Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Wanna watch them?

#1
Inainte de a va arata, vreau sa mentionez niste chestii:
-Folosesc Vegas Movie Studio Platinum 9.0 (tot ce e cu Platinum nu are masking)
-Intotdeauna incerc sa pun clipuri in fct de versurile melodiei. Si efectele au un rol in asta, dar mai putin.
-Efectele folosesc mai mult la "beat"
Voi pune cateva care cred ca mi-au iesit mai bine

Kutau//I'm Not Him [anti Ikutau]
Wish Right Now-Poke/Contest/Twinleaf/AgainstShipping
SilentShipping-Airplanes
Shuuhei//Evil Angel
Takumi&Misaki//Here Without You
All These Things I Hate// AgainstShipping
All These Thing I Hate// OutcryShipping
Rika//We Are
Think Twice Before You Touch Takumi's Girl
Mai&Kasumi//Unbreakable
Rukia//Glittering Cloud
Bleach//Fight Inside
You Complete Me[PokeShipping]
Konan/Our Solemn Hour
[Imagine: robin-1.jpg]

#2
Uh uh.... O sa`ti comentez per total *too lazy to take each of them*
Soo, incearca sa o iei mai usor cu efectele, mai ales acele "sparkleuri", nu arata deloc bine DX Apoi incearca sa cauti footage de o calitate mai mare. Also nu mai folosi atatea fade`uri (ca in cel cu Hisagi). Fade`urile le folosesti numai cand sunt beats, nu tot timpul. Again ai grija la beat si mai usor cu efectele. In cel cu KWMS, am vazut ca ai facut lyrics match si sincer mi`ar fi placut amv`ul mai mult daca nu foloseai cookie cutter si acel efect downloadat. Also mai ai de lucrat la aspectul ratio, incearca sa gasesti un tutorial pe youtube pentru full screen (16:9) si alte cateva tutoriale pentru efecte si keyframing.


And thats all for now xD Astept sa mai avansezi C:
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#3
I see
am incercat sa fac widescreen si chiar arata mult mai bine
de asemenea, am incercat sa mai reduc din efecte si sparkles
nu cred ca am evoluat foarte mult de atunci, dar anyway, here are some new works (ultimul e cel mai recent)

Sadness and Frustration [anti bullying AMV] acesta nu e widescreen, dar cred ca mi-a iesit binisor

Akatsuki and Ruka // Beg
Halloween Anime Mix [Higurashi No Naku Koro Ni]
asta e defapt prima mea incercare widescreen...doar ca a aparut pe youtube mai tarziu]
Ryo's Boulevard Of Broken Dreams
cred ca e cel mai simplu video pe care l-am facut vreodata
Pyramid [Akatsuki and Ruka]
e singurul semnat pt ca asa trebuia...
F A D I N G [Crack Pairing]
am avut o mica problema cu vegas-ul si de asta nu e chiar widescreen
Pokemon DP
Zombie/ /FMA Brotherhood
si de asta nu-s multumita pt ca stiu ca ar fi putut iesi mai bine -_-
[Imagine: robin-1.jpg]

#4
Hmmm arata mult mai bine widescreen c: Insa incearca sa urmezi beatul cum trebuie. Folosesti multe flashuri si fade'uri care nu'si au locul. Cel cu Halloween mi'a placut la inceput insa cand ai inceput cu fade'urile m'ai omorat xD Well noroc in continuare~
[Imagine: FES_Icon_by_ShardRenzi.jpg]

#5
ok, am incercat sa le reduc. trebuie sa recunosc, pare mai mult bine asa. La inceput ma gandeam ca nu o sa mai aiba farmec si o sa fie mai monoton.
Alte AMV-uri:

Dead Inside//ScoopShipping [MEP Part]
Cred ca mai bine foloseam alte culori pt texture
Darkness Eyes [SasuHina]
Nu pot sa zic ca e foarte reusit. Simt ca ceva nu e bine. Nu e vorba de clip-urile din opening-uri care au credits (am cautat opening-uri creditless, dar teapa)
[Imagine: robin-1.jpg]

#6
Am trecut si eu pe aici.
Pai recunosc, nu m-am uitat la toate fiindumi prea lene. M-am uitat doar la primul pe care l-ai postat aici si cel mai recent deci voi vorbi despre ele.
In primul rand cauta niste episoade care au rezolutia mai bune. Iti pot da eu niste site-uri daca ai nevoie doar pm me. Apoi, folosesti prea multe efecte care sunt chiar inutile. Cum ti s-a mai spus, folosesti fadeouri si beateuri. Incearca in primul rand sa-ti creezi un stil propriu de a edita si folosesti si tu putine culori. Sincer sunt prea inchise dupa parerea mea insa nici prea multe culori pentru ca vei trece in partea cealalta si iarasi nu va fi okay.
Sper ca nu te-ai suparat pe mine.

