Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata nu e usoara[naruto]

#1
Declainer:nu detin nici un personaj din anime-ul naruto.Decat cele poate create de mine.

Cap.1 Adaptarea

Era o zi asa insorita ...pacat ca nu pot sa ies cu prieteni mei pentru ca mamei mele ia venit "geniala" idee sa ma mut cu ea intr-un orasel numit Konoha pentru ca acolo au trimis-o cu serviciul ea fiind o renumita creatoare de moda.Putea la fel de bine sa ma lase acasa supravietuiam eu totusi am 18 ani pentru numele Lui Dumnezeu ,of dar stai nu cred ca m-ar lasa nici o jumatate de ora singura in casa pentru ultima mea petrecere "bomba" .Nu a fost vina mea ca baieti sau batut cu bere si au spart globul de petrecere care a cazut pe televizorul cu plasma facandul scrum.Dupa acea au venit niste prietene de ale mele cu "minunata" idee sa ne jucam adevar sau provocare ,am aceptat dar a fost un total dezastru cand una dintre prietene la provocat pe un baiat facut manga de beat sa ma sarute .Eu nu am vrut spunandui sa renunte la provocare dar te mai intelegi cu cineva la care alcoolemia era probabil inumana .Bun ma alergat si ma prins eu ca sa scap i-am dat un picior sub centura el enervanduse zdrobea tot ce ii iesea in cale .Si ca cireasa de pe tort sa fie pusa a mai spart si vreo 2 geamuri cu pretextul ca nu arata bine in reflexia din ele .Cand a intrat mama pe usa m-am facut galbena la fata si cu o voce ragusita i-am spus "surpriza" .Ea fiind obosita dupa 2 zile in care fusese plecata la Milano nu a facut prea mare scandal decat ca ia dat pe toti afara in "suturi" dupa care m-ia spus explicit "treci in camera ta si uramtoarele 3 luni nu ai voie in parcuri de distracti ,cinema-uri si orice alt ceva ce te distreaza esti pedepsita domnisoara!!!".Au trecut si lunile acelea si a sosit ziua plecari .Ma uitam trista pe geamul de la masina cum ma indepartam si mai mult de iubitul meu oras natal.Tot vorbind despre imprejurari am uitat sa spun ca ma cheama Sakura Haruno am 18 ani ,parul roz ,ochi de un verde ca cel mai pretios juvaer si corpul cu forme rotunde .Mama inalta cu parul de o nuanta de rosu ca sangele si ochi negri ca abanosul, conducea masina nefiind atenta decat la drum si nimic mai mult.Defapt ma intreb daca vreodata am fost mai presus decat munca ei .Tot acea voce asurzitoare a mamei ma trezeste din visare :
-Sakura ai de gand sa cobori azi din masina...am ajuns!Spune ea in timp ce scoatea bagajele din portbagaj.
-Da...daca nu ati raspundeam tu puteai sa si uiti ca sunt in masina si plecai fara treaba!spunand eu in timp ca ma chinuiam sa ma scot lenesa de pe bancheta din spate a masini.
-Ai spus ceva?!spune ea cu o fata de genu :ai incurcat-o daca mai comentezi.Intelegand mesaju` nu am mai comententat pentru alte certuri inutile.
-Nu mai conteaza!
Si urc cu trolarele dupa mine ca si cand carand bolovani de 50 kg pana cand ajung in fata usi de la noua mea camera spunadu-mi"O fac si pe asta dar daca nu am albastru in camera disper!!!Si ma intorc acasa cu primul tren!"deschizand usa descopar un pat alb cu modele de flori albastre un birou vizavi de pat si un balcon incapator in cazul in care nu mai am chef de viatza de la sol si ma cufund in visele si gandurile mele fara sa ma deranjeze nimeni.Arunc trolarele pe undeva prin camera ma schimb in pijamaua formata din niste pantaloni scurti bleu si un tricou alb cu o dunga albastra la talie si pe spate o pisicuta si ma arunc in pat cu telefonul in mana uitandu-ma la pozele cu prieteni mei .Dupa un timp de visare o aud pe mama strigand la mine:
-Sakura coboara sa iei cina!
-Nu mersi mama numai de mancare imi arde mie acum!Spun eu nepasatoare .
-Bine atunci culcate pentru ca maine e prima ta zi de scoala si ca sa nu zici tu ca sunt rea ,iti desfac eu bagajele si ti le pun in sifoniere maine !
Dimineata sosi repede scotandu-ma din sarite cu razele soarelui intradu-mi in ochi.Ma ridic din pat si ma duc la baie pentru a ma pregati de noua zi de scoala .Termin cu toaleta de dimineata si ma imbrac cu o pereche de bluci mulati pe mine cu modele de leopard langa buzunarele din fatza si sus o pluza bleu cu o vestuta neagra ce imi punea in evidenta sanii bine rotunjiti,ma machez natural doar cu rimel si putzin dermatograf cu un glos transparent iar parul il las sa se prelinga pe spatele meu pana la talie.Imi iau un mar verde de pe masa si ma indrept spre iesirea din casa dar sunt oprita de vocea mamei:
-Vezi ca s-ar putea sa nu fiu acasa diseara pana vi tu asa ca ia cheia si incearca sa ati faci si tu prieteni noi aici sa uiti de ceilalti care nu erau deloc potrivitzi pentru tine!
-Mda asa faci mareu dar marog dami o data cheia ca sa pot sa plec!imi da cheia si ma saruta pe frunte spunand un simplu "imi pare rau" .Dar plec fara a imi mai pasa pentru ca emotiile deja pusesera stapanire pe mine.
Mergeam cu pasi inceti spre scoala cand fara sa imi dau seama deja ajunsesem in curtea scoli.Ma uit in prejur si se pare ca si ceialalti elevi ma atintisera cu privirea pentru ca eram singura fara uniforma care era formata pentru fete dintr-o fustita putin mai scurta de genunci si o camasa alba cu o cravata neagra pe deasupra vestei rosi iar la baieti niste pantaloni visini si o camasa alba.Fara sa stiu imi apare cineva in spate si cand ma intorc era o fata destul de draguta cu parul brunet prins in 2 coculete si ochi de aceiasi culoare.
-Hei esti noua nu-i asa?
-Da..ma numesc Sakura Haruno.
