunci din acel apartament si sa se duca direct la el, pentru a se infrupta din carnea lui. Dar trebuia sa aiba rabdare. Si va avea. Avea sa fie foarte rabdator si sa ii castige mai intai increderea.
Cu un ultim suras smintit se intinse dupa o fotografie, desprinzand-o de pe perete si o privi atent, apoi o duse la buze si sopti usor, pe un ton ce suna a promisiune:
- Cat de curand, Dante... Hellsan Case Dante. Ne vom intalni cat de curand...

***

Dante si Jake intrara in magazinul mare, uitandu-se in jur la articolele si toti oamenii aceia luminati de neoanele puternice. Jake o lua inainte, zambind copilaros si se indrepta spre standul cu dulciuri, incepand sa isi faca, in cap, o lista cu ce ar vrea sa isi ia.
- Nu luam dulciuri, spuse brunetul ciufulindu-l pe baiat si blondinul se uita suparat la el, facand o fata de caine. Bine, doar o ciocolata, completa Dante si zambi amuzat. Jake lua o ciocolata si o puse in cos, spunand:
- Duc eu cosul. Tu vezi ce mai e pe lista. Barbatul ofta si, pe masura ce treceau printre rafturi, mai punea cate un aliment precizat pe lista. Cand Raven le spuse ca sunt invitati la cina, nu se gandise ca va trebui sa faca si cumparaturi pentru acea cina. Si pe tot parcursul cumparaturilor isi spuse in gand ca mai bine nu s-ar mai fi dus, decat sa stea printre rafturile magazinului acela.
- Aici, la lactate! spuse Jake si facu un semn cu mana, zambind. Dante dadu afirmativ din cap si, marindu-si ochii de uimire, remarca ca unul din cosuri de indreapta cu viteza spre el. Ii facu un semn lui Jake, apoi alerga sa prinda cosul, insa era la capatul celalalt al raionului. Se astepta ca, din moment in moment, Jake sa fie lovit de acel cos de metal, insa, in ultima clipa, acesta se opri.
- Jake, esti bine? intreba impacientat brunetul si se grabi sa ajunga la blondin. Jake parea ca e bine, insa privea uimit obiectul de metal si pe barbatul ce il tinea. Parul usor lung ii atarna pe chip, ascunzandu-i ochii albastri, in timp ce intreg corpul lui parea sa fie imobilizat. Strainul isi ridica apoi privirea si zambi scurt, in coltul gurii, celor doi; zabovi putin cu privirea asupra lui Jake, controlandu-l de vantai, apoi isi indrepta privirea spre Dante si il masura atent, aproape indecent.
- Multumesc ca ai oprit cosul, spuse Jake zambitor si vru sa zareasca chipul barbatului saten, mai inalt ca el, insa strainul era cu totul prins de imaginea lui Dante. Brunetul il privea la fel de hipnotizat, ca si cand s-ar fi aflat intr-o transa, apoi isi scutura usor capul si spuse, la randul lui:
- Da, multumim. Strainul le zambi celor doi, desprinzandu-si, intr-un final, privirea de brunet, apoi spuse, cu vocea lui ragusita:
- Pentru nimic. Doar nu aveam sa las acel cos sa te loveasca, nu? Ciufuli jucaus parul blondinului, acesta chicotind amuzat, apoi le zambi din nou si se intoarse cu spatele, vrand sa plece. Ce om ciudat... isi spuse Jake in minte si il auzi pe brunet cum spune:
- Hei, asteapta putin. In semn de rasplata, ai vrea sa vii cu noi la cina? Barbatul saten paru ca nu aude la inceput, insa se intoarse si zambi prietenos, inofensiv.
- De ce nu? Va si ajut cu cumparaturile, spuse la fel de amical acesta si se apropie din nou de cei doi, intinzand mana spre Jake.
- Eu sunt Cristopher, dar imi puteti spune Kris. Blondinul dadu mana cu el, apoi strainul intinse mana spre Dante; de aceasta data, zambetul prietenesc ce il afisase pana atunci, capata o nuanta perversa. Ca acea perversiune a sadicilor de a-si vedea victimele condamnate la suplicii atroce.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#23
Prima care lasa com?? wow. Multumesc ca m-ai anuntat. Nu mi-a venit sa cred cand am citit despre partea cu pozele...Prea obsedat o.O Nu-mi place. Nu-mi place nici de strainul ala misterios. Cine stie ce pune la cale. Dar imi place de Jake. Mi-l si imaginez imbracat doar in camasa lui Dante si...:X Ce imaginatie am (>.<) kyaa. ahha :)) mai bine nu mai spun nimic. Dezvalui prea multe :D. Capitolul e minunat. Tocmai de aia il vreau si pe urmatorul XD Cand vei putea sa-l aduci, desigur.
