Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Yaoi] Blue Blood

#11
Ei bine, am ajuns şi eu pe aici. Ăhm, ce pot să spun?! îmi vine să sar în sus, pentru că miroase a yaoi grav şi nu l-ai scris în acest capitol T_T. Well, Akio a fost ajutat de vrăjitoare să scape puţin din castel, pentru că-i salvase viaţa... iar, acum stăpânul (am uitat cum îl cheamă -_-'' ) vrea să-l violeze. Cum se poate aşa ceva? El chiar nu are milă de micuţull Akio? Chiar aşa e de nervos încât o să-l abuzeze sexual? (oricum ideea mă încântă oarecum, pentru că e rost de yaoi). Eh, mie una îmi e milă de el, pentru că bănuiesc că va suferii la început după acest act... sau o să se răzgândească oare şi nu o să-l mai violeze?! rămâne de văzut!
Păi, aştept nextul. Baftă la scris Mizo!
Ja nee.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#12
Uuuu... Ce are de gând? Oare ce am şi eu în gând? Mă întreb cum de nu şi-a dat Akio seama ca Brian îl iubeşte. Adică e atât de evident.
Oricum, eşti malefică20... De ce vrei să ne chinui atât cu suspansul. Am o imaginaţie pură, puţin( foarte) perversă, care începe să mă bântuie. Dacă nu vrei să fi şi tu în acestă ipostază adu nextu.
Ce să mai spun, nu-mi place de Yuna, se bagă unde nu-i fierbe oala.
Ce să mai spun, aştept nextu... Adul repejor te rog.
Ja ne! Te-am pupăcit dulce de tot.

#13
Hello! Well, obiceiul este ca aduc nextul cam la o luna, dar m-am gandit ca daca va mai las mult o sa aduceti tortele si furcile, asa ca uite nextul. A da, sa nu uit acest capitol ii este dedicat prietenei mele Ana, colega mea de banca, cunoscuta cu numele de utilizator Amelie. Spor la citit!

Capitolul 4.

-Raspunde-mi! Te rog, ce tot faci?!
Mi-am repetat alarmat intrebarea cand kimonoul meu a fost impins de mainile lui jos de pe umeri, acum fiind la jumatatea corpului meu. Era ceva neobisnuit deoarece eu continuasem sa port imbracamintea traditionala a tarii in care fusesem adoptat, in timp ce Brian se imbraca precum orice alt tanar ca sa se poata integra oriunde doreste, lipsind de sange orice tanar sau tanara care indraznea sa-i stea in cale.
-Am incercat sa rezist, sa ma apropii de tine, poate vei intelege, dar nu! Tu a trebuit sa ma infurii incalcand cea mai de pret regula pe care ti-am spus-o si de fapt, era singura! S-o crezi tu ca voi da inapoi!
Si dupa nonsensul acesta si-a apropiat buzele de ale mele, unindu-le si strecurandu-si limba in lacasul meu umed. Am simtit ca mor de-a binelea. Nu intelegeam ce il apuca, asa ceva e complet gresit! De ce ma saruta, sunt baiat, la naiba! Am pus mana pe umerii sai dorind sa-l indepartez, dar nu am avut vreo sansa puterea lui fiind ceva ireal aproape. Dupa ce limba lui explorase tot ceea ce dorise, fara permisiunea mea si-a desprins buzele de ale mele, coborand cu acestea pe gatul meu. Am inceput sa tremur, poate de frica, de necunoastere a ceea ce se intampla. Mintea mea era un vartej al sentimentelor, care mai de care mai puternic- frica, spaima, neintelegerea, necunoasterea, toate formand un adevarat intreg. Am scos un sunet neobisnuit cand l-am simtit ca ma musca usor, avand grija sa nu ma raneasca, apoi a inceput sa suga de pielea gatului trimitandu-mi fiori, actiune ce m-a facut sa tremur mai tare si sa rosesc de la sunetul scos de mine.
-Inceteaza, te rog, nu stiu ce vrei, doar vreau sa ma lasi!
-Nu, am sa-ti arat ce inseamna sa provoci un vampir care abia isi tine in frau dorinta.