-Pe mine ma chiama Ten Ten .Cred ca tu cauti cabinetul directorului nu?
-Da si dupa ai vrea sa imi prezinti si mie pe ceilalti ca sa fiu sincera sunt cam ametita daca nu cunosc pe nimeni...
-Hei dar ma cunosti pe mine poate dupa scoala ati arat si orasul printr-o plimbare ce zici?
-Suna bine mi-ar placea foarte mult.Dupa ce am mai discutat noi am ajuns deja la cabinetul directorului care nu era un director ci o directaore foarte blanda si aspra in acelasi timp,blonda, ochi caprui ce inspirau incredere ma invita sa imi iau uniforma si orarul de pe biroul ei spunadu-mi ca mai am doar 5 minute de pauza inainte sa inceapa ora.Ii spun un simplu multumesc si ma grabesc spre clasa unde o gasesc pe Ten Ten langa (clasa) vorbind cu o fata cu parul brunet lung ca al meu si ochi LILA wow ce tare poate ca avea lentile dar pareau asa reali ma apropi de ele si o intreb pe acea fata:
-Buna cum te cheama ?O intreb eu cu un zambet dulce pe fata
-Hi..Hinata..
-Pe mine ma che-..dar nici nu apuc sa spun ca Ten Ten mi-o ia in inainte.
-Iam spus eu cum te numesti si fie intre noi mi se pari o tipa simpatica presimt ca vom vi bune prietene! spune ea facandu-mi cu ochiul.
-Bun fetelor intrati in clasa pentru ca tu cea cu parul roz va trebui sa te prezinti! spune un barbat de 30-35 de ani cu parul gri.
-Astazi copi avem o eleva noua va rog sa va purtati frumos si sa va impreteniti cu ea!Te rog..facundu-mi semn sa ma duc in fata clasei
-Ma numesc Sakura Haruno am 18 ani si sunt o fire agreabila si amuzanta daca ajungeti sa ma cunoasteti!sper sa ne imprietenim repede.Mai toti baieti se uitau cu o oarecare placere in ochi mai putin un brunet din spatele banci unde statea Ten Ten care parea sa nu prea ii pasa.
-Acum Sakura cu cine sa te mut ..aha..cu Ten Ten ca tot e singura in banca.
Ma duc spre banca si un baiat blond din fata mea imbreuna cu unu cu parul castaniu incep sa vorbeasca cu mine.
-Buna Sakura ma numesc Naruto Uzumaki si voi deveni cel mai faimos om de afaceri .
-Si eu ma numesc Kiba Inuzuka.Spune cel cu parul castaniu cu un zambet larg .
-Ma bucur sa va cunosc baieti!
Dupa ce am mai discutat cu cei 2 baieti pentru ca aveam ora de istorie nu prea am putut sa contiunam asa ca am asteptat pana s-a sunat de pauza unde m-am uitat inprejur si in spatele meu erau 2 baieti cu care nu am facut cunostinta asa ca m-am hotarat sa fac.
-Buna cum va numiti ..eu sunt Sakura Haruno si...na-m mai continuat ca baiatul cu paul mai lung a inceput sa se prezinte:
-Buna sunt Hyuuga Neji si el e Sasuke Uchiha.
-Nu-i nevoie sa ma prezinti tu puteam si singur.Spune Sasuke uitanduse urat la baiat.
-Ma bucur sa va cunosc si pe voi ei bine eu trebuie sa ple..cand am vrut sa termint propozitia un baiat cu cuafura mai ciudata m-ia luat mana si a sarutat-o.
-Salut floare de cires eu sunt Rock Lee si ma intrebam daca ai vrea sa iesi cu mine in dupa amiaza asta!Naruto si Kiba care vazusera toata scena ma sa il ia la pumni pe Lee pana si Sasuke se uita cu o anumita ura spre baiat.
-Multumesc de oferta Lee dar am alte planuri cu colega mea care m-a invitat prima sa imi arate orasul!
-Oh ce pacat ..dar o lasam pe alta data..da?spunea el cu ochisori de atelus bleg.
-Nu stiu poate!facandu-i cu ochiul in timp ce TenTen ma tragea de mana.
-Hei se pare ca ai facut cunostinta cu colegi ...dar ai omis pe mai multi..
-Ca de exeplu?Am iesit din scoala si in curtea scoli, ne intreptam spre o fata blonda si un baiat ce semana mult prea mult cu Sasuke.
-Buna Ten Ten ea e colega cea noua?spune fata blonda.
-Da ..Sakura ei sunt Ino si Sai.
-Incantata.dand mana cu cei doi dupa care ma trage Ten Ten spunand ca trebie sa plecam si ne indreptam spre Hinata care ne astepta la iesirea din curtea scoli.
-Ei bine fetelor avand in vedere ca nu avem teme azi ,ce ati zice sa mergem sa ne plimbam cu ocazia asta ii prezentam si Sakurei orasul.
-Bine.spunem eu cu Hinata in cor.
Pe de alta parte la baieti se desfasura o adevarata discutie pe seama mea
-Hei tontule ce ti-a venit sa o inviti pe Sakura in oras aa??spun Naruto si Kiba in cor.
-Nu e treaba voastra pe cine invit si pe cine nu si observ ca voi sunteti putin....gelosi!!!
-Poate dar nu vei iesi nici o data cu Sakura.Spune Naruto aratandui pumnu.
-Hei gata incetati nu va mai certati din cauza unei fete ce e cu voi?Si acum vorbind nu voi alegeti cu cine iese si cu cine nu ...ea alege ! spune Sasuke nepasator.
-Mda Sasuke are dreptate.Aparand si Neji din spatele lui Kiba.
-Bun hai sa uitam pentru moment de cearta asta si sa mergem la un bar sa bem ceva mie unu mie cam sete si putin foame poate si mancam ..ce ziceti ?Spune Kiba uitanduse ispititor spre Naruto
-OK eu orikum nu aveam ce sa fac in dupamiaza asta.Zice Sasuke plictisit.
-Iupiiii mergem la ramen !!
-Bine Naruto calmeazate!
-Off mereu trebuie tu sa imi strici distractia.Spune Naruto scotand limba la Kiba.
