Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Viata e deosebita

#51
M-am gandit sa aduc nest’ul[mai devreme deoarece am avut imaginative … cam saraca dar am profitat de ea, desi cred ca urmatorul next va veni peste o vreme indelungata:d am zis sa va aduc next ca un cadou de ziua mea:>] insa am decis sa fac o saritura in timp si sa trec campeste 2 ani. Vreau ca in maxim 10 capitole sa termin acest fic. Ma gandesc ca voi avea multe pe cap in semestrul al –II-lea nu voi mai avea asa de mult timp sa scriu la ficuri … Celelalte sunt inchise dar promit ca le voi continua pe la sfarsitul anului scolar si in vara. Voi mai face capitol din cand in cand cadn am timp … dar nu le voi posta si le voi pune atunci ^^ Bun deci nu mai zic nimic si va urez lectura placuta si scuzati enevtualele greseli.

Capitolul XIV: O petrecere perfecta
Partea I
Autor


In toata aceasta perioada de doi ani, Sakura si Sasuke au devenit iubit si iubita. Sunt cei mai in voga oameni de afacere. Sasuke a inceput sa cante la chitara alaturi de iubita sa. Kikio si Itachi sunt sot si sotie, iar ceilalti prieteni ai celor doi sunt pe perechi.
Despre viata roscatei si a roscatului ... nu sunt foarte multe de zis. Din cate zic revistele formeaza un cuplu, insa cu totii stiu sigur ca ei nu s-au cumitit si vor sa ii vada pe cei doi –Sasuke si Skura- cum sufera. Au fost si tentative de rapire pentru cea mica –Dia- dar au reusit sa treaca u bien peste toate obstacolele vietii.
A fost o perioada complicata pentru toti. Terminarea liceului si intrarea la facultate. Acomodarea cu noi persoane si mai mult de atat si despartirea de prieteni. Nu toti au intrat la aceiasi facultate ... nu din cauza ca au picat ci au vrut sa devina diferiti ca profesie. Fetele sau despartit si ele si le este greu de abia se intalnesc in weekend-uri si atunci se straduiesc din rasputeri cu totii sa faca in asa fel incat sa fie acolo impreuna.
Toti sunt fericiti ca vine ziua rozaliei si de asemenea vacanta. Au planuit sa fie cea mai frumoasa vacanta, dar vom vedea de e asa sau nu ...


Skura:

Simt razele soarelui cum imi stabat fata incercand sa ma trezeasca. Ca prin minune au si reusit ... Imi deschid cu greu ochii de un verde ca al smaraldelor.Privesc camera ingandurata. Ma ridic lenesa din pat si ma indrept spre baie. Dupa ce imi fac toaleta intru in camera mea si privesc putin fereastra. Imi iau din dulap o rochita scurta alba ... fara maneci sau bretele. Era alba cu modele de flori conturate cu negru. Sub sani se prindea cu o curelusa subtire neagra. M-am machiat subtil si cand sa ma dau cu parfum in incapere a intrat Dia ... fiica mea si a inceput sa alerge pana la mine si imi striga cu un accent dulce de copilas:
-La multi ani, mami! striga piticotul si si ma imbratisa tare.
Nu stiam ca i-am zis de ziua mea, daca nu stia de la mine ... si mama si tata erau plecati, singurii care puteau sa ii spuna erau ... toti ceilalti. Am zambit si m-am lasat la nivelul ei si am sarutat-o pe frunte parinteste, asa cum faceam eu si Sasuke cand o alintam. Pana la urma a devenit fiica noastra nu surioara mea. M-am ridicat de pe vine si aceasta a alergat pana la usa deoarece o strigase sora mea. Am zambit si mi-am reluat treba. Am simtit doua brate puternice ce ma stangeau pe la spate. Am simtit si doua buze ce imi dezmierdau pielea gatului. M-am intor si l-am vazut pe iubitul meu cum imi zambea. Am zambit la randul meu dulce si l-am imbratisat afundandu-mi nasul in camasa sa -desfacuta la primii nasturi de culoare neagra- simtindu-i parfumul care ma amageam mereu si cu care adormeama si ma trezeazm de cele mai multe ori. Ii adoram ficare miscare. Imi ridica cu doua degete barbia si ma saruta tandru, insa fugar pe buze si imi da un buchet cu douazeci si unu de trandafiri rosii sangerii si printre ei flori de cirese –am numarat trandafirii ispre- si inca o cutie de bijuterii rosie sangerie legata cu o fundita cu roz si albastru. Am descfacut cutia si am gasit un minuant set de bijuterii perfect cu rochea pe care aveam degand sa o port seara.
-Stiu ca ti-ai ales rochea de seara si ma gandeam ca se potrivesc de minune, imi spune aceasta zambind. Iar pentru costumatia ta de acum le ai pe cele de la gat, imi spuse acesta si ma intoarce cu fata catre oglinda si observ un minunat set de bijuterii alb si negru ce se potriveau de minune cu rochita mea.
-Multumesc, ii soptesc si il sarut pe buze dulce cum numai eu stiam.
Acesta imi raspunde la joc si cand ne smtema foarte bine apar Kikio si Itachi spunandu-mi „La multi ani, Sakura!” ... nu isi gasisera momentul potrivit, dar nu aveam ce sa facem. Am fost invitata jos unde erau mama, tata, doamna si domnul Uchiha. Acetsi m-au imbratisat pe rand si mi-au dat cadurile. Un micut sufletel ma tragea si pe mine de rochita cat ajungea pana la ea. Era micuta mea Dia ce ridica manutele in sus sa o iau in brate. Am luat-o –in brate- si aceasta mi-a dat „o ventuza” pe obraz si toti au inceput sa rada impreuna cu aceasta. Am luat masa cu totii. Ma gandeam unde sunt prietenii mei de nu apar si ei.
Sasuke vede indoiala din privirile mele si imi spune ca ne vom intalni cu ceilalti putin mai tarziu. Am zambit continuand sa stam la discutii cu totii. Ceea ce m-a lasat pe mine cu gura cascata a fost ca sora mea a venit cu o bomba. Asa ca cireasa de pe tort a diminetii. Aceasta era insarcinata in trei luni cu cumnatul meu. Toti am felicitat-o si de asemenea toti ne intrebau si pe mine si brunetul meu cand avem de gand sa le aducem si noi un nepotel sic and va fi marea nunta. Noi nu am stiut insa sa raspundem la partea cu nepoteleul. Am raspuns numai la cea cu nunta.
-Eu ma gandeam ca ar fi foarte dragut daca am face-o peste trei saptamani, spuse iubitul uimindu-ma si pe mine de aceasta data. Se grabea … insa nu m-am opus. Am zambit si apoi am schimbat subiectul
Sera se lasa incet, dar cu peripetii. Cand sa ma duc la bucatarie Itachi da peste mine si tot sucul din pahar cade pe rochita mea. Si a trebuit sa mi-o schimb. Am ales tot ceva acel model. Rochita era neagra, dar aveam un bolero cu alb si negru si am pastrat aceleasi bijuterii f=oferite de iubitul meu. De abia asteptam sa imi vad prietenii ca nu ne mai vazusem de mult.
Noaptea se asternea rapid cand amandoi –eu si Sasuke- ne jucam cu cea mica precum doi parinti grijuli. Ne intrasem usor in rolurile de parinti totul era perfect ….




Poze:
Prima roche purtata
A doua roche
Rochea de seara
Rochita Diei
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#52
Waw cate s-au intamplat. Poi ce sa spun ma bucur ca Sasuke a ramas cu Sakura si ca sunt cunoscuti. So e asa dragut ca au un copil chiar k a fost sweet faza cand ia zis la multi ani. A da ce moment si-au gasit si Itachi si Kikio sa ii zica la multi ani. Greseli de tastare nu am vazut, actiunea nu mi s-a parut garabita, descriere ai avut, dialogul nu mi s-a parut sec. Astept nextu asa ca spor la scris si multa imaginatie. :bye::bye:

P.S. Sunt primaaa:yes::ha::ha:

#53
Am adus next-ul si sper sa va placa ^^Stiu ca nu este foarte reusit ... insa am vrut sa fie un cadou de ziua mea pentru voi. Scuzati greselile de gramatica si sper sa va placa. Lectura placuta > : D <

Capitolul XIV: O petrecere perfecta
Partea a II-a

Sasuke:


Am legat-o pe Sakura la ochi si am ajutat-o sa intre in masina. Aceasta purta o roche neagra eleganta cu dantela. Avea pantofi cu toc cui de cinsprezece centimetrii –cred nu sunt sigur- si parul il avea facut un model destul de complicat, dar foarte frumos. Cand am ajuns la destinatie am luat-o in brate deoarece urcam pe punte si nu vroiam sa se loveasca si nici sa ii dau jos esarfa de la ochi.
Dupa ce am urcat pe punte am mers cu ea pana intr-o camera mare –de pe vas- unde era foarte intuneric si i-am dat jos legatura. Aceasta ma tinea de mana nestiind ce urma sa se intample. Deodata s-au aprins douazeci de lumanari intr-un singur loc si altele lateral din colt in cont. Pe fundal se auzea melodia „La multi ani!” cantata de prietenii nostrii. M-am dat un pas in spate si am aprins lumina lasand la vedere toti invitatii si binenateles prietenii nostrii. Toti au inceput sa aplaude in timp ce rozalia mea a suflat in lumanari. Acum o aveam in brate pe Dia, deoarece o adusesem si pe ea si parintii nostrii putin numai pentru ”masa” si tort pentru cea mica. Era imbracata –Dia- cu o rochita lunga si visinie. Avea pe brate o esarfa de ziceai ca era o domnisoara de treisprezece ani. Era cireasa de pe tort impreuna cu rozalia mea.

[center]***[/center]

Dupa ce totul s-a terminat eu si iubita mea, impreuna cu prietenii nostrii am ramas sa ne mai distram si sa dormim pe vas, in timp ce parintii nostrii –ai mei si ai rozaliei- au plceat impreuna cu Dia. Pe la miezul noptii noi doi ne-am facut iesirea si am intrat intr-o camera special facuta pentru acea noapte.
Cand am intrat luminile erau stinse. Am apasat pe intrerupator si luminile destul de slabe si romantice ce dadeau o nuanta de rosu sangeriu –erau vopsite- au dat la iveala camera care era impodobita foarte frumos. Perdelele erau rosii sangerii si trase pentru a nu se vedea din esterior, patul avea cersafuri albe si petale de trandafir peste tot. Aveam tot ce ne trebuia in camera. Am asezat-o pe rozalie usor pe pat. I-am dat incet incaltarile jos aruncandu-le pe undeva aproape. Mi-am dat si mie pantofii dandu-i tot pe unde erau ai rozaliei si am intins-o usor pe patul moale printre petalele de trandafir. Am inceput sa o sarut parca flamand de buzele ei. Imi raspundea fiacarui joc pe care limba mea i-l oferea.
Mainile mele nazdravane se delelctau cu corpul firav al fetei. Incet incet i-am dat breteaua de pe umarul drept. Incet incet am lasat-o fara acea roche foarte frumoasa care ma ducea la ganduri nebunatice, nu ca nu le aveam deja in gand. Rozalia imi desfacea cu greu nasturii de la camasa usor nervoasa deoarece nu o lasam prea bine. Mi-am luat mainile de pe ea si am lasat-o sa imi desfaca nasturii.
Dupa cateva secunda cand isi terminase treaba mi-am dat jos camasa si am aruncat-o langa rochea fetei. Sakura era putin mai timida se vedea la fata ei. Am sarutat-o apasat pe buze dandu-i de inteles ca totul va fi bine.Aceasta mi-a desfacut –uimindu-ma ca a vrut acest lucru- cureau da la pantaloni si mi i-a dat jos.
-Doar nu vroiai sa fiu singura fara haine, imi sopteste si ma saruta usor dar timid pe buze.
I-am raspuns la sarut si incepeam sa ma joc cu bretelele de la lenjeria sa intima. Aceasta inrosi la fata instantaneu.