Si spunand aceste cuvinte m-am trezit ca imi lasa mainile in jos, kimonoul meu ajungand pe podea. La fel a facut si bluza pe care el o purta. Am vrut sa ma dau inapoi ca sa imi iau imbracamintea iau pe mine, dar Brian m-a prins in brate si nu stiu prin ce minune neobisnuita am ajuns in pat. Perdeaua baldachinului ma impiedica sa vad ceva din camera, aceasta fiind trasa. Am inceput sa tremur ingrozitor de tare si mi-am pus mainile pe el incercand sa-l indepartez, insa prostia mea a fost uriasa deoarece vampirul, fiind deranjat de "zbatutul" meu mi-a legat mainile de lemnul patului cu ajutorul unei bucati de material rupte din cearceaf. Cand naiba reusise sa faca si acest lucru? Are trei maini si eu nu am observat?! Inima mea a inceput sa-si accelereze pulsul, simtind cum spaima ma cuprinde rapid ca un fel de apa in care ma inec. Cred ca devenisem mai palid decat aratam de obicei deoarece Brian si-a pus mana in parul meu si s-a uitat cu blandetea pe care o avusese de obicei la mine, vorbind:
-Stai linistit, nu vreau sa-ti fac rau, doar ca nu ma mai pot opri, iar impulsul de furie dat de tine a facut ca totul sa fie mult prea mult.
Dupa cuvintele sale care m-au socat nu alta a coborat cu sarutarile pe pieptul meu, ajungand la unul din sfarcurile mele. A prins cu grija de el, lingandu-l si strangandu-l indre dintii sai, facandu-ma sa ma simt oarecum ciudat si sa scot un geamat. Mi-a venit sa intru in pamant, nu eu am scos sunetul ala nu?! A aplicat acelasi tratament celuilalt sfarc, facandu-ma sa scot sunetele acelea din nou. Am incercat sa ma dezleg, dar nu aveam sanse, mai ales ca Brian era o a doua piedica in scaparea mea daca prin minune dezlegam materialul ala. Sarutarile sale au continuat sa-mi dezmierde abdomenul pana ce a ajuns la fundoshi-ul* meu, prinzand cu mainile de el si desfacandu-l in mai putin de o secunda. M-am facut rosu ca sangele in obraji cand am realizat ca tocmai stateam gol in fata lui. Mi-am inchis ochii si mi-am intors capul spre dreapta nedorind sa vad ce are de gand. Am simtit cum a prins de membrul meu cu mana, facandu-ma sa scot un sunet de uimire si sa-mi deschid ochii privindu-l uluit. Ce are de gand? De ce imi face asta? Sunt un baiat, nu o fata! Mirarea si jena au crescut ingrozitor de tare in momentul cand gura sa a acaparat organul meu, incepand sa-l linga si sa-l suga ca pe o acadea. Cu mana sa, acum libera mi-a prins testiculele incepand sa mi le maseze usor, lucrurile acestea facandu-ma sa incep sa gem necontenit. Nu puteam sa cred ca simteam placere din asa ceva, dar ma incalzisem ingrozitor de tare, iar momentul final nu a fost departe, cu un geamat lung scapand de substanta alba ce acum se afla pe buzele vampirului. Acesta a lins acea substanta parand ca are parte de un deliciu mai mare decat l-ar fi constituit sangele insusi.
-Atat de dulce...
A soptit apoi a ajuns din nou deasupra mea. Si-a contopit din nou buzele cu ale mele, apoi am simtit cum mana lui s-a strecurat in partea de jos a corpului meu, degetul sau patrunzand in acel loc stramt dintre fese. Lucrul asta m-a facut sa-mi intorc rapid capul, rupand sarutul si sa scancesc usor deoarece simteam durere suportabila, dar total neplacuta. Am simtit al doilea deget ce ajunsese in acel loc, lucrul acesta facandu-mi cateva lacrimi sa-mi ajunga in coltul ochilor si de spaima, dar si de durerea ce crestea cu fiecare actiune. A inceput sa-si miste degetele circular, facandu-ma sa ma simt ciudat in adevaratul sens al cuvantului, apoi a reusit cumva sa ma faca sa scot un geamat cand o caldura venita de nicaieri a reusit sa ma cuprinda.