Dar fara sa isi dea seama ca acolo unde se duceau ei se afleau si fetele dupa o plimbare lunga prin oras.[posturi unite]
O sa continui mai pe seara poate sau maine Ja ne:*[posturi unite]
SI va rog sa nu fiti prea duri it`s my first FIC:X
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#2
wow buna si trebuie sa iti spun ca este foarte dragut
ai talent, descriere nu prea ai, naratiunea este foarte buna, dialogul nu e sec si actiunea e un pic grabita, dar doar un pic:d deoarece au terminat prima ora si deja au plecat acasa? asta m-a pus pe ganduri in rest totul e O.K. sper sa nu te deranjeze comentariul meu, stiu cum e sa te ia cineva tare dintr-o data, si eu am postat saptamana asta primul meu fic, dar am avut parte de o primire.... mai bine nu spun:D(scuze celor care se cred jicniti) mie una imi place sa sti si as vrea sa continui, nu te lasa orice com ai primi, cu ele te poti face o scriitoare mai buna, si te rog sa continui repede bine?
bye bye spor la scris:*
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#3
(15-05-2010, 11:47 AM)Kira-chan A scris: Declainer:nu detin nici un personaj din anime-ul naruto.Decat cele poate create de mine.
Vrei sa spui Disclaimer?
Cap.1 Adaptarea

Era o zi asa insorita ...(space) pacat ca nu pot sa ies cu prieteni mei pentru ca mamei mele ia venit "geniala" idee sa ma mut cu ea intr-un orasel numit Konoha (Konoha era un sat.. whateva`) pentru ca acolo au trimis-o cu serviciul (,) ea fiind o renumita creatoare de moda. (space)Putea la fel de bine sa ma lase acasa (,) supravietuiam eu totusi am (mai sus ai folosit verbe la trecut si acum folosesti la prezent) 18 ani pentru numele Lui Dumnezeu , (space)of dar stai nu cred ca m-ar lasa nici o jumatate de ora singura in casa pentru ultima mea petrecere "bomba" . (space)Nu a fost vina mea ca baietii s-au batut cu bere si au spart globul de petrecere care a cazut pe televizorul cu plasma (,) facandu-l scrum. (space)Dupa acea au venit niste prietene de ale mele cu "minunata" idee sa ne jucam adevar sau provocare , (space)am aceptat (,) dar a fost un total dezastru (suna mai bine dezastru total) cand una dintre prietene l-a provocat pe un baiat facut manga de beat sa ma sarute . (space)Eu nu am vrut (,) spunandu-i sa renunte la provocare (,) dar te mai intelegi cu cineva la care alcoolemia era probabil inumana . (space)Bun m-a alergat si m-a prins. Eu ca sa scap i-am dat un picior sub centura (,) el enervandu-se (,) zdrobea tot ce ii iesea in cale . (space)Si ca cireasa de pe tort sa fie pusa a mai spart si vreo 2 -doua- geamuri cu pretextul ca nu arata bine in reflexia din ele . (space)Cand a intrat mama pe usa m-am facut galbena la fata si cu o voce ragusita i-am spus "surpriza" . (space)Ea fiind obosita dupa 2 zile in care fusese plecata la Milano nu a facut prea mare scandal (,) decat ca i-a dat pe toti afara in "suturi" dupa care m-ia -mi-a- spus explicit : "treci in camera ta si uramtoarele -urmatoarele- 3 -trei- luni nu ai voie in parcuri de distractii , (space)cinema-uri si orice alt ceva ce te distreaza. Esti pedepsita domnisoara!!!". (space)Au trecut si lunile acelea si a sosit ziua plecarii . (space)Ma uitam trista pe geamul de la masina cum ma indepartam si mai mult de iubitul meu oras natal. (space)Tot vorbind despre imprejurari am uitat sa spun ca ma cheama Sakura Haruno am 18 ani , (space)parul roz , (space)ochi de un verde ca cel mai pretios juvaer si corpul cu forme rotunde - asta a sunat banal, ca si cum ar fi fost la interviu de prost gust- . (space)Mama inalta , cu parul de o nuanta de rosu ca sangele si ochii negri ca abanosul -m`am saturat de faza cu "abanosul", ceva nou?- (space), conducea masina , nefiind atenta decat la drum si nimic mai mult. (space)Defapt ma intreb daca vreodata am fost mai presus decat munca ei . (space)Tot acea voce asurzitoare a mamei ma trezeste din visare :
-Sakura, ai de gand sa cobori azi din masina... (space)am ajuns! (space)Spune ea in timp ce scoatea bagajele din portbagaj.
-Da... (space)daca nu ati raspundeam tu puteai sa si uiti ca sunt in masina si plecai fara treaba!(space) spunand eu in timp ca ma chinuiam sa ma scot lenesa de pe bancheta din spate a masinii.
-Ai spus ceva?! (space)spune ea cu o fata de genu :ai incurcat-o daca mai comentezi. (space)Intelegand mesaju`-asta nu are ce cauta aici- nu am mai comententat pentru alte certuri inutile.
-Nu mai conteaza!
Si urc cu trolarele dupa mine ca si cand carand - interesanta fraza, parca a formulat-o un copil de gradinita- bolovani de 50 kg pana cand ajung in fata usi de la noua mea camera spunadu-mi (space):"O fac si pe asta dar daca nu am albastru in camera disper!!!- si ajungea un singur semn al exclamarii- (space)Si ma intorc acasa cu primul tren!" [b](space)deschizand usa descopar un pat alb cu modele de flori albastre, un birou vizavi de pat si un balcon incapator in cazul in care nu mai am chef de viatza - viata- de la sol si ma cufund in visele si gandurile mele, fara sa ma deranjeze nimeni. (space)Arunc trolarele pe undeva prin camera ma schimb in pijamaua formata din niste pantaloni scurti bleu si un tricou alb cu o dunga albastra la talie si pe spate o pisicuta si ma arunc in pat cu telefonul in mana, uitandu-ma la pozele cu prietenii mei . (space)Dupa un timp de visare o aud pe mama, strigand la mine:
-Sakura, coboara sa iei cina!
-Nu mersi mama, numai de mancare imi arde mie acum! (space)Spun eu nepasatoare .
-Bine atunci culca-te pentru ca maine e prima ta zi de scoala si ca sa nu zici tu ca sunt rea ,(space)iti desfac eu bagajele si ti le pun in sifoniere maine !