[center]***[/center]

Dupa o naopte fierbinte alaturi de iubita mea soarele patrundea printre perdelele rosiatice si ne cadea pe fata. Am clipit de cateva ori privind in jur. Rozalia mea statea cu capul pe pieptul meu. Si avea o mana in jurul abdomenului meu. A fost o noapte incendiara. Era minunata aceasta fata mereu. Desi nu mai stiam daca m-am eliberat in ea sau nu. Nu imi mai aminteam. Speram doar sa nu se supere daca era asa ceva.
Aceasta s-a trezit si eu i-am dat un sarut pe frunte drept “buna diminaeata” iar ea mi-a raspuns lafel. Am decis sa facem un dus inainte sa iesim din cabina sis a ne intalnim cu prietenii nostril pe vas.
Dupa un dus bine meritat impreuna ne-am schimbat. Sakura purta o pereche de blugi pana albastrii cu pietricele pe ei. Si un corset pe care am ajutat-o sa il lege la spate. Pe fata-cosetul- avea cateva modele florale albe. Eu m-am imbracat cu un tricou negru si o pereche de blugi.
Am iesit din cabina si i-am privit pe toti. Ne simteam asa de bine. Nu am mai stat mult pe vas si am coborat pe uscat. Ne-am dus si am luat-o pe Dia si am mers toti trei ca o familie fericita in parc.


Poze:
Blugii purtati de Sakura
Corsetul fetei
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#54
Well, well dear am ajuns iar pe la tine. Ce sa zic mi-a placut cum ai descris totul. Greseli de tastare am vazut una sau doua nu imi mai amintesc si oricum nu e o asa mare problema. Ei se pare ca cei doi au reusit sa ramana singuri, asa cum isi doreau. : - " Cam atat am avut de zis astept nextu. So spor la scris si multa imaginatie.:bye::bye:

P.S. primaaaa:ha::ha::yes:

#55
roche-> rochie
din colt in cont-> din colt in colt
binenateles-> bineinteles
plceat-> plecat
esterior-> exterior
cateva secunda-> cateva secunde
cureau-> cureaua
naopte-> noapte
si cam atat^_^"
Citat:Desi nu mai stiam daca m-am eliberat in ea sau nu. Nu imi mai aminteam. Speram doar sa nu se supere daca era asa ceva.
Yeeey o sa mai aiba un copilas ( o sa mai aiba unul nu?:pls: ), un fratior sau o surioara pentru Dia
A fost superb capitolul asta si de abea astept sa va vad ce se va mai intampla in continuare!o//o
:bye:

#56
Bun haideti ca am venit cu next’ul si sper sa va placa. Nu stiu cat de reusit este ... insa eu sper sa va placa. Va urez lectura placut si scuzati-mi greselile.
Capitolul XV: Te urasc, Sasuke!
Partea I

Sakura:



Simt cum ceva sau cineva se lasa tare peste corpul meu si o stampila se propteste pe obrazul meu. Mi-am deschis cu greu ochii cum faceam mai des in ultima vreme. Nu stiam ce este cu mine deoarece mai mereu ma simteam obosita, mancam ca o purcica si incepeam sa ma simt din ce in ce mai grea, ca si cum nu as fi fost singura. Am clipit de cateva ori si mi-am vazut ingerasul –Dia- cum statea calare pe mine si zambea. Ce facea ea asa de dimineata? Nu stiam asa ca mi-am intors privirea spre ceasul de pe perete si am vazut ca era ora zece si un sfert. Cat dormisem? Stiam ca ma pusesem in pat dupa ce o adormisem pe Dia, deci era pe la ora noua si ceva. Era ciudat insa gandurile mi-au fost intrerupte cand am auzit vocea iubitului meu ce o striga pe fetita. Cand o vazut peste mine zambi stanjenit. Se pare ca incercase sa o tian departe ca sa nu ma trezeasca. Am zmabit usor asezandu-ma mai bine in pat ca sa nu mai stau asa de culcata de frica sa nu adorm, iar si l-am sarutat pe iubitul meu privindu-l.
-Buna dimineata ingerasul meu ... imi spuse acesta deslipindu-si buzele de ale mele.
-Buna dimineata? Este deja dupa-amiaza. De ce nu m-ai trezit? il intrebam pe aceasta putin suparata ca ma lasase sa dorm asa de mult.
Acesta a oftat si mi-a explicat ca dormeam asa de frumos incat nu a putut sa ma trezeasca si ca e vina mea ca dorm precum un ingeras. Acesta o lua pe cea mica si ma lasase pe mine sa ma schimb. In ultima vreme nu mai suportam asa de bine hainele pe corp insa trebuia sa le port mai ales ca trebuia sa plecam la o intalnire cu toti prietenii nostrii apoi la un concert impreuna.
M-am imbracat cu o fustita scurta, dar nici foarte obraznica si cu un tricou destul de decoltat. Negre amandoua. Incepusem sa ma ingras putin. Nu se observa la haine sau asa la aspect insa se vedea la cantar, ceea ce ma enerva la culme. Dupa ce termin de pregatit nici nu se observa ca inca imi era somn sau ceva de genul. Am coborat scarile in cautarea iubitilor mei, insa nu erau de gasit. In minte mi-a venit o idee cum sa ii caut in camera Diei. Ce noroc pe capul meu deoarece acolo si erau. Iubitul meu se chinuia sa o imbrace pe mica mea printesa, dar ei nu ii placea nimic din ce algea el. Stateam in tocul usii si ii priveam zambind.
-Haide ingerasul meu cu ce vrei sa te imbraci? o intreaba acesta exasperat deja.
-Mami stia ce imi pace si ce nu, dal tu nu stlii, ii spunea aceasta peltica punandu-si mainile in sold ca o adevarata diva.
Ma apropiam de cei doi profitand de faptul ca niciunul nu ma vedea. Am imbratisat-o pe la spate pe cea mica si am sarutat-o pe obrazul stang.
-Iubitule ... incearca fustita aceia si bluzita de acolo si pantofiorii acia, ii indicam brunetului si acesta inca nu isi daduse seama ca eu ii spusesem acele lucruri.
Cand isi dadu seama se uita la mine zambind stanjenit. Nu stia ce sa faca, insa eu i-am zambit incurajator si acesta o lua pe fetita, care batea din palme ca ii place costumatia aleasa si vroia sa o imbrace. Deoarece eu eram acolo piticotul meu dulce statea cuminte si brunetul meu o imbraca ca un tatic adevarat. Dupa ce termina aceasta il imbratisa si apoi veni in bratele mele sa o ridic. Incepea sa mi se para din ce in ce mai grea, dar credeam ca era vina tocurilor cui pe care le purtam. Baiatul zambea frumos cum ma obisnuisem cu el si a decis ca era timpul sa se imbrace si el. Rapid cum era si-a tras pe el o pereche de pantaloni cu cateva lanturi si un tricou negru. Se potrivea cu mine.