-Opreste-te! Nu intelegi ca ceea ce faci este gresit?! Sunt baiat, la naiba, nu o fata!
Am spus speriat, inspirand si expirand foarte greu si rapid. Facandu-se ca nu ma aude a continuat acele miscari, iar eu am scos sunetele injositoare de fiecare data. La un moment dat degetele sale au parasit acel loc, iar pe moment Brian disparuse de pe mine. Am incercat sa ma zbat din nou, sa scap din legatura aia, dar nu aveam sanse. Cand s-a intors asupra mea, el era gol complet. M-a dezlegat de pat si intr-o fractiune de secunda m-a afundat cu capul in perna pe care statusem adineaori. Mainile mele erau inca tinute de mana sa dreapta, fara ca eu sa pot sa fac vreo miscare. Deodata am simtit o durere ingrozitoare in partea de jos, taindu-ma in doua si distrugandu-ma si facandu-ma sa tip. Lacrimile au inceput sa-mi curga suvoaie, iar inghititul sau simplul respirat devenisera actiuni mult prea complicate. Il simteam in mine, dar nu facuse nicio miscare. Eu tremuram din toate oncheieturile si continuam sa plang, lacrimile ajungand sa ude suprafata alba a patului. Dupa putin timp a inceput sa se miste, aducand infernul pentru mine. Tipam, urlam, plangeam si abia respiram printre sughiturile cauzate de plans totul provenit dintr-un singur loc- durerea. Cand momentul lui final a sosit l-am simtit eliberandu-se de poftele trupesti in mine, patandu-ma cu acel lichid, dovada tuturor actelor injositoare. Chiar si dupa ce el parasise trupul meu in asternuturile umede de plans, simteam cum durerea era apasatoare si chinuitoare in continuare, acum fiindu-mi imposibil sa fac pana si o singura miscare. Brian m-a acoperit cu un cearceaf, asezandu-se langa mine si cuprinzandu-ma in brate, lasandu-ma sa adorm, iar lacrimile continuand sa-mi spele chipul. Intuneric, niciodata nu am crezut ca esti mai binevenit ca acum... Fa-ma sa cred ca a fost un cosmar!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*Fundoshi (fundoshi) este lenjerie de corp tradițională purtată de bărbații japonezi. Un alt nume sub care este cunoscută este shitaobi.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#14
Woaii. Merci ca m-ai anuntat Mizo!
Am savurat acest capitol si bineinteles, odata cu el si dulcele yaoi (cel care a fost destul de amar pentru omu jumate-vampir). Eh, lordul a fost destul de tandru cu el, desii sustinea ca din cauza "nervilor" a fost provocat. Foarte bine!
Lordul (cum imi place mie sa-i zic) il placea dinainte? sau... doar, avea pofte din cauza trupului ce apartinea celuilalt?
Mie una mi se pare ca-l iubeste, nustiu de ce dar asa mi se pare mie. Acum, o sa-ti astept nextu' ca de obicei si felicitari pentru un capitol frumospupic.
Ja nee.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#15
Hei mersi ca m-ai anuntat si da, am cam "ars in suc propriu prea mult", dupa cum mi-ai zis dar, am rezistat. xD
As vrea sa-mi para rau pentru Akio dar, adevarul e ca mi-a placut asa-zisul viol! Desi, mi-ar fi placut mult mai mult ca Brian sa fie ceva mai brutal... Sincer nici eu n-am inteles prea multe din insemnatatea vorbelor lui Brian, trebuia sa-nteleg ca, oarecum pustiul ii apartine vampirului si de aceea a fost blestemat de Yuna sa nu poata parasi castelul? Si totusi, chiar daca mi-a placut, n-am gasit motivul pentru care Lordul se enervase in asa hal incat sa-l violeze. Ok, am inteles ca plecase fara voia lui Brian dar, se intorsese... n-ar fi trebuit sa fie fericit c-o facuse in loc sa plece definitiv chiar daca asta ar fi insemnata ca dupa ce treceau cele 24 de ore, ar fi murit. Era valabila si varianta asta, nu? Abia astept sa-i aflu gandurile lui Akio dupa toate cele intamplate, sunt sigura ca-l va uri dar, asta-i partea a doua.