Dimineata sosi repede, scotandu-ma din sarite cu razele soarelui, intradu-mi in ochi. (space)Ma ridic din pat si ma duc la baie pentru a ma pregati de noua zi de scoala . (space)Termin cu toaleta de dimineata si ma imbrac cu o pereche de bluci -blugi- mulati pe mine cu modele de leopard langa buzunarele din fatza -fata- si sus o pluza -bluza- bleu cu o vestuta neagra ce imi punea in evidenta sanii bine rotunjiti, (space)ma machez natural doar cu rimel si putzin -putin- dermatograf cu un glos transparent, iar parul il las sa se prelinga pe spatele meu pana la talie. (space)Imi iau un mar verde de pe masa si ma indrept spre iesirea din casa, dar sunt oprita de vocea mamei:
-Vezi ca s-ar putea sa nu fiu acasa diseara pana vi tu, asa ca ia cheia si incearca sa ati -iti- faci si tu prieteni noi aici sa uiti de ceilalti care nu erau deloc potrivitzi -potriviti- pentru tine! -si ce legatura au cheile cu prietenii? -
-Mda, asa faci mareu, dar ma(space) rog. Da-mi o data -odata- cheia ca sa pot sa plec! (space)Imi da cheia si ma saruta pe frunte spunand un simplu "imi pare rau" . (space)Dar plec fara a imi mai pasa, pentru ca emotiile deja pusesera stapanire pe mine.
Mergeam cu pasi inceti spre scoala, cand fara sa imi dau seama deja ajunsesem in curtea scolii. (space)Ma uit in prejur -imprejur- si se pare ca si ceialalti elevi ma atintisera cu privirea pentru ca eram singura fara uniforma care era formata pentru fete dintr-o fustita putin mai scurta de genunchi si o camasa alba cu o cravata neagra pe deasupra vestei rosii/b],[/b] iar la baieti niste pantaloni visinii si o camasa alba.(space)Fara sa stiu imi apare cineva in spate si cand ma intorc era o fata destul de draguta cu parul brunet prins in 2 coculete si ochii de aceiasi culoare.
-Hei esti noua, nu-i asa?
-Da.. (space)ma numesc Sakura Haruno.
-Pe mine ma chiama Ten Ten . [b](space)
Cred ca tu cauti cabinetul directorului, nu?
-Da si dupa ai vrea sa imi prezinti si mie pe ceilalti, ca sa fiu sincera sunt cam ametita daca nu cunosc pe nimeni... - nu cunoaste pe nimeni pentru ce este noua, nu pentru ca este ametita-
-Hei, dar ma cunosti pe mine poate dupa scoala iti arat si orasul printr-o plimbare. Ce zici?
-Suna bine. Mi-ar placea foarte mult. - si de la capat-(space)Dupa ce am mai discutat noi am ajuns deja la cabinetul directorului, care nu era un director, ci o directaore -directoare- foarte blanda si aspra in acelasi timp -cum poti fi blanda si aspra in acelasi timp?- (space),blonda, ochii caprui ce inspirau incredere, ma invita sa imi iau uniforma si orarul de pe biroul ei, spunadu-mi ca mai am doar 5 -cinci- minute de pauza inainte sa inceapa ora. (space)Ii spun un simplu multumesc si ma grabesc spre clasa, unde o gasesc pe Ten Ten langa (clasa) - o gasesti in clasa langa clasa? interesant..- , vorbind cu o fata cu parul brunet, lung ca al meu si ochi LILA -intelegeam ca sunt lila si daca scriai cu litera mica- . Wow ce tare! -iar a sunat banal- . Poate ca avea lentile, dar pareau asa reali. Ma apropi de ele si o intreb pe acea fata:
-Buna cum te cheama ? (space)O intreb eu cu un zambet dulce pe fata
-Hi..Hinata..
-Pe mine ma che-..dar nici nu apuc sa spun ca Ten Ten mi-o ia in inainte. -inainte-
-I-am spus eu cum te numesti si fie intre noi mi se pari - mi se pari?!, sau poate imi pari..- o tipa simpatica. Presimt ca vom vi bune prietene! spune ea, facandu-mi cu ochiul.
-Bun fetelor, intrati in clasa pentru ca tu cea cu parul roz va trebui sa te prezinti! spune un barbat de 30-35 -treizeci- treizeci si cinci- de ani cu parul gri.
-Astazi copii avem o eleva noua. Va rog sa va purtati frumos si sa va impreteniti cu ea!(space)Te rog..(space)facundu-mi semn sa ma duc in fata clasei.
-Ma numesc Sakura Haruno, am 18 ani si sunt o fire agreabila si amuzanta, daca ajungeti sa ma cunoasteti!(space) Sper sa ne imprietenim repede.(space) Mai toti baietii se uitau cu o oarecare placere in ochi, mai putin un brunet din spatele bancii unde statea -sta- Ten Ten, care parea sa nu prea ii pasa.
-Acum Sakura cu cine sa te mut ..aha..cu Ten Ten ca tot e singura in banca.
Ma duc spre banca si un baiat blond din fata mea imbreuna cu unul cu parul castaniu incep sa vorbeasca cu mine.
-Buna Sakura ma numesc Naruto Uzumaki si voi deveni cel mai faimos om de afaceri .
-Si eu ma numesc Kiba Inuzuka. (space)Spune cel cu parul castaniu cu un zambet larg .
-Ma bucur sa va cunosc baieti!
Dupa ce am mai discutat cu cei 2 -doi- baieti, pentru ca aveam ora de istorie nu prea am putut sa contiunam, asa ca am asteptat pana s-a sunat de pauza unde m-am uitat imprejur si in spatele meu erau 2-doi- baieti cu care nu am facut cunostinta asa ca m-am hotarat sa fac.
-Buna! Cum va numiti .. (space)eu sunt Sakura Haruno si... (space)na-m mai continuat ca baiatul cu parul mai lung a inceput sa se prezinte:
-Buna sunt Hyuuga Neji si el e Sasuke Uchiha.
-Nu-i nevoie sa ma prezinti tu, puteam si singur. (space)Spune Sasuke, uitandu-se urat la baiat.
-Ma bucur sa va cunosc si pe voi. Ei bine eu trebuie sa ple.. (space)cand am vrut sa termint propozitia un baiat cu cuafura -cofura- mai ciudata m-ia -mi-a- luat mana si a sarutat-o.
