Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vanatorul s-a indragostit de prada

#21
mic - da
neinspirat sau prostesc - nu ! clar ? nu te subestima ai idei bune si actiunea e foarte tare
naratiunea - buna din plin
actiunea - pare putin grabita
greselile de tastare - nu am fost atenta
descrierea - da e buna :)
dialog - nu e sec ci e bun

#22
greseli de tastare(le-am observat din intamplare)
inregula-in regula
rebele-rebela
era-erau
atat,daca tie ti se pare neinspirat,mie imi place la nebunie si e mic,dar frumos.
actiunea-poate e putin grabita,dar mi-a placut asa de mult capitolul in cat nu prea am fost atenta cum este actiunea,naratiunea si toate astea.
astept nextu
When the world gets in my face,
I say, Have A Nice Day.
There was a time
When I was so broken hearted
Love wasn't much of a friend of mine
The tables have turned, yeah
Cause me and them ways have parted

[Imagine: 2iv08c4.jpg]
weakness ??[/i][/b]

#23
Grozav fic . Greseli de tastare nu am observat , descrierea este bogata , iar actiunea este foarte bine conceputa . Ce nu imi place este ca faci capitolele cam scurte . Ceva mai lungi nu ar strica .
Sper sa continui repede !
(nu spune ca e urat , efoarte frumos , extraordinar de frumos , deci astept continuarea cu nerabdare)
See ya!
[Imagine: durararasig06small.jpg]

#24
scz..dar nu am stat sa numar fiecare rand:))...o sa am mai multa grija
Capitol mai mic de 40 de randuri. te rog sa editezi cand ai un capitol mai lung. Multumesc. Si mai citeste regulile.
[Imagine: 2m2b9sn.gif]
*Sebastian Michaelis*

Black Butler

[Imagine: bj7bc6.jpg] [Imagine: a4n0w2.jpg] [Imagine: s3oiv5.jpg]
[Imagine: 168impv.gif]

...A Demon*...And A Butler



#25
deci... m-am gandit si eu sa dau pe aici pentru ca sincer m-a atras titlul. Oricum ti s-a mai spus. Ori scriai tot in engleza ori in romana, nu in ambele, chiar nu da bine.
Acum nu vreau sa ma crezi nesuferita dar... descrierea este putina mai spre deloc. Eu deja am uitat cum arata cei trei "copiii blestemati" pentru ca ai specificat ceva foarte vag la inceput si gata. Helena stie lucruri pe care cineva in pozitia ei nu le-ar cunoaste. Ai o amestecatura intre povestire d.p.d.v al lui Helene si povestire d.p.d.v al naratorului.Naratorul e omniscient si omniprezent, Helene nu este. Dialogul nici nu il pot numi dialog pentru ca sunt doar niste replici pe care Helene le adreseaza celorlalti si la care cateodata primeste raspuns, cateodata nu primeste raspuns. Despre sentimentele ei sau ale celorlalti nu spun pentru ca nu le descrii. ti-as spune foarte frumos si foarte bine povestit dar credema ca nu pot face asa ceva. Ai mai primit crtici legate de aceste lucruri dar continui povestea in acelasi stil si chiar imi pare rau ca nu tii cont deoarece ideea nu este proasta. Este o idee foarte originala si foarte misto. Ideea imi place la nebunie, modul in care povestesti lasa de dorit. Incearca sa legi propozitile intre ele, nu le mai taia. Ceea ce tu ar trebui sa descrii in cel putin 10 randuri, spui in 2-3.
Altceva care tot vad este verbul "a bara". Din pacate pentru tine eu sunt obsedata de scrima si cunosc foarte bine vocabularul folosit. Asa ca atunci cand opresti ceva cu ajutorul unei sabii, unui cutit, unei bari de metal, chiar si cand incerci sa il opresti cu mana folosesti verbul " a para", pentru ca parezi, adica opresti. "A bara" este similar dar este folosit atunci cand opresti un lucru din drumul sau. Barezi un drum, o persoana dar nu barezi o sabie sau o piatra aruncata spre tine. Sunt similare dar se folosesc in contexte total diferite.
Sper ca nu te-ai suparat, daca te deranjeaza da-i un pm si sterg. Oricum eu voi continua sa citesc acest fic in speranta ca poate vei aplica ce am zis mai sus.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Yaoi] Indragostit de o greseala Katsu 31 16.651 12-09-2013, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  Indragostit de inocenta ucigasa A'Svear 7 9.728 26-01-2010, 01:27 PM
Ultimul răspuns: Flash
  Detectiv indragostit(L&Light)(shonen-ai,yaoi) Ice_angel_234 42 28.351 23-04-2009, 09:41 PM
Ultimul răspuns: chrissta


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)