Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce vei face ?
Spune bye bye la hobby-ul tau . ( Sand End )
0%
0 0%
Neglijezi partenerul tau , familia , locul de munca etc ( Dead End )
22.22%
2 22.22%
77.78%
7 77.78%
Total 9 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Viitorul unui fan anime ?

#11
[Imagine: 403770.png]

Asta e adevarul, oare !?

#12
A trecut foarte mult timp de cand am considerat animeurile mai bune ca orice alta forma de divertisment. Ma uit din cand in cand daca apare ceva gen Attack on Titan sau Sword Art Online care chiar sunt distractive. Nimic prea serios insa. Ma uit ca sa ma distrez, nu ca sa fiu pus pe ganduri. Asta e unul dintre motivele pentru care in general imi displac slice of life anime. Am trecut de varsta la care imi pasa de dilema liceului (cum sunt majoritatea) si sincer nici atunci nu pot sa zic ca puteam sa inteleg subiectele. Poate e din cauza culturii diferite sau poate sunt eu mai special. Probabil o sa ma uit tot restul vietii la anime daca exista ceva care sa imi atraga atentia. Dar sunt sigur ca vom mai trece prin perioade cand nimic de pe piata nu o sa ma atraga. Personal ce detest cel mai mult in prezent sunt seriile cu mai multe sezoane si seriile treminate facute dupa materiale sursa neterminate.

Ce nu o sa fiu niciodata este un Otaku. Sincer sa fiu fiecare care isi spune asa merita o palma si o trezire la realitate. Daca viata nu iti este distrusa de pasiune nu esti un otaku. Daca ai mancare in frigider si un disc in minus pe raft nu esti un otaku. Daca iesi din casa si comunici cu oameni mai mult decat strictul necesar ca sa faci rost de mai multe anime nu esti un otaku. Si daca chiar ai fi un Otaku ma indoiesc ca ai ce cauta in lumea reala
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#13


An epic tale of how I met your mother... pare o poveste frumoasa.....




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)