Spor la scris ^^ iar ti-am lasat comm gigant. Scuze :D
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#24
Capitol nou...Imi place muuult.In primul rand vreau sa incep cu acel obsedat de Dante,care m-a facut foarte curioasa in cea ce il priveste,mai ales cu ultima fraza pe care a spus-o,cum ca se vor intalni in curand( sper sa nu mor de curiozitate pana la urmatorul capitol).Urmatorul lucru care m-a socat la propriu a fost faptul ca Jake i-a spus lui Dante ca va trebui sa il omoare,daca Dante se va atinge de Jake,desii nu cred ca se va intampla asta in sensul de a-l ucide,il voi lua la pumni,palme si picioare.Jake este cel mai dragut inger,mai ales in camasa lui Dante(saracul Dante,ma mir ca s-a putut abtine).In final vreau sa spun ca debea astept continuarea,ce pot sa zic , curiozitatea ma omoara.Spor la scris si bafta in continuare.P.S:Carutul este de vina,ce mai asasin la comanda,ma bucur ca victima nu a fost Jake,altfel il duceam la fier vechi!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#25
Sooo, in cele din urma imi fac si eu aparitia, cam tarziu, ce-i drept, dar nu prea am avut cand (tezele...se intelege). Cam mult de recuperat, iar ceea ce m-a uimit o fost ...cum adica? Raven casatorita cu doctorasul? Bun, asta a fost o surpriza..nu am ceva de obicectat, ci doar ca a fost socant, nu am asteptam. Sti sa pastrezi suspansul sau mai bine spus uimirea. Imi pare rau si ca preotul din primele capitole a murit, dar asta este. Dante sa planga, nu era de asteptat, insa am inteles...i-a fost ca un tata.
Si acum cu noul capitol si am refer la noul personaj Cristopher, au de aface cu un psihopat, dar....nu asta ma ingrijoreaza pentru moment, ci faptul ca Dante il va ucide pe Jake?Bine, asta a zis Jake. Sper sa nu se adevereasca.
Este si un moment dragut, adica uimirea lui Dante cand il vede pe Jake in camasa lui... ;)) , foarte dragut.
*hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#26
Hello~ Yep, am ajuns din nou cu capitolul. Lectura placuta. ^^

Kira's Scarlet: Da, asa se pare. Ai fost prima. :)) Eu ar trebui sa multumesc, pentru ca citesti~ Nici mie nu imi place strainul obsedat, nu-ti face griji. E ceva interesant in legatura cu el, insa~ :>
Mikky-rock68: Ma bucur ca nu ai murit inca de curiozitate. Te aveam pe constiinta~ :)) Anyway. Multumesc ca citesti si da, stiu ca acel Kris pare suspect. Veti vedeaaa~
ohaio_angel: Nu stiu daca Dante il va omora pe Jake, dar Jake asa spune... Secret~ Aw, stiu, si eu am fost surprinsa de mariajul celor doi. Multumesc ca ai trecut si pentru sustinere. * hug *


Chapter nine


Kris se integra doar prea perfect in acel peisaj, gandise Jake. Era vorbaret, zambitor, tot timpul misterios. Nu era deloc ca el. El era, pentru mai toti, un copil. Un copil de care vrei sa scapi cat mai repede pentru ca e o adevarata povara. Se aseza pe canapea, cu un pahar de suc in mana si ofta deznadajduit in timp ce ii auzea pe ceilalti razand la bucatarie. Se pare ca cina organizata de Raven si Aaron era mai mult un fel de curs de gatit. Surprinse, pentru scurt timp, privirea lui Dante asupra lui, apoi il vazu venind spre el. Blondul aproape zambi si mai bau o gura de suc, impunandu-si sa nu mai fie o "fetita".