-Salut floare de cires! Eu sunt Rock Lee si ma intrebam daca ai vrea sa iesi cu mine in dupa- amiaza asta! (space)Naruto si Kiba care vazusera toata scena mai sa il ia la pumni pe Lee, pana si Sasuke se uita cu o anumita ura spre baiat.
-Multumesc de oferta Lee, dar am alte planuri cu colega mea care m-a invitat prima sa imi arate orasul!
-Oh ce pacat ..(space)dar o lasam pe alta data..(space)da? (space)spunea el cu ochisori de atelus -catelus- bleg.
-Nu stiu, poate! (space)facandu-i cu ochiul in timp ce TenTen ma tragea de mana.
-Hei se pare ca ai facut cunostinta cu colegii ...dar ai omis pe mai multi..
-Ca de exemplu? (space)Am iesit din scoala si in curtea scolii, ne intreptam spre o fata blonda si un baiat ce semana mult prea mult cu Sasuke.
-Buna Ten Ten ea e colega cea noua? (space)spune fata blonda.
-Da ..(space)Sakura ei sunt Ino si Sai.
-Incantata.(space)Dand mana cu cei doi dupa care ma trage Ten Ten, spunand ca trebie sa plecam si ne indreptam spre Hinata care ne astepta la iesirea din curtea scolii.
-Ei bine fetelor, avand in vedere ca nu avem teme azi , (space)ce ati zice sa mergem sa ne plimbam. Cu ocazia asta ii prezentam si Sakurei orasul.
-Bine. (space)spunem eu cu Hinata in cor.
Pe de alta parte la baieti se desfasura o adevarata discutie pe seama mea.
-Hei tontule ce ti-a venit sa o inviti pe Sakura in oras, aa -ajungea un sigur "a" si un singur semn al intrebarii-?? . (space)Spune -spun- Naruto si Kiba in cor.
-Nu e treaba voastra pe cine invit si pe cine nu si observ ca voi sunteti putin.... (space)gelosi!!!
-Poate dar nu vei iesi nici o data cu Sakura.(space)Spune Naruto aratandu-i pumnul.
-Hei gata incetati nu va mai certati din cauza unei fete! Ce e cu voi?(space)Si acum vorbind, nu voi alegeti cu cine iese si cu cine nu ...ea alege ! spune Sasuke nepasator.
-Mda, Sasuke are dreptate.(space)Aparand si Neji din spatele lui Kiba.
-Bun hai sa uitam pentru moment de cearta asta si sa mergem la un bar sa bem ceva.Mie unul mi-e cam sete si putin foame. Poate si mancam ..(space)ce ziceti ?Spune Kiba, uitandu-se ispititor spre Naruto.
-OK. Eu orikum -oricum- nu aveam ce sa fac in dupa-miaza asta. (space)Zice Sasuke plictisit.
-Iupiiii, mergem la ramen !!
-Bine Naruto, calmeaza-te!
-Off mereu trebuie tu sa imi strici distractia. (space)Spune Naruto, scotand limba la Kiba.
Dar fara sa isi dea seama ca acolo unde se duceau ei se afleau -aflau- si fetele dupa o plimbare lunga prin oras.[posturi unite]
O sa continui mai pe seara poate sau maine Ja ne:*[posturi unite]
SI va rog sa nu fiti prea duri it`s my first FIC:X

Oke, dupa cum observi ai o groaza de gresesli, majoritatea fiind gramaticale, ceea ce nu este deloc bine. Formulezi fraze aiurea si lipsite de esenta. Greselile gramaticale sunt dese ai de multe ori cam banale.
Poveste este un cliseu, un cliseu total. Aceeasi fata noua, Sakura, cu parul roz ca florile de cires, cu ochii de juvaer si inalta cu forme rotunjite, de ce nu ai spus si cate kilograme are? Ar fi fost complet.
Din nou este o eleva noua, placuta de toti, de imprieteneste cu Ten Ten , apoi cu Hinata, apoi cu toti. Kiba, Naruto si Lee sunt topiti dupa ea, iar dupa un timp... spectaculos, si Sasuke. Ceva nou?
Si ca sa vezi, se cunosc la ora de istorie care, surprinzator este cu acel tip "cu par gri". Cam asa se intampla peste tot!
Dialogul este mult, sec, plictisitor, banal si etc..
Descriere deloc. Nu ai descris nimic. Daca zici ca are parul maro cu doua codite nu inseamna ca ai descris ceva. Descrie sentimentele, locurile, lucrurile, nu hainele.
Inca ceva, tu ai povestit la persoana I. Fetele plecasera din curtea scolii, iar Sakura cu ele, deci de unde stia Sakura ce vorbesc baietii? Foloseste telepatia, sau ce?
Nu stii cand sa pui virgule, punct, semnul exclamarii sau intrebarii, folosesti puncte de suspensie prea des, nu stii sa pui space, nu stii cand sa scrii cu litera mare, incurci timpul verbelor.
Sfaturi:
-foloseste descrierea
-ai grija la dialog sa nu fie sec si in exces
- pune space dupa orice semn de punctuatie
-ai grija ce fraze si cuvinte folosesti
-nu grabi sau nu micsora viteza actiunii
-reciteste ficul inainte de a`l posta
Acestea fiind spuse, am terminat. Sper sa ti cont de sfaturi si sa te perfectionezi.
A da, sa nu te simti jicnita ca nu ai de ce:)).
En fin , astept capitolul doi si sper sa nu renunti la el.

Succes, o sa ai nevoie!:)

#4
Cap.2
In timp ce cutreieram strazile cu Ten Ten si Hina care povesteau despre pataniile lor ba de la scoala, ba cu prietenii, pe mine m-a apucat un sentiment de melancolie gandindu-ma la fosti mei prieteni. Brusc telefonul meu a inceput sa sune si am raspuns:
-Hei girl, ce mai faci de cand ai plecat nu ai mai dat nici un semn de viata. Cand am auzit acea voce parca imi venea sa zbor de fericire, nu o mai vazusem de cateva ore si deja imi era dor de ea, la celalt capat era cea mai buna prietena a mea Mira cu ea imi petreceam cel mai mult timpul liber.
-Mira nu sti cat de bine imi pare ca te aud, mie asa de dor de tine mi-as dori sa te pot imbracisa acum . Cand au azit vorbele mele Ten si Hina au devenit curioase apropiindu-se de mine pentru a asculta conversatia.
