Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

W.I.T.C.H.

#1
Un desen animat adorat de multe fete fane ale Jetixului. Poate cel mai reusit d.a. Jetix la ora actuala.

Voi ce parere aveti?

#2
Inca un desen pe care il adoram bineinteles ca la inceput eram dornica sa il vad.Desi prima serie cu phobos chiar nu m-a impresionat si nu mi-a prea placut pe parcurs am inceput sa indragesc acest desen. Desi era foarte dragut dupa ce am vazut toate episoadele m-am plictisit mai ales ca nu dadeau si continuarea asa ca l-am lasat deoparte.Am citit si revistele WITCH si pot sa spun ca erau ,mult mai interesante ca desenul. A fost o vreme cand, mica fiind imi doream foarte mult sa am puterile lor si sa pot zbura.
[Imagine: 19751918_ARZDZEIZG-1.jpg?t=1303932362]
[Imagine: 5905958325a7056013714l-1.jpg?t=1303932519]

Abisul umbrelor Chiar nimeni nu mai este interesat de ficul meu? Sa stiu daca sa-l mai continui sau nu.






#3
Eu una prefer revistele in primul rand pentru ca sunt varianta originala. Apoi, sunt mai bine facute, s-a dat mai multa atentie la descrieri, povestea era mai incitanta. In schimb, la D.A., pe langa faptul ca nu a respectat povestea si m-a zapacit rau de tot, au adaugat si alte personaje noi, dupa parerea mea inutile, probabil facute ca sa atraga audienta formata din copii.
Nu spun ca e un D.A urat, insa nu pe gustul meu. No offence, please!
:bye:
[Imagine: chibi_1662.gif]
Haideti, cheliti-mi chibi-ul!
Descarcati-ca pe el!
Si acum, asa-i ca nu ma vezi ataca?

:nh:

[Imagine: girlholdinglollipop.jpg]
Hey! Mai mananci aia?

[Imagine: thkouichikimuraoretachi.jpg]

Kouichi Kimura...

So what if I still like Digimon Frontier?
I know about your secret teddybear!



#4
Primul lucru pe care l-am citit singura a fost revista WITCH 24... nici nu eram la school atunci! [va datzi seama....] Si desenele... eram muuuult prea inaintata cu revista ca sa ma mai preocupe dar din curiozitate, invatasem sa imi termin temele inainte de ora 6.... [daca ma intzelegetzi]

Dar trecand peste, ani de zile, pasiunea si colectia mea numaru' 1 a fost WITCH pana cand... KS gave my the welcome in the anime world and the internet gave me the welcome to anime zup. 24 Jockin'... dar chiar nu ma mai pasioneaza pt ca mi se pare o imitatzie evidenta de manga [no offence pt fani]

#5
Da,pai adevarul este,dupa cum spune si Baunne,pe Jetix dau numai episoade vechi,numai reluari.Pe youtube,in sezonul 3,deja stau cu sufletul la gura de nerabdare,asteptand sa vad ce se mai intampla,dar la TV?!Sincer,acum,este chiar plictisitor.Daca ma stradui putin,va fac un rezumat la toate episoadele.
Acum,revenind la topic;mie imi place destul de mult WITCH.Si desenul si revista,in aceeasi masura.Mi se pare ok 3.
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#6
Urmaream acest desen cand eram mai mica , dar acum m-au plictisit xD Nu spun ca nu este frumos desenul , este incredibil . Grafica e foarte buna , iar povestea chiar reusita . Imi placea sa urmaresc acest desen , datorita faptului ca era cu adolescenti , iar chestii astea mie imi plac mult xD Acum , probabil am vazut de prea multe ori acelasi episod si au inceput sa ma plictiseasca , oricum va ramane mereu unul dintre preferatele mele . Eu una cred ca e superb xD E vorba de magie si chestii de astea xD

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#7
W.I.T.C.H. mi s`au parut destul de reusit, mai ales ca fetele aveau acele puteri si erau desenate bine dupa parerea mea. Totusi a inceput sa ma enerveze ca dadeau doar episoade antice si de demult pe Jetix si la un moment dat povestea incepea sa ma calce pe nervi fiindca stiam ce se va intampla... Anyway, preferata mea a fost Hay Lin, dar trebuie sa recunosc ca imi placea si Will 39 Ma rog, a fost un d.a. destul de reusit, mi`ar placea sa il revad :3
KyuMin.