Deci ... multa bafta si te rog, anunta-ma cand aduci urmatorul capitol, sper sa nu ma lasi prea mult sa fierb ... iar.

#16
Bun, am venit cu next-ul care este cam scurt si cam.... uf, nu prea imi place cum mi-a iesit, dar sper sa nu aruncati cu rosii in mine. Ma voi revansa promit. So, spor la citit:

Capitolul 5
Mi-am deschis incet ochii privind in jur usor buimac. Cineva ma tinea in brate, asa mi-am intors privirea ca sa dau de ochii lui Brian care exprimau calmul si blandetea pe care el o avea. In cateva nanosecunde noaptea precedenta imi trecuse prin cap mai ceva ca un film. M-am smucit din bratele vampirului care a ramas socat de gestul meu. Am tras plapuma pe mine pentru a ma acoperi, sesizand ca Brian era deja imbracat. Pe suprafata patului am observat mici pete de sange, ceea ce m-a facut sa rosesc automat in obraji. Brian a dorit sa se apropie putin de mine, insa eu m-am dat mai in spate spunand suficient de tare:
-Stai departe! Nu ma atinge!
Frica, mai exact groaza si disperarea din glasul meu puteau fi sesizate foarte usor. Acum ma temeam de Brian si nu mai doream o noapte ca cea precedenta niciodata. Totusi, era culmea ca vampirul sa faca dupa cum i-am spus eu asa ca m-am trezit cuprins in brate de el, iar vocea acestuia calma s-a auzit in incapere:
-Akio, te rog, calmeaza-te. Nu am vrut sa iti fac rau, impulsul meu de furie m-a facut sa merg mult prea departe, fara sa realizez ca ii fac rau celui pe care il iubesc.
Nu puteam sa-l cred. Daca tot sustine ca ma iubeste de ce a facut ce a facut? Stiu ca vampirii isi pierd cumpatul la furie, dar totusi putea sa se opreasca daca asta dorea cu adevarat. M-am smucit din bratele sale dorind sa ma ridic din pat si sa ma indepartez de el, dar cum am pus un picior jos am simtit ca sunt sagetat de o durere ingrozitoare in partea de jos, care era sa ma faca sa ma dau cu capul de podea, daca Brian nu ma aseza pe pat. L-am vazut ca sta in genunchi in fata mea, iar ochii sai priveau cu intristare. Si-a lasat capul in jos si a continuat sa vorbeasca:
-Akio, te implor, nu fugi de mine, crede-ma ca te iubesc si nu am intentia de a-ti face rau. Nu te teme, te rog...
Daca voi continua sa-l resping cu siguranta se va milogi de mine asa toata ziua, iar mie imi era frica de el. Nu doream sa-l mai am prin preajma mai mult timp.
-O... O sa ma mai gandesc...La... Ce ai spus...
