Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wanted critics

#1
Dupa cum spune si titlul, "Wanted critics", este un topic pt autorii de fic-uri care vor niste critici. T.T
Da, s-a mai incercat un astfel de proiect in trecut, si dupa o perioada de absenta il aducem inapoi.
Cele care se ocupa de acest proiect sunt aceleasi de dinainte, adica Toxic si respectiv eu, Jasmine. As vrea sa lamurim faptul ca noi nu criticam pe rand fic-urile, adica un fic eu un fic toxic, ci criticam amandoua un fic! Deci, postul acela de critica va ingloba 2 pareri diferite si o critica mult mai amanuntita care va va ajuta mai mult!

Update
Da, am revenit din nou, cu cateva modificari si "noi achizitii" :yes:
Imi revine onoarea sa prezint a doua echipa a wt, formata din Child of sunset si Biscuite. :) Cum este perioada tezelor si cum am mai patit-o sa nu facem fata, am spus ca ne-ar prinde bine niste ajutoare. Speram ca se vor ridica la nivelul asteptarilor si ca va vor multumi tot atat cat v-am multumit si noi. Acum, cer putina ingaduinta fata de ambele echipe - noua o sa ne ia putin timp sa ne reintram in mana, iar lor o sa le ia putin timp pana se obisnuiesc. Multumesc.

Am facut un nou set de reguli, care de data asta speram ca vor fi intelese:

1. Cei care vor sa le fie criticate fic-urile vor posta aici [in thread , that meaning ._.]
2. NU cereti sa va fie criticate fic-urile daca nu sunteti pregatiti pentru o critica serioasa ! Vrem sa ajutam ,iar asta poate insemna facerea unor observati mai drastice. NU ne asumam raspunderea pentru caderile nervoase si userii care se lasa de scris -.-
3. Ne rezervam dreptul de a critica fic-urile celor care consideram ca au nevoie de ele.
4. Poate aveti 2 ficuri sau 10 fiecare, dar vrem ca fiecare sa aiba sansa la critica atata timp cat o doreste, asa ca va rog, un singur fic per comanda.
5. Asteptam sa vedem schimbari si evolutie in oarecare masura . Deci , criticile NU sunt puse pentru a ne afla in treaba , ci pentru a ajuta evolutia. Daca tot va inhamati la asta , urmati sfaturile .
6.. Daca nu intelegeti ceva din explicatiile noastre privitoare la fic-uri , let us know , si vom clarifica situatia. De altfel ,orice alte nelamuriri vor fi exprimate aici .[Sau PM ,sau oriunde va simtiti voi mai bine ]
7.Rugam de asemenea userii sa NU posteze replici la criticile noastre la adresa unui fic. Nu-i pasa nimanui daca sunteti fan al fic-ului respectiv si noi i-am ranit reputatia, sau pur si simplu nu va convine ce am scris, deci pastrati-va nervii, ca daca vroiam sa ne tragem de sirete gaseam noi alte cai.

To conclude with , acest proiect este facut pentru userii care VOR sa li se critice fic-ul, care VOR sa devina mai buni . Asta inseamna ca asta NU este un topic de spus opinii despre proiect ,ci ceva finit. -.- Daca nu vreti , nu va convine , sau nu sunteti de acord cu el ,pur si simplu NU cereti sa va fie criticat . Nu va obliga nimeni ,e ceva optional si depinde de fiecare in parte.

Iarasi, asteptam clientii. ^^
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#2
ok...sa dau eu startul atunci...desi imi e tare frica de tine si de toxic, dar sunt gata sa accept si sa incerc sa ma imbunatatesc.
Asa ca daca sunteti disponibile as vrea ca tu, Jasmine si Toxic sa imi lasati o critica la Astrul Trandafirului Albastru.
Daca nu puteti voi se poate ocupa cealalta echipa, nu ma deranjeaza.
Ps: uite si link-ul http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=13553
Am uitat sa il pun:)
PSS: Multumesc anticipat.

#3
A inceput Angel...Urmez eu :3
As dori o critica pentru fic`ul How to love an angel. Am ceva capitole scrise p'acolo. Sincer, imi e cam frica de ce voi auzi, fiindca sunt sigura ca voi auzi multe, din care cele mai multe nu vor fi dulci, dar abia astept sa vad parerea voastra :]
Thanks :3
KyuMin.

#4
nu stiu cum criticati voi,insa am inteles ca o faceti bine si de aceea vrea sa`mi lasati o critica la
ficul Dincolo de limitele intunericului si luminii(Naruto)
link-- http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=21824
nu conteaza care echipa o va face,dar sunt tare curiosa ce pareri aveti.
aspept critici dure,caci vreau sa ma perfectionez.
PS:ati spus un fic per comanda,insa sunt tare curioasa ce parere aveti si la celalalt,deci la cel de`al doilea fic puteti da o critica oricand aveti timp,nu conteaza,oricand.
Al doilea se numeste Uita de tot si aventureaza-te cu mine,link-- http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22072
Va astept!

#5
Onytsa♥ - Comanda onorata (cel de-al doilea fic ^^ ) . Daca ai nemultumiri , exprima-le prin pm . Ja ne .
[center][Imagine: sunsetsig.png][/center]

[center] My Anime List[/center]

#6
Comanda onorata pentru primul fic Onytsa♥. Pentru probleme sau neclaritati, pm.

#7
@Fall comanda onorata, we weren't so scary don't worry. Daca ai nelamuriri, stii ce sa faci.

Si echipa a doua a fost mai ingaduitoare, dar de acum nu mai luam in considerare decat un fic, chiar daca postati mai multe. Rules are rules.

*falls on jasm* I'm wiped.

#8
A'sevear- comanda onorata. Si inca ce comanda @-)

*falls with tox* no more~
[Imagine: chestia.png]
Thank you Isabela! ^^
[Imagine: ObeyMe.jpg]
[size=xx-large]

Blogareala, alea alea...Luftblasse[align=center]

#9
Buna seara:D
Am si eu un fic pe care as dori sa mi-l criticati , echipa dorita este Jasmine si Toxic . Ma astept la sfaturi constructive si nu ma deranjeaza criticile dure (bazai da-mi trece) caci vreau sa stiu exact greselile si sa le corectez.
ficul este: Blestemul Cartii
. Multumesc anticipat
[Imagine: 352nlp2.jpg]
[Imagine: dragonanimated_422706.gif][Imagine: dragonanimated_425743.gif][Imagine: dragonanimated_423935.gif]

#10
Buna ! As vrea si eu sa mi se critice ficul "Viata dubla" http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=22018 .

Stiu ca veti fi duri, insa chiar vreau sa vad ce gresesc si voi incerca sa tin cat de mult cont de sfaturile voastre.

Mersi anticipat.
Old nick - mary2we

S-am scris cu sange
Pe randuri de cristal
Poveste-acum incepe ...

My pics on dA

My pics on AnimeZup

Viata dubla - my fic




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Wanted RedBoy 2 2.453 04-03-2014, 04:14 PM
Ultimul răspuns: DreamGirl
  Cerere de Critics Aly 259 117.403 01-08-2012, 11:23 AM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)