- Ce faci aici? intreba degajat brunetul in timp ce se trantea langa Jake pe canapea. Toata petrecerea e acolo. Jake se uita, instinctiv, spre bucatarie si vazu privirea lui Cristopher atintita asupra lui... Insa nu era o privire amicala sau macar indiferenta ori curioasa. Privirea aceea avea ceva demonic in ea, o cautatura de animal care isi urmareste cu ochi vigilenti si scrutatori prada, de la departare, astfel incat sa atace la momentul oportun. Si il priveau pe el; cu un aer amenintator ce greu il puteai evita. Se simtea incoltit si pentru moment, se gandi chiar ca ar fi fost bine sa se refugieze in bratele protective ale barbatului de langa el. Atat de teama ii era de acel Kris, daca acela o fi fost numele lui. Caci, dupa intuitia lui, tipul ii parea un impostor. Un impostor care voia sa il ia pe Dante de langa el...
- Jake? Ce e? intreba usor ingrijorat brunetul, intorcandu-si privirea spre bucatarie. Nu zari nimic ciudat. Kris se uita la el cu un zambet amiabil pe fata, in timp ce bea o gura de vin rosu din paharul ce stralucea elegant in lumina aceea blanda.
- N-nimic... ingana Jake si, indreptadu-si atentia spre Dante, realiza ca se uita la satenul ce ii zambea dragut si cuceritor din bucatarie. Vru sa faca ceva, sa il ia pe Dante de langa acea imagine, insa doar lasa paharul de suc pe masa si spuse pe un ton aproape soptit:
- Ma duc sa gasesc baia... Dante ingana un "sigur, cum vrei" aproape inconstient si se ridica de pe canapea, ducandu-se in bucatarie.
- Jake e bine? intreba prietenos satenul si zambi la fel de cuceritor catre brunet.
- Da. Cred ca nu se simte chiar bine. Pentru o clipa, lui Dante i se paru ca zambetul dulce a lui Kris ia o nuanta machiavelica, ca a unui maniac ce isi indeplineste planul diabolic. Insa, fara sa se gandeasca la asta, zambi la fel de detasat, si, in mod voit, se apropie mai mult de el, corpurile lor aproape atingandu-se.
- Si... Ce iti place sa faci in timpul liber... Kris? spuse acesta pe un ton de don Juan ce vrajeste pe oricine, iar Kris isi posta pe chipul albicios un zambet pervers.
- Imi place sa... Citesc si sa fac fotografii.
- Mhm... Ce fel de fotografii?
- Unele... interesante? Pe Dante aproape ca il pufnise rasul, insa se abtinuse, soptindu-i intr-un fel lasciv la ureche:
- Si nu ai vrea sa imi faci si mie unele? Te asigur ca vor fi interesante...
- Cu siguranta vor fi, pronunta satenul, lasand paharul de vin pe blatul de bucatarie, aproape de mana lui Dante, astfel incat sa il poata atinge. Dante simti acea furnicatura provocata de degetele barbatului si, brusc, vru sa il posede asa cum nu o mai facuse cu vreo cineva pana atunci. Il provoca, era interesant; era, oarecum, perfect. Mult prea perfect...
- Sincer sa fiu... incepu Kris cu un zambet satnjenit pe fata si se rezema de blat, cu chipul aproape afundat in umerii slabuti.
- Da? intreba Dante si se apropie mai mult de el, caci, daca se apropia putin mai mult, ar fi putut sa ii sarute urechea mica.
- Desi stiu ca e gresit sa gandesc asa si... Stiu ca sunt cam... Tarfa, spuse Kris si zambi amuzat, Dante chicotind la randul lui. Chiar am vrut sa il loveasca pe Jake cosul ala. Ca eu sa il pot prinde... Te-am ochit de cand ai intrat in magazin, continua acesta si zambi vinovat, ca un copil mic ce isi certe iertare pentru o nazbatie. Dante zambi amuzat si se apropie mai mult de el, lasandu-si buzele fierbinti pe gatul acestuia, in timp ce Raven spuse dur:
- Daca vreti sa v-o trageti, nu in casa mea! Aaron rase amuzat si o saruta pe sotia lui, in timp ce cei doi se departara usor, insa nu destul de mult incat sa nu mai simta corpul celuilalt.