-Dati-va, ca va spun mai multe dupa ce termin! Spun in soapta spre cele doua bagaciose.
-Nu am inteles ce ai spus. Spune Mira oarecum confuza.
-Scuze nu vorbeam cu tine! Deci ce mai imi spui ?
-Vruiam sa ati spun ca s-ar putea sa ma mut in orasul in care te afli tu, nu sti cat m-am milogit de tata sa ma lasa sa vin cu el dar problema e ca nu am unde sa stau ca el pleaca dupa 2 saptamani si aveam de gand sa ma mut cu tot cu scoala.
-Am o idee ce ai spune daca te-ai muta in apartamentul de langa mine, ca e dat spre vanzare si poate ati va da bani tatal tau .Spunand cuvintele acelea am auzit un tipat in telefon cea ce m-a facut sa duc telefonul la douazeci de centimetri departare de ureche.
-Sakura esti geniala maine la prima ora sunt in tren spre tine!
-Doamne Mira uneori ma lasi fara cuinte la cat de spontana esti!
-Bine trebuie sa inchid ne vedem maine poate.
-Bine pa-pa noapte buna si drum bun. Eram uimita cea mai buna prietena a mea avea sa se mute cu mine in acelasi oras dintr-o simpla dorinta de a fi una langa cealalta.Ten si Hinata fierbeau de nerbadare sa le povestesc ce se intampla cea ce am si facut si ele aveau aceasi impresie, dupa ce am mai discutat cu ele am hotarat sa ne oprim la un restaurant care era vizavi de noi. Barul nu era unul extravagant dar aceptabil. Era pe dinafara cu rosu si un benar mare care scria "Ramen Restaurant" inauntru era cu o nuanta de rosu si avea cateva acvari pe langa mese iar scaunele si mesele aveau o culoare maro cu modele albe. Ne-am asezat la o masa de langa geam ,unde eu am comandat un milkshake de capshuni si Hinata cu Ten unul de ciocolata. Uitandu-ma plictisita prin local ,ii observ pe baieti cu care facusem cunostinta la scoala .
-Hei iautati cine sunt acolo! spun eu aratnadu-le cu privirea fetelor.
-Da sunt Sasuke ,Naruto ,Kiba si Neji ce coicidenta ... spune ea putin uimita. Dupa o clipa in spatele ei apar Naruto cu Kiba care erau imbracati si ei tot in uniforma ca cele doua prietene ale mele pentru ca restaurantul nu era departe de scoala si nu ne-am mai dus sa ne schimbam.
-Buna fetelor ce faceti? spune Kiba uitanduse spre noi .
-Buna ,ne-am hotarat sa ne mai odihnim .. ne-am plimbat peste tot pentru ca Ten Ten tinea mortisi sa imi arate imprejurarile. spuneam eu asta uitandu-ma la Ten putin plictisita dupa ce mi-a aratat orice coltisor din cartier.
-A.. OK deci nu mai vreti sa mergeti cu noi la film .. inteleg . Spune Naruto dezamagit.
-Nu stiu ce ziceti fetelor? ma uitam mai mult la Hinata pentru ca de Ten eram sigura ca va vrea, avea atata energie si dupa ce m-a invartit o zi intreaga dupa ea .
-Nu stiu ce sa zic Sakura eu trebuie sa ma schimb din uniforma.. nu pot sa merg asa! spune Hinata putin rosie.
-Lasa Hin ca si noi suntem in uniforma nu ne vede nimeni si in plus e seara. zice Naruto punandusi mana la ceafa si ranjind ca deobicei.
-Bine deci asa ramane, stati sa ii intrebam si pe baieti .spune Naruto in timp ce se indeparta de masa impreuna cu Kiba. Trec cinci minute si noi deja platiseram nota de plata pentru a ne indrepta spre iesire unde ne asteptau baieti. Vantu adia usor cea ce imi dadea fiori pe sira spinari, observam parcul in care trecusem mai devreme cu Ten si Hina era chiar frumos, imi placea ca avea mai multi copaci prin jur si o gramada de banci sub uni copaci iar in misloc avea o fantana arteziana care era oprita seara pentru ca aveau de gand sa puna luminite si sa ii dea drumu dupa ce era gata. Fara sa imi dau seama ca eram mai mult atenta la imprejurari mai mult decat, cand imi aratase Ten si Hina ajunsesem. Era un loc imens, in partea stanga era ghiseul unde trebuia sa platim pentru film si mergand de-a lungul coridorului erau mai multe incaperi care erau identice toate aveau un ecran pe tot peretele si o gramda de randuri cu scaune rosi.
-Bun deci ce film vedem? intreaba Sasuke uitanduse spre panourile cu filme.
-Eu zic sa vedem o comedie, ce ziceti cine e pentru? intreb eu entuziasta.
-Bine deci vedem o comedie? intreaba Neji.
-Da! spun Kiba si Ten in cor. Dupa ce am luat biletele ne-am indreptat indreptat spre sala cu numarul sase. Eu stateam langa Ten si Sasuke iar Hinata statea langa Ten si ceilalti baieti Kiba,Naruto si Neji langa Sasuke. Filmul era despre niste saraci care ajung bogati printr-o minune. Eu una am murit de ras impreuna cu Ten dar intr-o fractiune de secunda Sasuke din greseala a varsat punga de floricele care nu stiu cand si le-a cumparat.
-La naiba, Sasuke uite ce ai facut daca vede cineva ne da afara. spun eu in soapta. Dar din nefericire miau intrat cateva si pe sub bluza din cauza decolteului de la bluza mea bleu. Ma sctrofocam pe acolo ca sa scot floricele de sub bluza. Fara sa imi dau seama maine lui Sasuke ajunsesera la mine sub bulza.
-Hei ce faci?! spun eu putin rosie si surprinsa.
-Stai calma incerc sa te ajut sa strangi mai repede.
-Puteai la fel de bine sa strangi pe cele de jos nu cele de pe mine! zic eu surprinsa de gestul sau.
-Da marog calmeaza-te inainte sa te auda cineva.
-Uite ai ratat una. spun eu aratandu-i cu degetul.
-Vrei sa taci ca si tu mai ai o gramada pe tine. spune el in soapta. Am reusit sa le strangem pe toate dar filmul l-am vazut pe parti din pacate. Pe drum Naruto tot radea in continuu de al film eu eram putin bosumflata pentru ca nu il vazusem pe tot.