Am iesit din casa si ne-am pus in amsina baiatul. Cand plecam la concert trebuia sa conducem amandoi deoarce el trebuia sa ii mai ia si pe Hinata si Naruto. In scurt timp am ajuns la locul stabilit si toti ne asteptau pe noi. Nu stiu cum faceam dar mereu intarziam la intalnirile acestea. Aveam o scuza noi eram trei, iar ei cate doi. Ne-am strans pe plaja in grupulete. Fetele si baietii. Iubita mea se juca in nisip langa noi si asculta muzica nu auzea ce vorbeam noi.
-Sakura ce e cu tine in ultima vreme? ma intrebat Hinata ingrijorata.
-Nu stiu Hin ... parca sunt o alta persoana ceva nu e bine dar nu stiu cum as putea schimba taote aceste lucruri nici nu stiu se ce intampla cu mine.
Toate ma aprobara insa Hinata imi spuse ca inainte de concert imi va aduce un test de sarcina. Ea credea ca am ramas insarcinata cu Sasuke de ziua mea. Ar fi fost o posibilitate foarte mare .. deoarece aunci ma simtisem putin ciudat. Nu era ca datile dinainte sau cele de dupa. Am aprobat-o pe fata si apoi am schimbat discutia. Am mers cu totii sa mancam si apoi ne-am despartit catre casele noastre pentru a ne pregati. Eram oarecum speriata de ceea ce se putea intampla. Dar ca prioritate trebuia sa fie cu cine o lasam pe Dia acasa, insa am dat cateva telefoane si o prietena mai veche a acceptat sa stea cu fetita mea. Simteam ca seara aceasta nu va fi o seara cum imi dream. Ceva rau era pe cale sa se intample insa intrebarea era „Ce putea fi acel sentiment?” mi-am alungat orice ganduri imbracandu-ma cu cateva haine, la care nu prea dadusem mare importanta si mi-am luat si husa cu rochea rosie intr-o husa. Era rochea cu care intram pe scena.
Am coborat in parcare si am luat masina indreptandu-ma cu mare atentie catre concert. Eram pe o parte bucuroasa si pe alta nu. Daca eram insarcinata cu brunetul meu? Ar fi fost fericit sa fie tatic inca o data? Stiam ca Dia nu era a lui insa ar fi dat-o la o parte daca venea copilul lui? Erau intrebari ce nu ma lasau in pace. Ar fi fericit sa ii spun „Sasuke ... sunt insarcinata cu copilul tau” ? M-ar injura? S-ar enerva pe mine? Erau lucruri ce nu stiam ce sa fac cu ele. Baiatul nu aparuse cu ei. Am intrat in cabina mea si ma pregateam cand peste mine intre Hinata. Aceasta imi daduse testul si eu m-am dus repede sa il fac. Am urmat instructiunile de pe eticheta si am asteptat zece minute.
-Nu se poate, spun cu adevarat socata.
Fata se uita la mine si la test si incepu sa sara in sus de fericire si sa ma imbratiseze.
-Sakura este minunat, imi spunea aceasta si eu am zambit si de abia asetpetam sa ii spun aceste lucruri baiatului, insa eram tensionata. Stai linistita ... Sasuke va fi fericit ... ii va place idee, ma asigura aceasta zambindu-mi.
Incepuse-m sa am curaj in mine. Dupa ce ma pregatisem il cuatam pe baiat. Cand am vrut sa ii spun am vazut ca vorbea cu Karin. Am ramas total socata la ce ii spusese aceasta.
-Sasuke ... vei fi tatatic ... sunt insarcinata cu copilul tau.
Ma straduiam cu orice pret sa imi stapanesc lacrimile, dar nu puteam. Nu stiam ce e cu mine.