***


Soarele se refracta in raze multiple de lumina ce intrau pe geamul camerei mari. In aer persista miros de vin si de mancare, asa cum ramasese de seara trecuta. Jake se ridica de pe canapea, observand ca e infasurat intr-o patura visinie si se intinse, ciufulindu-si somnoros parul. Din bucatarie se auzea un zgomot de masina; masina de spalat vase era pusa in functiune in timp ce o cafetiera prepara cafeaua. Ii putea simti mirosul si se simti, deodata, mai treaz. Se ridica din pat si o vazu pe Raven intoarsa cu spatele, in timp ce pregatea niste sandvish-uri. Aaron dadu buzna in sufragerie, incheindu-si camasa si spuse pe un ton prietenos:
- 'Neata, Jake. Scumpo, eu trebuie sa plec. O sa beau o cafea in drum spre institut, bine? Raven se intoarse zambitoare si isi saruta sotul, asezandu-si cravata, apoi ii spuse un "in regula" iubitor. Se intoarse spre Jake, care se aseza, intre timp, pe un scaun de la bucatarie si ii spuse sa manance repede si sa bea cafeaua in timp ce ea se imbraca. Doctorul pleca, luandu-si la revedere de la cei doi, apoi Jake se retrase, singur, cu cafeaua in mana pe scaunul de la bucatarie, intrebandu-se unde e Dante. Manca unul din sandvish-urile pregatite de bruneta si bau jumatate de cana de cafea, vrand sa ajunga mai repede acasa. Aseza patura, impaturind-o atent, apoi auzi cum Raven flutura cheile de la masina in mana.
- Nu trebuia sa o paturesti. Haide. Nu conduc mult, dar, pentru tine, o fac, spuse buneta chicotind si Jake se simti mult mai bine. Inca nu isi aminti ce se intamplase. Dupa ce vazuse acea privire a lui Kris, se simtise atat de rau incat avusese nevoie de somn. Nici nu mai apucase sa guste din puiul delicios ce il pregatise Raven. Iar acum se urca in masina femeii, sperand ca, odata ajuns acasa, se va simti complet refacut. Ajunsese sa spuna apartamentului lui Dante, "acasa", de parca ar fi apartinut lui. Melodiile difuzate la radio ii ridicara si mai mult moralul, insa nu destul cat sa faca fata la ceea ce vazu cand intra in apartamentul lui Dante... In lumina soarelui de dimineata, ce ii invaluia ca o aura binefacatoare, Dante si Kris stateau goi in pat, dormind. Nici nu ii trebui mult timp sa isi dea seama; Dante si acel barbat pe care el il ura din tot sufletul se culcasera impreuna. Deci acel intrus chiar voise sa faca asta de la inceput! Se simtea tradat... Nu stia din ce motiv, insa se simtea parasit. Cu ochii aproape in lacrimi, Jake iesi, trantind usa cu putere, astfel incat intreg apartamentul rasuna a gol. Dante se trezi aproape speriat din cauza detunetului, si, cand isi deschise ochii si adulmeca aerul, simti acel parfum cunoscut, care ii placea atat de mult. Jake fusese acolo, o stia...
Auzi un scancet usor, aproape blestemandu-se pentru faptul ca Jake il vazuse asa - desi nu stia de ce se simte asa vinovat; era doar o aventura pentru el, nimic serios. Kris se ridica usor si se freca la ochi, sarutand, apoi, umarul brunetului.
- Mneata, pronunta el ca o pisica ce se gudura pe langa stapanul ei. De asemenea, Kris simtise prezenta lui Jake inca de cand deschise usa, insa nu ii pasa. Se hotarase sa il aiba pe Dante si nimic nu avea sa il opreasca.
- 'Neata... pronunta aproape lipsit de satisfactie Dante si incerca sa zambeasca. Cristopher il intreba daca e bine, insa brunetul nu raspunse si se ridica, luandu-si o pereche de pantaloni largi pe el. Se indrepta spre bucatarie si vru sa isi puna la facut cafeaua, apoi se razgandi, spunandu-i satenului:
- Scuze ca nu iti pot oferi macar o cafea, dar... Trebuie s-o sterg. Zambi dragut, de parca i-ar fi spus politicos sa se faca nevazut in acel moment, si intra in baie, fara sa se uite la privirea furioasa a lui Cristopher. Satenul scrasni din dinti si marai usor, ochii lui, ce erau albastri, luand o nuanta de rosu aprins.