-Si cum vi sa parut filmul? intraba Kiba curios.
-Dragut cat am apucat sa vad.. zic eu enervata. N-a mai apucat sa spuna nimic ca eu mi-am luat la revedere de la toti caci ajunsesem acasa.

Imi pare rau ca am greseli si ca am grabit putin actiunea dar incerc sa ma prfectionez :*[posturi unite]
Mai spre final am greseli ca am facut-o noaptea si imi venea sa adorm pe tastatura :"> :D
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#5
Cap.3 Mia sorela come in town

Ajunsesem acasa dupa o zi obositoare de plimbat prin tot orasul, insa mama inca tot nu a ajuns cred ca are antrenament pentru asa ceva whatever... M-am dus la baie pentru a ma schimba in pijama, cand am intrat in camera mea am observat ca mama sa tinut de cuvant si mi-a bagat hainele in sifonierul alb din partea stanga a camerei. Dupa ce ma-m schimbat in pijama ma-m bagat in pat cu gandul ca maine sora mea pe care nu am avuto nici o data va fi langa mine sprijinindu-ne reciproc in orice. Pe la ora cinci mi-a venit sete asa ca m-am hotarat sa cobor la bucatarie pentru ami lua un pahar cu apa. Deodata se aude cheia in usa si imi dau seama ca e mama ma duc sa ii deschid usa.
-Ce faci mama la ora asta se vine acasa? spun eu sarcastica inchizand usa dupa ea.
-Nici bine nu intru pe usa si tu deja imi faci observati, ia spune-mi tu mie de cand sau inversat rolurile?! zice ea furioasa de observaiile mele.
-Nu stiu, poate ca sau inversat, in loc sa vin eu tarziu acasa tu vi, si in plus tu numai munca sti, cand e ultima data cand am facut si noi ceva impreuna sau cand te-ai interesat ultima data daca eu invat bine sau nu, daca ma gandesc mai bine eu puteam sa raman repetenta si tu observai dupa ce mai trecea un an! spunand asta inchei conversatia si urc sus fara a mai asculta ce replica avea ea. Eram furioasa dar macar acum ii spusesem oful meu. In timp ce eu m-am aruncat in pat pentru a ma culca mama a venit langa mine si a aprins veoza.
-Imi pare rau Sakura.. dar nu am de ales uite ati promit ca nu voi fi chiar atat de ocupata cu munca si ma voi integra in rolul de mama. spunea ea in timp ce ii cadea o lacrima pe obrazul eu fin.
-Chiar? dovedeste-mi ca te vei tine de cuvant. i-am spus asta cu o voce mai tremurata pentru ca imi venea sa plang.
-O sa ati dovedesc asta prin ami lua liber doua saptamini si ami scurta orele de munca chiar daca asta imi va lua si din salariu.
-Vorbesti serios? spun asta ridicandu-ma din pat cu o oarecare curiozitate netarmurita.
-Da, acum culcate pentru ca maine va fi o zi lunga caci va trbui sa o ajuti pe Mira sa despacheteze. imi spune asta facandu-mi cu ochilu. Dar stai nu i-am spus ca se muta Mira in oras.
-Hei de unde sti ca se muta Mira?
-Tatal ei este partener cu mine la servici, mi-a spus totul si eu l-am consolat, pentru ca nu prea ii placea ideea spunandu-i sa o lasa sa se mute ca o sa am eu grija de ea si o sa ii dau "raportul"in fiecare saptamana cam ce pot.
-Aha bine, eu ma culc noapte buna.
-Noapte buna rozalia mea. spunea ea in timp ce ma pupa pe par si pleaca inchizand usa incet.
Dimineata sosi mai repede pentru ca m-a luat somnul repede azinoapte de la cinci. Deschid sifonierul ca sa imi iau uniforma de pe umeras, dupa m-am indreptat spre baie pentru ami face siseta de dimineata. Dupa ce am terminat mi-am strans parul intr-o coada la spate lasand bretonul pe partea dreapta a chipului meu. Mama era in bucatarie gatea, cred ca se va tine de promisiune.
-Neata mama! spun eu uitanduma mirata la sortul pe care nu credeam ca il va purta vreodata.
-Neata scumpo, uite m-am gandit sa fac o ciorbita de pui cum ati faceam cand erai mica!
-Wow, se pare ca ai ganduri serioase in cea ce priveste promisiunea de aseara. zic eu in timp ca imi bag marul verde in ghiozdan.
-Da si iti promit ca nu te voi mai neglija.
-Bine eu trebuie sa plec, si sa ati reamintesc ca nu ai mai gatit de mult, cand ma intorc te rog eu mult sa nu dai foc la casa! spun eu chicotind.
-Haha sarcastica de dimineata! uitandu-se spre mine oarecum amuzata.
Pe drum eram cu gandul numai la faptul ca Mira va locui langa mine,si mai mult de atat am reusit sa o recastig pe vechea mea mama care avea grija de mine ca de ochi din cap. Brusc ceva imi sare in spate, cand ma intorc era cainele lui Kiba.
-Ce se intampla? Akamru asa-i? ce faci tu in spatele meu aa? spun eu in timp ce il mangaiam cu ambele maini la urechi.
-Sakura imi pare rau! spune Kiba in timp ce il trage pe Akamaru de zgarda.
-Nu-i nimic si asa trebuia sa ma trezeasca cineva la realitate. spun eu in timp ca ma scuturam pe rochita de la uniforma. Am mai discutat noi ce am mai discutat pana cand am ajuns in fata scoli unde a trebuit sa ne despartim pentru ca eu m-am dus la fete.
-Hei cei cu tine zambareata de dimineata? intreaba confuza Ino.
-Poi astazi se muta prietena mea cea mai buna in oras! spun eu sarind in sus de fericire.
-Bun pentru ca si noi suntem curioase sa vedem cine e. zice Ten Ten afisand un zambet dulce. Intre timp sau mai alaturat si baieti langa gasca noastra.
-Sasuke sper ca nu mai ai floricele,suc sau alt ceva cu care sa versi pe mine. spun eu razand de intamplarea de ieri.
-Sa sti ca nu am dar daca vrei ma duc sa cumpar ce zici? spune el afisand un zambet mic in coltu guri. Poate suc de data asta!
