Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vantul

#1

#2
Este... ciudatica putin. Cel putin in opinia mea, nu pot spune ca am reusit sa urmaresc un fir rosu, o idee principala, o tema anume pe care sa se bazeze. Doar o multitudine de simboluri si o rima mai mult sau mai putin fortata ca sa dea a poezie. Ideea nu e rea, si tu pictezi niste imagini interesante, ai acolo niste epitete chiar expresive, dar din pacate expresivitatea fara substanta nu e niciodata indeajuns. Uite, de exemplu, in strofa a doua: cifre zburatoare, dragoste franta, somnuri culcate (constructia asta nu suna tocmai bine), moarte sedusa, flori aruncate. Ai aici imaginea iubirii sfarsite, ai imaginea mortii, ai imaginea nepasarii, mai ai si niste cifre, simboluri matematice introduse fara prea mare legatura sau fara a avea o interpretare clara. E putin haotic. Putin mai mult.

Poate ca ai avut tu o idee principala in minte de la inceput si nu am prins-o eu, poate ca ai vrut sa fie haos, nu stiu. Cert e ca nu mi se pare ca s-a transmis mesajul care trebuia sa se transmita. Mai astept totusi si alte lucrari de-ale tale, asa ca... spor la scris in continuare! ^^
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)