Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Volley

#11
Mda, deja m-am plictisit de sportul acesta.
E frumos, interesant, dar îl jucăm la fiecare oră de sport din clasa a Va. Proful nostru vroiam să facă echipa şcolii din clasa noastră şi a făcut-o. Eu nu m-am băgat, normal, ultimul lucru pe care mi-l doresc este să îmi pierd sâmbetele la campionatul de volei, lol. Dar participă câteva fete şi au ajuns de 2 ori pe locul 2 pe judeţ, după o şcoală cu program sportiv.
În fine, anul acesta s-a supărat proful că fetele nu îşi mai dau interesul (avem sportul chiar înainte de istorie şi ne învăţăm atunci) şi nu le mai înscrie în campionat.

Cum am spus, este un sport foarte interesant şi plăcut, dar după ce m-am juact 3 ani mi-a pierit cheful =]
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#12
Şi eu consider că este un sport foarte frumos. Îmi place mult şi mi-aş dori să-l pot practica când am eu chef, dar nu tot timpul se iveşte cineva cu care să ma joc. Am avut cateva ore la scoala de volei, dar nimic mai mult. În rest, rămâne doar un joc care îmi face plăcere să-l practic. Abia aştept să ne strângem mai multă lume, să facem rost de fileu şi să jucam!
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?

#13
Eu fac voley doar vara, pe plaja. E ok si ma gandesc ca poate gasesc si un loc prin Bucuresti in care
sa-l pot practica. E vre'unul din voi la un club din Bucuresti? Daca e si aproape de mine, o sa trec si
eu p-acolo. Adica trebuia sa ma apuc si de un sport de echipa.
Cya.
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#14
Buna... Eu am practicat volei de performanta timp de un an si am fost si-n cantonament la Navodari, iar noi suntem din Timisoara. Va imaginati cat am parcurs cu trenul...nu?
Oricum, pasiunea pentru volei a inceput din clasa a 5-a, deci daca faceti socoteala ar iesi 4 ani de volei la scoala in timpul orelor de sport. Si pe langa asta am avut un Campionat la scoala. Au avut voie toate clasele de la a 5-a pana la a 12-a. Echipele erau pe clase. Iar fiecare clasa avea 2 echipe. Una de baieti si una de fete. Eu binenteles, m-am bagat. Atunci inca eram la antrenamente.
Din pacate baietii au pierdut la primul meci si au luat locul 8.
Iar noi fetele, am castigat 4 dintre care 3 am castigat si al patrulea l-am pierdut, dar hey. Am ajuns pe locul 4 ^_^
Si am ajuns in revista scolii!! <:-p
In concluzie, voleiul este un joc frumos si merita apreciat.

P.S. Am vazut live meciul national dintre echipa Romaniei si Marea Britanie fete si baieti.

Ja ne
Freedom is power!
And I can use that power!

#15
Am practicat multe sporturi. Am facut atletism, bascket, aerobic, tae-bo, dansuri, tenis...dar in final m-am oprit la voley. Si pot sa spun ca e cu adevarat cel mai greu sport. iti trebuie curaj si coordonare. Trebuie sa ai mereu in cap un plan, trebuie sa observi slabiciunile adversarului, trebuie sa iti dai seama care va fi urmatoarea miscare...si in plus mai iti trebuie si conditie fizica si forta. In plus, voley-ul nu se poate invata. Nu poti invata sa servesti singur (serva care e cea mai grea miscare din voley) si nu poti invata sa ataci singur. Spre deosebire de backet, unde trebuie sa sti doar regulile.
[Imagine: universul1.jpg]

#16
N-am practicat niciodata volley de performanta, insa imi place si m-am jucat ori de cate ori am avut ocazia. E un sport interesant si totodata foarte solicitant, mai ales ca trebuie sa fii mereu atent unde zboarea mingea ca sa sari s-o scoti - chiar daca asta inseamna sa te izbesti de pamant sau de fileu incercand. La iarba verde, la tara cu prietenii sau pe plaja cu cine am putut, m-am jucat volley. Cel mai relaxant e sa te joci pe iarba - doar ca inainte ar trebui sa verificati atent spatiul de joaca sa nu fie cioburi sau alte gunoaie specifice - sau pe nisip - atata timp cat nu frige.