Am zis sacadat, printre guri mari de aer, luate ca sa pot sa continui propozitia. Vampirul si-a ridicat capul, iar privirea lui exprima speranta pe care a pus-o in vorbele mele. Se pare ca el credea tot ce-i spun si vedea doar adevar in spusele mele. S-a ridicat in picioare si mi-a mangaiat obrazul cu mana sa dreapta, apoi mi-a zambit cald si a plecat din camera. Am sesizat ca pe cufarul din fata patului se afla o noua imbracaminte, mai exact un alt kimono, alt obi si fundoshi. M-am imbracat cu chiu cu vai, simtind acel junghi in fiecare miscare, dar nu aveam de gand sa las asta sa ma doboare deoarece inca doream sa aflu care este legatura intre mine, visele mele si castelul lui Brian. M-am ridicat usor de pe suprafata patului si am iesit pe usa. Primul loc unde vroiam sa caut era partea cealalta de biblioteca, acolo unde gasisem cartea cu pentagramele, eram sigur ca acolo trebuie sa fie si alte indicii si pana la urma voi reusi sa deslusesc legatura catre trecutul meu atat de incurcat pe care ghinionul face sa nu mi-l amintesc in detaliu. Am trecut de cateva rafturi cu carti, apoi ceva anume mi-a atras privirea- un tablou. M-am apropiat de frumoasa pictura ce avea dimensiunile peretelui, incadrata de rama de mahon, frumos sculptat cu modele florare. Tabloul infatisa o familie intr-o curte plina cu trandafiri de culoare albastra, rosie si neagra. Ceea ce era cu adevarat straniu era faptul ca cei doi copii aveau chipurile sterse, cineva a taiat din tablou acele chipuri, ramanand doar tanara mama cu parul ei saten-deschis, asemenea mie, iar ochii de un smarald intens priveau cald odraslele. Femeia avea mana acoperita de manusa bleumarin, asorata cu rochia, asezata pe umarul barbatului ei, imbracat intr-un costum negru, cu parul blond si ochii albastrii priveau spre familia lui, parand ca va dori sa-i protejeze pana va trece in nefiinta. Stiam preabine acest tablou, il visasem deseori, dar de ce se afla in castelul lui Brian? Prea multe se leaga de acest castel, imi trebuia adevarul. Singura persoana in afara de Brian care stie aceste secrete trebuie sa fie Yuna, iar ea cred ca ma va ajuta.
Am parasit incaperea cu gandul la acest adevar. Visele, indiciile, se leaga intr-o oarecare masura, dar cand sunt aproape de prinderea adevarului acesta imi scapa printre degete si din nou ajung de unde am plecat adica, la nimic. Ajungand in fata camerei Yunei am ciocanit usor, constient de faptul ca fata ma va auzi fara nicio problema chiar daca bat usor. Am auzit un intra, asa ca am apasat pe clanta usii, pasind in camera. Cand vrajitoarea m-a vazut a cascat ochii de uimire, apoi mi-a facut semn sa ma apropii de ea.
-Am crezut ca ai fost ucis la cum arata Lordul aseara. Era atat de furios, am avut noroc ca suntem vii.
Poate ca ea a avut noroc, eu insa nu am dat nici de gram de asa ceva si cata nevoie aveam aseara nici nu stie.
-Yuna, pot sa te intreb ceva legat de acest castel?
-Ce anume, Akio? Doar nu te intereseaza istoria asa deodata.
-Ce legatura are acest castel cu mine? Stiu ca stii, asa ca te rog sa-mi spui.
Fata fetei devenise oarecum palida la spusele mele si ma privi ingrozita. Inghitind in sec si dregandu-si glasul a spus:
-Daca vrei adevarul legat de tine si de castel intreaba-l pe Lord. Akio, mi-as dori sa te ajut, sa-ti spun, dar eu am recunostinta mea fata de Brian-sama si nu imi permit sa trec peste spusele lui prea mult. Daca as pomeni ceva din ce vrei tu iti gaantez ca nu as mai fi vie in secunda doi.
-Inteleg, Yuna. Multumesc oricum.
De parca aveam sa-l intreb pe vampir, sigur am baut gaz sau ce? Tot singur o sa dau de capat misterului. Am pasit inspre camera mea, unde odata ajuns priveam gradina gandindu-ma la legaturi. Intr-o zi am sa aflu ce si cum, iar atunci voi parasi acest castel o data pentru totdeauna.
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^

#17
Hey, prima.Multumesc că mi-ai spus. Mu am trecut de mult pe aici aşa că am pierdut un capitol destul de intens.
Bun, deci chiar vroiam ca Brian să ia atitudine, dar cred că a exagerat putin (îmi place că a exagerat), adică la violat pe bietul Akio. Acum baiatul e şi mai traumatizat decât era înainte.
Ei, sunt sigură că legatura pe care o are Akio cu castelul şi Brian va deveni din ce în ce mai strânsă şi mai ciudată.
Îmi place mult ficul. Aştept nextul.