- That brat... pronunta el cu un accent britanic si marai din nou amenintator.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#27
Capitol nou,uraaa!De mult il asteptam si sincer si eu ma bucur ca nu am murit de atata curiozitate.In primul rand tin sa mentionez ca ii declar razboi deschis lu Kris,offff ce ma enerveaza omul ala sau ce o fi el,nu imi vine sa cred ca a reusit sa se culce cu Dante,care dupa parerea mea a fost un prost(scuze de expresiile folosite,dar sunt putin nervoasa pe el...ei bine putin mai mult,defapt foarte nervoasa)si nu imi vine sa cred ca l-a adus pe Kris in casa lor.Saracul Jake, se simte singur si tradat, si asta din cauza acelui Kris,eram sigura ca ceva nu este in regula cu tipul asta,chiar vrea sa ii ia locul lui Jake,pun pariu ca o sa incerce sa il si omoare(nu m-ar surprinde asta).Imi pare rau pentru Jake ca a trebuit sa ii vada pe cei doi in pat,cred ca acum nici macar nu o se se mai uite la Dante daramite sa stea cu el sub acelasi acoperis.In fine...apropo imi place mult de Aaron si Raven,se potrivesc de minune.Debea astept continuarea si spor la scris.P.S: Kris,te rog...DISPARI!
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#28
Am revenit si eu...Hahahahaha.....
La cina, totul era suspect, bine, aproape inceputul lui, dar Dante mi-a fost cel mai suspect. Mai suspect decat Kris ala..care este nesuferit. De fapt cred ca este un obsedat, dar dupa Dante.
Conversatie celor doi din bucatarie a fost geniala. Mi-a facut imaginatia sa zburde de.....de...si lasam asa...
Mi se pare totusi ciudat cum Jake a adormit dupa ce Kris l-a privit atunci cu ochii aia ai lui. Cred ca asta insemna sa nu-l subestimam pe obsedat. Cred ca este destul de periculos. Asta cred acum...
Imi pare rau ca ingerasul a ramas dezamagit cand l-a vazut pe Dante cu ala, dar sper sa rezolve treaba in cele din urma....
Cam asta este. Multumsc pentru acest capitol minunat pe care l-am devorat.
*hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#29
Hello, din nou~ ^^ Am ajuns cu urmatorul capitol si cu anuntul ca nu mai sunt multe de adus. So... Lectura placuta.

Mikky-rock68: Aw, multumesc, dulceata. Nu-ti fa griji, Kris nu va sta prea mult in peisaj, caci si pe mine ma enerveaza. Dar Dante are planurile lui, asa ca nu il voi deranja. Si da, stiu, Raven si Aaron sunt minunati impreuna~ Mersi mult pentru comm si sper sa nu mori de curiozitate. :))
ohaio_angel: Si eu multumesc pentru acest comentariu minunat pe care l-am devorat~ Ei, ce aveti toti cu Kris? Poate e el putin suspect, insa... E baiat bun. :)) Ma rog~ Si eu sper sa se rezolve intre Jake si Dante. Oricum ar fi, mersi pentru sustinerea ta~ * hug *


Chapter ten


Mergea fara reper, fara sa stie cat timp trecuse. Cu acelasi sentiment de abandon si de tradare, Jake se plimba pe strazile orasului Santiago de Compostela, norii de deasupra lui, gri si amenintatori, grupandu-se cu repeziciune. Nu ploua sau ningea mult in acea zona, insa era minunat cand natura isi dezlantuia furia lichida asupra pitorescului oras. Blondul se opri intr-un parc si se aseza pe o banca, incercand sa-si puna ordine in ganduri. Dupa pozitia soarelui putu ghici ca e trecut de amiaza. Nici nu stia cat timp mersese, insa durerea din picioare aproape ca il facea sa urle. Ofta suparat, lasandu-se moale pe acea banca, apoi isi inchise ochii, incercand sa nu se gandeasca la nimic. Cu toate ca incerca asta din rasputeri, imaginea lui Dante alaturi de barbatul acela - pe care el nu-l placea deloc - ii invada mintea ca un parazit nedorit, facandu-l inca si mai nervos. De ce trebuia Dante sa se culce cu... el? Stia ca nu avea de ce sa fie gelos, insa era. Cand se transformase asta in ceva asa puternic? Inca de la inceput ii placu Dante. Asa puternic si impunator, totusi calm si bland cu el; niciodata nu crezuse pana atunci ca ar putea avea vreun defect. Voia sa fie aparat de el, sa fie protejatul lui, sa ii simta caldura bratelor in fiecare noapte si sa se piarda de fiecare data in ochii lui negri si apetisanti. Dar el nu era decat un pusti si stia asta bine. Acel Cristopher era... Altfel. Doar altfel decat el si asta fusese de ajuns pentru Dante.