Pot spune ca inca sunt incepator in ceea ce priveste volleyul adevarat. Abia de vreo 2 ani si jumatate am inceput sa jucam si la scoala organizat, asa cum trebuie, dupa reguli si toate cele stabilite. Profesorii de la ora incearca sa ne indrume pe cat posibil, iar orele de ansamblu ce se tin saptamanal iti ofera posibilitatea de a participa si la competitii. Nu am participat pentru ca pana acum nu au fost suficienti baieti pentru a se face o echipa, dar din cate am inteles anul acesta avem sanse. :]

Cu siguranta sportul acesta se afla printre favoritele mele.

#17
Mai mult din plictiseala si lipsa de somn am trecut pe aici si am gasit ceva care chiar imi place si anume voleiul. Am facut acest sport de performanta doi ani, poate chiar mai mult si am renuntat de curand din diferite motive, cu toate ca stau pe ganduri daca sa ma reapuc din nou de el, in toamna.
Este un sport destul de greu, dar atata timp cat il practici cu placere, nu mai conteaza. Imi amintesc ca eu inainte sa merg impreuna cu echipa la un meci in Timisoara, faceam doua antrenamente zilnic: unul dimineata si unul seara. Iar atunci cand vezi ca incepi sa evoluezi, cand vezi ca toata munca pe care ai depus-o da rezultate si incepi sa te coordonezi pe teren alaturi de echipa, ai o satisfactie. Este un sport care necesita viteza, coordonare, atentie, energie si forta. Cum nu am eu prea multa forta in maini, faceam cate 200 de atacuri la perete ca sa pot lovi mingea cum trebuie si cand le terminam imi era palma rosie, dar a meritat si nici nu e atat de rau precum suna. Mi-a placut mult sa fac acest sport si a fost amuzant. Iar atunci cand joci la un meci adevarat, cu o echipa adversa, emotiile care te coplesesc pentru prima data cand intri in teren sunt superbe.

#18
Volei este unul dintre Sportul meu preferat.



___________________________
EVEwholesalebikinis

#19
io am jucat ceva volei prin liceu. eram total pe langa. preferam sa iau o minge din aia mai grea si sa arunc la cos in spatele oamenilor care se prefaceau ca joaca volei. nimanui nu-i placea voleiul, dar profu de sport era chitit sa ne faca sa ne placa. regret, dar eram pe langa total. cand era cald ieseam afara sa alergam dupa o minge ca prostii si sa sutam la poarta. chestiile din copilarie nu se uita si nu se abandoneaza asa simplu. poate ca daca as fi fost crescut de mic cu voleiul l-as fi indragit.

sunt convins ca e un sport complex. dar cel mai popular dupa fotbal?! serios?! si tenisul ce mai este? sau boxul? baschetul? cred ca voleiul tre' sa stea la coada mult...

si fiindca suntem pe un forum anime... acum multi-multi ani - pe vremea cand in weekend multe posturi difuzau desene animate in weekend (ProTv-ul avea de departe cele mai misto chestii: Diabolic, Batman of the future, Iron Man, daca mai stie cineva cum se numea desenul animat cu pustiul de 17 ani ala pe jumatate extraterestru cu motocileta beton si manusa cu puteri telekinetice, etc.) Prima Tv difuza Atakku No. 1 - un anime despre o sportiva Mila... care juca volei. tot ce imi mai aduc aminte despre anime-ul asta - pe care nu-l urmaream decat asa episodic si rar cand asteptam desenele de pe ProTv... e ca fata isi luat multe mingi in bobarnac! si-mi era mai mare mila de Mila! LOL daca asta inseamna promovarea sportului acesta... atunci nu au facut o treaba buna pentru mine. adica, s-o fi tragand si de la asta faptul ca la orele de sport de la liceu ma fofilam de fiecare data cand se juca volei. pai, Captain Tsubasa era mult mai misto. pustiul ala mai talentat decat Messi si Ronaldo plus Pele si Dunga la un loc... era genial! asa il faci pe un pusti sa adore un sport.
[Imagine: F3GHuiy.png]
You Know Nothing
I'm such a LESBIAN! LOL
#seeuspacecowboys #seeuspacecowgirls #2071




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)