Spor la tastatpupic


#18
Oh, mersi ca m-ai anuntat si scuze pentru atata intarziere..
Ai sarit peste yaoi?! Cel putin n-am avut asa mult de asteptat, parca ai postat mai devreme de data asta.. Desi nu cred ca am motive, Lordul parea destul de sincer si eu, una, l-am crezut. Nu cred ca ar avea vreun scop daca l-ar minti cu asta pe Akio, cu ce l-ar ajuta sau ce "beneficiu" i-ar aduce? Nu gasesc nimic ce l-ar da de gol, dar ramane de vazut..
N-am inteles de ce a refuzat sugestia Yunei. Nu inteleg de ce se chinuie singur sa afle adevarul cand l-ar putea intreba pe Brian-sama (mi-a placut cand i-a zis asa), banuiesc ca i-ar spune adevarul, sau macar o parte din povestea din care el n-a deslusit prea mare lucru. De asemenea, am mai observat ca Yuna si Akio se inteleg mai bine ca la incput, parca..
Sper s-aduci la fel de repede nextul data viitoate, si nu uita sa ma anunti, te rog!

#19
Am reusit sa termin de citit toate capitolele pe care le-ai postat si pe care eu nu am reusit sa le citesc. Fiind la ordinea zile, pot spune ca ma incanta faptul ca stilul tau incepe sa se dezvolte foarte mult si faptul ca dezvolti din ce in ce mai mult personajele, actiunea, ideile si restul.
Desigur nu avea cum sa lipseasca greselile de tastare (nu mai stiu daca erau si de exprimare, din pacate las com abia acum - eu citind toate acestea ieri seara... defapt alarteri seara- deci nu ma omorati), chiar si asa trebuie doar sa fie ceva mai atenta, oricum si eu am greseli si sunt sincera - nu am chef mereu sa le corectez - oricum tu incearca sa nu fi ca mine si corecteazale.
Revenind la personaje - imi plac foarte mult - o da, vampirasul e sexy si rau (se vede de la o posta ce naiba, penultimul capitol a facut toate sclipirile posibile, ardea in flacari xD), iar dulcele de Akio, of Doamne, ce scump a fost, mai ales ca era la ananghie.
Ca tot am adus vorba de scena cu 'i wanna make wild love to you, Akio, mouhaha...' - te-ai cam repezit, totusi imi dau seama ca lordul era nerabdator si nici ca mai putea sa se abtina din al atinge pe dulceata (asa am sa-i spun eu lui Akio cand il alint), chiar si asa puteai descrii mai multe miscari si mai multe sunete, ca scena sa prinda viata, sa fie simtita mai intes.
Mie una mi s-a parut ca totul a decurs fugitiv, dar in acelasi timp nu chiar, a decurs si incet, greu de explicat. Ideea este ca ai venit cu detalii, dar nu indeajuns de multe.
Oricum, chiar si asa mi-a placut totul, toate capitolele. Si sa-l ia naiba pe Akio ca mie ca atunci cand va afla secretele il va parasi pe lord. Buhuhuhu! I don`t want that to happen.

Astept nextul, succes. *hug*

#20
Multumesc enorm pentru comentarii. Sper sa va placa si acest capitol. Enjoy it!

Capitolul 6

Pasii mei se indreptau agale catre gradina. Doream sa stau putin in bataia razelor soarelui, sa simt mirosul florilor si sa vad lumina data de astrul ceresc. Singurul sunet ce se auzea pe interminabilul culoar era cel al pasilor mei, acesta fiind acompaniat de o liniste mormantala. Pentru o secunda am avut impresia ca vad o umbra undeva in spatele meu. Am inaintat spre gradina, marindu-mi pasul deoarece simteam ca sunt privit. Deodata bratele cuiva m-au cuprins si pana sa realizez ce se petrece Brian a aparut in fata mea. Daca nu el era cel care ma tinea, atunci cine e?!
- Elah, lasa-l in pace! am auzit vocea hotarata si usor nervoasa a vampirului.
Am simtit cum acea persoana dispare din spatele meu si a aparut langa Brian. Era un tip inalt, parul sau auriu contrastand cu ochii albastrii puri incadrati pe un chip usor bronzat si oval.