Ofta la fel de ingreunat si se ridica de pe banca, gandindu-se ca ii este foame. Se scotoci prin buzunare si gasi ceva maruntis, asa ca se deplasa in acelasi ritm lent spre un local unde putea manca ceva. Intra in local si isi comanda ceva de mancare, ramanandu-i bani si pentru o apa si isi petrecu urmatoarele ore acolo, uitandu-se dezolat si fara tinta pe geam. Simti, apoi, un bazait scurt si vazu numele lui Raven pe telefonul lui, asa ca raspunse, bucurandu-se ca bruneta are, cumva, grija de el.
- Unde esti? intreba aceasta dura, cu o voce ce iti dadea fiori de-a dreptul. Parea suparata.
- Umm, la un local. De ce? spuse Jake si auzi un oftat lung si nervos de partea cealalta a telefonului. Ce facuse?
- Stii de cand te cauta nebunul de Dante? spune-mi, te rog, exact unde esti, ca dispera asta langa mine, auzi replica brunetei si simti cum pulsul ii creste considerabil. Incerca sa isi inabuse toate balbaielile si sa isi reduca roseata, desi nu reusi. Aproape ca zambi in culmea fericirii; se calma, totusi, si "astept"-ul enervat al lui Raven il trezi pe blondin. Incerca, apoi, sa explice unde se afla, fiindca nu stia nici numele strazii si nici al zonei. Mersese asa mult ca se ratacise; sau cel putin asa credea.
- Sa nu te misti de acolo! Eu si Dante venim dupa tine, auzi vocea bataioasa a brunetei si Jake dadu din cap, incontient. O asigura pe femeie ca nu are sa se miste de acolo si isi comanda un alt pahar cu apa, zambind linistit. Poate ca..., isi spuse in gand, acoperindu-si chipul rosu cu mainile si chicotind jucaus.
Peste jumatate de ora o masina neagra parca in fata localului in care Jake statu singur ultimele ore. Din ea cobora o femeie bruneta, inalta si un barbat al carui chip obosit era la fel de frumos ca atunci cand era odihnit. Cei doi intrara pe usa, bruneta zambindu-i lui Jake; barbatul, insa, nu mima nimic, de parca un sentiment de vinovatie plana asupra lui, gata sa-l inhate cu ghearele lui cele fioroase.
- Aici erai! Copil prostut! Daca mai fugi asa..., spuse Raven, ciufulindu-si "puiul" si zambi fericita. Jake rosi inocent si zambi vinovat, cerandu-si apoi scuze. Chicoti usor, simtindu-se ca unul din acei copii alintati de parintii lor, apoi isi indrepta privirea spre Dante ce nu schita decat un zambet. Pentru o clipa, linistea ingropa discutia celor trei sub sentimentul ei apasator, insa Raven se dezlipi de Jake si, cu un zambet ingaduitor, ca de mama ce vrea binele copiilor ei, le spuse celor doi:
- Va las sa vorbiti. Aveti ce. In urmatoarea clipa bruneta iesea pe usa, lasandu-i pe Jake si Dante sa infrunte cuvintele ce trebuiau spuse.
- Eu..., incepu brunetul, insa Jake nu il lasa sa continue, spunand cu privirea plecata:
- Lasa-ma, te rog. Fara sa ma intrerupi. Brunetul fu de acord si il privi curios, in asteptarea cuvintelor blondinului. Jake ofta emotionat, jucandu-se nervos cu degetele si, incercand sa-si calmeze pulsul, continua: Nu stiu cum ar trebui sa o spun... Poate sunt prea prostut si nu o sa te impresioneze nimic din monologul meu. Care nu a inceput prea glorios, oricum... Dante zambi amuzat, privindu-l imbarbator pe blondin, iar Jake rasufla din nou emotionat si isi drese vocea.