#8
Pe vremuri chiar imi placea acest desen, pot spune ca il iubeam, era unul dintre preferatele mele=]] Il urmaream in fiecare zi, nu pierdeam nici un episod si chiar daca se repeta il urmaream, deoarece nu exista episod care sa imi displaca si putea sa dea acelasi episod de cinci ori pe zi, tot l-as fi urmarit xD Chiar eram o adevarata fana, deoarece imi placeau foarte mult personajele si povestea desenelui.Grafica era excelenta din punctul meu de vedere, iar cele cinci zane care salveaza mereu situatia erau preferatele mele =]] Dupa un an m-am plictisit de ele, pot spune ca chiar foarte mult. Adica nu le mai urmaream deloc, deoarece pur si simplu nu mai erau pe placul meu. Oricum va ramane unul dintre desenele mele preferate ale copilariei, a fost pe placul meu, chiar daca acum nu mai caut nimic pe net despre el. Mi-a placut foarte mult de Cornelia, adica era tipul de fata mereu la moda, optimista si foarte draguta. Mi-a placut puterea pe care o detinea, pamantul. Eu sunt zodie de pamant 15
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
Daca v-a placut chestia asta, nu cititi ce urmeaza; este parerea mea personala si subiectiva. Observ ca cineva mai sus a spus ca seamana cu un anime. Ca lamurire tin sa mentionez ca este desenat si animat in stilul de anime american(desi suna a oximoron) ca de exemplu MegasXLR! Iar apoi, desenul acesta(WITCH) a fost o realizare mass-media deoarece pentru copii de oanumita varste, a reprezentat o influenta negaitva(ca sa nu mai vorbim de anumitele mesaje subliminale care se regasesc in ele). Influenta negativa s-a realizat prin "emanciparea" brusca a copilitelor de 10-12 ani care brusc vroiau sa se fardeze, sa aibe un telefon mobil sau un prieten dragut si prost sau sa poata avea o dubla entitate. Tot mai sus, cineva spunea ca nu prea se uita la CN. Pai evident ca nu se mai uita;CN a pierdut batalia fata de dublajele de 2 bani pline de merch stuff(buy this do that). A avut vremurile lui de aur cu Animaniacs, Mini Toons, A pup named Scooby-Doo sau Top Cat si Freak-a-zoid care erau in limba engleza. Desenele din perioada aia erau un amalgam de glume de adult care prindeau si la copii, mai ales ca actiunile de bine de rau cuprindeau si scene educationale si erau si foarte descriptive(asa am inceput eu sa invat limba engleza). Si mai nou, toata lumea este o mare cunoscatoare a seriilor cand defapt ei nu au facut decat sa caute un torrent(si nu au asteptat sa vina ora aia de noapte cu toate desenele alea amuzante ca Wacky Racers)....


Si am vaga impresie ca sunt singurul male care a postat aici....dezavantajele de a avea o sora mai mica care se uita la Hannah si la alelalte dureri de cap...
[Imagine: nhkmisatosatousighh3.jpg]

#10
Yup. Urmaream, asta pana cand nu s-a prostit Jetix si au ajuns sa bage tot felul de seriale si wannabe desene animate. Dar in orice caz, urmaream cu sufletul la gura fiecare episod. Mi se parea atat de extraordinar sa fii in stare sa controlezi un element al naturii si ma gandeam daca, asta chiar ar fi posibil. Bineinteles, in momentul in care au vazut parintii mei la ce ma uitam, mi-au taiat ratia.Dar sa fiu sincera, nu stiam ca aveau atata influenta. Ceva gen Death Note banuiesc. Dar trebuie sa recunosc, si atunci si acum unele personaje ma speriau al naibii. Mai ales sarpele acela urat, ce se transforma in om si tot asa. Nu mai tin minte cum il chema. Dar fratele lui Elyon imi placea, cu toate ca era un personaj negativ. Si cat de negativ.
Anywhooo.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)