To be continued ...
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#57
Te ulasc! De ce ai terminat capitolul chiar aici?:yada: Ca sa nu dorm eu la noapte nu?
Oricum sa revenim la fic-ul asta supero//o A fost grozav,exact ce voiam sa se intample!
:yes: Dia o sa mai aiba un/o fratior/surioara. Nu stiu de ce dar am sentimentul ca Sasuke nu o sa accepte copilul SAU Karin o sa-l sarute pe Sasuke iar Sakura o sa-i vada si nu ii va mai spune de copil(sper ca a 2-a varianta desi e cam folosita).
Citat:Ar fi fericit sa ii spun „Sasuke ... sunt insarcinata cu copilul tau” ? M-ar injura?
nu stiu de ce dar cand am citit asta am inceput sa rad :?:
Felicitari si astept next-ul!
:bye:

#58
Buuun am venit cu next’ul si vreau sa va spun ca nu a iesit asa cum mi-as fi dorit. A iesit chiar ingrozitor TT.TT Nu ma supar daca nu dati cemonetarii ... asta este ;) sper ca macar ideea capitolului sa va placa desi nu cred ... Puff va urez lectura placuta ... desi nu cred ca o sa fie ....

Capitolul XV: Te urasc, Sasuke!
Partea a II-a

Sakura:


Simteam ca ma prabusesc. Mi-am oprit lacrimile si m-am dus catre scena. Nu vroiam sa inchid acest concert si sa sfasii mii de inimi numai din cauza celor doi. Aveam de gand sa il evit toata viata pe Sasuke de la ceea ce auzisem. Cum a putut sa ma insele? Nu ii era deloc putin rusine? Mi-am alungat toate gandurile si am afisat un zambet pe chip. Stiam sa imi ascund sentimentele, mai ales in fata publicului. Nu vroiam ca cineva sa isi dea sema de ce se intamplase. Asta mi-ar mai fi lipsit atunci ... ca toti ziaristii sa puna drept titluri „Cearta dintre Sasuke Uchiha si Sakura Haruno ... ce s-a intamplat in „cuplul minunat?”” ma cutremura acel gand, asa ca trebuia sa fiu cat mai fericita. Nu aveam de gand sa spun nimanui, desi stiam ca acea scorpie roscata ma vazuse in spatelele lor. Nu ma puteam misca si eu mai repede si sa ii spun eu prima? Sau cum a putut sa imi faca asta? Sa ma insele? Nesimtitul. Aveam atatea cuvinte de ura pe care vroiam sa i le spun ... dar nu era timpul. Nu era momentul potrivit pentru asta.

[center]***[/center]

Dupa ce am canatat melodiile pe care le aveam in program, insa toti imi spuneau ca mai vroiau o melodie. Dar nu una genul meu ci una romantica. Daca era acum cateva zile sau inainte sa aud acele cuvinte ...
-Melodia aceasta este dedicata tuturor indragostitiilor ... si relatiilor lor care sper sa tina o vesnicie, reusesc sa zic apoi incep sa cant melodia lenta, de dragoste. Era asa de ciudat sa cant acea melodie stiin ca si eu am fost indragostita ... Ii simteam privirea brunetului. Nu ma uitam la el de nici o culaore. Nu vroiam sa il vad. Nu vroiam sa il aud.
Dupa ce concertul a luat sfarist am coborat scarile de pe scena si acolo erau toti vrand sa ma imbratiseze. I-am evitat pe toti cu pretextul ca vreau sa ajung cat mai repede acasa. Practic nu era o minciuna ... chiar vroiam sa ajung acasa si sa imi pun pilotul sa pregateasca avionul catre Londra. Aveam nevoie de o vacanta. Insa ... oare langa parintii mei era potrivit? Nu stiam sigur. Am oprit in fata casei si am iesit din masina. M-am dus in casa sa vad ce face micuta mea floricica. Dormea ... dormea ca un ingeras ce ma calma mereu. Am sarutat-o usor pe frnte si m-am dus sa ma schimb –deoarece nu am facut acest lucru dupa concert. Dupa ce mi-am facut un dus bine meritat mi-am pus pe mine ceva lejer si bagandu-ma in pat am inceput sa plang, gandindu-ma la ce se intamplase. Nu mai stiam unde pusesem testul de sarcina. Ce facusem oare cu el? Nu mai stiam, poate trebuia numai sa dorm. Am simtit cum ingerasul meu –Dia– a intrat in camera mea somnoara cu jucaria ei de plsu pe care o adora de minune. S-a pus langa mine si m-a imbratisat apoi a adormit instantaneu. Era asa de draguta, insa nu am mai putut sa o privesc mult, deoarece in incapere intrase Sasuke. Ce facea el la mine in camera? Aveam ochii inchisi ca si cum as fi dormit. I-am simtit buzele pe fruntea mea. Ce as fi vrut sa le simt pe buzele mele ... insa eram suparata ... defapt nici eu nu stiam cum eram.

[center]***[/center]


Sasuke:

-Plec inapoi in Londra, se auzi vocea iubitei mele rozali in timp ce stateam la masa si serveam micul dejun.
-De ce vrei sa pleci cumnatica? o intreba frate-miu ingrijorat.
-Vreau sa iau o pauza de la toata aceasat sarlatanie. Vreau sa stau si sa ma relaxez pentru un timp. Voi merge numai eu si Dia, spuse aceasta categorica, nelasandu-ma sa zic un cuvant.
Ce se intampla cu ea? Era total diferita. Era bine? Trebuia neaparat sa vorbesc cu ea si aflu ce se intamplase de fapt si de unde aceasta schimbare brusca. Ceva nu functiona. Nu era bine. Ma ingrijora. Cand aceasta a plecat in camera ei pentru a-si face bagajele am vrut sa ma duc dupa ea insa ma suna Karin. Ce mai vroia si asta? Nici macar nu stiu cand am lasat-o insarcinata. Nici macar nu stiam ca m-am culacat cu ea. Daca ar afla Sakura aceste lucruri cred ca m-ar ucide si nu m-ar lasa sa ii spun ca nu este adevarat sau toate aceste cuvinte. De ce mi se intamplau mie toate acestea? Nu am avut de ales si mi-am luat jacheta si am iesit din casa ducandu-ma la locul stabilit de roscata. Dupa ce am incercat sa o conving ca acel copil nu e al meu ea –Karin– o tot tinea pe a ei. I-am dat o palma peste fata si am plecat spre casa pentru a o opri pe rozalie sa plece. Cand am ajuns in casa am alergat pe scari in sus, dar in camera fetei nu era nici urma de ea. Fratele meu tocmai ma sunase ca acestea au decolat.
Repede am tastatat cateva cifre si am sunat-o pe fata. Aceasta mi-a inchis si mi-a trimis un mesaj.
„Nu ma suna ca nu iti voi raspunde. Am auzit discutia ta cu Karin. Felicitari taticule .... noi nu mai avem ce discuta. Te urasc ca mi-ai distrus viata”
-Te ... urasc? repet acele cuvinte care erau scrise in mesaj facandu-ma sa pic din picioare. Strangand materialul cerceafului din camera ei, nervos pe tarfa roscata.
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#59
Poi ce pot spune,
Iti dau si eu cu toata lenea mea un comm la fic. Mi-a placut foarte mult capitolul. Descrierea e buna, dar poti sa mai adaugi, dialogul nu mi se pare sec, la actiune ai putea sa mai adaugi descriere, dar nu e grabita pricum, iar naratiunea e foarte buna. Greseli de gramatica sau tastare nu prea am vazut si nici nu ma intrereseaza. Oare ce o sa-i faca Sasuke ''tarfei roscate''. Astept nextul si sa ma anunti si pe mine cand il pui. :x

Ja ne!

#60
Deci in sfarsit dau si eu un comentariu dupa cateva minute...sau poate ore nu stiu cand m-am pus sa citesc. In primele capitole aveai o groaza de greseli de tastare de exprimare , dar am ramas placut surprinsa cand am vazut ca pe masura ce vii cu noi capitole te inbunatatesti . In primele capitole am ras un pic de cadourile Sakurei ,trei masini ...oooo e bogata rau de tot(am rad, adica nu stiu de ce dar nu in mod ironic ) tot ce vreau eu acum este sa comentez penultimele capitole asa ca :
Capitolul cu ziua Sakurie , m-ai omorat , as fi vrut sa descrii mai mult aceea ... nu stiu cum sa ii spun "noapte de amor" eu am intrebat si mi s-a spus ca am voie de descriu astfel de scene chiar daca nu am +16 sau +18 ,doar sa nu folosesc termeni "indecenti/inadecvati"acum capitolul acesta ,doamne deci vrei sa ma omori sau cum , spune-mi daca asta vrei ca ma omor eu .M-am pus in locul lu scumpul meu Sasuke si am inceput sa plang *t***a aia roscata ce as parui-o eu oleaca , e o dobitoaca , iar mesajul Sakurei te urasc ..felicitari taticule...a fost c-am rea , dar a spus mai sus ca ceva legat de sarut ,dar ca era suparata .Suparata e putin spus se simtea ranita , mintita , tradata , singura ca si cum intreaga sa lume s-ar fi prabusit intr-o lume paralela .Deci haidee punete la scris my honey ,si acel copil ...nu il lasa fara tatic , te rog , fa ca Sasuke sa ia avionul si sa plece dupa ea sa o caute , sa fie si el ranit apoi micuta Dia sa ii spuna ca fratiorul sau e pe drum ..bla bla bla un sarut dulce intre cei doi si tot ce mai vrei tu.
te iubesc sqompa mea si sa nu uiti sa ma anunti cand apare nextul ca te sugrum.
P.S te iubeeeeeeesc !
Ja ne si spor la treaba!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)