- Sunt egoist si prost si gelos, dar chiar am vrut sa-l omor pe barbatul acela, Kris, cand te-am vazut cu el... M-am intrebat ce naiba are el si nu am eu? Nici acum nu stiu cauza...
- Opreste-te! spuse dur Dante, privindu-l rece pe baiat. Nu trebuie sa simti asta. Nu merit. Nici tu nu meriti sa fii ranit. Vocea lui Dante era asa amenintatoare si lipsita de sentiment ca Jake inghiti in sec infricosat. Ce spusese asa gresit? Era rau sa-l iubeasca? Fiindca realizase si acceptase asta: il iubea pe barbatul din fata lui numit Hellsan Case Dante.
- Nu inteleg... replica aproape gatuit de emotie si frica Jake si incerca sa-si abtina plansul. Nu era momentul pentru o scena dramatica.
- Ba intelegi. Nu poate fi nimic intre noi. Cu Kris e altceva. E o aventura, e un tip cu care m-am culcat. Si de la care trebuie sa iau ceva. Dar tu... Daca continui sa ma apropii de tine, va fi imposibil sa dau inapoi. Jake asculta atent cuvintele brunetului, privindu-l apoi distrus, cu lacrimi in ochi. Incepu sa tremure usor si, cand brunetul vru sa ii ia mana in a lui si sa ii spuna ceva, si-o retrase, ridicandu-se de la masa. Se uita printre lacrimi la Dante, apoi ii spuse pe un ton stins, aproape mut:
- Te urasc... Dante se uita uimit la blond, incercand sa stea calm si sa nu faca nimic; stia ca daca va actiona il va tine pe Jake langa el si nu voia asta. Viata lui nu era una care putea fi impartita. El era singur, nu putea sa se ataseze de Jake, desi ar fi vrut sa uite de toata profetia si de toate cheile si sa se retraga impreuna cu blondinul intr-un colt de lume, nestiuti de nimeni.
Inainte sa mai poata spune ceva, Jake iesi din local, lasandu-l pe Dante singur. Brunetul marai usor, apoi dadu cu pumnul in masa, muscandu-si puternic buza. Era vina lui si o stia. Se uita pe geam si zari masina neagra departandu-se de acel loc; Jake plecase si nu era sigur ca de data asta avea sa se mai intoarca...


***


Noaptea era racoroasa si norii se adunau pe cer cu repeziciune. Barbatul se opri in loc si adulmeca flamand mirosul de ploaie din aer, cu un zambet sonat pe fata. Se uita in jur si simti cum intunericul il copleseste. O mantie neagra de fum si negura il inconjurara si ultimul lucru care se mai vazu inainte ca cerul sa-si dezlantuie furia, fu zambetul lui dement. Peste cateva minute, Cristopher era la usa lui Dante, asteptand cu o sticla de vin rosu in mana si un zambet galant pe fata. Brunetul deschise usa si, desi inca se simtea rau fiindca se certase cu Jake, incerca sa para prietenos cu barbatul.
- Buna, Kris, spuse Dante expirand nervos si isi impuse sa se calmeze in gand. Cristopher nu avea de ce sa plateasca pentru ca el si Jake se certasera. Il lasa pe saten sa intre si observa sticla de vin rosu. Poate ca are sa ma distreze inca o noapte, isi spuse in minte brunetul si zambi pervers catre barbat. Se apropie cu pasi lenti, de felina, si ii prinse gulerul camasii tragandu-l spre el. Kris se agata cu o mana de gatul lui, in timp ce arunca sticla cu vin pe pat. Incepu sa il mangaie pe Dante pe piept si sa ii sopteasca la ureche, pe un ton lasciv:
- Daca ai sti cat am asteptat momentul asta... Dante se incrunta usor nedumerit; cu o noapte inainte se culcasera impreuna. Cum de asteptase asa de mult sa o faca din nou cu el? Apoi isi dadu seama si zambi machiavelic, soptindu-i:
- Si eu. Abia am asteptat asta... Ii musca lubric urechea si, din departare, se auzi un tunet puternic ce il infiora pe brunet. Zambi din nou la fel de enigmatic si il impinse pe pat pe saten, urcandu-se deasupra lui. Se apleca usor si, cu acelasi zambet pervers pe chip, il musca de o buza, apoi il saruta pasional si aprins. Insa gandurile lui nu erau deloc fierbinti. Incerca sa isi suprime excitarea si se gandi doar la telul lui: sa-l omoare pe Kris.