-A nu mersi mia ajuns pocorul, nu mai am nevoie si de o baie in suc. spun eu facandu-i cu ochiul.
-Deci deasta nu ati vazut voi doi filmul pentru ca ati fost ocupati sa faceti curatenie pe jos ha? zice Neji amuzat de situatie. Dupa ce am mai discutat noi circa doua, trei minute s-a sunat de ora asa ca a trebuit sa ne indreptam spre clasa. Intre timp pana a veni diriginta, noi nu aveam treaba ne amuzam pe seama lui Naruto care il freca pe Kiba cu ghemotoc de hartie in cap pentru ca ii spusese "cap de lamaie". Dar totul a luat sfarsit cand a intrat diriginta noastra doamna Komino o femeie nu prea inalta cu parul scurt pana la umeri de culoarea neagra si ochi caprui imbracata in uniforma pentru profesori alcatuita din pantaloni negri cu o camasa bleu deschis si cu o vesta visinie iar la femei o bluza visinie care se incheieie cu nasturi albi si o fusta putin mai lunga de genunchi.
-Astazi copii va voi anunta ca excursia de sfarsit de an va avea loc pe douazeci si noua mai, iar traseul va fi asa: baiele de fier ,castelul Bran,Herculane. Iar unde vom inopta pentru cele 2 zile la un Hotel din Herculane. Excursia costa douazeci de roni de copil. Cine vrea sa mearga sa dea bani pana in ultima saptamana inainte de excursie. Cand am auzit, cu toti am inceput sa facem o harmalaie totala prin clasa, driginta ne spunea sa ne linistim dar nu am facut-o. In pauza eu cu Ten,Hina si Ino am plecat in curtea scoli unde erau si ceilalti baieti.
-Ati auzit excursie! am inceput eu pe acolo sa tip in gura mare de fericire.
-Da Sakura linisteste-te, si noi suntem la fel de incantati de idee. spune Neji calm. Dar se pare ca nici Naruto nu asculta si facea o harmalaie mai mare ca mine.
-Naruto tu nu ai auzit ce a spus Neji calmeaza-te! a spus Sasuke uitanduse serios la Naruto.
-Of lasa Naruto nimeni nu ne intelege. spun eu razand si tragandu-l de cot pe Naruto langa mine.
-Asaie.. ca veni vorba vrei sa iesi cu mine? spune el plin de sperante.
-A.. nu! unu la mana am treaba dupa scoala, doi la mana nu pot sa ies cu tine din alte motive pe care nu vreau sa ti-le spun acum. spun eu uitandu-ma putin la Hinata, imi dadusem seama ca il placea pe blond, totusi cat de chioara poti sa fi sa nu ati dai seama de asta are toate semnele: se inroseste cand il vede la fel face cand ii pronunta numele si se intristase brusc cand auzise propunera blondului.
-O haide ce motiv ai avea? spune el cu ochi lui de catelusi.
-Nu mai conteaza nu vezi ca nu vrea si gata! se baga Sasuke in conversatie. Dar blondu nu apuca sa dea vre-o replica ca se sunase de ora. Toate orele din acea zi au trecut repede poate ca din cauza ca nu am fost atenta la nici una din ele. Dupa ce sa terminat scoala eu am plecat spre casa gandindu-ma ca o gasesc pe Mira cea ce sa si intamplat. Mira era o fata bine dezvoltata inalta cat mine, parul maro cu usoare onduleuri la varfete cu ochi de aceasi culoare, imbracata intr-un sarafan pana la genunchi cu niste colanti negri. Cand am vazut-o am alergat cat de repede am putut la ea si am imbratisat-o calduros.
-Ce faci Mira, mi-a fost asa dor de tine parca a trecut o saptamana. spun eu razand.
-Da asa e pacat ca au trecut decat trei zile. spune ea bufnind in ras.
-Da.. hai sa te ajut sa despachetezi. Am intrat in casa care era aproape identica cu a mea la format numai ca la ea predominau galbenul in bucatarie si movul in living. Mobila era maro deschis care era asezata vizavi de televizorul cu plasma in dreapta si o canamea de aceiasi culoare in fata televizorului iar in partea stanga era bucataria cu mobila crem. Noi am urcat sus pentru ca sa o ajut sa despacheteze. Cand am intrat in camera ei o noanta de mov deschis predomina camera in care se aflau sifonierele inalte cat camera in partea dreapta de culoarea alba si un birou langa balcon iar patul era fata in fata cu sifonerele iar covertura de pe pat era alba cu pernele lila. Am petrecut cateva ore bune povestind despre ce am facut in ultimele zile, ea a inceput sa rada cand i-am povestit de intamplarea de la cinema si sa ma intrebe cum arata tipu asta ca daca era un tip oarecare lasi fi pleznit cu prima ocazie. Eu incercam sa ii explic ca nu e nimic, ea nimic tot pe a ei o tinea. S-a facut tarziu si m-am hotarat sa plec acasa probabil mama se intreba unde sunt. Mi-am luat ghiozdanul am sarutat-o pe obraz si i-am spus noapte buna. Cand am ajuns acasa mama pregatise deja cina.
-Ce faci? cum a fost azi la scoala si mai important unde ai fost pana acum? spune ea asezanduse la masa.
-Ati zic dupa ce ma spal pe maini. spun eu indreptandu-ma spre baie. Dupa ce ies de la baie mama imi reaminteste:
-Deci acum imi zici?
-Da pai, la scoala mi-a spus diriginta de excursie si costa douazeci de roni si pana acum am fost la Mira ajutand-o sa despacheteze. spun eu in timp ce imi tornam apa in pahar.
-Aha bine atunci maine dai bani. spune ea serioasa.
-Da mersi ca ma lasi.
-Cu palcere.. raspunde ea calma. Dupa ce am terminat de mancat m-am indreptat spre camera mea unde m-am asezat pe pat si am adormit bustean pentru ca seara trecuta nu prea am putut.[posturi unite]
Da stiu naratiunea ca cam luat-o la vale dar asta e :-ss
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]


#6
La ficul acesta nu mai am ideei dar am o idee la altul :"> tot SasuSaku ..imi pare rau ca vati pierdut timpul citindul :-<..anyway rog un mod sa imi inchida ficu;)
[Imagine: 785221jsouazkpi8.gif]
[Imagine: 443890s90k8wp5tg.jpg]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)