#7
nu m-am suparat, dar vreau sa te corectez: cele mai recente sunt cel din Post: #5, unde se vede clar ca acum fac video'uri widescreen. Nu toate episoadele pe care le am au rezolutia potrivita, dar foloses pan crop pt asta.
[Imagine: robin-1.jpg]

#8
dar bate vantul prin aceasta sectiune
dar asta nu conteaza. nu prea vad complimente aici, numai critici.
am vazut multe amv-uri la viata mea si foarte putine aveau acea sincronizare intre versurile melodiei si clipuri. acest lucru este foarte des intalnit pe aici, chiar la toate, ceea ce e un lucru de admirat. apoi acele flash-uri par sa ajute la ritmul melodiei, doar ca la unele sunt mici greseli [si la efecte]. totusi se vede o evolutie, chiar de la primul post: in cel cu pokemon [Wish Right Now-Poke/Contest/Twinleaf/AgainstShipping] acele efecte par mai mult aruncate pe acolo [desi in rest e destul de reusit], pe cand in cel cu yu-gi-oh [in care ai folosit aceeasi melodie din cate vad eu] le-ai folosit mai cu cap 4

#9
(20-12-2010, 06:24 PM)Shizuka A scris: nu m-am suparat, dar vreau sa te corectez: cele mai recente sunt cel din Post: #5, unde se vede clar ca acum fac video'uri widescreen. Nu toate episoadele pe care le am au rezolutia potrivita, dar foloses pan crop pt asta.


Nu este nevoie sa ma corectezi deoarece ultimul pe care l-am vazut este cel cu sasuhina-darkness eyes. Si chiar este reusit insa intotdeauna este loc pentru mai bine si acum nu vreau ca din cele spuse sa par ca sunt cea mai tare la facut amv-uri sau alte astfel de lucruri pentru ca nu este adevarat, adica mie rareori imi place un amv pe care il fac eu dar sa revenim la tine. Tu chiar ai talent si acum imi dau seama ca am parut destul de rea. Sony Vegas este un program profesional deci nu este usor sa lucrezi in el. Foarte greu descoperi unele efecte insa atunci cand il deschizi incearca sa te intreci cu propria imaginatie. De exemplu, deschide odata vegasul si incepe un proiect nou, mai intai alege cateva imagini sau niste clipuri scurte si nu o melodie. Sau o melodie vesela si scurta dupa care cauta prin vegas, pune si tu backgrounduri diferita, joacate cu efectele astfel incat sa iasa o armonie intre ele. Iti spun chiar merge. Cand esti presat ca trebuie sa faci un request sau un mep part atunci ideile vin greu insa daca vrei tu descopera ce ascunde vegasul.


(20-12-2010, 09:11 PM)BlackRoseWitch A scris: dar bate vantul prin aceasta sectiune
dar asta nu conteaza. nu prea vad complimente aici, numai critici.
am vazut multe amv-uri la viata mea si foarte putine aveau acea sincronizare intre versurile melodiei si clipuri. acest lucru este foarte des intalnit pe aici, chiar la toate, ceea ce e un lucru de admirat. apoi acele flash-uri par sa ajute la ritmul melodiei, doar ca la unele sunt mici greseli [si la efecte]. totusi se vede o evolutie, chiar de la primul post: in cel cu pokemon [Wish Right Now-Poke/Contest/Twinleaf/AgainstShipping] acele efecte par mai mult aruncate pe acolo [desi in rest e destul de reusit], pe cand in cel cu yu-gi-oh [in care ai folosit aceeasi melodie din cate vad eu] le-ai folosit mai cu cap 4

Corect in mare sunt numai critici insa daca ii spui cuiva ca se descurca extraordina, ca este minunat ceea ce nu este adevarat, atunci acea persoana nu va putea evolua. Gandeste-te, daca sa zicem tu ai posta un amv care nu poti spune ca este reusit si altii ar spune numai complimente doar pentru a fi draguti, tu ai evolua? la amv, fanart sau fanfic este la fel. Marea parte dintre noi vrem critici dure pentru a ne imbunatati. Normal ca nici critici precum "Esti varza, n-ai ce cauta aici!" "Nu esti bun/buna la asta, cara-te de aici!" nu sunt bine venite. Chiar din contra, astfel de critici fac o persoana sa renunte ceea ce nu este bine. Noi criticam insa intr-un mod in care sa nu deranjeze persoana respectiva. Cel putin eu una nu am vrut sa o deranjeze ceea ce am spus. Am vrut doar sa o ajut sa evolueze. Nu am postat aici ceva doar de dragul de a scrie si de a o face sa renunte.

#10
De la primele la ultimele AMV-uri, tot proaste sunt, sincer.
Melodii "overused" puse pe scene alese la întâmplare din anime-uri fără vreun mesaj.

De exemplu, melodia "Zombie" de la Cranberries e pusă alandala pe FMA. N-are nicio legătură mesajul cu video-ul.
Mai lasă efectele şi concentrează-te pe atmosferă. Asta contează! Şi desigur, mesajul melodiei/secvenţe (nu mă refer la sincronizare lirică)
[Imagine: subpagenav02_r1_c1.gif]

I am a lying asshole and a troll.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)