- Sa inteleg ca il protejezi. Totusi, nu e om, cel putin asa simt. Brian, nu-mi spune ca e un jumatate-vampir?
- Ba da, Elah si sa nu dea Sfantu sa te apropii de el caci nu stiu ce-ti fac.
Blondul scoase un fel de sunet dezaprobator, apoi facu cativa pasi inspre mine. Si-a intins mana dreapta, zambindu-mi prieteneste.
- Elah Kumar, incantat de cunostinta. Scuze de atacul de mai devreme credeam ca esti un om.
Am dat mana cu el simtind imediat raceala corpului sau. Deci, era un vampir. Daca Brian putea sa aiba o caldura corporala nu insemna ca fiecare sugativa de sange, sau cel putin asa le zic eu, au la dispozitie o vrajitoare care sa se ocupe de acest lucru.
- Akio. Incantat... De asemenea.
Da de unde, doar sa te vad cat mai departe de mine si sunt cel mai fericit. Elah s-a apropiat mai apoi de Brian si a vorbit suficient de tare cat sa-l aud si eu.
- Maretule Lord, de ce ai proteja o veriga slaba ca el? Ai cumva ceva de ascuns in legatura cu el?
- De cand dau eu socoteala unui vampir de rand?
- Corect, va rog sa ma scuzati pentru asa mare obraznicie.
Blondinul a facut o plecaciune in fata lui Brian, apoi cei doi si-au continuat discutiile disparand din raza mea vizuala. Mi-am continuat drumul spre gradina gandindu-ma putin la spusele noului venit. Din momet ce l-a intrebat pe Brian daca ascunde ceva insemna ca stie vreo parte din adevarul legat de mine? Sau poate ca el o va afla, dar nu prea imi suradea ideea de a-l intreba, in fond el era un vampir si nu cred ca ar fi stat pe ganduri pentru a ma transforma in masa de seara. M-am asezat pe iarba, la umbra unui copac privind cerul. Desi Brian era un vampir nu m-a atacat niciodata, nu si-a dorit sangele meu, insa tot s-a apropiat de mine in acel mod ciudat si m-a facut sa urlu de durere. Doar amintindu-mi acest lucru imi venea sa plang. Mi-am mutat privirea asupra florilor parfumate. Era sublim sa urmaresti toate acele culori contrastandu-se si formand un fel de curcubeu de care sa nu doresti sa te mai desprinzi. Vantul a inceput sa adie linistit impunand o stare de calm si pace total nepotrivita unei gradini ce apartine conducatorului vampirilor. Si totusi, inca de cand sunt aici, desi nu imi aduc aminte de trecut am primit to ce am dorit, chiar daca ma tem din adancul sufletului de Lord. M-am ridicat de pe iarba, dorind sa ajung in biblioteca. Deseori imi regaseam fiinta in acele carti vechi si de mult uitate, iar acum mai mult ca orice aveam de aflat un mister: legatura dintre mine si tot ce reprezinta Brian. Incepusem sa ma indoiesc si de propriul meu trecut, de faptul ca am fost vreodata cu acel batran sau ca am fost adus aici la saptesprezece ani. Nu mai intelegeam nimic din jur, iar misterul asta ma apasa ingrozitor. Am inceput sa pasesc lent spre biblioteca, pe acelasi culoar pe care Elah era sa guste din sangele meu. Dupa nume cred ca era din Egipt, dar avea si ceva influente Indiene prin familie, mai ales dupa numele de familie. M-am oprit in dreptul usii salii ce servea drept camera de primire si am intrat. Ochii mei s-au atintit asupra unui tablou abstract. Cred ca era redata gradina de afara, doar ca acea multitudine de culori era reprezentata prin pete pictate aleatoriu, astfel privitorul isi formeaza propria imagine asupra tabloului. Eram atat de atras de acea pictura incat nu am simtit cum sunt prins in brate pe la spate, decat cand vocea celui care a facut-o s-a facut auzita:
- Nu esti foarte prudent, nu crezi? Exista in castel un vampir care iti vrea sangele si tu te plimbi crezand ca esti in siguranta. Brian nu te-a avertizat prea mult, dar acum el e pe unde nu stiu si nu are cum sa apara asa de repede.