- Si mai e ceva ce am asteptat atat de mult... sopti la fel de fierbinte Dante la urechea lui Cristopher. Satenul se arcui usor de placere si intreba, sugrumat aproape din cauza excitatiei:
- Ce e? Brunetul zambi ca un persecutor alienat si isi musca o buza, izbuncnind intr-un ras dement. Se uita cu o figura demonica la Kris, ochii rosii stralucindu-i in intunericul camerei si, pentru o clipa, cat dura un fulger, acestia parura atat de infioratori incat Cristopher aproape ca tresarise de teama. Cine era el? Nu mai era Dante...
Dupa ce un tunet zgudui intregul apartament, barbatul de deasupra, cu acelasi zambet obsedat pe chip, ridica mana si o lasa in jos in corpul lui Kris cu atata forta incat trecu prin coaste si celalalte organe si ajunse la inima. Ranji dracesc si se apleca asupra satenului, ce tresarea convulsiv, hohotind de durere:
- Te-am prins, tarfulita masculina ce esti. Fara ca satenul sa mai poata face ceva, Dante scoase din el inima care inca pulsa si o stranse in mana, privind cum Cristopher incearca sa ii pronunte numele. Privirea ii era plina de disperare si teama, ca o prada prinsa in capcana vanatorului cel siret. Singurul lucru ce ii mai iesi pe gura lui Kris a fost un tuset ragusit si niste spuma sangerie, apoi capul ii cazu in asernuturi, iar ochii goi, fara expresie se indreptara spre usa. Dante desfacu inima din mana sa si scoase de acolo medalionul de aur in forma de "j", apoi tranti inima la locul ei, desi corpul arata atat de macelarit, incat nu ai fi putut sa-ti dai seama ca, cu cateva minute in urma, fusese intreg. Se uita cu dezgust la tot sangele de pe cearsafurile lui, apoi se duse la bucatarie si se spala pe maini, curatand, totodata si medalionul. Isi sterse mainile si ofta deznadajduit, spunandu-si in minte ca ar fi trebuit sa fie mai ordonat si sa nu faca mizerie. Cerul fu din nou luminat de un fulger si, la lumina propagata fugitiv de acesta, Dante zari coastele atat de albe ale barbatului din pat. Se apropie de acesta si ridica sticla de vin, citind de pe eticheta.
- Pacat de el. Avea gusturi bune, isi spuse el si infipse dopul de la sticla intr-una din coaste, apoi trase de recipient, desfacandu-l. Sunetul scos de dop cand a fost scos fusese amplificat de un alt tunet furios si de un marait scurt. Dante stia deja ca nu mai e singur in camera; la lumina fugara a unui fulger zari langa geamul deschis trei shelti mari, care isi descopereau coltii flamanzi. Dante izbucni in ras si un tunet acoperi latratele violente ale creaturilor, ce, imediat ce brunetul se dadu din cale, tabarasera pe corpul fara viata al lui Cristopher. Turnandu-si cu indemanare vin in pahar, Dante zambea creaturilor, parand mai mult decat satisfacut de spectacolul macabru ce i se desfasura in fata ochilor.
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]

#30
Wow...asta este tot ce imi vine in minte.Ultima parte este atat de malefica,atat de tare incat m-a lasat fara cuvinte.A fost cel mai tare capitol de pana acum.Sincer imi pare rau de Kris,desii nu imi placea deloc de el,nu ma asteptam sa aibe o astfel de moarte,bine macar ca,coastele lui au fost de un real ajutor pentru Dante.Din nou,saracutul meu ingeras este trist,din cauze laului asta de Dante.Pana si eu cred acum ca nu o sa se mai intoarca,la cum l-a respins Dante.El,baiatul,doar s-a indragostit,nu pricep ce vede rau in asta Dante,pana la urma,chiar daca nu va fi Jake(ce ma doare cand spun asta) acela,tot o sa iubeasca pe cineva si Dante.Raven este cea mai tare,dupa parerea mea,asta da mama buna.Debea astept capitolul viitor,spor la scris si bafta in continuare.P.S:Si eu sper sa nu mor de atata curiozitate.
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)