- Elah... Ce? Ce tot vorbesti? Da-mi drumul de rog!
Am spus total speriat cand am realizat ca el ma tinea mult prea strans pentru ca eu sa fac vreo miscare. Am simtit cum liba lui a inceput sa-mi cerceteze gatul in partea stanga, iar mai apoi o durere oribila si-a facut aparitia in acel loc. Am strigat puternic de durere, iar lacrimile au inceput sa se verse fara nicio retinere. Ii simteam coltii adanciti in pielea gatului meu, iar lichidul acela rosu ma parasea incetul cu incetul. La un moment dat am fost lasat liber, trupul meu cazand pe podea. Mi-am intors cu greu capul ca sa vad cum Elah era tinut de gat, ridicat de la sol de catre Brian care in mai putin de doua secunde a facut ca un foc negru sa-l cuprinda pe blondin incinerandu-l. Simteam cum rana de la gatul meu nu era inchisa inca, acel lichid parasindu-mi inca trupul. Brian s-a aplecat asupra mea, asezandu-mi capul si jumatate din trupul meu pe bratul sau drept si de asemenea in poala sa. Si-a dus mana la rana sangeranda si am simtit cum puterile sale o vindeca. In ciuda acestu fapt eu simteam ca mi-e rau si ca vreau doar sa-mi inchid ochii pentru a ma odihni, insa vampirul nu m-a lasat sa fac asta deoarece m-a miscat usor pentru a se asigura ca nu dorm.
- Akio, te rog, ramai treaz! Tu nu-ti dai seama, ai doar impresia ca ti-e somn, dar de fapt ai pierdut foarte mult sange si din cauza ca esti dhampir* asta te-ar putea duce la moarte.
- Dar, eu...
- Akio, stiu ca este impotriva vointei tale, dar va trebui sa bei sange uman.
Mi-am marit ochii la auzul cuvintelor sale. Nu! In niciun caz nu aveam sa accept asa ceva. Daca data trecuta imi strecurase sange in pahar fara sa-mi dau seama, de data asta nu se va ami repeta. Am dat negativ din cap, facandu-l sa inteleaga ca respingeam cu tot sufletul dorinta aceea. Am vazut cum o slujnica a adus un potir, destul de mare din cate observam, iar in el cred ca se afla sangele. Brian a dus potirul la gura sa, apoi si-a apropiat buzele de ale mele, contopindu-le. Din moment ce eram slabit mi-a intredeschis gura foarte usor, prinzandu-ma de barbie. Am simtit cum limba sa se strecoara in gura mea, insa era insotita de un lichid ce imi parea foarte dulce. Abia acum pricepeam siretlicul. Mi-am asezat mainile pe umerii sai pentru a-l face sa inceteze, iar eu sa scuip lichidul ala, dar nu am avut sanse caci vampirul nu s-a lasat pana ce nu am inghitit sangele. Ciudat, dar imediat cum am facut-o am simtit cum doresc mai mult, tanjeam dupa gustul ala deodata si imi simteam corpul putin altfel, mai ales ochii pe care ii simteam de parca ardeau. Fara sa-mi inteleg miscarile m-am ridicat in sezut, iar Brian mi-a oferit acel potir. In ciuda a tot ceea ce doream dependenta de acel lichid m-a facut sa cedez, astfel apropiindu-mi gura de marginea potirului si band cu nesat continutul acestuia. Am simtit cum frenezia se transforma in somn, iar vampirul observand acest lucru m-a ridicat in brate si a mers cu mine in camera mea. S-a asezat pe pat alaturi de mine, sarutandu-ma protectiv pe frunte, apoi mi-am inchis ochii pierzandu-mi sirul gandurilor sau al timpului.
----------------------------------------------------------------------------------
dhampir= jumatate-vampir
[Imagine: semnatura_zps4673586a.png]
"You don't give people hope...You take it away..."
My yaoi blog ^.^




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)